Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért szed ennyi ember antidepresszáns gyógyszert? fórum

Miért szed ennyi ember antidepresszáns gyógyszert? (beszélgetős fórum)


29. horex (válaszként erre: 11. - Timmy0520)
2023. febr. 16. 20:39

Ahogy Szendi Gábor fogalmazott: "Az Úr teremté az antidepresszánst, s hogy ne árválkodjon szegény, teremté hozzá sok-sok depresszióst""


És Szendi átképezte magát, eért az Úr hozzá küldé a depressziósokat, gondolom 20ezer/45 perc díjért

2023. febr. 16. 18:44
Azèrt szedem mert szüksègem van rá.
2023. febr. 16. 18:35

Mizujság erre?

Ki , hogyan azóta?

26. Timmy0520 (válaszként erre: 16. - Borian)
2022. dec. 31. 15:46

A függőséget okozó szerek alternatív módon segítenek megküzdeni a nehézségekkel, amelyek miatt a használatuk kialakult. Ideig-óráig. Majd elkezdik rombolni az egészséget.

Nem, nyilvánvalóan ez sem jobb megoldás, mint antidepresszánst szedni.


Nem is erre utaltam pozitív alternatívaként, hanem a pszichoterápiára.

(Persze vannak olyan súlyos patológiák, ahol szükséges kiegészíteni a kezelést gyógyszer szedésével, de jelen esetben nem ez a téma).


Sajnálom, ami édesanyáddal történt.

25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2022. dec. 31. 13:00
Ez nem így van. A felelős háziorvos ismeri a betegét, mérlegelni is tud, valamint azt is, hogy mikor küldje tovább a betegét. Ha valakinek átmeneti jelleggel gondjai vannak, pld. haláleset stb, még nem jelenti azt, hogy elmegyógyászi segítségre van szüksége. Nyilván, mikor már sokadszor iratja fel egy amúgy egészségesnek tűnő fiatalabb ember, akkor az megér néhány kérdést.
24. Borian (válaszként erre: 23. - Kelep3)
2022. dec. 30. 12:19

van, mikor kell, sajnos ez biológia, egyes embereknek kevesebb vidámság hormont termel az agya, ezért akár apróbb nehézség, akár hormonális változás, akár a tél teljesen meg tudja borítani a lelkét


sajnos ez nálunk női ágon öröklődik. a nagyim pszichiátrián is feküdt idegösszeomlással, de akkor még nem ismerték a kémiai szereket, szerencse, hogy a drasztikusabb kezeléseket megúszta és ép elmével kijött onnan


anyukám sajnos rossz módszert választott, ahogy írtam


én, amikor kellett, orvoshoz fordultam és segített. csak az segített, a beszélgetéseket a hajamra kenhettem. van/volt szerető családom, de a pánikrohamot, olyan fokú hipochondriát, ami kézzelfogható tüneteket kreált, ezért millió orvosi vizsgálaton is átestem, csak gyógyszerekkel lehetett kezelni... most tünetmentes vagyok, de sajnos visszajöhet bármikor

23. kelep3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 09:39

Nekem az a véleményem, hogy azért, mert egy oldalról megszűntek azok a természetes közösségek, amik képesek voltak támogatni a nehéz helyzetben lévő embereket, másik oldalról pedig mindenhonnan az folyik, hogy ha szomorú vagy ,vagy nehéz élethelyzetben vagy az nem normális, teher a társadalomnak, és gyorsan meg kell szüntetni.


Egyre többször látom, hogy olyan problémákra is rögtön pszichológust javasolnak, amire néhány meleg, baráti beszélgetés kellene inkább, vagy sorstársak, idősebbek bölcsessége.


Pszichiátert javasolnak akkor is, amikor elég lenne egy két hetes szabadság, de nem lehet, mert ott a hitel, a csekkek stb...


Szóval szerintem az emberek általános mentális sebezhetősége, és kiszolgáltatottsága nagyobb a mai világban.


(Azt leszögezném, hogy van olyan, amikor abszolút KELL gyógyszeres kezelés)

22. Józsibirka (válaszként erre: 20. - Alnisa)
2022. dec. 30. 08:46

A zalkoholról mondja a Borian" nem a antidresstől,


Először énis elnéztem..

21. Borian (válaszként erre: 20. - Alnisa)
2022. dec. 30. 08:43
fuss neki újra, szövegértés!
20. Alnisa (válaszként erre: 16. - Borian)
2022. dec. 30. 08:41
Az antidepresszánstól nem lesz szívelégtelensége, csak szólok.....
19. Borian (válaszként erre: 18. - Józsibirka)
2022. dec. 30. 08:13

Sajnos tipikus. Inkább a májbetegségek ismertek, de ez a másik kockázati tényező:

[link]

18. Józsibirka (válaszként erre: 17. - Józsibirka)
2022. dec. 30. 07:23
Ja, hogy az ital okozta, értem már!
17. Józsibirka (válaszként erre: 16. - Borian)
2022. dec. 30. 07:20

":szívelégtelenséget kreált magának""

Ezt nemértem, hogyan?

A gyógyszet okozta?

16. Borian (válaszként erre: 11. - Timmy0520)
2022. dec. 30. 07:18

Mert a pasik inkább isznak. Néha a nők is.


Az jobb?


Sokkal inkább rombolja az egészséget. Anyukám is így kúrálgatta a depresszióját, mostanra súlyos szívelégtelenséget kreált magának, amivel már semmit sem tudnak kezdeni az orvosok.

2022. dec. 29. 23:32
Akkor már inkább a friss levegő vagy egy jó könyv.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 23:28

Fura emberek lehetnek a környezetedben.

Sosem tapasztaltam, hogy nyugtatókat osztogatnának egymásnak az emberek.

Szerintem inkább az jellemző, hogy aki orvosi javaslatra él ezekkel az inkább titkolja a környezetében. Főleg munkahelyen.

13. Amaunet (válaszként erre: 10. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 29. 23:17
Szerintem felelős háziorvos csak akkor írja fel, ha látja, hogy szakorvos is felírta korábban. Olyan esetekben, ha a szakorvos éppen nem elérhető.
2022. dec. 29. 22:48
Most ez a divat, úgy gondolják. A nagy többségnek semmi szüksége nem lenne ezekre a szerekre. Butaság, amit csinálnak.
2022. dec. 29. 20:28

Ha el akarsz adni egy kígyó csapdát, először demonstrálnod kell, miért rossz dolog a kígyó...hogy miért kell csapdába ejteni. Majd sokkal-sokkal később, előállsz a termékeddel.


Ahogy Szendi Gábor fogalmazott: "Az Úr teremté az antidepresszánst, s hogy ne árválkodjon szegény, teremté hozzá sok-sok depresszióst"


Napjaink embere nem megoldani szeretné a problémáit, mindössze megszabadulni a rosszkedvétől. Ki akarna továbbra is boldogtalan lenni, ha azt ígérik neki, hogy csak be kell kapnia egy tablettát?


Ne érts félre, nem maga a depresszió jelentőségét próbálom bagatellizálni. Minden ezzel küzdő személy megérdemli a segítséget.


Arra, hogy miért "könnyű" (-ezt nem tudom megítélni) hozzájutni, ugyanez a válasz. Ipar épült a depresszió köré, amiből hatalmas profit származik. Az orvos számára is, aki felírja.


Nem ismerem a statisztikát a nemek közötti megoszlást illetően. Gondolom, a saját megfigyelésedre alapozod, hogy gyakoribb a nők között az antidepresszánsok szedése.

Ha ez így van, annak talán az lehet az oka- ahogyan Fokhagyma is megjegyezte- hogy a nők hajlamosabbak szakemberhez fordulni az érzelmi nehézségeikkel, így nagyobb arányban kerülnek ellátásba.

10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 4. - Borian)
2022. dec. 29. 18:12
Háziorvos is felírhatja, úgyhogy nem olyan nehéz hozzájutni.
9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 17:20
Jóèg tudja! Sajnálom, ha valakinek ezeken kell élnie és igen, azt is, hogy ezekhez ilyen könnyen hozzá lehet jutni. A hogyant nem taglalnám, bár nem élek semmilyen szerrel, de tisztában vagyok vele. Ma már mindenhez hozzá lehet jutni, perceken belül.
8. globus (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2022. dec. 29. 16:28
Rúgd tökön inkább, aki idegesít 🙂
7. e8fad0db48 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 16:08
Egyáltalán nem könnyű hozzájutni. 😄 Nekem csak egyszer sikerült. 😭
2022. dec. 29. 16:05
Mert megtehetik. Semmilyen rendelet nincs, hogy ne írathatnák fel. A felíró orvosnak kellene leltározni, hpgy ebben a hónapban mennyit kért...de ki lehet cselezni más nevére, vagy ügyeleten, helyettesnél, mindig megoldják.
2022. dec. 29. 15:42

Ezek nyugtatók,nem antidepresszánsok.

Ha lenne èn is szednèm. 😁

4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 15:31

Először is, ezek nem antidepresszáns szerek, hanem szorongásoldók, nyugtatók.

Nem, nem könnyű hozzájutni. Pszichiáter írja fel és szig kell a kiváltásukhoz. Én is kíváncsi lennék, ok nélkül ki hogyan jut hozzá, abszolút szabálytalan...

Van, amikor indokolt, de ezt jobb orvosra bízni, hogy döntse el.

3. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 15:11

"Miért ilyen könnyű ezekhez hozzájutni?"

Nem hinném, hogy könnyű, hiszen csak szakorvos írhatja fel - én legalábbis úgy tudom.


"Miért szednek minden kis problémára is ilyesmit?"

Erre igazából az tudna válaszolni, aki szedi.


"Es miert gyakoribb lányoknál?"

Talán mert a nők érzékenyebben reagálnak dolgokra,lelkileg jobban megviseli őket minden, mint a férfiakat. Persze, ez csak általánosságban van így, kivétel mindig lehet.

2022. dec. 29. 15:07
Azért mert felelőtlenek. Elégnek érzik elnyomni a tüneteket azt is mennél egyszerűbb módon, mint hogy tegyenek magukért. nem érzik elég fontosnak a saját egészségüket sem. Azért.
2022. dec. 29. 15:00

Miért szed ennyi ember antidepresszáns gyógyszert?


Környezetemben is ijesztően sokan. Munkatársak,rokonok,barátok. Főleg lányok. Kb az összesnél van Frontin vagy Rivotril. Egymásnak adják szakítás utánra, vagy rosszul sikerült dolgozatra.


Miért ilyen könnyű ezekhez hozzájutni? Miért szednek minden kis problémára is ilyesmit?

Es miert gyakoribb lányoknál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook