Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
648. Bless the child (válaszként erre: 646. - B4e66e8444)
2021. okt. 30. 12:41
Hogyne. Mint a cián és társai
647. Tünci3
2021. okt. 30. 11:01
Sajnos több mint 20 éve azokon élek,életem végéig muszáj..
2021. okt. 30. 10:10
Ezek veszelyes mergek.
2020. dec. 12. 11:31
Nem tom, nekem is írtak de nem merem elkezdeni szedni.
644. Ildi
2020. máj. 15. 01:04
Ezekből él meg a pszichiátria
643. PPP90 (válaszként erre: 627. - Kisstehen)
2020. máj. 15. 00:22

Szia!

Érdekel ez a téma! Elérhető vagy még itt?

642. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 641. - Remény67)
2017. júl. 11. 16:12
2 hét után már érezhető a hatás, de nincs két egyforma ember, mindenki másképp reagál a gyógyszerekre. 3 hét alatt már hatnia kellene. Reggel 1-et szedsz?
2017. júl. 11. 15:40
Akik szedik a brintellix antidepresszánst, azoknál mikor volt érezhető a javitó hatás, már 2 és fél hete szedem, nem érzek semmi változást!
640. 0d559006cb (válaszként erre: 636. - Debike 63)
2015. nov. 17. 19:36

"Csak engem az is érdekel kiknek írják fel? Én jelenleg szedem."


NEKED mire írták fel?


Magában a gyógyszer nem elég, terápia és sport is kell(ene).

2015. nov. 15. 12:23
Az a véleményem , hogy amikor beállítják az antidepresszáns gyógyszereket ,elfelejtik közölni , hogy egy egész életen át szedni kell :-( Ennyi .
638. debike 63 (válaszként erre: 481. - Nikike1988)
2015. nov. 15. 12:04
Szia!Én sem hisszem el,hogy mi miért van.Örület ebbe bele gondolni.Sertralin gyógyszert szedem.De nem értek semmit.
637. debike 63 (válaszként erre: 546. - Rózsa67)
2015. nov. 15. 11:54
Szia!Én sem értem,miért kell az olyanoknak szenvedni.Én is sertralin gyógyszert szedem.De az állapotomon még nem segített.Nem értek egyet az élettel.
636. debike 63 (válaszként erre: 635. - 0d559006cb)
2015. nov. 15. 10:57
Köszi szépen a segítséged!Csak engem azis érdekel kiknek írják fel?Én jelenleg szedem.De sok mindenen keresztül mentem.Orvoshoz járok 3-havonta.Nagyon kiláthattatlan az életem.Nem tudom,hogy hozz e eredményt a gyógyszer.Sokszor fel adom.Nagyon nehéz így élni.
635. 0d559006cb (válaszként erre: 634. - Debike 63)
2015. nov. 15. 09:27

Ismertebb nevén Zoloft.


Különböztessük meg a hatóanyag nevét és a gyártót/márkanevet. A gyógyszerek neve gyártónként/márkánként változik.


6 féle SSRI típusú antidepi van, én a escitalopram hatóanyagút próbáltam először, most paroxetin hatóanyagút szedek.


[link]

2015. nov. 15. 08:57
Sziasztok!Nekem az orvosom,a Sertralin -Teva gyógyszert írta fel.Ha tudtok segítsetek,vagy ha szedd valaki ilyen gyógyszert,az írja meg mit tapasztalt magán.
2014. jún. 21. 10:41
húúúúdeviccesvagy, ha kő akkor mérnem szerzed meg?
2014. jún. 19. 22:11
nekem is kő olyan.
631. Timó8
2014. jún. 19. 22:09

Szép estét!


Férfiak/fiúk! A szexualitás terén rontott a teljesítőképességeteken a gyógyszer?

630. Gina_Vivi (válaszként erre: 627. - Kisstehen)
2012. jún. 15. 18:05

Nekem a családom okozta a lelki bajokat. Szívesen beszélgetnék Veled a keresztény témában, ugyanis anyukám teológus diplomát szerzett (nem ebben dolgozik, de beszámítják a fizetésébe), keresztény, járt lelkigondozóira is, és mégis ő az a személy, aki másnak örömmel segít, de a saját lányán nem. Múltkor már megtépte a hajamat, a karomnál fogva dobott ki a lakásból. (Nem vele lakom) Tudom, vannak hibáim, a betegségem miatt is, de azért közölni, hogy anyagilag támogat havonta egy összeggel, de nem vagyok a lánya??


Nagyon szeretném visszakapni a hitemet, csak sajnos itt a negatív példa, elvesztettem a kapcsolatot Istennel jó ideje, mert én egy teológus diplomástól nem ezt várnám. Lexikálisan van annyi tudásom és meg tudnám csinálni én is a diplomát, de milyen példát mutatnék, hogy ott dohányzik a teológus és éppen a legújabb divatcikkeket olvassa a telefonján? Ehhez túl fiatal vagyok és nem szeretném leégetni a vallásomat. Csak jó lenne visszakapni ezt a támaszt, remélem érted, miért veszítettem el ilyen negatív példa hatására. (Amúgy szociális segítőnek tanulok, mert úgy gondolom, annyi rossz dolgot átéltem, hogy meg tudom érteni a másikat. Ezért "örülök" a pszichés gondoknak is, mert át tudom majd érezni. Pszichésen egy új élet segíthetne, elköltözni itthonról, stb., a gyógyszer most mankó)

2012. jún. 15. 17:56

Ajánlom ezt a videósorozatot, azt hiszem, 16 részes, mindig ott lesz oldalt a 2., hol feliratos, hol szinkronos, de arról szól, hogy a pszichés bajokra nincs orvosi bizonyíték (agyi elváltozásra) és hogy mennyi haszon van ebből. És hány öngyilkosság lett a gyógyszerek miatt.


[link]

628. Gina_Vivi (válaszként erre: 626. - 099c0bed40)
2012. jún. 15. 17:54

Köszönöm, hogy ennyi időt szántál egy ismeretlen, én gyorsgépíró vagyok, nekem könnyebb.


Én látom magamon, sajnos hallgattam anyukámra 18 évesen, hogy jó lesz a xanax + ziperid (riszperidon, antipszichotikum), amit az orvos felírt. Az életemet szétrombolta az a gyógyszer, 2 évbe került letenni. (Szerelmi bánatom volt, akkor ért véget egy 2 és fél éve tartó "kapcsolat", ahol hol együtt voltunk, hol nem, de akkor lett teljesen kimondva, hogy akkor nincs több esély. Szerintem természetes a kiborulás, mára túl vagyok rajta, ilyen erős gyógyszer minek kellett?)


Nem keserítettél el, érzem én is, milyen durva. Talán homeopátia, vagy fokozatos csökkentés segíthet, régen is úgy sikerült fél évre letenni, de most olyan zavaros az életem, hogy muszáj. Szerencsére csak benzot szedek, az életemet nem zavarja, tudok tanulni, nem vagyok fáradt (sok koffein mellett), de akár a 4 órás alvásokat is kibírom.


A durva az, hogy ugye füveztem, ami könnyűdrog, heti rendszerességgel 1 évig. Le tudtam tenni. Speed-et (amfetamin) is használtam, azt is le tudtam. Extasy-t már nehezebb volt, mert bekaptam a bogyót, és jó volt minden, boldog voltam. De csak az első szemnél, utána nem adott ilyen érzést, nem érte meg pénzt kiadni érte. De ezek a keményebb drogok sokkal jobb érzést adnak, mint egy benzo, az csak egy szintet tart, nem értem, miért pont ez a függőségem? Ha valaki nem drogozott, úgy képzelje el, mint a berúgást, csak jobb érzéssel (nem akarok senkit rábeszélni, én sem használok már drogokat, csak a hasonlat miatt): ha alkoholt iszol, az is rövid időn belül más állapotba tesz, a drog szintén. De a benzo a függőknél csak egy szintet tart fent...


Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hatalmas üzlet van ebben a gyógyszeriparban és ha meggyógyulna valaki a pszichés bajaiból, akkor nem lenne több hasznuk utána. De így, 10 év alatt... Ha jól tudom, egy 100-as frontin 129 ft, és valami 8-10ezer körüli támogatást ad az állam...

2012. jún. 10. 20:50
Sziasztok, tudok egy megoldást lelki bajok ellen, en eljárok egy kereszteny gyülekezetbe, a hit is segithet a lelki problémák esetén.Ha vkit ez bővebben érdekel, akkor írjon privit.
2012. jún. 10. 09:17

Szia, olvastalak, de annyira kevés időm van, hogy nem futja hosszabb válaszra.( jövő héttől meg ismét nem lesz netem szombatig)


Én pontosan 10 éve vagyok ( hol igen-hol nem) benzo szedő/függő, drog alkohol és nikotin nem volt az életemben soha, de épp ezek a nyugtatós szarok a legrandábbak a függőség szempontjából, ebben teljesen igazad van.

A megoldást-elkerüni őket bármilyen áron-- több mint egy évtizede keresem, de még nem találtam meg, az idő meg szép lassan elmegy felettem (mellettem), még az is lehet hogy úgy halok meg hogy ilyen téren tudatlan maradtam.

Ne haragudj ha elkeserítettelek a soraimmal, de ez az igazság.

Üdv: E

625. Gina_Vivi (válaszként erre: 623. - 099c0bed40)
2012. jún. 10. 01:05
Amúgy pont most volt egy kisebb műtétem 3 hete, és a doki azt javasolta, hogy kíméljem a sebet, tartsam tisztán, ne dörzsölje ki semmi, és azt mondta, ne kenjem semmivel sem, hagyjam magától gyógyulni. 3 seb lett, a kisebbeknek már nincs is nyoma, a nagyobbik is nagyon szépen gyógyul. Szóval élve a lábtöréses hasonlatoddal, itt is gyógyszer, fertőtlenítő nélkül gyógyulgatok. Egyedül azt tanácsolta a doki, hogy ha koszos lesz, mossam le vízzel és jól töröljem meg, de ne fürödjek és áztassam órákig. És lám, az emberi szervezet ennyire képes magát regenerálni, pedig nem szedek vitaminokat, vékony vagyok, és a táplálkozásom sem vegyes. (Igen, megkaptam, hogy hús - gyümölcsök, vegyes étrend, mindenből egyek, de mégis kérdezem én, MIBŐL lenne erre pénzem? És stresszmentes életmód, neten keresgélek stresszoldó gyakorlatokat, de a mai világban képtelenség teljesen kiiktatni. Maximum ha olyan állásom, vállalkozásom lenne és annyi félretett pénzem, hogy ne legyenek legalább anyagi gondjaim, de hónapról hónapra élek...) És a pénzügyi biztonság sem old meg mindent, a párkapcsolati problémákat főleg nem, csak segít, hogy legalább ez ne legyen probléma.
624. Gina_Vivi (válaszként erre: 623. - 099c0bed40)
2012. jún. 10. 00:58

Hát, abba is hagytam a zoloftot. Oké, hogy 50 kilónként írják az adagolást, de én 51-54 között mozgok a 176 centimhez (ami már BMI szerint alacsony), megfeleztem a gyógyszert, 50 mg helyett 25 mg, akkor is álmos voltam, nem bírtam felébredni.


A legdurvább pont talán az 5. nap volt, amikor a telefonom ott rezgett mellettem 3 óráig, ettől megfájdult a fejem, fel akartam kelni és nem tudtam. Napközben bealudtam, de akkor nem számított, hiszen a párom nem foglalkozott velem, akkor miért ne aludjak? Viszont belegondoltam, így nem mehetek szakmai gyakorlatra sem, nem tudok megbeszélni egy találkozót, ha nem bírok felébredni és a szundi gombot nyomogatom órákon át. Hiszen, ha már elintézem a gyakorlatot, hogy igen, bemegyek 2 napot hetente (vagy ha a drága párom így viselkedik, bevállalok többet is, így hamarabb meglesz a gyakorlati idő).


A párommal kapcsolatban pedig váltottam, nem mutattam ki az érzéseimet, nem léptem fel sehova interneten, amikor hazaértem, ahol elért volna. Másnap pedig fel is hívott, most hagyom, hogy ő udvaroljon, kicsit próbálom "semmibe venni"... Nem a legjobb módszer, de ha hagyom, hogy elkényelmesedjen, mert én mindig keresem, akkor nem fog változni semmi.


Köszönöm szépen a jókívánságokat, éppen esik az eső, nincs igazi nyár, de holnap (azaz ma) mehetek az AVON-os körömlakkjaimért (lesz vagy 6 db), 2 szemhéjfestékért, ezek már feldobnak :))


Sajnos azért szenvedek az anyagi dolgoktól, hiszen fiatalon most nem dolgozhatok még, de próbálok pozitívan állni a dolgokhoz.


Egyedül két tünetem bajos, hogy tegnap is leordítottam neten keresztül a fejét a páromnak (azóta nem keresett), és hogy ha epillálom a lábamat, kényszeresen nyomogatom, ha bent maradt a festék a bőrömben... Csúnya sebeket tudok okozni, mert természetesen hosszú és erős a körmöm, valamiért jól esik.


Sajnos már 4 és fél éve kezelnek benzoszármazékokkal a többi gyógyszer mellett, fél évig voltam "tiszta", amikor csak akkor vettem be, amikor ideges voltam. Sajnos most ezek kellenek, durva függőséget alakítanak ki, pedig régen (bocsánat, őszintén leírom) drogoztam és ittam is, évekkel ezelőtt (tuti nem ettől jött ki, mert előtte is voltak kattanásaim), azokról le tudtam mondani, egyedül a dohányzás maradt, mint függőség (és a koffein), de a benzoszármazékoktól nem tudok megszabadulni.


A riszperidont is kín volt letenni, elmúltak tőle a sírógörcseim, de hangulatilag labilis voltam, állandóan az öngyilkosságom gondolkoztam, hiába szedtem 2 évig, nem múltak el. Mióta letettem, és ért egy veszteség (majdnem egy éves kapcsolatom ment tönkre), akkor nem fenyegetőztem öngyilkossággal, csak annyit mondtam, hogy "lelkileg belehalok a fájdalomba", de még kísérletem sem volt, csak a fájdalmat akartam kifejezni. Szóval az a gyógyszer egy nagyon rossz, a drogoktól nem lettem függő (mert az volt bennem, amikor 2 hétig használtam, hogy becuccozva pörgök itthon, jó minden, utána pedig üres volt ugyanaz a lakás - és nem akartam, hogy a haverokkal lévő találkozón drogozva menjek vagy ne élvezzem a barátaim társaságát). Nem tudom, mik ezek a gyógyszerek, ha már keményebbek, mint a kábítószer, függőség szempontjából?


Volt, hogy kevés frontinom volt, hát... remegve írtam az iskolában is... remegett a kezem, beosztottam napi 0,5 mg-ra, hogy kijöjjek valahogy és ne maradjak egy nap se nélküle. Ez a 0,5 mg ennyire volt elég.


És hát, ott a vásárlási mániám is (szegény lány voltam, most 23 évesen én osztom be a zsebpénzemet, teljesen normális reakció, hogy elszalad velem a ló, mikor a kortársaimtól azt látom-láttam, mennyi ruhájuk van, én pedig külföldön sem voltam soha...) Régen szorongtam diákmunkában, most a szakmai gyakorlat az első, hogy az legyen meg a nyáron. Találtam egy jó önfejlesztő és motivációs könyvet, agyondicsérik, mert vannak hozzá munkafüzetek is, csak sajnos 15ezer ft. :(

2012. jún. 3. 08:36

Szia, lehet hogy segít a gyógyszer, főleg miután kétszer már bejött.

A legfontosab azonban az,--ezt nyilván Te is tudod-- hogy a mostani párkapcsolatod minden téren rendben legyen, mert ez a nyugalmad és a kiegyensúlyozottságod záloga, nem pedig a gyógyszer. ( az csak mankó, de ha valakinek eltörik a lába, akkor is kell a mankó míg a csont össze nem forr.)


Kitartást és szép nyarat Neked: Eszter

2012. jún. 1. 06:33
Ez az utolsó nyaram diákként, szeretnék boldog lenni és nem depizni, sírni állandóan.
2012. jún. 1. 06:33

Sziasztok!


Én most kezdtem el újra zoloftot szedni, ez a 4. napom (délután elaludtam 5-6 óra fele, hajnali 4-kor ébredtem, így az esti 50mg kimaradt, helyette reggel vettem be 25 mg-ot - nem kellett volna, meg kellett volna várni az estét). Kicsit jobban vagyok tőle, eddig rivotril-t szedtem, annyit, amennyire éppen szükségem volt, most alig van rá szükség. Sajnos aluszékony vagyok, így lecsökkentettem 25mg-ra a zoloftot inkább. Régen már kétszer segített, főleg kényszersírásaim miatt, a többi gyógyszer (kaptam riszperidont is, az végképp tönkretett) csak ártott, öngyilkosság késztetések, ez általában helyrerak pár hónap alatt. Maximum 9 hónapig szeretném szedni, elegem van abból, hogy 23 éves vagyok, a páromat kikészítem a sírógörcseimmel, miközben lehetnénk boldogok is. Talán akkor kezdődött a romlás, amikor decemberben az előző párom szakított velem (amikor éreztem, hogy valami nem stimmel, már akkor kezdtem sírni, előtte hónapokig nem sírtam) akkor kezdődött.


Főleg a párom miatt szeretném, hogy ne ezt lássa, ugyanis akkora fájdalmakat érzek, hogy szinte belehalok és apróságoktól. Az étkezésem sem okés, alig eszem, lehet ez is a baj.


23 évesen annyira nem normális, hogy állandóan kiakadok, itt a nyár, semmi hobbym nincs, csak a kapcsolatfüggőségem.


Látom, itt sokan ellenzitek a gyógyszert, de ha rajtam segített már többször, akkor lehet még normális életem? 1 évvel ezelőtt az volt, amikor összejöttem az exemmel, utána a szakítás padlóra tett. Tegnap délután is azért aludtam, mert nem érdekelt már semmi. Nem szeretném a páromat elveszíteni emiatt, hiszen ki akarna egy sírógörcsöt maga mellé?


Kéne valami hobby is, ha esetleg tudtok ajánlani valamit, amivel rátalálhatnék valamire, ami érdekel, azt megköszönném. Most reménykedem, hogy elég lesz a 25 mg is, és hogy a nyár nem arról fog szólni, hogy szenvedek csak.

2012. febr. 22. 23:44
Az én életemet tönkretette rendesen. SOHA nem akarok szedni ilyeneket!
619. sylvia31 (válaszként erre: 617. - 099c0bed40)
2012. febr. 20. 12:58
Köszönöm:-)..Most a másik fórumon beszélgetünk:-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook