Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins - Tippek a kezdéshez fórum

Atkins - Tippek a kezdéshez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins - Tippek a kezdéshez

34. 4726e582cf (válaszként erre: 32. - Zsibi)
2006. márc. 27. 14:35
Ez minden fogyira igaz, ha kevesebbet kell leadni, akkor lassabban megy. Nekem lökésszerű volt az első Atkinses hetem, és most úgy látom, hogy a 90 naposos is olyan lesz. Remélem ez is kitart 25 kg-ig :) minuszban :)...
33. Zsibi (válaszként erre: 29. - Ezti)
2006. márc. 27. 14:34

800 kcal az nem túl sok. És sportolsz is?

A szédülésről én is hallottam.. bár nem akarom osztani az észt, mert én nem atkinsozom most. Tőlem 90 napost lehet kérdezni ...bár akkor mit keresek ezen az oldalon?? :)

32. Zsibi (válaszként erre: 30. - Vikyci)
2006. márc. 27. 14:32
ahaa. én is csináltam 1x (régebben) az első fázist és nekem 2 hét alatt nem egész 2 kiló ment csak le. Én 62 kiló voltam a 166centihez, de akkor lehet, hogy azért, mert kevesebb volt a felesleg. Bár lehet, hgoy van ellenpélda is...
31. Cathe (válaszként erre: 29. - Ezti)
2006. márc. 27. 14:12

Szió!


Én is a múlt héten és nekem is...., pokolian nyomott vagyok. Lehet, hogy mégsem bírom koffein nélkül??

Én is nagyon kiváncsi lennék, hogy ez elmúlik-e, mint az éhségézet, vagy csak ha 2. szakaszba lépünk?

30. Vikyci (válaszként erre: 28. - Zsibi)
2006. márc. 27. 13:12
Na, jó, megmondom. 104 kiló voltam amikor kezdtem.
29. Ezti
2006. márc. 27. 13:09

Én 165 cm magas vagyok és múlt héten kezdtem el az Atkinst 72 kg-al. Még nem voltam kikupálódva, úgyhogy ettel joghurtot is és ígyis lement 2 kg a múlt héten. Most szombat óta csinálom keményen, pl. napi 10 ch és 800 cal. Remélem húsvétra lemegyek 3-4 kilót.

Normális az, hogy szédülök és dekoncentrált vagyok? Tompán nyom a fejem is, minden nap. Elmúlik ez majd?

28. Zsibi (válaszként erre: 27. - Vikyci)
2006. márc. 27. 13:02
na én pont erre lettem volna kíváncsi :) hogy mennyiből ment le? nem mindegy, hogy 150, 100, 80 vagy 60
27. Vikyci (válaszként erre: 25. - Zsibi)
2006. márc. 27. 12:58
Én 167 centi vagyok, kilóra, hááát, sok. Talán ezért is megy az elején könnyebben, mert van miből leadni.
26. Zsibi (válaszként erre: 19. - Zse pi)
2006. márc. 27. 12:54

Természetesen mindenki saját maga dönti el, hogy mit eszik az élete folyamán, de nem hiszem, hogy örökre le kéne mondanom a banánról, vagy akár a krumpliról, ha meg szeretném tartani az ideális súlyomat.

Fehér kenyérről most azért nem beszélek, mert ugye annak van jópár egészségesebb verziója (rozsos, barna blablabla), és persze mindig érdemesebb az egészséges ételt fogyasztani.


Szeritnem ha valaki odafigyel a mennyiségre(!!!) és a minőségre (ebben benne van az is, hogy nem csokit eszel a nap 24 órájában), akkor nyugodtan belefér a banán is, a burgi is és egyéb, atkinsban és más diétában nem engedélyezett ételek.

25. Zsibi
2006. márc. 27. 12:46
Faw, Vikyci ezeket hány kilóból adtátok le?? és milyen magasak vagytok?
24. Vikyci (válaszként erre: 23. - 4726e582cf)
2006. márc. 26. 19:38

Én még most 3 hétig szigorúan be fogom tartani. Aztán lazítok egy kicsit húsvétkor, mert az nem bírom ki süti nélkül.

Húsvétig ha minden jól megy, még 8 kilót szeretnék leadni. Már az is nagy eredmény lesz.

23. 4726e582cf (válaszként erre: 22. - Vikyci)
2006. márc. 26. 15:24
Szia! Amikor Atkinseztem, akkor nekem is 5 kg volt a heti eredmény :). Persze csak az első héten! Aztán lelassult és örültem, ha 2-3 kg lement egy hónapban. Nem elkeseríteni akarlak, csak az első hét ilyen :), de tény és való, hogy hatalmas löketet adott az elején :).
22. Vikyci (válaszként erre: 21. - Vikyci)
2006. márc. 26. 15:06
Ja, nekem 5 kiló ment le 1 hét alatt. Durva. Nem tudom hogy csináltam. De azért örülök!!
21. Vikyci (válaszként erre: 17. - Fobe)
2006. márc. 26. 15:05

Szia!

Most nekem kissé lelassult a fogyás, ugyanis pénteken bejoghurtoztam. Nem bírtam megállni.

Az a 8-9 kiló ami 2 éve lement az Atkinssal kb 8 hónap múlva kezdett visszamászni. Jött a tél, ellustultam, és csak ettem meg ettem.

Amúgy nekem a január-február a nagyon gáz, akkor hízok sokat.

20. fobe (válaszként erre: 19. - Zse pi)
2006. márc. 24. 21:37

Sziasztok!

Köszi, hogy megosztottátok velem a véleményeteket. Az érvek alapján zse pi véleménye áll hozzám közelebb. Valóban, egy hete kezdtem el és több zöldséget eszek mint máskor. Előtte szinte egyáltalán nem ettem zöldeket. Viszont rengeteg édességet. Ezért is kezdtem el az atkins-t, hogy leszokjak az édességről meg a falási rohamaimról. Az utóbbi sajnos még nem múlt el, de a diétát betartom. Már kedvencem is van a zöldségek közül: jégsaláta. Van, hogy úgy megkívánom, mint régen az édességet. :)

Mégegyszer köszönöm a véleményeteket!!! Nagyon örültem nekik!

19. zse pi (válaszként erre: 17. - Fobe)
2006. márc. 24. 17:58

Szia fobe!

Szerintem lehet egy életen át Atkinsezni. Ugyanis nem az első szakaszt kell betartanod, ami szerintem is káros egy idő után, hanem a negyediket!!!

Ami pedig azt jelenti, hogy csak bizonyos élelmiszereket kell kiiktatni végleg az étrendedből.

Pl:fehérkenyér, cukor, burgonya, banán...

Ebben a fázisban már nem is kellene fehérjealapú diétáról beszélnünk, ugyanis a zöldségekkel, gyümölcsökkel megfelelő mennyiségű szénhidrát jut a szervezetbe.

A negyedik fázis a megörzés fázisa, ami segít abban, hogy ne szedd vissza a leadott kilókat.

Az Atkins nem csak egy fogyókúra, hanem életmód. Ha végigcsinálod a fázisokat, hamar beletanulsz a dologba, és hozzászoksz az új ételekhez.


Sok sikert!

18. Zsibi (válaszként erre: 17. - Fobe)
2006. márc. 24. 15:41
én mindenhol azt olvasom, hogy HOSSZÚ TÁVON a fehérje oldalú táplálkozás nagyon megterheli a májat és a vesét, szóval semmiképp(!) sem ajánlanám egy életre!
17. fobe (válaszként erre: 14. - Vikyci)
2006. márc. 24. 14:45

Szia Vikyci!

Én is 16-án kezdtem, tehát tegnap voltunk egy hetesek. Nekem inkáb 1,5 kg ment le. Az elején több sajtot ettem a kelleténél, meg tejszínből is több volt mint 6 evőkanál, de bár napja megembereltem magam. Sajnos a mozgást még nem tudtam beiktatni, de most hétvégén tervezem. Amit két éve leadtál 8-9 kg-t az nagyon hamar visszajött, ahogy abbahagytad?


Szerintetek lehetséges egész életen át Atkins szerint enni és ezáltal megőrizni az elért súlyt?

16. Vikyci (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2006. márc. 24. 09:25

Köszönöm!

Neked pedig gratula a babához!

15. Hoxa (válaszként erre: 14. - Vikyci)
2006. márc. 23. 18:28
Vikyci, neked is sok sikert!! :)
14. Vikyci
2006. márc. 19. 19:39

Sziasztok!

Én 16-án kezdtem el az Atkinst. Eddig elég jól megy. Ma ettem ugyan pár szem sós mogyit, de tényleg csak kb 8 szem volt. Én megmértem magam, 2 kiló lement, de ez lehet csak a víz, mert igencsak sokat járok a wc-re.

Reggelire ált. tükörtojást eszek, meg virslit, ebédre valami sült husit salátával, vacsi meg főtt tojás, olajos hal konzerv, virsli.

Zöldségként jégsalátát, paprikát és uborkát. Ezeket tejföllel, ici-pici majonézzel eszem.

2 éve csináltam már ezt a fogyit, akkor kb 8-9 kiló lement olyan 8 hét alatt. De az sajna visszajött.

Kitartást és sok sikert mindenkinek!!!

13. veronitas (válaszként erre: 8. - Fobe)
2006. márc. 17. 12:40
Szia. Már a másik fórumban is írtam, hogy a sajt szerintem sok, a tejről és a cukorról(!) nem is beszélve, de nem akarok beleszólni, végül is ha csak keveset akarsz lefogyni, lehet, hogy ez nem baj... nem tudom.
2006. márc. 16. 21:28

Szerintem nem kell azzal foglakozni, hogy ki mit mond. Az a lényeg, hogy saját magaddal jóban legyél. Én már régi Atkins-os vagyok, és abszolút nem érdekel, hogy ki mit mond. 66 kilóról lefogytam 49,5 kilóra, sokan legirnyáztak stb. (Csak 152 cm vagyok, nem kell kiakadni a kilóimon!:)) A család túlnyomó többsége szerint túl sovány vagyok. De én így érzem jól magam!!! Sőt, amikor "véletlenül" lementem 48 kiló alá, akkor tetszettem magamnak a legjobban.

...az meg szerintem tök jó érzés, ha egy girnya kolléganő irígy! Légy büszke magadra!

Kitartás csajok!

11. fobe
2006. márc. 16. 19:54
Igen, valószínűleg ha elérem a kitűzött 55 kg mindenki azt fogja mondani, hogy mennyire szarul nézel ki, meg hogy sokkal jobban tetszettél mielőtt lefogytál volna, bla-bla-bla. Most persze 63 kg-val mindig összehasonlítanak a legsoványabb csajjal a munkahelyemen, meg vigyorogva nézik, hogy éppen most milyen fogyókúrába kezdtem és mégsem fogyok egy dekát sem. A legdurvább az volt, hogy mikor fél éve lefogytam 58 kg-ra a már említett sovány csaj a munkahelyen megjegyezte fancsali képpel, hogy mostmár ne fogyjál többen szerintem! Ja és tök irigy volt. Ő! Érted!? Most hogy 63 vagyok újra, már megint tud rám mosolyogni.... Ti is körbe vagytok véve csupa jóindulatú emberekkel????
10. Cathe (válaszként erre: 9. - Fobe)
2006. márc. 16. 19:48

Szép estét! Holnap már én is túl leszek az első napon, mint Te ma (lehet, hogy beszámolni nem tudok rögtön, mert vmi kapcsolatfélém is alakul és randizom majd vagy mi a szösz)

Én csak 164 cm vagyok ezért volna a cél az 53.

Akkor vagyok kiegyensúlyozott (bár ilyenkor már mindenki aggódik, hogy beteg vagyok-e)ha egy deka felesleg sincs rajtam. Az önbizalmamnak kell!

9. fobe
2006. márc. 16. 19:38

Cathe!


Én is 63 kg vagyok a 166 cm-emhez. Én már 55 kg-nak is nagyon örülnék.

8. fobe
2006. márc. 16. 19:33

Sziasztok!


Most jöttem haza a munkából. Tök jó, hogy ennyien írtatok. Azt hiszem az első napom elég jól alakult. Nem vagyok éhes, meg semmi negatív tapasztalat. Ide írom, hogy ma mit ettem, csak azért, hogy nehogy rosszul folytassam a továbbiakban. Ha valami hülyeség szerintetek akkor légyszi javítsatok ki!

Reggeli: nem bírtam volna ki a cukor nélküli tejeskávém nélkül :), így azzal indítottam, majd két főtt tojást ettem egy fél paprikával.

Ebéd: három főtt virsli, 10 szelet trapista sajt (tudjátok az az előre felszeletelt)+ egy paprika

Vacsi: két főtt virsli, 5 szelet trapista sajt.

(az ebédnél és vacsinál szereplő trapista sajt összesen 250 g volt) Nagyon ciki ez így? Ez nagyon sok? Vagy tényleg csak a zöldségek CH tartalmát kell lesni???

Ja, és megittam vagy 2,5 l vizet, ami nálam nagy dolog :)

7. Cathe (válaszként erre: 5. - Fylo)
2006. márc. 16. 15:21

szia!


A bemutatkozásban írtam, hogy holnaptól belevágok. Indulok vásárolni. 10kg-ot szeretné eltűntetni(63-10=53!!!!)

Szívesen megosztom Veled a tapasztalatokat

6. veronitas (válaszként erre: 4. - Fobe)
2006. márc. 16. 14:40

Szia.


Én meg annak örülök, hogy te örültél az én beírásomnak! :-)


Komolyan mondom: nagyon sok erőt kívánok mindehhez.


Én január óta 9 kilót fogytam, és még mindig nagyon sok vagyok, az álomsúlyomhoz képest, ami akár el is keseríthetne, de tudod, mostanában, hogy már látszik is rajtam, sorra kapom a bókokat és az elismerő pillantásokat a munkahelyemen, és ez kitartásra ösztönöz.

A másik, hogy – főleg az elején - én amúgy sem vagyok egy mérlegre állós fajta, szóval amúgy sem szoktam naponta, de még hetente se mérni magamat, az Atkins elején meg szerintem ez abszolúte "tilos", mert majd látni fogod, hogy nem a kilók mennek le, hanem a centik, és ezt leginkább a ruháidon fogod érezni, meg talán akkor, ha végigsimítasz a csípődön, vagy más testrészeiden.


Hogy nehéz-e betartani? A válaszom egyértelműen NEM! Egyáltalán nem nehéz. Ha szereted a húsokat, a tojást, a különböző zöldségeket, és szóval ha szereted a változatos fűszerezést, ha szereted a finom gyógyteákat, az ásványvizet, akkor nem.

Jaj, most mennem kell, de mindjárt folytatom. Bocs.

5. fylo
2006. márc. 16. 14:10

Sziasztok!

Én is új atkinses vagyok. Holnap lesz egy hete, hogy elkezdtem! Hajrá csajok! Menni fog!

pusz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook