Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


248. Raccoon2623 (válaszként erre: 247. - Pizsi2)
2022. febr. 2. 11:07

Ez jól hangzik, hogy most nyugodt vagy 😌

Én is úgy olvastam, hogy minden másnap ajánlott az ovu körül együtt lenni, szóval hajrá, megy a drukk 🤞🏻❤️


Én is így leszek amúgy, most szerintem nálunk sem rajtunk múlik, csak a szerencsén 🍀 (azért nem valami magas a 20-25% valószínűség. Ugye ennyit mondanak esélynek azoknál a pároknál is, akiknél minden rendben.)

247. Pizsi2
2022. febr. 2. 10:36

Nekem is lassan végéhez érek az ovu időszaknak! Nagyon nagyon magamra kell szólnom, ne figyeljem a jeleket a testemen. Tudom tudom, esely se lenne rá! Igyekszem nagyon masfele inkabb terelni a figyelmem. Teszem azt, nem a testem figyelem és a jelzéseit, hanem csak a babára gondolok és olvasgatok ebben a témában, persze amit még nem néztem már meg 😃😃 de emelett sok mással is foglalkozom. Most 3 nappal vagyok együttlét után, picit valamitől inkább felvagyok puffadva érzem. Meg most olyan, hogy nyugodtnak érzem magam, pedig ilyenkor azért kicsit idegesebbnek szoktam magam érezni. Még ezt a hetet ugy tervezzük férjurammal mindent megteszünk az ügy érdekében, tegnap volt egynap pihenő 😃😃 mert ugye elvileg a minden napi sem egy előrevezető dolog. Azt néztem, hogy 2 naponta az orvosilag ideális. Majd kiderül!

Valahol viszont azt is tudom, ha megjön most is ezután nagyon szomorú leszek, mert azt érzem most igazán megtettünk mindent!

246. Raccoon2623 (válaszként erre: 245. - Pizsi2)
2022. febr. 2. 10:31
Köszönöm 🥰
245. Pizsi2 (válaszként erre: 244. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 10:27

Probáld meg most tényleg megállni! ❤️❤️

Drukkolok minden miatt!

244. Raccoon2623 (válaszként erre: 243. - Maruton)
2022. febr. 2. 09:48
Ma vagyok 9dpo-nál. Holnaptól jön az önuralom-gyakorlás, hogy ne teszteljek, márpedig megfogadtam, hogy ebben a hónapban csak a menszesz első napján csinálok tesztet, ha előtte nem lesz maszatolás.
243. Maruton (válaszként erre: 240. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 09:39
Hú, ez nagyon bíztató hír. Hol tartasz most a ciklusban?
242. Raccoon2623 (válaszként erre: 241. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 08:53
Csalódtál*
241. Raccoon2623 (válaszként erre: 238. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 08:53

Szia, üdv itt :)

Sajnálom, hogy csalodtál ebben a hónapban. De a csoport jelmondata: új hónap, új esély ☺️

240. Raccoon2623 (válaszként erre: 239. - Maruton)
2022. febr. 2. 08:36
Én a novemberi ciklusom óta hőmérőzök, szájban, nyelv alatt mérem, de semmi rendszert nem találtam 😕 nálam valahogy ez nem működik. Amikor az ovuteszt már pozitív, akörül a testhőmérsékletem meg sem moccan. Viszont ovu utáni második naptól ebben a ciklusban már stagnál magasabban, 36,5 celsius. Ilyen sem volt még 🤭
239. Maruton (válaszként erre: 238. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 08:26
Szia, nagyon örülünk neked! Sajnálom, hogy nem sikerült. A hőmérőzés nagyon jó ötlet. Azt olvastam, hogy még az ovutesztnél is pontosabb, ha kiismered a ciklusod. Mesélj majd, hogy működik a módszer.
2022. febr. 2. 07:53

Sziasztok. Csatlakoznak ha lehet 🙏 Igaz, én 42 éves múltam,de szeretnék babát. Tavaly Október óta próbálkozunk, most kezdtem el a hőmérőzést, eddig csak a nyákot néztem.

Nagyon bíztam a Januárban,mert voltak tüneteim,de végül megjött most 1-jén.

Puszika, ölelésem mindenkinek

2022. febr. 1. 22:03

Annyira egyetértek veletek!

Nálam is ez a menetrend: megjön, depresszió szomorusag; peteérés, remény, utána 1 hétig nyugalom; aztán kezdődik az, hogy azon angyalok, hogy "vajon ha tesztelnék, már kimutatná a teszt?", és sokszor már a 9-10. Dpo-tól kezdve neki is állok, aztán amikor negatív, mindig biztatom magam, hogy "amíg meg nem jön, van remény", de ahogy közeledik a menzesz, egyre jobban elkeseredek a negatív tesztek miatt... Aztán megjön, és kezdődik elölről az egész...

Szerintem is van egy terápiás jellege ennek a fórumnak, én most már állandóan ide kattintok, ha eszembe jut a baba téma, és hát tudjátok, hogy ez milyen gyakoriságot jelent... 🥺

236. Maruton (válaszként erre: 235. - Raccoon2623)
2022. febr. 1. 21:23
Milyen szép pillanat, ez a hajszárítózás. Majd meséld el a gyerekednek❤️❤️❤️
235. Raccoon2623 (válaszként erre: 230. - Maruton)
2022. febr. 1. 19:55

Te jó Maruton, mintha én írtam volna ezt… 😁a legutolsó menszeszemnél, amikor már jött a maszatolás, rákerestem én is, hogy: vérzés a terhesség korai szakaszában 😬

Aztán persze megjött teljes valójában.

Ma éppen egy altató dalt énekeltem hajszárítás közben, és végig elképzeltem magam a picivel 🥺


Szerintem is van ennek a kis csapatnak terápiás jellege, naponta többször nézem én is, van-e új bejegyzés 🥰

234. Maruton
2022. febr. 1. 19:43
Szerintem is lehet ennek egyfajta terápiás jellege. Közös tapasztalásban vagyunk és kb. bármit megoszthatunk. Én már most fontos támogató közegnek érzem ezt. Jó, hogy bármikor idekattinthatok.
233. Emmaaaa
2022. febr. 1. 19:35

Jó, hogy van a csoport ! 🥰Folyamatosan nézem, hogy van e új bejegyzés.💕

Nekem egy hét van a nem vártig és bár most többet is voltunk együtt, most olyan érzésem van, hogy még nem... Egy érzés. Mell érzékenység van, de ez minden. Az, hogy a legutóbbi ciklusban rengeteg terhességre utaló tünetem volt és megjött, azt érte el nálam, hogy már nem hiszek a tüneteknek. Bárhogy is lesz, nem adjuk fel! 🥰 Egy ( vagy több) kis lélek majd minket választ. Higyjétek el, arra várnak hogy leszülessenek. Hit, szeretet és görcsösség elengedése✨

232. Pizsi2
2022. febr. 1. 18:54

Amugy igy titeket olvasva, arra a részre jutottam, hogy már akkor reménykedem ha nincs semmi tünet. Jo jo tudom ez se jo ugyan az végülis csak ellentétbe. Viszont ahogy Maruton is irta, ez egy szokatlan helyzet (főleg első baba váráskor). Szóval tök érthető a reakciónk! Nem vagyunk egyedül ezzel!! ❤️❤️ Ezt már nagyon megjegyeztem! Sok erőt tud adni úgy érzem. és nagyon jó, hogy itt vagytok egymás tapasztalatait olvashatjuk!

Remélem ezzel egyfajta terápia végbe megy mindannyiunkban! ❤️

231. Rentsy (válaszként erre: 229. - Pizsi2)
2022. febr. 1. 18:29
Én is így érzem. Vagyis amikor elmúlik a menszesz mindig van bennem egy drukk, hogy na majd most... Érzem, hogy most össze fog jönni. Sikerülnie kell. Aztán jönnek a menszesz előtti napok. Mell fájás, rossz kedv vagyis picit érzékenyebb úgy mindenre. Mindig annak tudom be, hogy na most tuti sikerült és azért vagyok ilyen. De aztán jön a nap... Megjön jön a depresszió biztos velem van a baj... Aztán ez az érzés elmúlik és jönnek az újabb remények... Nekem is mindenki mondja, hogy majd sikerülni fog nem kell rágörcsölni. Na de, hogy ne görcsölnék rá amikor már régóta próbálkozunk és annyira szeretnénk.
230. Maruton (válaszként erre: 229. - Pizsi2)
2022. febr. 1. 18:14
Én kb. minden nap olvasgattam, mi lehet 1 dpo-, kettőnél, háromnál stb. Aztán ma reggel, mikor láttam a maszatolást még gyorsan végigolvastam mindent a menstruáció ellenére is meglevő terhességekről, aztán lehűtöttem magam. Aztan6azon kaptam magam, hogy a következő ovum idejét számolgatom, pedig a ciklusom első napján vagyok, meg kiszámoltam, ha két hét múlva sikerülne, mikorra lenne babám. Most meg csak sorozatot nézek és fagyit eszem. Megengedem magamnak, hogy kicsit szarul legyek. És még csak most kezdtünk neki a dolognak. Nagyon félek, hogy kiderül, hogy nem fog menni. Szóval megértelek. Nem könnyű ez. Hozzászoktunk, hogy mindennek megvan az útja és elérhetjük, ha nagyon akarjuk és teszünk érte. Hát itt az nem elég... Szokatlan és nagyon nehéz helyzet.
229. Pizsi2
2022. febr. 1. 17:30

Amugy annyira érdekes nálam, ilyenkor azt érzem minden okés velem és biztos most majd sikerülni fog ebben a hónapban.

Aztán ahogy közeledik majd a menstruácio érzem teljesen lemegyek a padlóra majd a tök ellentétét hozom létre.

Clearblue ovu tesztem ma elvileg van a csúcson, tegnap és tegnap elött is megtettünk sokmindent az ügy érdekében! Ilyenkor van az, hogy mennyire reménykedem! Most nem is keresek már semmi tünetet, tudom felesleges és csak pörgetném ezt az egész programot ujra.

De méégis! Belül érzem hogy reménykedem! Fele fele érzések vannak ilyenkor. A tudom ne is foglalkozzak vele és a nah, mizu is lehet odabent most?!

Mondjuk nem minden percben gondolok erre, csak mikor van annyi szabadpercem.

Ti hogy szoktátok?

228. Rentsy (válaszként erre: 225. - Raccoon2623)
2022. febr. 1. 16:13
Nekem Pfizert ajánlott a nőgyógyász. Mondta, hogy mindenképpen azt kérjem.
227. Maruton (válaszként erre: 226. - Pizsi2)
2022. febr. 1. 15:48

Csak tapasztalatokat cseréltünk, illetve azért merült fel, mert meddőségiben kérik (nem tudni, mindenhol így van-e). Senki nem érvelt pro vagy kontra. :) Szóval nem félek attól, hogy erre terelődne a téma, ne aggódj Pizsi❤️


Itt a babásodás miatt vagyunk, s hogy kibeszélhessük a kétségeket, félelmeket.

Szuper csapat❤️

226. Pizsi2
2022. febr. 1. 15:01

Én is túlvagyok a covid oltásokon, mind a harman.

Mindenki maga döntse el akarja vagy sem. De azért nem szabad elfelejteni azt sem, ez egy új dolog.

Remélem a téma nem fog elmenni egy ujabb covid témába így!

Mi amugy nem vártunk, mivel az se biztos, hogy összejön pont akkor 🤷🏼‍♀️

Nem tartom akkora nagy veszélynek ezt az oltást sem, hogy ez miatt kellene várnunk.

225. Raccoon2623 (válaszként erre: 220. - Rentsy)
2022. febr. 1. 14:48
Én tavaly áprilisban kaptam az elsőt, majd egy hónap múlva a másodikat, és december elején a harmadikat. (2 Sinopharm + 1 Moderna, Modernát ajánlott az orvos, amikor mondtam neki, hogy babát szeretnénk). Szerencsére nem voltak hatással a ciklusomra :)
224. Rentsy (válaszként erre: 221. - Ashley94)
2022. febr. 1. 14:45
Én is szurkolok neked 😊
223. Rentsy (válaszként erre: 222. - Maruton)
2022. febr. 1. 14:44
Nekem eddig késett a ciklusom, bár nem sokat 3-4 napot, de most valamiért időbe jött....
222. Maruton (válaszként erre: 220. - Rentsy)
2022. febr. 1. 14:26
Én három oltáson túl vagyok (Pfizer), tolt a ciklusomon 3 napot mindegyik alkalommal, de mostanra helyreállt. Én is méhpempőzök, pont emiatt.
221. Ashley94 (válaszként erre: 219. - Rentsy)
2022. febr. 1. 14:22
Igaz, a szelén is segíthet, eleinte én is azzal próbálkoztam, csak már el is felejtettem. 🙂 Szurkolok, hogy ez elég legyen!
220. Rentsy (válaszként erre: 217. - Maruton)
2022. febr. 1. 14:08

Azt nem tudom mennyi lenne eredetileg de a 2 hét szerintem nagyon rövid idő... Tartok tőle nagyon. Annyi rosszat lehet hallani, olvasni.


Neked is hamarosan össze fog jönni a baba. Kezet foghatunk mert nekem is maszatol ma... Kicsit már kezdem feladni ezt az egész témát, de bizakodó, hogy sikerülni fog.

Kitartást kívánok neked! ❤️

219. Rentsy (válaszként erre: 214. - Ashley94)
2022. febr. 1. 14:03

Gondolom azért mondogatja mert már 2.5 éve próbálkozunk és eddig semmi.Pajzsmirigyre eddig még csak szelént mondott 100mg-ost, hogy azt szedjek. El is kezdtem szedni a Selenor Precise tablettát. Bízom benne, hogy ennyi nekem elég lesz. Szedek még mellette 1000mg C vitamint 2000mg D vitamint, E vitamint, Omega 3 vitamint, méhpempőt, virágport és maca negrát 😅

Én is inkább a vitaminok híve vagyok meg a természetes útnak ami nem gyógyszer.

Bízom benne neked helyreállt a pajzsmirigyed és minden rendben van 😘

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook