Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kis segítség a kezdéshez fórum

Egy kis segítség a kezdéshez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kis segítség a kezdéshez

1 2 3
2012. aug. 28. 09:58
Sziasztok! Egy cikkhez keresek olyan személyeket, akik kipróbálták már az Atkins diétát, és megosztanák róla a tapasztalataikat néhány mondatban az olvasókkal. Mi tetszett ebben a diétában? Mi az ami nehéz volt? Kb. ezek érdekelnének. Van kedve valamelyikőtöknek mesélni néhány mondatban?
2012. aug. 17. 13:31

Hacsak nem történt itt valami fura scifis időutazás szerintem ne számíts annyira válaszra, bolhakutyus 2008-11-15-én 06.21-kor lépett be utoljára..

Mondjuk a kérdésével megölte a fórumtémát, mert telibe lőtte, hogy nagyjából miért is hülyeség az atkins (meg a hasonló sztárdiéták általában).

Ha feltétlenül erre az egészségtelen módjára vagy rápörögve a fogyásnak guglizz rá erre: ciklikus ketogén diéta. Ez kicsit olyan, mint az atkins csak több benne a ráció, de ugyanolyan egészségtelen (szerintem).

75. motorospaulo (válaszként erre: 74. - Bolhaskutyus)
2012. aug. 17. 12:56

szia!!elkezdted? en is most akarom kezdeni es ugyanaz a gondom mint neked! es meg azzal is bajban vagyok hogy olvastam az Atkins bacsi konyvet az eredeti nyelven es ott azt irja hogy nem minden zoldseg fer bele.es a salikbol se mindegy ,meg hogy azert a zoldsegekkel is ovatosan kell.mert van nekik ch tartalma.meg oda kell figyelni a fibre bevitelre.es napi 8 pohar viz!

mindegy elso kerdesem mikor kezded? csinaljuk egyutt?

en is 63kilo vagyok es 53akarok lenni.bar en csak 162cm vagyok..:D szoval cimbizunk?:D

2008. aug. 11. 21:41
Sziasztok! Most szeretnék nekiállni az Atkins-diétának, és találtam egy ch számoló progit, amiben beállítottam kb.20ch-ra a napi étrendem. Tök jól is mutatott, de közben azt is olvastam, hogy a kalória bevitel sem mindegy. Viszont az általam összeállítottban 3000Kcal/nap jött ki, pedig szinte csak hús van benne kevés zöldséggel, meg sajttal és tojással. Szóval most elbizonytalanodtam, mert eddig úgy tudtam, húsból, sajtból annyit eszek amennyi jól esik, sőt még kevés tejfőlt is lehet. Kérlek Titeket, hogy adjatok tanácsot, világosítsatok fel, hogy akkor hogy is van ez? Ha valakinek van receptje, nagyon örülnék neki, ha lenne olyan kedves és elküldené az email címemre. Amúgy én 175cm vagyok, és jelenleg 63kg. 55kg-ra szeretnék lefogyni,mert úgy voltam elégedett magammal. Bár voltam 48kg is.. :)Atkins mellett ez kb. mennyi idő, heti 3-4 alkalomnyi 1 órás torna mellett? Mindenkinek előre is köszönöm a válaszát!!! Sikeres fogyást! (bocs hogy ilyen hosszú lett!)
73. Zsu48 (válaszként erre: 72. - 6b6da067a2)
2008. febr. 18. 09:19
Köszi a kedves választ!Még mindíg akadozik a dolog,de még bírom.Sok kitartást és mínusz kilót mindenkinek.
2008. febr. 7. 06:33

Szia Zsu48


Szerintem a kérdésed felesleges,hiszen már bizonyítottál.Én úgy vettem észre magamon,hogy ha megáll a fogyás drasztikusan csökkentenem kell a kaja adagokat.Kétszer eszm egy nap,délben és ötkor.

71. Zsu48
2008. jan. 14. 11:32
Sziasztok.Még soha nem irtam ebben a fórumban,de most egy kis bátorításra lenne szükségem.2006.szept.óta atkinsezem,13.5kg ment le karácsonyig,majd 3 kg visszajött.Most kínlódom le a visszaszedett kilókat,de nehezebb mint a visszahízás előtt.Nálam biztos nincs ketózis.Kérlek,győzzetek meg,hogy sikerül még 30 kg-ot fogynom.Köszi
70. 22f56b42c8 (válaszként erre: 58. - Fejácska)
2008. jan. 10. 18:32

szia fejácska.

az atkins diétával kapcsolatban , kérdezted hogy a fogyással hogyan alakul a bőr állapota. Erre szeretnék most válaszolni, az eddigi tapasztalataim alapján. :) tehát én most januárban lettem a 9. hónapja hogy atkins diétázom. ezalatt nem valami sok.. csekélyke( a tejjes fölöslegemhez képest) 31 kiló kúszott le rólam. Hol gyorsabban, hol lassabban. Nálam abszolut nem volt gond a bőrömmel.. ráadásul én még csak 2 hónapjja kezdtem el mozogni(lépcsözögép, súlyzó, és hasizomgyakorlatok.)Egyáltalán nem lóg a bőröm, és még az apró csúf kis piros csíkok is eltüntek amik a bőr megnyúlását jelezték. Ez az én tapasztalatom, nem tudom hogy másnál hogy van. De egy dolgot tanácsolhatok. Nem tudom, hogy csak érdekel e a téma vagy diétázol is, de ha az utobbi a helyzet, akkor azt tudom mondani, hogy heti 2-3 kilónál ne foggyál többet . Ez elég lassu fogyás ahhoz hogy a bőröd ne nyuljon meg.:) remélem segitettem. ha van még kérdésed tedd fel, ha tudok válaszolok.

2007. okt. 20. 15:19

sziasztok!szeretnék megosztani veletek 2 receptet,ami nagyon finom,és megengedett!nekem nagyon ízlettek.

1.Citromos-Chilis csirke

a.)hozzávalók (4 adaghoz):

2 gerezd fokhagyma,1 evőkanál gyömbér (por is lehet,én azzal csináltam),2 ek. olaj,600g csirkecombfilé,1 tk. koriander,2 tk. kömény,1 tk. kurkuma,1 felaprított chilipaprika v. ízlésszerint chilipor,125 ml citromlé,185 ml fehérbor. HA VALAMELYIK NEM ÁLL KÖZEL A SZÍVÜNKHÖZ;ANNYIRE NEM SZERETJÜK,NYUGODTAN KIHGAGYHATJUK.

b.)elkészítés:

A fokhagymát és a gyömbért/-port összezúzzuk,1 ek vízzel krémmé.Felhevítjük az olajat és a csírkét barnára sütjük.Lehet csíkozni is.Kivesszük,majd félretessük őket.A fokhagymás krémet az olajhoz adjuk,kevergetve 1 percig dütjük.Hozzáadjuk a fűszereket,majd 1 percig sütjük.Ezután ráöntjük a citromlét és a bort.Visszatesszük a csirkedarabokat/csíkokat,és ebben felforraljuk,majd kislángon 20-25 percig fedő alatt,időnként megkeverve főzzük.Ha megpuhult a csirke,nagy lángon 5 percig főrrük,hogy a szósz a felére csökkenjen.A végén ízlés szerint ízesítsük még (só,bors,esetleg koriande).

adagonként 30 g fehérjét, 15 g zsírt,0 g szhidrátot tartalmaz.


2.Fűszeres csirkefasírt

a.)Hozzávalók ( 4 adaghoz):

500g darált csirkehús,3 újhagyma (finomravágva),3/4 tk. bors (cayenne-i,feket vagy fehér bors),20g koriander levél,2 fokhagyma (összezúzva),1 tojásfehérje(kissé felverve),1 ek olaj,1 citrom félbevágva

b.)elkészítés:

Keverjük össze a hozzávalókat,kivéve az olajat és a citromot.Ízesítsük sóval,borssal,és formáljunk belőle 4 húspogácsát.Hűtsük le sütés előtt 20 perce,de enélkül is elég ízletesd lesz.Hevítsük fel az olajat egy serpenyőben,süssük benne a pogácsák mindegyik oldalát 5 percig,vagy amíg megbarnul és jól átsül.Végül facsarjuk rájuk a citromlevet.

Adagonként 25 g fehérje,1 g szhidrát,12 g zsír van bennük.


Remélem ízleni fog,ha elkészítitek.Ha kell valakinek még recept,írjatok,és küldök.Mindenkinek sok sikert!

68. 3ca9fc72cf (válaszként erre: 64. - Tevee)
2007. okt. 20. 14:55
Lassú víz partot mos...így biztos,hogy nem hízol vissza.
2007. okt. 4. 20:28

Sziasztok, én vasárnap kezdtem, azóta semmiféle kenyér, tészta, rizs,burgonya ételfélét nem ettem.85,4 kg-ról indultam, most tartok 82,4 kg-nál.

A kérdésem csak annyi, hogy pl.kolbászból, marhából bármennyit ehetek?Vagy tepertőkrém, halászlé ezek mind jó ételek a számomra?Kérlek segítsetek, mert szeretnék 76 kg-ra lemenni.köszi

2007. aug. 3. 21:35

Ígértem a menüt: (ameddig az időm engedi leírom)


Hétfő:

R: 2 tojásos rántotta; 2 vélókony szelet trappista sajt

E: 150g zöldsaláta, grillezett borjúszelet

V:csmell főzve és fűszerezve, 150g zöld saláta, 5 olivabogyó, 3-5 dkg feta

Nass: 8 dkg sonka


Kedd:

R:sonka tormakrémmel, 50 g nyers ubi, 2 szelet pari

E:grillcsire egész combja, 1/2 csésze ubi, 1 teáscsésze z. saláta fűszeres olivaolajjal

V: vajban sült pulykamell, csikerkegomával(4-5 fej), 1 teáscsésze z saláta és olivaolaj

Nass:8 dkg ch szegény sajt


Szerda:

R:Tonhalkrém(majonéz, tonhal cukormentes, 1/2 citromleve, 100 g zöldsaláta)

E:pulykafasírt(20 dkg hús, 1 tojás,fűszer és olajban sütni)+ 50g ubi,2 koktélpari,100g zsaláta,50 g sajt + olivaolajjal összedolgozva

V:sült csmell, 100 g zöldsaláta + 2 ek tejföl

Nass:50g sonka,10 szem olivabogyó


Csütörtök:

R:2 tojásos rántotta+reszelt sajt

E:cézársali

V:pulyka nyárson, 4-5 gombafej, 100g brokkoli párolva,100 g zöldsali olivaolajjal

Nass: majonézes sonka 3 szelet


Péntek:

R:2 sz pari, 80 g sonka,50 g kemény sajt

E: sült tengeri hal, görögsali paradicsom nélkül

V: 1/4 grillcsirke,100 g zsaláta kevés majonézzel

Nass: 30 g kemény sajt piritott sonkával


Szombat:

R: hideg sült pulyka, kevés tejföl, 100 g saláta,4g reszelt sajt

E: levesben főtt szárnyas, tormakrém,100 g brokkoli, karfiol,100 g zsaláta

V: sült hal+100 g saláta +2 koktélpari+olivaolaj

Nass:50 g sonka


Vasárnap:

R: 80 g sült sonka,50 g sajt,50 g ubi

E:spenótkrém(100 g nyers spenót+2 kanál tejszín), grillezett marha

V: tengeri hal 2 szelet, 200 g sali+majonéz, 5 olivabogyó, 50 g ubi

Nass: 30 g kemény sajt


a másik hét ennek a variációja, csak a nassban bele tett ilyet:

pl:

1 főtt tojás+50 g sonka

8 szem olivabogyó

1 főtt tojás+5 szem olivabogyó


Van 40 g-os hét is, de még senki sem tart ott, így most nem fáradozom vele.

Szerintem egész jó

Kicsit furcsállom a sok sajtot. Bár most itt a zöldségi elég sok. Talán ez fontos is, hogy együk.


Jó étvágyat mindenkinek hozzá. Remélem segítségetekre van.

65. dzsozi
2007. júl. 12. 11:56

A felkészülés lépései a sikeres Atkins diétához



Az átállás előtt ajánlatos, fokozatos, néhány napos szoktatási rendet tartani. Így nem hírtelen kezdi meg az új életmódot, és nem sokkolja túlzottan a szervezetét.Szilárd elhatározás kell. E nélkül semmi nem megy! Ezután, jöhet az alapos orvosi vizsgálat, vérképpel, és vizeletvizsgálattal. Ez több szempontból is fontos. Először is, hogy tisztába legyen saját állapotával. Az évi egy vér-, és vizeletvizsgálat amúgy is ajánlatos mindenkinek. Most viszont segít felmérni, hogy milyen változások mennek Önben végbe a program során. Akiknek például magas a (rossz) koleszterin szintjük, össze tudják hasonlítani hat-nyolc hét múlva egy újabb vizsgálati eredménnyel. Nagyon sok ember nincs is tisztában azzal, hogy esetleg nem kielégítők vagy rosszak a koleszterin és a triglicerid eredményeik.

64. tevee
2007. jún. 26. 21:04
Van valaki aki mondjuk 3 hónapon belül elérte a kívánt súlyát? Úgy látom sokan nagyon sokáig szenvednek ezzel a diétával eredménytelenül. Nekem 10 kg-ot kellene leadni, de azt nem jövőre szeretném elérni. Ha ennyire lassú a folyamat akkor lehet bele sem kezdek.
2007. márc. 16. 07:44
A CH mentes /szegény/ diéta kapcsán sokan kérdezik, hogy az életfonoságu szénhidrátok /CH/ mellőzése nem okoz-e károsodást az anyagcserében.Atkins dr. erre nem tér ki külön, ezért közlöm, hogy szervezetünk a CH mentes étrend közben is rendelkezik CH- tal!Egyrészt a főleg májban és izomban tárolt glikogén formájában rendelkezik CH raktárral mely viszonylag gyorsan felhasználódik.De a diétában "főszerepet" játszó fehérjékből származó aminosavak egy része u.n. glükoplasztikus aminosav, ami azt jelenti, hogy belőlük glükózt képes előállitani szervezetünk ami pedig a légzési láncban energia képzésnek az alapanyaga.Ez alátámasztja Atkins diétánk részbeni mellékhatás menetessétDr,Tocsev Hriszto bikémikus./Gorcsev/
62. veres (válaszként erre: 61. - Zse pi)
2007. jan. 13. 21:32
köszike
61. zse pi (válaszként erre: 60. - Veres)
2007. jan. 13. 16:49

Szia!

Igen! Úgyhogy örülhetsz neki! Ég a zsír! :-)

Igyál nagyon sokat, vizet, teát, mert ilyenkor még többre van szükség, hogy tisztuljon a szervezeted.

60. veres
2007. jan. 13. 15:47

Kérdeznék!!!


Az állandó szájszárazság is a ketózis jele? Mert enni már alig eszek. Holnap lesz 2 hete, hogy csinálom.

59. Nívea
2007. jan. 13. 14:36
a gyógyszerek miatt a háziorvosoddal kell beszélned.Ha rendszeresen mozogsz és tornázol, akkor elvileg nem szabadna a börödnek ilyennek lennie(de kivételek mindig vanak).
2007. jan. 12. 19:42
Szeretnék többet tudni a diétáról. Pl : Aki állandó gyógyszert szed, az is élhet-e vele? A bőr, hogyan alakul a diéta végére? Nem lesz löttyedt, megnyúlt? Most csak ennyit, még biztos akartam valamit kérdezni, de nem jut most eszembe, azt majd megkérdem. Aki tud segítsen! Köszike!
57. Nívea (válaszként erre: 56. - Verocsxx)
2007. jan. 7. 10:24
Igen.Olvastam a tájéoztatásodat, és köszönöm szépen. Azt hittem, h egy kicsit olcsobbak ezek a termékek:( Én tanuló vagyok, az anyukám egyedül van és az egy havi pénzem, amiböl nekem egy nagyvárosban meg kell élnem, az a teljes kúra ára. Úgyhogy sajnos nekem nem adatik meg a lehetőség, h kiprobáljam.Tehát marad a sok vacak diéta, aztán vagy visszahízom, vagy nem.Egyszer csak sikerül?!
56. Verocsxx (válaszként erre: 55. - Nívea)
2006. dec. 15. 09:19
Én is sok mindennel próbálkoztam, nem jött be. A kolléganőmmel diétáztunk, ő 1 hét alatt leadott 3 kg én egyet sem. Most ezzel a turmixxal fogyok, heti 1 kg.:)
55. Nívea
2006. dec. 14. 22:25

Én már pár évvel ezelött végig csináltam az Atkins- diétát.Amikor elkezdtem, akkor voltam 64 kg. Lefogytam töle 58-ra.de amikor befejztem és elkezdtem ujbol rendesen, de mértékkel táplálkozni, hirtelen meghíztam 72 kg-ra.

Nem jött be.De az up-date se jobb.

54. gyöngyi (válaszként erre: 52. - A5b68b0e45)
2006. nov. 20. 18:59
Szerintem a 15 kiló az kb.5 hónap, ha reálisan nézed.Úgy, hogy közben nem éhezel és nem vagy gyenge.Én szeptember eleje óta 7,5 kilót fogytam.Karácsonyra céloztam be a -10-et.
53. zse pi
2006. nov. 20. 08:01

Szia. A fogyás már 1-2nap alatt elindult a mérleg szerint, de ez csak a vizet jelenti, és később indult el a zsírból való fogyás.

A legnehezebb??? Amikor megállt hónapokra a fogyás. De én már úgy álltam neki, hogy életmódot váltok, és nemcsak fogyizom, ugyhogy ezt is át tudtam vészelni, és nem bűnözni.

52. a5b68b0e45 (válaszként erre: 41. - Zse pi)
2006. nov. 12. 11:39
Szia zse pi. Lenne egy két kérdésem. Neked mennyi idő alatt indult ela afogyásod? Melyik volt a legnehezebb időszak? Én most kezdem az atkinst, kicsit félek is tölle. szeretnék egey 15kg fogyni, istenem de jó lenne....
51. KGyula (válaszként erre: 50. - Gyöngyi)
2006. nov. 8. 17:32

Bizony!


Ma pl. bűnöztem: délelőtt ettem egy almát és egy banánt. Az alma 170 g (kcl: 51, ch: 12 g), a banán pedig 180 g (kcl: 185, ch: 44 g) volt. Ezt reggeli gyanánt ettem, amit általában délben szoktam elkölteni.


Uzsonnára egy doboz Danon Activa naturt fogyasztottam el, ez 125 g volt (kcl: 87,5 ch: 7 g)


Ez persze Atkins mércéjével mérve már sok (összesen 63 g szénhidrát), de a jó öreg Rob Faigin bácsi ennél lényegesen engedékenyebb: napi 100-150 grammig belefér.


A vacsora pedig zöldséges tojásrántotta lesz (hagyma, zöldbab és gomba), egy jó nagy lavórral.

50. gyöngyi (válaszként erre: 49. - Nova)
2006. nov. 8. 17:00

Nova!

Amikor(ritkán!)elegem lesz a húsevésből ezeket eszem:

Tojás-sülve-főve, majonézes tojássaláta tonhalkonzervvel, majonézes sajtsaláta,göngyölt ruszli,sajt grillezve,párolt karfiol sajttal, korhelysaláta,lecsó.

49. nova
2006. nov. 7. 16:29

Sziasztok!


Már régen jártam erre, gondoltam benézek. Épp egy olyan témát dobtatok fel ami számomra is fontos.

Én gyümölcsöt minden nap reggelire eszem, enélkül nem indulhat a nap, és ehhez mérem a Ch adagomat.

Nem tudom, más hogy van vele de enélkül meghalnék.

Általában málnát, narancsot, mandarint szoktam enni.A hús evést már én sem bírom, probálok valami mást enni ( de mit?) helyette. Aokor elengedem magam, nekem is visszajön egy kicsi, de aztán újra lemegy. Jó tanácsokat szivesen fogadnék! Mindenkinek sikeres kitartást !

Üdvözlettel.N

48. Hisztini (válaszként erre: 46. - Zse pi)
2006. nov. 6. 22:52
Hááááárom hónapiiiig???? Én kiakadtam volna! Én már egy héttől is letörök. Egy hős vagy!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook