Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)

1 2
46. Bibeszál (válaszként erre: 45. - Banános Zselé)
ma 09:47
Igen.Napi másfél kg így elfogy nálunk.Én 2-kg ot veszek naponta.
45. Banános Zselé (válaszként erre: 44. - Bibeszál)
ma 09:41
akkor így nehezebb
44. Bibeszál (válaszként erre: 40. - Aszparagusz)
ma 09:38
Sajnos nekem a fagyasztóm kicsi és tele van.A kenyér naponta elfogy nálunk.2 fenőtt gyermek és mi a párommal így 4 en fogyasszuk napi szinten.
43. Banános Zselé (válaszként erre: 40. - Aszparagusz)
ma 09:36
3 napig áll el a kenyér fagyasztás nélkül, lehet hogy addigra nem fogyna el
42. globus (válaszként erre: 39. - Bibeszál)
ma 09:35

Heti 2 délutánon alkalmas nekem, munkabeosztás és jelen korlátozás miatt. Na meg hétvége, de erre nem szeretnék rászokni... heti 1x veszek több kenyeret, kiegészítőket, alapanyagok vannak fagyasztóban. Liszt, ecet, tea, kávé, friss tejtermékek, só...cukrot nem használunk.

Mi csak ketten vagyunk.

41. Banános Zselé (válaszként erre: 39. - Bibeszál)
ma 09:35
fagyasztóból is olyan mintha friss
40. aszparagusz (válaszként erre: 39. - Bibeszál)
ma 09:32
miért kellene naponta friss kenyér? Rengeteg olyan kenyér van, ami napokig eláll, illetve le is lehet fagyasztani.
ma 09:27
Április hónapra váltottunk.Így ebben a hónapban 12 órától tudunk vásárolni menni mi akik 65 év alattiak vagyunk.Ahol mondjuk nagyobb a család pld: van 2 gyermek ott minden nap friss kenyér kell. Én kora reggel oldom meg. Ha késöbb megyek akkor már nincs a közeli boltokban.Ti hogy oldjátok ezt meg? Szívesen várom kommentjeiteket és persze okos ötletek jól jönnek mindig.👍
márc. 28. 01:00
nalunk mindenki hetente vasarol.
márc. 26. 14:22
hetente
márc. 26. 14:12

Heti rendszerességgel veszem a főzéshez valókat.

Havi rendszerességgel a tisztítószereket és ilyeneket

márc. 26. 10:21

- Lisztet, cukrot, hasonlót veszek, 1 csomag nekem akár hetekig is elég

- Kenyér, felvágott, tejföl, zöldség, hasonlókból csak egy hétre valót,

- Akciós húsokból (ha véletlenül szembejön velem) veszek nem csak 1 főzésre, abból még egy adagot bedugok a fagyóba

- Nyáron havonként ahogyan érnek a zöldségek (borsó, karalábé, bab...) azokból berámolom az 5 téli hónapra való mennyiséget, decembertől április végéig, május közepéig szépen beosztom.

Ez a "kiscsalád, kislakás, kisfagyó, kisnyugdíj" módi. :))

márc. 26. 10:13
minden nap
33. Banános Zselé (válaszként erre: 30. - Lolita2112)
márc. 26. 08:38
valamiből lehet, ami tartós
32. NomNom
márc. 26. 06:45
Szintén - nincs hová raknom. Hetente járunk. Amúgy is fontos, hogy legyen itthon friss zöldség és gyümölcs, azt aztán nem lehet hetekig tárolgatni.
31. supin
márc. 26. 05:49
Minden nap.
márc. 26. 00:57
tobb honapra?ez a kerdes meglepett!
29. globus
márc. 24. 22:08
Több hónapra?? Még egyre sem.
márc. 24. 21:57

Mi sem vásárolunk tartalékra, mert nemhogy kamra nincs, ahol eltarthatnám, de még autóm sincs hogy hazahozhatnám a cuccot.

Kettőnknek nem is kell sok, egy kiló liszt is sokáig elég.

27. Guruljka (válaszként erre: 20. - Banános Zselé)
márc. 24. 21:54
Remek, itt helyben egyik sincs.
márc. 24. 21:31
Most megint feltöltötték a bevásárló árúházakat végre mert a polcok egy ideig üresek voltak.így gyorsan bepótoltam amik hiányoztak még. Hús, wc papírir,liszt,és persze élesztő.Remélem nemkapkodják megint el az összeset.
márc. 8. 14:24
Hetente többször megyek a boltba ,nem tehetem meg ,hogy több hónapra "spájzoljak".
márc. 7. 15:00
Nagybevásárlást nem tartunk. Mindent akkor vásárolunk amikor kell vagy a hosszabb ideig elálló dolgokat ha akciós (pl mosószer, kávé).
márc. 7. 14:50

Havonta 1x megyünk nagy bevásárlásra, ebbe benne van a kávé, mosószer stb. 1 hónapra elegendő mennyiség.

Hetente veszek hust és tartós cuccot miután kitaláltam a heti menüt, napi szinten kenyeret és felvágottat, paradicsom, uborka ilyenek.

Gyümölcsöt ahogy elfogy.

Liszt, olaj, cukor, rízs az mindig van itthon sok és burgonya is többnyire 1 zsákkal.

márc. 5. 23:31
Hetente és naponta is
márc. 5. 21:46
Havonta 2× vásárlok . Pl: egyszerre wc papírt papírzsepit,mosószer,öblítő mosogatószer és ami hihiéniai dolgok. Tartós élelmiszereket pl rízs,lencse,tészta,tarhonya,bab fagyasztott dolgokat ami nem romlik azokatis havonta. Napi szinten meg pékárúkat frissen.A husokat azt szintén akkor veszem mikor aznap főzöm vagy sütöm.Nemtárolom fel a fagyasztóban őket mivel 3-an vagyunk itthon mindig megbeszéljük melyik nap mit fözzek.Ezt persze azért tehetem így meg mert városban ugye több a nagyobb és a kisebb üzlet. És busszal közlekedem mivel autóm nincs.Ha falun laknánk biztos másként vásárolnánk a búszjárat miatt is mivel ritkábban jár. Autója meg hát nem mindenkinek van ugye többek közt nekem sincs de megoldom busszal.
20. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - Plavalaguna)
márc. 5. 09:08
nem tudom hol fogytak el, mert Sparban és Euro Famíliben tele vannak a polcok
márc. 5. 09:05
valamit naponta, valamit hetente vagy havonta veszünk
18. Banános Zselé (válaszként erre: 10. - Cicaaa65)
márc. 5. 09:04
akinek van helye, akinek nincs az nem vesz
márc. 5. 08:48
Naponta.Általában heti 2-3 alakalommal főzők.Én frissen szeretem megvenni a hozzávalókat.Mondjuk szerencsés vagyok ,hiszen élelmiszer boltban és piacon dolgozom.
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook