Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség fórum

Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
186. 16d1dd6891 (válaszként erre: 183. - Hagymácska78)
2009. jún. 17. 12:47

mennyi rivót szedsz? ha nagyon letompít, nem lehet, h túl sokat?

bocs a dohányzás említéséért, nem volt vele semmi különösebb célom.

2009. jún. 17. 12:46
Aranyos vagy, akkor legyek türelmes?????
184. 16d1dd6891 (válaszként erre: 182. - Hagymácska78)
2009. jún. 17. 12:45

nekem is gen. szorongás és depresszió (és szociális fóbia).

elhiszem, h nem szoktad elhagyni magad, nehogy már magad okold azért, mert vmi most nem működik jól benned...

adj esélyt a wellbutrinnak, mindenki másként reagál a gyógyszerekre. és ez egy modern és jó gyógyszer.

2009. jún. 17. 12:39
Ja, dohányozni 5 éve nem dohányzom, a pörgést pedig abszolult nem érzem , mert a rivotril teljesen letompít amitől szintén aggódok hogy normális dolog e. És ettől is elmegy még az életkedvem is.
2009. jún. 17. 12:37

Hát a tüneteim, kevert vagy generalizált szorongás depresszióval.Mindentől aggódok olyan szinten ,hogy menekülnék ebből az állapotból előle de nem tudok.Mintha húzna a mélybe le valami amivel egyfolytában küzdök. Állandón az jár az agyamba ,hogy nem tudom megcsinálni még a házimunkát sem, vagy bármit illetve, ami nagyon ijesztő úgy érzem soha nem jövök ki ebből a jelenlegi állapotomból ,és egyre türelmetlenebb és tehetetlenebb vagyok.


Aggaszt hogy előbb utóbb gyerekeket szeretnék, de így nem merek belevágni, nehogy annak a kis gyermeknek az én "hülyeségem " miatt bármi baja legyen.


Azt tudni kell soha nem szoktam elhagyni magam ,mindig egy életvidám a seggén meg nem ülő lány voltam. Most viszont az ellenkezője mintha nem is én lennék.


Egyszerűen kilátástalan!


Lényegében ennyi

2009. jún. 17. 12:05

szia.

én szedtem wellbutrint, azt mondanám, hogy kezdetben jó volt, utána semleges.

kár, h nem írtál arról, milyen tüneteid jöttek elő.

a wellbutrin kicsit pörgeti az embert, és alkalmas a dohányzásról való leszokásra is. várd ki nyugondtan a 3-4 hetet, előbb úgysem lesz hatása, siettetni pedig nem lehet.

2009. jún. 17. 11:38

Sziasztok!


Szedett már közületek valaki wellbutrint? Jó lenne tudom valamit róla. Egy hete szedem, de a hatást csak elvileg 4 hét után várható. Addig pedig úgy érzem megbolondulok.


Azt tudni kell 2 éve szedtem velaxin retardot, amit nem olyan rég szép fokozatosan elhagytunk, mivel teljesen tünetmentessé váltam. Két hónapig nagyon jól voltam semmi tünet, aztán egyszer csak BUMMMMMM... jött egy rossz változás az életemben és újra előjöttek ugyan azok a tünetek mint két éve. Újra velaxint kaptam , amitől egy kicsit jobban lettem ,de aztán mintha nem is szedtem volna, újra jöttek a tünetek. Erre most kaptam wellbutrint mint fent írtam egy hete szedem, de már félek attól is hogy ez sem segít. Azt mondják legyek türelmes.addig meg beleörülök a rosszullétektől. Ha valaki tud valamit erről ,kérlek írjatok.


köszi

179. yvett24
2009. jún. 16. 07:41
Sziasztok!! 24 éves vok,és 5éve kezdtem szedni anafranilt,mert depressziós lettem,és idegi alapon hasmelésem lett!! Az elején nem zavartak a mellékhatások,az állandó álmosság,lelassultság,kábultság,gyengeség,mert örültem h a hasmenés megszünt!! Aztán teltek multak a hónapok,és 2év is eltelt igy,és éreztem h nem bírom tovább,álandóan aludtam!!! Már nem azt a mennyiséget szedtem amit írtak hanem a felét,sőt voltak napok amikor be sem szedtem!!! Felkerestem egy másik szakembert h segítsen leszokni,erre ő ítr másik gyogyszert mondván h még nem gyógyultam meg,én tudtam éreztem h már nincs szügségem gyógyszerre,mert csak árt!! Elkezdtem cymbaltát szedni,eleinte nem volt gázos,aztán erősebbet írt fel!! Éreztem h ez nem jó nekem,nincs már szügségem gyógyszerre,ugy éreztem nem én vok,szabályosan kezdtem elbutulni,nem jöttek a szavak a számba,nem emlékeztem a dolgokra,alapvető dolgokra,képzelgéseim lettek,vezetés közben annyira elkalandoztam h nem tudtam h jutottam A pontbol B pontba,csak ott voltam!! És a doki azt mondta még szednem kell,na mondom neeeem,álllj én ezt tovább nem!!! És egyik napról a másikra abba hagytam!!! Erre non büszke vok,mert 5 év után nem mindenkinek sikerül,pláne nem magától!! Pár napig remegtem egész nap mint aki mindig fázik,2hétig idegbeteg lettem,csapkodtam,nem tudtam magam kontrolálni,elvonási tüneteim voltak,de tudtam ha szedném tovább végem lenne!! És most 3hétre rá h abbahagytam semmi bajom!! Még egy picit néha néha gyengébb vok,de kezdek magam lenni újra,és ez mindennél többet ér!! Észre vettem magamon h 5év alatt eltüntek az érzelmeim,nem tudtam sírni,átélni dolgokat érzelmekkel,csak voltam semmi nem hatott meg...Komolyan mondom ha 3héttel ezelött nem hagyom abba szerintem begolyoztam volna szó szerint,már képzelgéseim lettek,ugy éreztem h még végigsem gondoltam amit akarok csinálni de már csináltam,vagy kimondtam,nem tom leírni de borzalmas volt!!Éreztem h nem én vok!!! 5év alatt sokszor próbáltam abbahagyni,de pár napnál tovább nem tartott,mert remegtem és nem voltam elég erős egészen mostanáig! Családom is büszke rám h igy egyik percről a másikra magamtól letettem!!!! Én ha tehetném soha nem szedtem volna be egy szemet sem!!! Mert elvesztettem önnmagam!! És az orvosok is hibásak sok esetben,tisztelet a kivételnek,mert ők beteget akarnak maguknak és azért ínak fel ilyen mérgeket nekünk amitől akár rosszabra is fordulhat a helyzetünk,mert rászokunk,illetve betegebbek lehetünk mert jót nem nagyon csinálnak!! És nem akarom elhinni h egy 20 éves embernek ilyen gyogyszereket kell szednie és függővé kell váljon akár egy életre is, ahoz h "rendbejöjjön",és nem fog rendbe jönni hanem csak rosszabb lesz neki!! Mert nem mindenki tudja abbahagyni!! Vki képtelen rá!! Azért irtam le ami velem tőrtént h esetleg erőt adjon másoknak is h van kiút!!!! Még ha nehéz is de van,és én nem csak egy olyan ember vok aki beszél,hanem olyan aki átélte!!! Ha vki kérdezni akar irjon nyugodtan!!!Köszi h megoszthattam veletek!!!
178. Majkó (válaszként erre: 173. - Solyaaa)
2009. máj. 1. 09:56
Szia! Én évekig szedtem nyugtatókat( xanaxot is) és antidepresszánsokat,nagyon nehéz volt a leszokás.A lányom 2,5 éves volt akkor,és én 4 hónapig (!!!) voltam Tündérhegyen az OPNI-ban.De ez a gyógyulás útja,egyszerűen muyzály túesned ezen! Meg lehet csinálni és meg is kell,ha szeretnél egészséges lenni,és egészséges életet élni! Rengeteg mellékhatás volt,állandóan rosszul voltam,remegtem,ideges voltam,szorongtam,sírógörcseim voltak,egyébként súlyos depresszióval és személyiségzavarral kezeltek.Évekig jártam pszichoterapeutához privát (...) heti rendszerességgel,és sikerült leszoknom a gyógyszerekről! Nagyon nehezen,de sikerült,leszoktam a dohányzásról is. Van,h. ma is rosszul vagyok,de nagyon nagyon ritkán,és össze sem hasonlítható a régi rosszullétek mértékével.Fokozatosan nagyon kis adagokkal kell csökkenteni a gyógyszerek mértékét,fő a türelem és a kitartás! Hidd el,van élet a gyógyszerek után is:méghozzá nem is akármilyen:-)))))). Ma már meg tudok tenni olyan dolgokat,amikről azelőtt nem is álmodhattam. Pl. Lehetett azóta egy kisfiam is. :-).Sok erőt és kitartást kívánok.Sok szeretettel:Majkó.
177. Rozália (válaszként erre: 155. - 9626cfe012)
2009. ápr. 22. 05:48
Le lehet bármiről szokni fokozatosan, ha közben nem azon jár az agyad, hogy biztosan jobban lennél, ha bevetted volna az előírt adagot. Itt kezdődik a probléma. Vegyél be kevesebbet, és foglaljad el magadat, hogy ne jusson eszedbe, hogy kevesebbet vettél be.
176. Rozália (válaszként erre: 174. - Eatua)
2009. ápr. 22. 05:44

Az, hogy ennyit vettél be, nem lesz tőle jobb a közérzeted... Inkább arra kell törekedni, hogy a lehető legkevesebb napi darabbal fenntartál magadban egy elfogadható állapotot.

És persze, próbáljál változtatni azokon a dolgokon, amik a depresszánsok szedését szükségessé teszik.

Én sem annyit szedek, amennyit javasolt az orvos. Kitapasztaltam magam, hogy mi az a mennyiség, amitől még jól vagyok.

2009. márc. 23. 18:39

Szia, a "ricsi" az Rivotril lenne?

Ez valóban nagy mennyiség, de nem az a megoldás hogy szép csendben hagyod hogy függő legyél, és nem is az hogy elbújj Magad vagy a világ elől.

Van kiút, csak jó szakembert kellene találni, és elfogadni amit javasol.

Nekem sem volt könnyű szembenéznem magammal és a bogyóimmal, de megtettem: szembenéztem, elmentem áterhez, töredelmes vallomást tettem, és már 2 hete szedem az antidepresszánst, EGY azaz egyetlen egy tablettát, pedig tudnék mesélni hogy már hol tartottam Xanaxból és Frontinból .

Neked is csak annyit tudok javasolni: szakembert kell felkeresned minél hamarabb.

Nehéz, persze hogy az, de ha nem teszed, csak egyre nehezebb lesz, hidd el.

174. eatua
2009. márc. 23. 08:28

Szia Salammbo!

Jó érzés, hogy érdeklődik valaki. Köszönöm!

Nagyon gáz állapotban vagyok már. Az elmúlt egy hét leforgása alatt 200 db 0,5 mg-os ricsit vettem be. Ez rengeteg. Nagyon el vagyok keseredve, mert nem fogok tudni leállni ezzel.

Kész, úgy érzem lassan feladom. Ne haragudj, most elbújok a világ elől, vagy magam elől?

173. solyaaa
2009. márc. 12. 17:22

sziasztok!


25 éves vagyok és 1 éve xanaxfüggő:(

Ez már csak azértis sajnálatos, mert az ilyen agyleépítő dolgokhoz még nagyon fiatal vagyok, mondjuk ez semmilyen életkorban se jó..Főiskolán tanulok, 2éve szedek különböző gyógyszereket és csoda, hogy nem adtam még fel, mert szinte nem volt még olyan, hogy ne benyomva mentem volna be az iskolába...Tanulni alig tudok, mert amit tanulok az nem sokáig marad az agyamban, egyszerűen mintha leszivnák.Most csak xanaxot szedek, de szedtem antidepresszámsokat, igazából csak a sertralint próbáltam mindeféle kiszerelésében, de nem hatott semmit.Namost kétszer próbáltam letenni ezt a gyógyszert először semmit nem szedtem mellé, másodszor kaptam egy másfajta nyugtatót meg tegretolt, de egyik alkalommal se sikerült lerakni, mert mikor megvontam a szervezetemtől teljesen jöttek a rosszullétek ki se birtam kelni az ágyból és ezt most nem engedhetem meg magamnak, mert be kell járni a suliba....

Ha vki ilyen cipőben jár, jó volna ha tudna vmit tanácsolni!

köszi

2009. febr. 12. 12:16

Kedves Eautua!

Nagyon érdekelne a törteneted, irj a salammbo@freemail.hu cimre

171. ica69
2009. febr. 9. 18:59
Sziasztok én most regisztráltam magam és nagyon örülök, hogy megtaláltam az oldalt. Kérdésem az lenne, hogy én már két éve egyik napról a másikra letettem a gyógyszert több évi szedés után (napi 3-4 szer 1-2 szem lila xanax) tehát keményen.Tehát letettem és az elvonási tüneteim 2-3 napig voltak nagyon rosszak..Utána semmi.Oktoberben kezdtem szedni (én hülye) a Paretint. Napi 1. Most egy hete letettem a cigit meg a gyógyszert és tegnap óta úgy érzem magam mint egy ufó. Szédülök néha, meg nagyon furán érzem magam, a fejem elhúz, ja és aludni nem tudok.Meddig tart még? Tudtok segíteni? Köszi Ica
2009. febr. 6. 08:20
egy nagyon jó Pszichiáter barátom írta agyógyszert fel aki régen pánik beteg volt, és én mondtam neki nem szeretném tovább szedni és ő mondta hogy mennyire hogyan mit csináljak, igazából nem azért jöttem ide hogy megkérdezzem mit csináljak hanem nektek mi a tapasztalatotok... amúgy már jobban vagyok így 1 hét távlatából, már kevesebbet szédülök, nem is akkora intenzitással... :) de jó lenne ha már teljesen elmúlna... sziasztok
169. 099c0bed40 (válaszként erre: 166. - Eatua)
2009. febr. 5. 09:04
Nem szánalmas vagy, hanem beteg, és nem elsősorban beszélgetésre, hanem orvosra van szükséged ha 14 éve gyógyszerfüggő vagy.
168. 099c0bed40 (válaszként erre: 167. - GoaGanesa)
2009. febr. 4. 17:57
Szia, ha orvos írta anno ezeket a szereket, akkor "saját szakálladra" elég nagy rizikó leszoktatnod magadat róluk, menj és a Doktortól kérj inkább segítséget.
2009. febr. 2. 16:41
Sziasztok... 4 éve van pánikbetegségem, szerencsére nem volt túl durva, de paretint és rivotrilt szedek rá... a paretint 4 napja hagytam el végleg fokozatosan... amikor fél bogyóra tértem teljesen szorongóvá váltasm ami pár nap alatt elmúlott, most hogy teljesen elhagytam semmi lelki problémám nincs viszont iszonyatosan szédülök, és furcsa érzékszervi zavarokat tapasztalok... rivotrilból naponta úgy egy felet szoktam bevenni vagy egyáltalán nem, most a paretin leszokásnál volt hogy 2 felet is le kellett gyüörnöm... valaki esetleg tudna némi infóval szolgálni meddig tarthatnak még el a mellékhatások? jólenne újra dolgozni :) rosszul már nagyon rég nem voltam, és jó lenne ha a paretin okozta mellékhatások elmúlnának... a rivotrilnak nem érzem különösebben durva hatását vagy hogy rá lennék szokva... egyenlőre ennyit sziasztok
166. eatua
2009. jan. 28. 12:47

Sziasztok!

13 éves korom óta kisebb nagyobb megszakításokkal szedek mindenféle nyugtatót, altatót. Ez már 14 éve tart. Szerintem pár év mulva kikészülök teljesen. Nem akarok rehabra menni.

Viszont valamit kezdenem kell magammal.

Mit tegyek. Vagy egyáltalán, Beszélgessen velem valaki! Szánalmas vagyok.

165. 099c0bed40 (válaszként erre: 164. - F00541132e)
2008. dec. 2. 21:30
Na látod, ez a beszéd, örülök neki hogy így gondolod, és hogy segíthettem, szia!
164. f00541132e (válaszként erre: 163. - 099c0bed40)
2008. dec. 1. 20:41
ezt nem tudtam. pont ezért szerettem volna anyával menni, mert én teljesen tájékozatlan vagyok e téren. nekem is eszembe jutott, hogy elmegyek háziorvoshoz, de nem tudtam, hogy egyáltalán fordulhatok-e hozzá ilyen problémával. eddig mindig csak akkor találkoztunk, ha fájt a torkom:) najó, összeszedem magam és elmegyek a háziorvosunkhoz. köszönöm, legalább mostmár tudom, hogy kezdjek neki...
163. 099c0bed40 (válaszként erre: 159. - F00541132e)
2008. nov. 30. 09:22
Nem egészen értem miért ne mehetnél el egy háziorvoshoz ahol szépen elmesélhetnéd hogy mit érzel és meghallgathatnád hogy mit javasol kezelés gyanánt----nem biztos hogy egyből áterhez küldene, ugyanis a házidoki is ki tud írni enyhébb nyugtatókat, és ki is írja ha valaki indokkal kéri rá.
2008. nov. 30. 09:19

Én viszont nem is akarok leszokni, mert csak és kizárólag este szedem lefekvéskor a xanaxot vagy a rivot vagy a stilnoxot vagy a dormikumot vagy a zopigent,ja meg seduxenem is van, ezeket váltogatom, mert így nincs akkora hozzászokás, csak puszta őrület, de azt meg szépen átalszom. :)

Nekem így jó és hiszem amíg nappal nem szorulok semmilyen szerre addig nincs nagy gáz.

Ha tévedek, hát bumm.

161. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 155. - 9626cfe012)
2008. nov. 29. 19:40
Igen,én fokozatosan szoktam le!Január óta nem vettem be egy db-ot sem!!!!
160. gerna (válaszként erre: 159. - F00541132e)
2008. nov. 29. 11:25
Miért kellene, hogy anyád "engedjen" a pszichiáterhez? 18 évesen, sőt már előtte is, egyedül is elmehetsz.
2008. nov. 29. 11:20

Sziasztok,

én egy 18 éves lány vagyok, végzős vagyok gimiben és az a problémám, hogy rengeteget (!) veszekszem a szüleimmel. Ami azt jelenti, hogy nincs egymáshoz egy jó szavunk. Naponta kiborítjuk egymást, ami leginkább rajtam látszik, hiszen én kapok hisztériás rohamot nagyjából 10 perc "beszélgetés" után. Az anyám olyan jelzőkkel illet, amiket most nem írnék le, a lehető leggusztustalanabb szóösszetételeket alkalmazza rám és nem ritkán naponta előfordul, hogy elzavar a háztól vagy csak néz rám és megszólal "te egy katasztrófa vagy". Valahol igaza lehet, de most ebbe ne menjünk bele. Pont ez a baj, hogy elhiszem, amit mond, hogy egy mocsok vagyok és mindenki azt várja a családban, hogy mikor tűnök el a háztól. Minden mondatában benne van az a kijelentés, hogy engem nem fognak egyetemre felvenni, mert nem érek annyit. Én ezt nem így érzem, sőt biztos voltam benne, hogy téved. Eddig. De fokozatosa kezdem elhinni és feladni.

Az ilyen veszekedések alkalmával egyre hamarabb elszakad nálam a cérna és már nem érdekel, hogy az anyám, visszakiabálok rá és szörnyen pofátlan vagyok vele, csak h egy kicsit kompenzáljam magamban ezeket a dolgokat. Ott tartok, hogy - mivel általában nem engednek el sehova - egyszerűen megszököm. Mert már nem érdekel. Próbálkoztam "jó lenni" de nem elég... Megőrülünk egymástól, de az h ő megőrül már nem érdekel. Nem érdekel semmi.

Visszatérve a hisztériás rohamaimra. Nagyon durvák. Ha kiakadok, ordítok torkom szakadtából, vergődök és vonaglok a földön és iszonyatos feszítést érzek belülről, szétszakad a fejem, és abban a pillanatban állandóan az jár a fejemben, h merre van a konyhakés... és nagyon sírok. Aztán fulladok. Néha csak enyhén, mikor csak légszomj, de többször előfordult h a földre görnyedve kapartam a padlót és halálfélelmem volt mert egyszerűen nem kaptam levegőt. És ilyenkor az anyám vagy röhög rajtam, mert azt hiszi, játszom, vagy halálosan megvetően és undorral közli h szánalmas, ahogy próbálom magamra terelni a figyelmet. Közben élet-halál között fetrengek a földön:D Nevetséges:D

Szeretnék pszichiáterhez menni, de nem enged. Viszont egyedül nem tudok megbirkózni ezzel a problémával. Ezeknél a rohamoknál nagy szükségem lenne nyugtatókra. De ezt ugyabár csak orvos írhatja fel. Fogalmam sincs, mit mondhatnék az orvosnak, hogyan kérjem, hogy írjon fel nyugtatót. Tudnátok segíteni ebben? Tényleg szükségem van rá.

Előre is köszönök minden segítséget.

158. Donyta (válaszként erre: 157. - 9626cfe012)
2008. nov. 25. 12:28

Szia!


Bár én most jó ideig nem voltam és most néztem át a kedvencek fórumaimat. Csak annyit tudok Neked tanácsolni, hogy negyedelve és lassan szoktasd le magad róla. Nem tudom ezt a mennyiséget reggel egyszerre vetted be, vagy elosztva egy napra? Van még ezenkívül másik depis topik is, talán ott jobban tudnak segíteni, mert többen is vannak és forgalmasabb is..

2008. nov. 24. 12:54
Érdekes ,azt gondoltam hogy többen próbálnak valamit tanácsolni nekem hiszen olyan sok sorstársat láttam ezen a fórumon azért is regisztráltam.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook