Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség fórum

Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
216. fbb53e1d99 (válaszként erre: 213. - Hagymácska78)
2009. jún. 20. 15:42

Köszi szépen, a cigivel kapcsolatban nagyon jól haladok!:)


Igen, az ilyen gyógyszerekhez csak végső esetben szabad folyamodni. Akkor ,ha már más végképp nem segít!

2009. jún. 20. 11:14

KEDVES Beirók!


A gyógyszerfüggőség nem éppen a legjobb dolog a

világon, de indokolt esetben érdemes szedni, különben káros mellékhatásokat tapasztalhat a beteg

magán, az a bökkenő ebben ezek a gyógynövénykivonatokból készült különféle készitmények is ugyanugy lehetnek jók és rosszak,

előfordulhat az válik be a legjobban és az ilyen

HERBÁRIA üzletekben kaphatók csak még többe kerülnek, mint a patikában forgalmazott árult

tabletták. Valakinek használ, de a jó szó és a

türelem és sokat segithet egy beteg állapotán

még a hangulatán is sokat változtathat. Végső esetben folyamodunk ilyesmihez.

Kivánok erőt és jóegészséget.

Üdv.Anyuci91

214. hagymácska78 (válaszként erre: 210. - Elisha)
2009. jún. 20. 09:23

Elisha!


Én sem akartam mindenféle károsító szerek szedni, de,ha az orvos is meg a tünetek is azt bizonyítják ,hogy másként nem megy akkor szerintem menj el. Sok rosszat hallani a gyógyszerekről,de le lehet velük állni. Nekem nagyon jó dokim volt az elején még el nem ment táppénzre sajnos:( de most mondhatom ,hogy még jobb aki nem csak gyógyszerrel hanem pszichoterápiára is elküldött ami csak a javamra válik.Én szerintem keress egyet nyugodtan, nem kell tőlük félni. Ahhoz ,hogy te normálisan élj és ne az járjon mindig az agyadban ami a bajod , arra tökéletesen jók. Magamból kiindulva!


Üdv.

2009. jún. 20. 09:15

Most olvasom,az adatlapodon,hogy rák jegyű vagy én is!!!!!!!!!!!


A cigi leszokásban pedig csak drukkolok, hogy sikerüljön. Én 10 évig szívtam, majd egy (vagyis kettő) spontán PTX leszoktatott róla. Azóta kezdődtek nálam ezek az agyi bajok is. A házi orvosom nem igen vette észre, és estére pedig már alig kaptam levegőt,majdnem ott maradtam. Attól kezdve állandó halálfélelem , hipochondria meg a többi. Nekem csak így sikerült, ezért én a magam kárából tanultam! Hajrá! Csak akard

212. hagymácska78 (válaszként erre: 211. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 20. 09:07

megmondom Őszintén ha erős ha nem ez a gyógyszer ,csak hasson már mert elviselhetetlenek a szorongásaim,amit én már nem tudok koordinálni sem.


köszi

211. fbb53e1d99 (válaszként erre: 209. - Hagymácska78)
2009. jún. 20. 06:45

Igen, hagymácska, ez így van..4 hét a hatóidő, addig türelmesen kell várni.

Viszont a Wellbutrinra nem mondanám, hogy gyenge antidepresszáns...sőt, elég elavult és régi gyógyszer is.

Drukkolok, hogy jobban legyél.

210. Elisha
2009. jún. 19. 22:51

Sziasztok!


Lassan 10éve küzdök valamilyen evészavarral elhízás-ana-mia,ehhez elég súlyos depresszió,önbizalomhiány társul.A szüleim persze szeretnének segíteni,de másrészről már elegük van abból,hogy tehetetlenek és most kerestek nekem egy pszichiátert mondván,h itt már csak a gyógyszer segít,holott tudják,hogy a természetes módszerek híve vagyok.4 évig túlsúlyos voltam és 2 pszichológushoz is jártam akik nem tudtak segíteni,csak időpazarlás volt és továbbirányítottak volna a pszichiáterhez,ha hagytam volna... végül az elhízást gyakorlatilag az anorexiával és a bulimia "alkalmazásával" sikerült megszüntetnem,ebből pedig 2 természetgyógyász rángatott ki egyidejűleg.Az egyik energiával dolgozott a másikkal pedig beszélgettem ez az időszak 2évig tartott és utána kb fél évig tünetmentes voltam csak volt pár kudarc amik miatt visszacsúsztam és moat itt vagyok jelenleg bulimiásan.Kíváncsi lennék a véleményetekre,tapasztalataitokra a pszichiáteri kezeléssel illetve gyógyszerszedéssel kapcsolatban,vagy keressem fel a régi gyógyítókat,akiket vlószínüleg nem kellett volna teljesen otthagyni?Válaszaitokat előre is köszönöm!

2009. jún. 19. 22:45

Jó éjt mindenkinek! Ha valaki tud okosat írjon!


Egy hete szedek újra antidepresszánst, és már nagyon várom, hogy hasson mert úgy érzem megbolondulok.


Ha jól tudom 3-4 hét a hatás ideje


valaki nyugtasson meg,hogy ez így van! tovább biztos nem tudok türelmes lenni.


Pusz

2009. jún. 19. 22:41

Ja és még mindig tudnék mesélni ,milyen súlyosságúak ezek a gyógyszerek. Felvilágosítottak nem is akár ki egy professzor! Mivel ezek miatt is sokszor szorongtam,így elmagyarázták. Ha jól értettem van:


A

B

C

D


csoportosítás. Lentről kezdem!


A D: a gyógynövényes alapú gyógyhatású készítmények.


A C: amit én is szedtem velaxin, Wellbutrin( ebbe még nem vagyok biztos de ezt is megtudakolom hétfőn:) ezek az enyhe antidepresszánsok akiknek ilyen hülye betegségük van mint nekünk , szorongás, fóbiák depresszió.


A B: már kicsit komolyabb, szerintem Ők a skizofréniás betegek.


Az A: pedig a legsúlyosabb , szerintem itt már zárt osztály.


Ha valami hülyeséget írtam, akkor elnézést ,de én így értelmeztem a dolgokat amit a professzorok elmondtak.

2009. jún. 19. 22:32

Néha a mondatom értelmetlen ,de próbáljátok kisilabizálni, vagy kérdezzetek bátram!:))) Ez a levél mindenkinek szólt nem csak Nakinak!


31 éves vagyok minden megteszek ,hogy egészséges értelmes ember tudjak maradni,de a betegségem súlyossága szükségem van a gyógyszerre sajnos! De küzdök és teszek azért ,hogy rendben legyen minden és ne károsítsam magam.

206. hagymácska78 (válaszként erre: 192. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 22:26

Naki!


Én pont most estem vissza 2 hónap után abba az ördögi körbe ahonnan 2 éve elkezdtük. Most addig nyomják az embert gyógyszerrel még az idegrendszere hullámvölgy közepére be nem áll! Vagyis hogy normálisan ellássa a napi teendőit.


Ha valakinek súlyos problémája van, olyat még nem hallottam ,hogy természetes úton értem a gyógyfüveket, természetgyógyászokat stb..meggyógyították volna belőle. De ha tudtok mindenre vevő vagyok.:)))))Nekem 2 éve nagyon szépen helyre jött minden. Majd 2 év tünetmentesség után szép fokozatosan le álltunk az antidepresszánsról ami nem volt könnyű de túl nehéz sem. Egy nap szeded egy nap nem , ezt így egy hétig, majd egy igen kettő nem és így tovább. Végül ott tart az ember ,hogy egy héten már csak egyszer szedi és semmi baja és rosszulléte sincs. Így az agya annyira nem veszi észre mi is történik ., szóval átvágod:))) Nekem magyarul így mondták el . és be is jött anno. Majd 2 hónap után jöttek a NAGYOBB problémák az életben válság :) , munkahely elvesztés stb.. és szépen visszajött minden.A tünetek katasztrofálisak megint de ezt csak azt tudja megérteni aki tényleg nagyon benne van a gödörben.És én még küdök az ellen is hogy ne hagyjam el magam ,mert sokan ezt teszik. Őszintén, hétfőtől megyek pont egy pszichoterápiára, amit az orvosom javasoltam és elfogadtam a tanácsát. 1 hónap és nagyon bízom benne!

205. fbb53e1d99 (válaszként erre: 204. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 09:20
Jó hétvégét, naki!!!!!!majd gyere!!
204. 00346cf747 (válaszként erre: 203. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 19. 09:11

Jójó :)

Vártam, hogy írj, ne kelljen eltűnnöm szó nélkül - indulok málenkij robotra, holnap meg kirándulunk.

Neked is jó hétvégét, szia!

203. fbb53e1d99 (válaszként erre: 202. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 09:08
hát, naki, nekem nagyon bejött!!!!! nekem a barátom lett:)
202. 00346cf747 (válaszként erre: 201. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 19. 08:57

:(((

Elárulom, hogy ezt a gyógyszert nekem néhány éve egyszer felírták (esti elalváshoz), nem használt.

Később elmúlt a probléma, ezért hoztam fel példának éppen az akut panaszt. Van úgy, hogy rossz kedvem van, és állandósulni látszik, ilyenkor a barátnőm kihúz, jókat röhögünk, pletyózunk másokról. Ronda szokás, de hasznos. :D

201. fbb53e1d99 (válaszként erre: 199. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 08:46
igen, nélküle rossz lenne.
200. 00346cf747 (válaszként erre: 199. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 08:41

Kieg:

Kicsit ahhoz hasonlíthatnám, ha pl. fájna a torkom, vagy a térdem, kapnék rá gyógyszert, és rendületlenül szedném évekig.

Vannak ilyen emberek!

199. 00346cf747 (válaszként erre: 198. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 19. 08:40
Nélküle rossz lenne? Nehari, tényleg nem tudom, igazán érdekel. Mindig is csodálkoztam, különösen azokon, akik akár napi 22 tablettát is bevesznek - jó, köztük fontosakat, de vannak olyanok, amelyeket nem betegségre, hanem panaszra szednek. A panasz meg, mint olyan, elvileg megszűnhet, de gyógyszerrel elfedve észre sem lehet venni.
198. fbb53e1d99 (válaszként erre: 197. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 08:34

naki!

Én nem is akarom elhagyni..nagyon jól érzem magam, semmi gond.

197. 00346cf747 (válaszként erre: 196. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 19. 08:30
Tehát 6 éve nem tudod elhagyni ... a téma címe "gyógyszerfüggőség" :)
196. fbb53e1d99 (válaszként erre: 195. - 099c0bed40)
2009. jún. 19. 08:07

Szia!

Én csak az én tapasztalatomat tudom leírni. 6 éve szedem a rivotrilt, és még sosem emeltem az adagot. napi fél, reggel.

Valóban, aki nem tudja kontrollálni önmagát,annak számára veszélyesek a nyugtatók is.

195. 099c0bed40 (válaszként erre: 194. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 19. 07:53

Sziasztok!


Egyáltalán nem vagyok meggyőződve az antidepresszánsok hatásosságáról, az viszont tagadhatatlan tény, hogy a súlyos depressziók és pszichózisok esetében elengedhetetlenül szükségesek a pszichoterápia kiegészítéseként.

A nyugtatókra viszont nagyon hamar rá lehet szokni, sőt, folyamatosan emelni kell az adagot hogy ugyanazt a hatást kifejtsék, úgyhogy óva intek mindenkit attól hogy saját szakállára elkezdje bekapkodni ezeket a szereket.

2009. jún. 19. 06:52

naki, és kóbormacska!


Teljesen egyetértek veletek! Az antidepi öl, butít, nyomorba dönt!!!

Igen, én ismerek olyan emberkéket, akik a szemem láttára mentek tönkre mentálisan ezektől a szaroktól. A feszültségoldó az más, mert teljesen másként hat a szervezetre.

Aki teheti, kerülje az antidepiket. Ez csak egy divat, higgyétek el!!

Persze, nagyon súlyos esetekben indokolt lehet.

2009. jún. 18. 20:12

Sziasztok!

Én tizenhárom évig szedtem nyugtatókat,és antidepresszánsokat.A nyugtatót leraktam,az antidepresszánst viszont nem merem teljesen.Remeront szedek.Ha vkinek van vele vmilyen elhagyási tapasztalata,örülnék ha megosztaná velem.Egyébként egyre inkább nem hiszek az antidepresszánsok hatásosságában,ugyanis a szedésük mellett is éltem át nagyon mély szakaszokat,amiből nem egy másik gyógyszer segítségével lábaltam ki.

2009. jún. 18. 18:11

Sajna, az antidepresszánsok újabb problémákat, ördögi kört generálnak, leszokni róluk lehetetlen.

Mai korunkban a pszichoterápiát alig alkalmazzák, a kezelés kimerül receptek írásában, nincs kapacitás, és személyzet az élethelyzetek, okok feltárására. Bizonyára ismertek olyanokat, akik pszichiátriára járván mentek a szemetek előtt tönkre.

191. hagymácska78 (válaszként erre: 190. - Solyaaa)
2009. jún. 18. 18:06
Én azt mondod erre, hogy xanaxot még nem szedtem, de velaxint ami egy antidepi plusz keményen a frontint és simán le tudtam róla állni. A velaxin kicsit nehezebb, mert sok a rosszul lét de ,azzal sem nehéz, bár már megbántam mivel orvos által is tünetmentes voltam és szépen elhagytuk. Két hónapig minden jó volt ,és elkezdődött újra a mélypont, amiből remélem helyre jövök, mert most nagyon szarul vagyok. Most kezdtek wellbutrint és rivot adni. kész vagyok tőle.. Lehet még be is utalnak annyira türelmetlen vagyok.
190. solyaaa
2009. jún. 17. 20:26

Sziasztok!

Én xanaxot szedek napi 2mg-ot, ami elég hogy szétcsapja a napom.Az egész nyarat arra szánom , hogy leszokjak róla, mert decemberben megyek elvileg államvizsgázni és ott azárt helyt kell állni.Nembeszélve arról, hogy folyamatosan mérgezem magam...szval sztem akinek nem létfontosságú az ne szedjen benzót, mert semmi értelme, könnyen rá lehet szokni, viszont annál nehezebb leszokni..

Üdv Orsi

2009. jún. 17. 12:59
Sajnos... köszi a sok megnyugtató tanácsot!!!!!
188. 16d1dd6891 (válaszként erre: 187. - Hagymácska78)
2009. jún. 17. 12:57

ja értem, akkor tehát a rivót is most kezded.

erről úgyis leállítanak, ha hat az antidepresszáns.

bocs, tudom, h nagyon rossz most neked, de ezek a bogyók így működnek...

2009. jún. 17. 12:53

hát egy hete: fél-fél- egész 0,5 mg os

második hét ami most fog jönni:egész- fél-egész

Harmadik hét: ezt elfelejtettem:)

A negyedik hét: fél- semmi- egész


Nem dehogy is nem is azért írtam , csak hogy tudd nem cigizek :)))))))

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook