Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1041. Tünde42 (válaszként erre: 1040. - Tünde42)
2014. febr. 23. 19:04
1038 as hozzászólásra...
1040. Tünde42
2014. febr. 23. 19:01

Magyarországon jó az orvosképzés???????????

Aha.

Ezt mondod Te.

Anyám 50 éve van az egészségügyben.Kicsit más a véleményünk.Bocsi.

Szakmai hozzáállás,munka morál stb...marhaság.Bárki hibázhat.Szerinted ha ezt mondjuk magyar sebész csinálja nekem vissza is fizeti az árát.Ja bocsánat magyar nem csinálhatja mert magyar.

Nézz körbe egy kicsit a fórumokon és aztán térjünk vissza erre a témára.

Orvos orvos mindegy magyar vagy nem.Egyik se fizet ha hibázott.Vagy Te hallottál ellen példát?????

1039. zsuzsa spain (válaszként erre: 1035. - Tünde42)
2014. febr. 23. 19:00

OK. Érthetö,tele van a hócipöd! Félreértés elkerülve, én nem arról beszéltem, hogy te rosszul döntöttél hanem az útobbi napok hozzászólásait olvasva kikívánkozott belölem, hogy mi a véleményem általánosságban a Magyarországi és a külföldi orvosi ellátásról, igényességröl.

Ha valaki volt hasonló helyzetben és tudja , hogy most mit érzel azt hiszem állíthatom magamról hogy az én vagyok, akinek csak a 4. mütétre sikerült. A páciens egyetlen egy esetben lehet hibás, akkor ha nem volt körültekintö és nem döntött következetesen. Ez pedig egyikünknél sem történt így, te is én is megvoltunk gyözödve, és teljesen mindegy, hogy a szóbanforgó orvos éppen magyar, spanyol, vagy akármilyen származású , mindketten azt hittük teljesíteni fogja a beígért eredményt. De még az is megkérdöjelezhetö,hogy lehet-e egyáltalán bármikor is hibás egy páciens, mert nem egy “zugorvoshoz” hanem egy olyan orvoshoz fordul aki hivatalos engedéllyel tehát a szakma elismerésével ergo megfelelö szaktudással rendelkezik, hogy élö emberi testeket szabjon-varrjon .Nem az lenne a logikus, hogy ekkora felelöséggel rendelkezö szakemberek esetében folyamatos legyen a kontroll és amikor a páciens nincs megelégedve, az orvos hibázik ha nem hozza az eredményt, akkor annak komoly következménye legyen a “szerzödésszegö orvossal “szemben???Aki nem alkalmas a szakmára és pácienseivel szemben nem tud megfelelöen teljesíteni azt kikellene magának a szakmának köpnie!, hogy labdába se rúghasson, válasszon mást, menjen el péknek vagy aminek akar…tehát ha valami távol állt tölem az éppen az , hogy téged hibáztassalak és a hozzászólásom sem a te orvosod nem is az ö szármázására vagy a te estedre vonatkozott konkrétan hanem általános tapasztalataimról, észrevételeimröl beszéltem.

Úgy gondolom a te esetedben igenis kell hogy legyen lehetöség arra az egyetlen lehetséges megállapodásra köztetek, hogy a mütét árát vagy egy bizonyos részét visszakapd!

1038. b486c9cf7d (válaszként erre: 1034. - Tünde42)
2014. febr. 23. 18:40

En ertem, hogy mit irnak, mert rengeteg fele nemzetisegu orvossal, eu dolgozoval volt mar dolgom (tobbfele eltem) es vannak, akikhez semmi penzert nem mennek, nem rasszizmusbol, hanem a munka moraljuk, betegekhez valo hozzaallasuk es szaktudasuk miatt.

Szamit, hogy hol vegeztek, de az alap mentalitasuk ritkan kulonbozik a honfitarsaiketol, azon az iskola se valtoztat gyokeresen.

Kivetelek vannak, de jobb nem a veletlenre bizni.

Magyarorszagon jo az orvoskepzes.

A masik, ott van lehetoseguk gyakorlatra plusz nincsenek olyan muhibaperek, mint nehany masik orszagban, ahol emiatt az orvostanhallgatoknak es kezdo orvosoknak kevesebb lehetoseguk van gyakorolni.

1037. b486c9cf7d (válaszként erre: 1036. - B486c9cf7d)
2014. febr. 23. 18:34
Sanitas-t bocs.
1036. b486c9cf7d (válaszként erre: 1033. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 23. 18:33
Madridban eltem nehany evet es meg tudom erositeni, amit irsz, nagyon jok az orvosok es az ellatas is, mar amennyit tapasztaltam (Santias-t fizettunk, de a kozeallatas is jo). Most egy masik nyugat-europai orszagban lakom es a legalja az eü minden szempontbol. Viszont itt rengeteg az "idegen" orvos.
1035. Tünde42
2014. febr. 23. 17:42
És bocsánat tudom hogy Te nem a hibás keresése céljából írtál.Csak már a mai napi témát nem tudom hova rakni.
1034. Tünde42 (válaszként erre: 1033. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 23. 17:18

Kedves Zsuzsa!


Mindenben igazad van biztos, csak mint ahogy írta okoskolbász és Te is ezeket a dolgokat sajnos most sem tudom összekapcsolni a műtétemmel.Vagyis igen,de nem értek vele egyet!Pedig Te igazán nagyon szépen megfogalmaztad.Komolyan.

És a baj az hogy okoskolbász úgy csűri a mondandóit hogy biztos hogy én leszek a hibás....és vita alakul ki ,amire már mások is panaszkodtak itt a fórumon,eddig nem értettem de most már teljesen világossá vált miről beszélnek.

Népcsoport és nemzetiség és politikai szemszögből nem vettem számba a műtétemet de nem is akarom.



Az egyik barátnőmnek a Mohamed csinálta az arcát és tökéletes lett.

A másiknak magyar orvos és elrontotta.Sőt az nézd meg hány műhiba per van magyar orvosokkal...ha a Te gondolatmenetedet követem ennek nem ilyen arányban kéne lennie hazánkban!

Felesleges azon beszélgetni azt mérlegelni hogy én vagyok e a hibás.

Fizettem egy ígért szolgálatatásért és nem azt kaptam.Sajnálni sem kell,és még egyet sem kell velem érteni.Ez egy tény melyet azért osztottam meg mert ha jól tudom ez egy arcplasztikai fórum.

Mindenki hibás aki nem a nemzetiségével azonos dokihoz megy?

Szerintem nem.


Szép napot kívánok.

1033. zsuzsa spain (válaszként erre: 1024. - Tünde42)
2014. febr. 23. 16:23

Sziasztok! Tünde úgy gondolom a fórumon és azon kívül is,arról megegyeznek a vélemények, és szinte mindenki egyetért azzal,hogy nem a börszín, a név a származás a gond. Lehet, hogy okoskolbász markánsan fogalmaz és néha kissé félreértelmezhetö, mégis egyetértek gondolataival. A közeg amiben valaki felnö, az értékei, életvitele, mindenkori hozzáállása a dolgokhoz nagyon meghatározó.

A szaktudással kapcsolatban annyit; én itt spanyolban végeztem az egyetemet, ugye nem az anyanyelvemen, mellette dolgoznom kellett, hogy eltudjam tartani magam, tehát bár mindent beleadtam túl sok idöm nem volt. Amikor megszereztem a diplomát behívatott az igazgató, azt mondta 20 év alatt nem látott ilyen jó eredményt és felajánlotta , hogy ott dolgozzak mint tanár, nem fogadtam el, mert a tanítas soha nem vonzott. Nem fényezni akarom magam, éppen azt akarom érzékeltetni, hogy érdemes elgondolkodni azon milyen lehet az oktatási színvonal...otthon nem hiszem, hogy ilyen eredmény értem volna el munka mellett. Évfolyam társaim többségének uncsi volt a tanulás végig fiesztázták és bugdácsolták az éveket, kérdezem vajon milyen szakmai tudással rendelkezhetnek azok akik egyáltalán eljutottak a diplomáig??? Ez pedig igenis elkötelezettség, hozzáállás, szocializálódás és szakmai teljesítés kérdése is. Nem orvosit végeztem de azt tapasztaltam az évek során, hogy az oktatás minden területén ugyanígy van, mint amit én láttam,ami nem azt jelenti, hogy nincsenek jó szakemberek de általánosítva sajnos ez a helyzet.

A fogorvosnömhöz aki spanyol-mexikói, több mint egy évtizede járok, maximális szolgáltatást nyújt, 100%-ban megbízom benne,tehát nem azt akarom mondani , hogy itt mindenki inkompetens azt is elisemerem ha valaki profi de sajnos ez a ritkább.

Külföldön élö magyarokkal ha beszélek nagyon hasonlóak a vélemények, sokan akik miután gyerekük született megpóbálnak hazaköltözni, hogy otthon tudjanak a kicsik tanulni. Az általános müveltségröl csak annyit, hogy mikor kimondom Magyarország azt sem tudják milyen irányban kell keresni, azt sem értik hogy lehetek magyar szöke hajjal, fehér börrel,mert azt mondják azt tanulták az iskolában,??? hogy a cigányság Magyarországról származik... kihangsúlyoznám nem a cigánysággal van baj hanem a müveletlenségröl beszélek, de még sorolhatnám estig de nem erröl szól a fórum, mindezt azét írom le, mert még most is sokat hallom otthon, azt a mondatot amitöl kiráz a hideg,hogy "bezzeg a nyugat" !!! Hogy talán ez spanyol sajátosság ??? máshol más a helyzet? hát...unokatesetvérem pl. Brüsszelben dolgozik szerencsére megengehtei magának, hogy hetente hazautazzon, elsem tudja képzelni, hogy ne Magyarországon menjen kozmetikushoz vagy orvoshoz és nem anyagi megfontolásból.

Kihangsúlyozom a magyar orvos is hibázhat mert ö sem isten de saját tapasztalataim alapján bennem nagyobb a bizalom irántuk!

Ez az egész "értekezés" nem valakinek konkrétan szól de hátha arra jó ha valaki ezen egy pillanatra elgondolkodjon.

Tünde, neked még annyit, hogy egyetértek teljesen az utolsó mondatoddal, neked most másra kell koncentrálni nem vitákkal foglalkozni és nem azon töprengeni, hogy hibáztál vagy sem.

A te kezedben van egy ász egy orvosi szakvélemény, ami nekem nem volt, sikertelen orrmütétem után 2 fül- orr- gégészt kerestem fel, akik megállapították funkciónálisan renben , esztétikailag sincs nagy gond szerintük sebészeti beavatkozások után elöfordulhat kisebb asszimetria ez normális mondták ?????? írásba is adták.

Szóval én ezzel nem tudtam lépni, te megteheted és tedd is meg!

1032. c9b1fd22de (válaszként erre: 1031. - Tanti59)
2014. febr. 23. 16:17
:((szivböl remélem és drukkolok mindenkinek h helyre jöjjön az elcseszett mütéte.vmi borzalmas h fizetünk no kevés pénzt és no azt kapjuk amit igértek és vártunk.arrol már no is beszélek..h a kliens még elvétve se kap igazat no h kártéritést:(kitartást kivánok mindenkinek és szép pofit:)
1031. tanti59 (válaszként erre: 1030. - Tünde42)
2014. febr. 23. 16:09
Aki nem élte át,nincs benne úgy sem érti!
1030. Tünde42 (válaszként erre: 1028. - C9b1fd22de)
2014. febr. 23. 15:40

Szia drágám!:-))))


Egyetértek.Ezt a világot éljük.Valahol rájuk vagyunk utalva,mindegy ,hogy egészség,szépség vagy bármely terület.És ezzel maximálisan vissza is élnek.Tisztelet a kivételnek.

1029. b486c9cf7d (válaszként erre: 990. - Mézike05)
2014. febr. 23. 15:38

Ez nem csak archamlasztas.

Nagyon jo lehet a sminkje is persze, de az archamlasztas nem tolti fel a godroket, hepehupakat.

1028. c9b1fd22de (válaszként erre: 1024. - Tünde42)
2014. febr. 23. 15:16
joooo verselsz barátosném és te no vagy hibás!:)csak szimpla átvert páciens mint sajnos sokan mások:((sajnos ugy tünik...sok mindent megtehetnek a dokik büntetlenül.
1027. Tünde42
2014. febr. 23. 13:19

Egy szolgáltatásért fizettem.Az orvos átvert!

EZÉRT NEM A PÁCIENS A HIBÁS!


Médiának nem hittem

Az orvos középkorú

A nyilatkozatot bár nem 2 napig de értelmezve aláírtam

Ismeretem olyat akit műtött

Híradást adtam a problémáról itt és máshol is

Az orvos hírnevét valóban nem lehet szennyezni mint ahogy a beteget sem lehet átverni,elrontani,félrekezelni....mindezt tömérdek pénzért!

mindegy hogy magyar vagy külföldi az értékrend egyéni,hibázhat mind!!!!


Számadást a dokinak kellene adni felém.Én mint ártatlan páciens egy szépészeti műtétet fizettem és nem kaptam semmit.


Lutri az egész.Sajnos.

Azért fontos tanácsokat adtál azoknak akik még nem jártak soha orvosnál mert ezeket szerintem mindenki tudja!

De köszönjük szépen a segítséget.

1026. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1025. - Tünde42)
2014. febr. 23. 12:33

Hogy hibás vagy, vagy sem , nem a mi dolgunk eldönteni. Azt, hogy mit kaptál a 750 000 Ft-ért, arról neked kell számadást adni magadnak.


Ha valaki becsöppen ide és elolvassa az utolsó 50 hozzászólást, sokkal többet kap, mintha 2 órát beszélgetne egy orvossal:


- ne higgyen feltétlenül a médiának,

- az orvos legyen tapasztalt, ne túl fiatal, ne túl idős, mert a fiatalabb még nem műtött eleget, míg az idősebb már nem biztos, hogy a legmodernebb eljárásokkal dolgozik,

- ne írjuk alá a beleegyezési nyilatkozatot, csak legalább 2 nap gondolkodási idő után,

- minél több pácienssel vegye fel a kapcsolatot, akár a rendelőben is,

- minden orvosnak vannak csontvázai a szekrényben, ezek értékelése mindkét fél érdeke (a műtét előnye és kockázata példákkal),

- nem kell félni, ha valamilyen probléma adódik, nyugodtan lehet róla híradást adni,

- a jól működő orvosok érdeke egybeesik a páciensek érdekével. Az orvosok ugyanúgy ki akarják maguk közül lökni azokat, akik a szakma megbecsülését csökkentik,

- az orvos megvédheti magát, perelheti a pácienst, ha a jó hírét vélhetően beszennyezi,

- megtanultuk, hogy az orvosnak van neve, aki valamit rosszul végez el, az igenis féljen, míg, aki jó, annak meg szárnyaljon a híre,

- a külföldi orvosok nem biztos, hogy ugyanazzal az értékrenddel dolgoznak.


Kolbi

1025. Tünde42
2014. febr. 23. 10:10

Ui:

Orvos orvos, ember ember, mentalitás ide vagy oda tök mindegy ki kihez áll közel és érti meg az elvárásait attól még bármikor bárki járhat így mint én.Mint ahogy járt is sajnos. Mindegy kit választunk!

Ettől még nem a beteg a hibás!

1024. Tünde42 (válaszként erre: 1023. - 8f8f3a827e)
2014. febr. 23. 10:05

Valóban nem értjük egymást!

Magyar orvos mentalitásától függ egy plasztikai műtét sikere??????Mert a magyar magyart jobban megérti?Ugyan már!

Mert az közelebb áll hozzám?Jézus ez mekkora baromság!


Azért mert ő perzsa miért én hibáztam?Ja mert nem magyart választottam aki jobban megért mert ő is magyar?

Aki magyar és orvos és hibázik a akkor azokkal mi van?

Úgy látszik soha nem foglak megérteni.De szerintem hagyjuk.

Te mindenképpen engem hozol ki hibásnak.

NEM ÉRZEM MAGAM HIBÁSNAK MERT EGY NEM MAGYAR ORVOST VÁLASZTOTTAM ÉS ELCSESZTE AZ ARCOM!ÉS ÁTVERT!

Nem vitázom van nekem ennél jobb dolgom is.

Szép napot kívánok.

1023. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1018. - Tünde42)
2014. febr. 23. 09:47

Valószínűleg félreérthető voltam, amikor elkezdtem magyarozni, vagy te nem értesz valamit, de azt nagyon nem.

A lényeg nem azon van, hogy a magyar orvosok nemzetközi szinten hogyan állnak, mennyi műhibát vétenek, mennyi perük van, hány embert gyógyítottak vagy nyomorítottak meg, hanem azon, hogy egy népcsoport hogyan szocializálódott, melyek az elvárásai. A lényeg, egy orosz egy oroszt jobban megért, mint én, hiába vagyok jó vagy rossz orvos. A németek jobban szeretik a német orvost, mert az egész életük történelmileg így alakult. „Camus”-nak a férje német, de a mentalitása sokkal közelebb áll a magyarokéhoz, ami abból is látszik, hogy magyar lányt vett el. Ezt érted Tünde? Még egyszer, nem arról van szó, hogy a magyar orvosok állnának a világ csúcsán, hanem arról, hogy nekünk milyen elvárásaink vannak, és ez hogyan esik egybe a kezelő orvos kínálatával. Az én elvárásaim nem esnek egybe egy perzsa, tanult, főorvoséval. Ha őt választottam volna, akkor szemrehányást tehetnék magamnak, mert hibáztam!


Pesten 10 évig a „nyóckerben” dolgoztam és véletlenül egy vágott szemű pattanásos srácot meggyógyítottam. Elözönlöttek a vietnami és kínai páciensek. Teljesen kiborultam, nagyon tetszett nekik, ahogy gyógyítok, nekem meg nem tetszett az ő mentalitásuk. Az orvost istenként tisztelték, és másnapra akartak csodát. Egész idő alatt mosolyogtak és nagyon kedvesek voltak, nekem meg a hátamon csorgott a víz, mert nem tudtam mindenkin segíteni. Volt, hogy valaki az anyját is Vietnamból ideutaztatta, hogy meggyógyítsam. Ez is egy olyan diszkrepancia, ahol látni kell, hogy az egyensúly elbillen, nem lehet megfelelni hosszútávon mindenkinek.


Debreceni vagyok és 20 éve Sopronban és Pesten is rendelek. Ha azt mondom, ég és föld a különbség a „beteganyag” között, akkor nem fejezem jól ki magam. Debrecenben azt mondom a betegnek, napi kétszer kenje be a testét a krémmel. Sopronban bejön a páciens, és azt mondja az okos nagyvállalkozó, hogy voltam már három „dokinál”, mert viszket a fenekem, úgyhogy csak akkor fizetnék, ha meggyógyít, de akkor triplán. Áll az alku? Mondtam neki, áll. Minden reggel és este eljön hozzám és előttem keni be a valagát, akkor megy a buli, mert én meg magának nem hiszek, hogy használja a krémet! Nem vicceltem.


Kolbi

1022. Tünde42
2014. febr. 23. 09:12
És lehet magyar,német,ugandai,hindu.....
1021. Tünde42
2014. febr. 23. 08:34
És lehet bőrgyógyász,plasztikai sebész,kardiológus,proktológus........vagy tudom is én bármi!
1020. Tünde42 (válaszként erre: 1019. - Tanti59)
2014. febr. 23. 08:20

Igen én is így látom!Ahány nép annyi mentalitás,de bármelyik átverhet,kapkodhat,hibázhat,egy életre elronthat sőt még el is tehetnek láb alól!

Ez nem bőrszín függő!

1019. tanti59
2014. febr. 23. 08:03

Magyar orvos ,magyar névvel,---nagy szakmai tekintéllyel, tudd rosszat,borzalmasat csinálni,1 életre embert tönkre tenni,.....ez nem függ hovatartozástól,nemzetségtől,bőrszíntől

Fűgg!....tudás,törődés,nem kapkodás



Persze amit ír,abban is sok igazság van,de álltalánisítani azért nem lehet ,szabad.



Pl, aki engem tönkre vágott(jobb szó nincs erre) 1 jól menő magánklinika vezető főrvosa,országos szinten elismert dr stb,stb,....tehát magyar,magyar névvel,fehér bőrszinnel!!!

1018. Tünde42
2014. febr. 23. 07:50

Az a baj hogy a magyar orvosokkal is vannak nagy gondok!Tisztelet a kivételnek.

Teljesen mindegy kit választasz, ha nincs szerencséd.Bután hangzik?Pedig így van.Hány, de hány magyar plasztikai sebésznek van műhiba pere.

Így, hát lehet perzsa,arab,üvölthet,vághat kést az asztalba,de nem ettől függ milyen lesz az eredmény.A magyar orvos sem fizet,ha hibázik.Kicsit utána lehet olvasni.És pedig magyar vagyok!!!!!Sajnos mégis ezt kell hogy írjam.

Anyukám mondta mindig:-csak betegek ne legyünk mert akkor annyi.

A témához nem is lehetne megfelelőbb mint egy könyv aminek több része is megjelent,én mindet olvastam.-Kende Péter:Mik vagytok ti istenek?

A nagyapámnál nem vették észre hogy eltört a gerince.Belehalt.Magyar orvosok.Nem is egy.Kirúgták.És ettől jobb??????Szemerei István/plasztikai sebész ,a Magyar Plasztikai Sebész Társaság elnöki tagja/kontra László Erika ügyét ismeri gondolom mindenki.Vagy csak itt a fórumon is hány lány van akit magyar orvos rontott el.Sajnos.

Ez nem etnikumtól függ.Mindkettőre van ellenpélda is......És magyar vagyok ismétlem.!De nem értem ezt a hozzászólást.Ha ő a Révész vagy a Fészerfalvi lenne vagy bárki nem lehetnék ebben a helyzetben?Ugyan már.

Talán ha celeb lennék akkor jobban figyelnek.De így lutri!Hiába jársz utána,végzel kutató munkát.Bármikor járhatsz így akár magyar akár ugandai.

1017. cipőtalp
2014. febr. 23. 00:42
Kolbi, ezert a velemenyedert, legszivesebben megcsokolnalak.Szuperul megirtad:)))
1016. cumus
2014. febr. 23. 00:32
azt tapasztaltam, hogy a magyar orvosok túlnyomó része jó. Németországban, háromszor mütötték a bokámat és még mindig van üvegdarab benne. Legalább 5 fogamat tett 5 különbözö német fogorvos tönkre. A barátnöm lánya, majdnem elvérzett mandula mütét után, mert nem akarták fogadni a kórházban és elküldték az 50km-re levöbe, éjjel 2-kor. a lány egész idö alatt vért hányt, ne nem a mentövel vitték, hanem a barátnömnek kellett vinni a lányát ilyen állapotban. stb ..stb..A férjem német, de ö csak Mo-on megy orvoshoz, mert a németekben már nem bizik meg. Tisztelet a kivétellel.
1015. peonia53 (válaszként erre: 1014. - 8f8f3a827e)
2014. febr. 22. 22:05

Kolbi!


816-os hozzászóláshoz írtam, hogy.....

1014. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1013. - Peonia53)
2014. febr. 22. 21:55

Arra mondtam, hogy végre kiírta a nevét a csodadoktornak, akire rábízta az életét és pénzét!



Kolbi

1013. peonia53 (válaszként erre: 1012. - 8f8f3a827e)
2014. febr. 22. 21:18

Kolbi!


Kivétel erősíti a szabályt!

2014. febr. 22. 20:17
Na végre!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook