Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


98. Babcsira (válaszként erre: 89. - Maruton)
2022. jan. 21. 21:20
Csatlakoznék hozzád azzal kapcsolatban hogy a páromat látva az az izgalom hogy talán majd ebben a hónapban elmarad a mensi meg hogy sikerül a baba annyira szuper látvány hogy mennyire akarja mind a kettőnk☺️
97. Ashley94 (válaszként erre: 95. - Maruton)
2022. jan. 21. 12:46
Végül is elképzelhető🤔, még régebben volt, hogy reggel is és délután is teszteltem, és volt hogy a reggeli volt a legerősebb, csak mivel a reggeli vizelet nagyon koncentrált ezért téves pozitív eredményt sem szeretnék kapni, így végül maradtam a délutáninál. Főleg, hogy így is rengeteget elhasználok.🙄
96. Ashley94 (válaszként erre: 94. - Maruton)
2022. jan. 21. 12:43

Igen, van a rokonságban egy lány, aki már túl van a nehezén, és sok évnyi próbálkozás után lombikkal lett egy édes kislányuk, vele is szoktam erről beszélni, illetve a párommal is bármit meg lehet beszélni, csak mivel (szerencsére!) nála semmi gond nincs, ezért sokszor úgy érzem, hogy ő "könnyen beszél", amikor próbál megnyugtatni hogy engedjem el és majd sikerül, mert neki tényleg nem kell extra erőfeszítéseket tennie, nekem meg sajnos muszáj, különben romlanak az esélyek.

Illetve most már ez a fórum is itt van, úgyhogy veletek is tudok beszélni. 🥰

95. Maruton (válaszként erre: 92. - Ashley94)
2022. jan. 21. 12:23
Az nem lehet, hogy neked reggel van peteérésed? Olvastam valahol, hogy van olyan, hogy az egyik esti ovuteszt még nem, a másik már nem pozitív, mert reggel van pé.
94. Maruton (válaszként erre: 91. - Ashley94)
2022. jan. 21. 12:21

Nagyon sajnálom. Nagyon nehéz lehet neked. És az semmit nem jelent ebben a helyzetben, hogy másnak is nehéz...

És tudsz erről beszélni valakivel? A pároddal meg tudjátok beszélni?

93. Ashley94 (válaszként erre: 41. - Pizsi2)
2022. jan. 21. 12:21

Ja igen, még a termékenység fokozásához kapcsolódóan nem említettem a legújabb próbálkozásomat: illóolajok!

Keresgéltem a neten, hogy "aromatherapy for fertility", és beszereztem pár illóolajat, úgyhogy mostanában minden nap párologtatok és illatozik az egész lakás. 🙂 Annyira nem drága mulatság, és ha a termékenységet nem is befolyásolja, legalább jó illat van. Bár amúgy szerintem ha együtt alvó nőknek a ciklusa össze tud hangolódni (és elvileg az is a szagok alapján történik), akkor bizonyos illatok miért ne segíthetnének?

92. Ashley94 (válaszként erre: 90. - Maruton)
2022. jan. 21. 11:27
Ó igen, azok a bizonyos ovu tesztek, ha az pozitív már az is nagy öröm. 🙂 Habár nekem az elmúlt 1 évben sose volt az az igazi pozitív, amikor ugyanolyan erős a teszt csík, mint a kontroll... De azóta 2 vérvétel és egy vetélés igazolta, hogy van peteérés, csak valahogy az LH teszt nem mutatja, pedig 10-es érzékenységűt használok (régebben voltak pozitív tesztjeim is). Úgyhogy nálam még az is plusz kihívás, hogy megsaccoljam, hogy lesz-e még erősebb az a csík, vagy most kéne próbálkozni? 🤔 A ciklusom is rendszertelen még ráadásul, szóval "jó kis elfoglaltság" kideríteni a peteérést. De sok sok év tesztelése és nyák figyelése után végül is azt hiszem sikerült megtanulnom, hogy eltaláljam, és utána mindig pontosan 2 hétre jön meg, nekem már ez is nagy eredmény, hogy pontosan tudom a nemvárt idejét, és nem kell akár hetekig minden nap fölöslegesen betéttel lennem, vagy anélkül és aztán fehérneműt mosni, mint régen. 😅
91. Ashley94 (válaszként erre: 89. - Maruton)
2022. jan. 21. 11:17

Nálunk mivel már viszonylag régóta megy a próbálkozás, így már sajnos kihívást jelent a kapcsolatban. Főleg, hogy tavaly 2 héttel az esküvőnk után derült ki, hogy terhes vagyok, és rá 1 hétre elvetéltem. 😥 Azóta egyre jobban kiborítanak a sikertelen hónapok, és bár a párom végtelenül nyugodt és próbál vigasztalni, azért nehéz így... Olyan hónapunk is volt, hogy egyikünk sem kívánta a szexet amikor épp peteérés volt, csak azért csináltuk, hogy legyen esély... Na ebből mondjuk 1 ciklus elég is volt, ezt hamar beláttam hogy nem állapot.


Szóval nagy kihívás, pedig mások ennél sokkal rosszabb dolgokon is átmentek mire lett baba, de ez a tudat sajnos nem vigasztal. Például nekem anyukám is nehezen esett teherbe, már a nővéremre is nagyon sok évet vártak, és utána 2 vetélése volt anyukámnak, 10. és 12. héten. 😓 És nővérem után 7 évvel jöttem én... Na ehhez képest az én helyzetem semmi, de így is nehéz az a bizonyos elengedés.

90. Maruton (válaszként erre: 88. - Raccoon2623)
2022. jan. 21. 11:11
Jaj, de izgalmas. Én úgy örültem az első pozitív ovu tesztnek, mint valami karácsonyi ajándéknak :) Majd írj, hogy alakulsz!
2022. jan. 21. 11:09

Ashley, igen, ne is mondd. Nézegetem a napokat, mikor milyen változás is lehetne. Nagyon rá lehet erre csavarodni...


Raccoon, én is nagyon örülök, hogy itt vagyunk egymásnak, mert a szűkebb környezetem biztos kiidegelném a témával, ha nem lehetne itt beszélni róla. S igen, én sem szeretném a 10-12-ik hétig megosztani. Sőt, a próbálkozásról sem beszéltem eddig senkivel. Nehogy beinduljon a versenydrukk. A párom is kértem, hogy ne mondja még senkinek, hogy rajta vagyunk az ügyön, mert nem szeretném, hogy minden találkozásáakor vizslassanak, hogy na? Hogy álltok?...

De olyan szép ez az időszak 😍

Nekem nagyon nagy élmény, hogy látom, a párom is hogy benne van. Mennyire szeretné, hogy törekszik.

Nektek milyen hatással van a kapcsolataitokra és a párkapcsolatra?

88. Raccoon2623 (válaszként erre: 86. - Maruton)
2022. jan. 21. 09:43
Én a ciklus 11. napján vagyok ma, elvileg holnap után lesz ovuláció, ovu tesztet harmadik napja csinálom 😊 tudjátok, ilyenkor vannak az izgi napok, figyelem, hogy nő az LH szintje, aztán ovu után meg a mindenféle tünet észrevétel 😁 amik amúgy eddig mindig átvágtak 😅 úgy örülök nektek, olyan jó, hogy tudunk egymásért szurkolni, egymást bíztatni, hiszen elvileg nem szerencsés a fogantatás utáni 12 hétig beszélni róla senkinek, legalábbis családnak, barátoknak, ismerősöknek, szóval szuper, hogy itt legalább egymással tudunk beszélni 🤩
87. Ashley94 (válaszként erre: 86. - Maruton)
2022. jan. 21. 09:11

Nálam most van a menzesz 4. napja, úgyhogy még messze van az újabb próbálkozás ideje, most az esélytelenek nyugalma van nálam. Igazából jót tenne, ha az egész ciklusban ez a nyugalom lenne úrrá rajtam, de kb. a peteérés után 1 héttel mindig elkezd az agyam ezen kattogni. 🙄 Napról napra egyre durvábban... 😅


Nálad is messze van még akkor a tesztelés, de szurkolok, és sok türelmet kívánok addig is. 🙂

2022. jan. 21. 08:15
Kinél mi a helyzet? Ki hol jár a ciklusában? (dpo 3-nál vagyok). Olyan lassan telik az idő...
85. Maruton (válaszként erre: 84. - Mandarin90)
2022. jan. 20. 20:41
2022.02.22. Wow, micsoda dátum. Azért remélem, nem kell addig várnod :)
84. Mandarin90 (válaszként erre: 83. - Maruton)
2022. jan. 20. 20:39
Holnap veszek tesztet, es szombaton tesztelek. Mar csak azert is, mert 22.e lesz, es remelem h iden ez a szerencseszamom😁 aztan akarmi is lesz az eredmeny, 3 nappal kesobb ujratesztelek. Azutan meg varom h ne jojjon meg. Ha megjon, akkor a februar 22 lesz a kovetkezo tesztnap🤣
83. Maruton (válaszként erre: 82. - Mandarin90)
2022. jan. 20. 19:55
Ó, aha. Elkerülte a figyelmem, hogy rövidebb volt a ciklusok ezek szerint. Nahát. Akkor van miért reménykedni. 😍 Nagyon kíváncsi vagyok. Mikor tervezel tesztelni? Pé. után 12 nappal már lehet. Vagy megvárod a kimaradót? Nincs más tüneted?
82. Mandarin90 (válaszként erre: 80. - Maruton)
2022. jan. 20. 19:41

Ha nem szamoltam felre, es tenyleg korabban volt a peteeresem, akkor a beagyazodason mar tul lennek. De ez majd jovoheten kiderul, matek nem volt sohasem az erossegem.😁

Az egyetlen, ami “zavar” a tortenetben, az a mellnovekedes. Nemreg multam 31 eves, 20 eves korom ota soha nem volt nagyobb/kisebb, testsulyom sem valtozott azota, ugyhogy nem tudom mire velni.

De majd mindenkeppen beszamolok, ha mar biztosat tudok☺️

81. Raccoon2623 (válaszként erre: 79. - Mandarin90)
2022. jan. 20. 19:01
Szia! Hű, nagyon izgii! 🤭drukkolok neked nagyon 🤞🏻
80. Maruton (válaszként erre: 79. - Mandarin90)
2022. jan. 20. 18:59

Szia! Ha egy hét múlva jönne meg, akkor épp most van beágyazódás. A melknövekedéshez még nagyon korán van. Ennek ellenére lehet, hogy terhes vagy. Drukkolok nektek. 🤞

Oltás után nekem is csúszott kicsit a ciklusom. Sőt volt egy ovulációmentes is. De harmadik hónapra visszaállr. Mondjuk szedek folsavat és a ciklus rendbetétele miatt csináltam egy méhpempő kúrát is, hogy mire belevágunk, minden oké legyen. Ez az első éles hónap. A férjem annyira belelkesedett, hogy ma hozott egy újabb adag méhpempő és virágport, hogy mindketten eszegessük. Reggel meg azzal tette elém a Febiont, hogy tessék bevenni a babám vitaminjár. Annyira édes 😍😍😍 Olyan boldog vagyok :)

2022. jan. 20. 17:55

Sziasztok!


Elore is elnezest az ekezetek hianyaert, de kulfoldon elek es a billentyuzetem nemigazan tartalmaz magyar betuket.


En is csatlakoznek a csoporthoz, mivel baratommal mi is eljutottunk arra a szintre, hogy iden babat szeretnenk :)

Fogamzasgatlot mar egy eve abbahagytam, november ota pedig minden mas vedekezesi modszerrol lemondtunk.


Meg februar vegeig nem igazan tudunk teljesen a temara hangolodni, mert baratom havonta 1-2 hetre munkaugyben elutazik es esdig valahogy mindig arra az idopontra esett, amikor epp ovulaltam (nem teszteltem eddig meg, csak a testem jelzeseire figyelek - vizesebb allagu valadek, puha meh, stb).

Novemberben mondjuk nagyon ragorcsoltem a dologra, mert sikerult eleg sok tunetet bekepzelnem, aztan nyilvan megjott😅


Viszont most januar elejen mintha 8-9 nappal menstruacio utan lett volna peteeresem (talan a 3. oltas osszezavart volna?), es egyutt voltunk. Nyilvan megint elkezdtem remenykedni, de aztan lebeszeltem magam errol, hogy ugyan, megint csak behaluzom. De par napja baratom hazaert, es racsodalkozott, hogy mennyit nott a mellem. Ez addig le sem esett, pedig eleg picik alaphelyzetben, es periodus alatt/elott sem szokott valtozni a merete. Probalok nyugodt maradni es nem rozsaszinben latni a vilagot, de olyan nehez. Pont egy het mulva kellene megjonnie, nagyon boldog lennek, ha megis kimaradna a kovetkezo par honapban😁

2022. jan. 20. 14:59
Na, pl. Itt: [link]
77. Maruton (válaszként erre: 76. - Maruton)
2022. jan. 20. 14:56
*oxitocin
76. Maruton (válaszként erre: 68. - Ashley94)
2022. jan. 20. 14:56
Most nem találom hirtelen, azt írta, hogy endorfin vagy talán oxitoxin van benne. Internetes forrás volt, nagyon sokat olvasgattam. Nem tudom, hiteles-e.
75. Pizsi2 (válaszként erre: 74. - Ashley94)
2022. jan. 20. 14:00
Nagyon örülök én is! Jó érzés egymást igy támogatni! Tudjuk, hogy mennyire fontos ez és szerintem segíthet sokunkon ha erről beszélünk is. Nekem speciel sokat segít. Van egy hely ahol nem szolnak le mert “már megint ez a téma”. 🥰🧚🏻
74. Ashley94 (válaszként erre: 70. - Pizsi2)
2022. jan. 20. 11:16
Kitartást, nem vagy egyedül! Én örülök, hogy létrejött ez a fórum, és együtt tudunk izgulni egymásért. ☺️ Majd meséld el, hogy mit mondott az orvos, és addig is majd hajrá a következő hónapra. :)
73. Pizsi2 (válaszként erre: 72. - Raccoon2623)
2022. jan. 20. 10:22

Ami késik, nem múlik! ☺️🥰😉

Az érzés nem könnyű, de ugy látom ha már a pici megvan akkor sem könnyű! Egyszer meglesz mindenkinek aki most itt közösen vágyik!

Köszönöm! 🤞🏻🤞🏻🍀ebben reménykedem én is most !

72. Raccoon2623 (válaszként erre: 70. - Pizsi2)
2022. jan. 20. 10:19

Ajj, úgy tűnik ez az év eleji ciklus nem szerencsés egyikőnknek sem (mondjuk az év végi sem volt az 🤔).

Sajnálom 😔 remélem nincs semmi baj 🤞🏻

71. Pizsi2 (válaszként erre: 66. - Maruton)
2022. jan. 20. 10:10
Ez engem is érdekel! Mert határozottan van valami változás a testemben mióta élesben történnek. Fogamzásgátlókor ilyen tapasztalásom egyáltalán nem volt!
70. Pizsi2 (válaszként erre: 63. - Babcsira)
2022. jan. 20. 10:09

Sajnos nekem is. Kb pöccre pontosan ahogy szokott. Igaz eléggé gyenge de szerintem ez nem az a tipikus “megjött de még is terhes vagyok”.

Úgyhogy még lehet menni orvoshoz is, hogy ugyan mitől lehetett ennyire erős rosszullétem is az elmúlt majdnem egy hétben. Kizárt, hogy csak az agyam kreàlta, azt inkább elhiszem, hogy arra max rákontrázott. 🥺🥺

Kicsit most magam alatt is lettem. Tudom összejön! De akkor is! 😢

69. Raccoon2623 (válaszként erre: 64. - Maruton)
2022. jan. 20. 09:36
Drukkolok 🤞🏻😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook