Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2768. Goodbye0000 (válaszként erre: 2767. - Alexxa2222)
2016. dec. 20. 14:12
Szia :) én még híztam is kicsit mivel magas A vitamin származékot tartalmaz ha jóltudom és a vitaminoktól hízik az ember(de kb 3 kg és lehet csak én beszélem ezt be :D ) egyébként nekem bevált és nem éreztem semmiféle mellékhatást néha a szám száradt de nem vot vészes
2016. okt. 8. 12:42
Sziasztok, valaki fogyott a Sotret szedése alatt?Rosszkedv, hajhullás, fáradékonyság?
2766. h_gabi
2016. ápr. 19. 18:35
Sziasztok! Tudna valaki ajánlani egy megbízható bőrgyógyászt Budapesten, aki fel tudna írni isotretinoin hatóanyagú gyógyszert? Megfelelő vizsgálatok mellett!
2016. febr. 6. 13:42
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy én elkezdtem szedni ezt a gyógyszert és a doktornő a gyógyszerrel együtt 2 kenőcsöt is írt fel,azt mondta ha nagyon szárad az egyiket a számra kell másikat az arcomra,de nem nagyon jegyeztem meg,hogy melyiket hova kell. Az van ráírva ung-stearin az egyikre.előre is köszi
2764. Nicky0407
2015. márc. 24. 16:12

Sziasztok!


Nem tudom valaki olvassa e még.

Elsősorban azokhoz fordulnék,akik már szedték a Sotretet.

10 hete szedem és nagyon ingadozó az állapot. :(

Pár napig szinte fénysebességgel javul a bőröm,aztán megint rosszabodik.

Ez normális ennyi idő után?

Mikor lesz folyamatos a javulás?

A doki mást sem mond,csak,hogy türelem.

Nagyon türelmes vagyok,de már kicsit unalmas,hogy a napi hangulatomat az határozza meg,hogy reggel mit látok a tükörben :(

2015. jan. 30. 14:20

Sziasztok! Visszaolvastam egy-két hozzászólást, van akinek még a vérvételt se említette a bőrgyógyász. 2 hetenként menni kellene vélvéterle, ha változik valami, azonnal abbahagyni a kezelést!!! Mással próbálkozni.

A másik, lehet valakinek elmúlik egy egyszerű kérmtől, valamilyen pattanásra való krémtől, de akkor annak nem súlyos acnes megbetegedése van!

2015. jan. 21. 16:44
Sziasztok. Töltöttem fel egy képet az arcomról, totál tiszta, pedig olyan volt hogy nem mertem tükörbe nézni. Nem, nem a sotretet szedtem, van egy másik megoldás! :)
2014. szept. 20. 18:41
Sziasztok! Nekem most írták fel recepte,nem érdekel semmilyen mellékhatás úgy állok hozzá h semmi nem lesz és szép lesz a bőröm. Csak ez számít!! Senkire ne hallgassatok csak magatokra. Mindenki maga dönti el h mit akar és mit nem. Ha szép bőrt akarsz szedd be. Én már mindent kipróbáltam..nincs olyan mit nem, és semmi nem segít.
2760. sotret12
2014. aug. 29. 12:51

Sziasztok!

Én kb 3-4 éve szedtem a Sotret-et de azóta folyamatosan szárad a szám és az arcbőröm elég furán ha lehet mondani zsíros és száraz is egyszerre, pl fürdésnél kb le tudom mosni a bőrt az arcomról egy erősebb arcmosásnál mert folyamatosan hámlik és szárad. ( a pattanásaim eltűntek, miteszerek vannak de ez szerintem betudható annak,hogy folyamatosan hámlik az arcom és kb elhalt bőrrel van tele ha lehet így fogalmazni) tudnátok esetleg valami jó hidratáló vagy bőrregeneráló krémet vagy akármit ajánlani akinek volt hasonló durva száradás? Nagyon hálás lennék. A doki ajánlotta a la roche posay effaclar h krémet de iszonyat drága és 2 hónapnál tovább nem bírta a pénztárcám sajnos viszont egész jól hatott amíg kentem addig a kb 2 hónapig viszont utána ugyan olyan lett a helyzet. Esetleg fél évig kéne folyamatosan kenni? Köszönöm a válaszokat előre is !

2759. kékkaktusz (válaszként erre: 2758. - Drienna5)
2014. júl. 29. 14:47
január óta, de egy hónapja már csak kétnaponta kell bevennem a 10 mg-ot :)
2758. drienna5 (válaszként erre: 2757. - Kékkaktusz)
2014. júl. 28. 12:24
Köszönöm a válaszod! :) Te mennyi ideje szeded egyébként?
2757. kékkaktusz (válaszként erre: 2756. - Drienna5)
2014. júl. 18. 12:37

szia!

én kontaktlencsés vagyok, én is ennyit szedtem, mint te és csak egy kicsit volt észrevehető a szemszáradás, de csöpögtetés nélkül is elviselhető volt, meg egy kicsit érzékenyebb volt a fényre, de az sem volt vészes :)

én még szedem, úgyhogy az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni :)

2756. drienna5
2014. júl. 14. 20:06

Sziasztok!


Periorális dermatitisre írt fel nekem Sotret 10 mg kapszulát a bőrgyógyász. Az lenne a kérdésem, hogy van közületek olyan, aki kontaktlencsés és úgy használta a készítményt? Mennyire bírta a szeme? Úgy értem, tudom, hogy szemszárazságot is okozhat, de, ha naponta többször csepegtetek, akkor esetleg kivédhető ez valamennyire? A másik kérdésem az lenne, hogy ez a szem,- és bőrszárazság mennyi idő után szűnik meg a készítmény elhagyása után? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2755. Andapanda
2014. júl. 14. 08:42
Üdv!Eladó Sotret érdekel!
2754. Aletta90
2014. júl. 7. 20:00
Sziasztok! Nekem Sotret vagy roaccutan gyógyszerre lenne szükségem. Ár nem számít. Ha van, akkor megvenném.
2014. júl. 6. 14:00

Sziasztok!

Az én arcom is tele volt pattanásokkal, sőt a hátamon is volt egészen derékig. A bőrgyógyászom először egy gyengébb vmilyen tablettás gyógyszert írt, amitől nem jött helyre, aztán írta fel a sotretet. Mellékhatás nekem öszsesen annyi volt, hogy nagyon száraz volt az ajkam, meg úgy alapból a bőröm. Ami nagyon király volt, hogy ami alatt szedtem nem kétnaponta kellett hajat mosnom, csak hetente egyszer. A száraz bőrre nekem legjobban a Neutrogena balzsam jött be amit kenhetsz az arcodra is és az egész testedre. A számra nekem a labello csak rontott a helyzeten, ami nagyon király volt az a neutrogena ajakápóló (ami ilyen tubusos). Ezeken a mellékhatásokon nekem semmi nem volt, nem híztam, a vérképem végig tökéletes volt, a májfunkcióm ugyan olyan szuper volt a gyógyszer szedése alatt mint előtte. Az utolsó vérvételt ki is hagyhattam. Ha jól emlékszem 2-3 hónap volt, mire minden pattanás és MITESZER IS teljesen eltűnt, az arcomról és hátamról is. És szépen eltűntek a pattanás utáni foltok is, fényérzékenységet sem tapasztaltam. Már több mint egy éve nem szedem, de a pattanások nem tértek vissza!

Összességében: Kicsit drága és ijesztő mellékhatások vannak felsorolva, de szerintem megérte szedni, nagyszerű a hatása és tényleg nem csak addig tart amég szeded. Persze nem mindenkinek ugyan úgy működik a szervezete, de én javaslom mindenkinek, akinek szükséges.

2752. Ms.Titok
2014. jún. 29. 15:11

Sziasztok van valami amit nem lehet enni a Sotret mellett ?

Alkoholt tudom hogy nem vagy minimálisat lehet csak.

2751. Adrika28 (válaszként erre: 2750. - Kékkaktusz)
2014. jún. 25. 07:28
TEgnap voltam nőgyógyásznál,pont jól jött ki így mert amúgy is következett menjek ,és nem talált semmi gondot ,mondta ,hogy okozhat egy kis zavart ,egyébként én feszűltebb típus vagyok ,azt se tartom igazad van kizártnak attól is lehet ,majd felhívom a bőrgyógyászt ist mit mond erre.Nekem nem mondta adoki kétnaponta vegyem be ,pedig abőröm tökéletes lett :) annyi volt utólag ,hogy kiírt nekem egyszerre két külön receptet ,gndolom látta minden okés és feleslegesnek tartja havonta ellenőrizzen :)köszönöm válaszod :)
2750. kékkaktusz (válaszként erre: 2749. - Adrika28)
2014. jún. 23. 13:57

Szia

nekem nem volt ilyen problémám, pedig én is most kezdem a 6. dobozt és eddig én is 10 mg-ot szedtem naponta, de innentől már csak kétnaponta kell beszednem :)

nem lehet, hogy valami más miatt változott meg, pl stressz vagy ilyesmi? csak mert ez a gyógyszer nem tartalmaz hormont, úgyhogy nem hiszem, hogy sok köze lenne a menstruációhoz...de azért lehet érdemes lenne megkérdezni a dokit, főleg ha eddig nem fordult elő veled ilyen

2749. Adrika28
2014. jún. 21. 22:03
Sziasztok!most fogom kezdeni a 6. doboz sotretet,és kicsit bezavarodott a mesim ,napi egy szem 10mg sotretet kell bevennem.a kérdésem az lenne volt köztetek olyan akinek menstruációs gondjai voltak?
2014. jún. 16. 10:13
Nem minden esetben a sotret a megoldás. Meg kell találni az okát a pattanásnak. Lehet a mandulától, mandula sok mindenre kihathat,az is lehet ki kell venni, aztán javul meg. Fogaktól, urológiai probléma miatt. El kell menni góckutatásra, mert nem biztos hogy hormonálisan jön elő a pattanás. Különben is a terrmészetes dolgoknak vagyok a híve. Meg a lényeg, relax, relax, relax, nem kell mindig görcsölni. :)
2747. noemi20 (válaszként erre: 2595. - Deli79)
2014. máj. 18. 19:01

Szia!


Megkérdezhetem, hogy milyen természetgyógyásznál voltál? meggyógyult az arcod? esetleg írnál privát üzenetet ?

2746. noemi20
2014. máj. 18. 19:00

Sziasztok!


Valaki tapasztalt extrém arczsírosodást és aknét is?

2745. Gicus86
2014. ápr. 18. 21:43

Sziasztok.


Annak idején mikor szedtem, nálam is volt vérvétel, májfunkció és egyebek miatt, én is a súlyomnak megfelelő mennyiséget szedtem be, összesen 7200mg-ot, ha jól emlékszem. Csak úgy írta fel az orvos, hogy előtte nőgyógyászhoz kellett mennem fogamzásgátlót iratnom és a kúra után legalább 3hónapig kellett még szednem. Természetesen vért sem adhat az, aki szedi.

2744. kékkaktusz (válaszként erre: 2741. - Adrika28)
2014. ápr. 18. 14:47
nekem nem volt sok hegem, de ami volt, az halványodik:)
2743. Adrika28 (válaszként erre: 2742. - Adrienn0087)
2014. ápr. 17. 12:59
tőlem meg se kérdezte háhy kg vagyok ,semmit,csak annyit kérdezett szeretnk e babát a közel jövőben,és el is volt intézve enyivel ,kapásból a sotretet írta,és kész ennyi :(mehettem isten hírével ,hm....
2014. ápr. 16. 20:04
Szia, nem, kettőt veszek be, összesen 30 mg (10+20 mg), (63 kg vagyok). Én is magán dokihoz járok, és a gyógyszer szedése előtt is csináltatott vizsgálatot májfunkcióra, trigliceridre, kolesztenrinre. A hegekre nem tudok semmit, talán idővel halványulnak, ebben bízhatunk :)
2741. Adrika28 (válaszként erre: 2740. - Adrienn0087)
2014. ápr. 16. 10:51
Szóval ha jól értelmezem akkor te napi 3 szem sotretet veszel be ?Nekem 1 szemet kell ,és én is dúrván pattanásos voltam ,hátam ,karom ,mellkasom,mindenenm ,én magám bőrgyógyászhoz járok ,nekem még vérvételről szó sem volt ,a 3.doboz végén járok ,most szeretnék rákérdezni hogy nem kellene e nekem vérvételre mennem .esetleg nincs valami ötleted a barna foltokra ,ami ugye a pattanások elmúlása után megmaradt .
2014. ápr. 15. 12:59

Sziasztok! Már több hónapja olvasom a fórumot, ugyanis én is sotret/isotretionin szedő vagyok, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

Már november óta szedem a gyógyszert, mielőtt elkezdtem rákerestem a neten milyen tapasztalatokkal rendelkeznek azok, akik már túl estek a kúrákon.

Sok volt a negatív kritika, de egyszerűen annyira elviselhetetlen volt számomra, hogy 26 évesen is ilyen problémákkal küzdök, hogy belevágtam.Nagyon durvának nem nevezném az arcom állapotát (már amilyen volt), de mindig volt rajta patti (ezt mondjuk alapozóval, korrektorral megoldottam), de emellett a hátamon és a mellkasomon is, és ez volt a leginkább zavaró és frusztráló. Szóval novemberben elkezdtem. Szerencsére folyamatos javulás volt, és most a régi hegeken, betokozódott pattikon kívül az arcom teljesen tiszta, és a hátam illetve mellkasom is drasztikus javuláson esett át. A faggyútermelésem a korábbihoz képest 180 fokos fordulatot vett (sajnos mindennap hajat kellett mosnom, és az arcom is óránként ha nem csináltam vele valamit tükörfényes volt), most ha hetente csak egyszer mosnék hajat, akkor is ki mernék menni az utcára.

A mellékhatások közül a szárazság az elején kemény volt (bőrhámlás, nagyon száraz száj, orrnyálkahártya szárazság), de a bőrgyógyász felvilágosított, hogy ez azért van, mert a gyógyszer "kiszívja a folyadékot" az egész testből, ezért minimum 2 liter folyadékot naponta meg kell inni. Miután így tettem/teszek, az enyhe szájcserepedésen kívül semmi nincs.

A folyadékfogyasztásra mindenképp figyeljetek, mert a szervekből is "kiszívja " a gyógyszer, ami ugye durvább dolgokhoz is vezethet....

Más fórumon olvastam a szőrösödésről (nem sokan írták), nos sajnos nekem ilyen tüntetek is jelentkeztek. korábban is voltak pelyhesedések az arcomon is, de valahogy ezek a dolgok most látványosabbak lettek, remélem ha abbahagyom a gyógyszert elmúlik és kihullik (már amennyire reális elvárás ez.)Emellett jelentkezett fényérzékenység is, főleg a kézfejemen, néha olyan csúnyán sebes volt, hogy komolyan rejtegetni kellett, de ez szerencsére most normalizálódott (folyamatos odafigyeléssel.)

Én 30 mg-ot szedek, nekem a bőrgyógyász azt mondta, hogy az adag testsúly függvényében kerül beállításra, és utána gondolom aki nem bírja, vagy nem úgy reagál, változtatnak. A vérvételt pedig kéthavonta kell csináltatnom. A héten megyek vissza kontrollra, jó lenne ha már abbahagyhatnám, és a maradék tünetek is elmúlnának.

Illetve én az alkohol nem fogyasztását is nagyon komolyan vettem, szóval már fél éve józan vagyok :)

A gyógyszer egyébként a dokim szerint 85 %-ban alakítja át a bőrt, szóval a táplálkozásra továbbra is oda kell figyelnem (nekem a csoki és a kakaós ételek vannak a tiltólistán, illetve az olajos magvak => ezek például a gyógyszer alatt is olyan szinten beindították a faggyútermelést, hogy az arcom és a hajam újra elkezdett zsírosodni), de remélem megéri, és ha abbahagyom ezek a dolgok nem jönnek vissza. Mostanra nagyjából ennyi.:)

2739. kékkaktusz (válaszként erre: 2738. - Adrika28)
2014. ápr. 13. 06:46
nekem is havonta kell mennem, de ez szerintem azért van, mert ellenőrzi a gyógyszer hatását
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook