Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség fórum

Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség (beszélgetős fórum)


2007. jan. 18. 20:12

Sziasztok!

Sajnos Én is ezen problémával küzdök, de csak akkor tudatosult bennem amikor olvastam róla. Azt írták ezzel kapcsolatban, hogy igazából ez egy bizonyos egzisztenciális betegség, amely 50-60 éves korra elmúlik. De akkor végig pánikolom a fél életem:) Ez nem valami bíztató!

35. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 21. - Esztici)
2007. jan. 16. 19:01
Sajnos már 10 éve,de mostanában egyre többet!!!Igen valami belső késztetés,azt érzem,hogy ha most nem veszek be gyógyszert,akkor rosszul leszek,és meghalok,és mostanában már azt is megfigyeltem,hogy tulajdonképpen mindegy milyen gyógyszert veszek be,csak bent legyen!!!Szóval elég durva ez szerintem,és én csak mostanában gondolkoztam el ezen,hogy ez a helyzet már nem normális!!!Annyira szégyenlem magam,hogy 30 évesen ilyen vagyok!!
34. Bettibaba (válaszként erre: 33. - DNBasser)
2007. jan. 16. 18:43

Nem éppen nagy segítség,de együttérzek Veled...

Miután sok év elteltével megtanultam kezelni a "szörnyet" már éreztem hogy mikor jön a roham.Olyankor elkezdtem magam győzködni,szinte szugerálni,hogy van levegő,rengeteg levegő van,annyi,hogy nekem is jut,és meghalni meg nem olyan egyszerű dolog,nem megy könnyen,és ez most nem az az idő,mikor menni kell...

Visszaolvasva kicsit ijesztőnek tűnik,de nekem bevált.:)

33. DNBasser (válaszként erre: 31. - Bettibaba)
2007. jan. 16. 18:22
Nálam pont ez volt hétvégén: nem kaptam levegőt és potyogtak a könnyeim...fulladtam és nem tudtam mi történik..
32. Bettibaba (válaszként erre: 31. - Bettibaba)
2007. jan. 16. 14:44

Egyébként az ideggyógyásztól kaptam egy (használhatatlan)tanácsot is erre:zacskó.

Biztos nem volt még így,mert amikor az ember gyereke bepánikol,és éppen a "halála" ellen küzd,nem éppen zacskót fog keresni,vagy ha van is a közelben,eszébe se jut.

Legalábbis én így voltam vele.

31. Bettibaba (válaszként erre: 30. - DNBasser)
2007. jan. 16. 14:37

A legkülönbözőbb helyeken,és időben,minden előzmény nélkül elkezdtem levegő után kapkodni,és teljesen rémülten belekapaszkodtam a legközelebb álló emberbe,hogy azonnal hívjon mentőt,mert én most meghalok!Ilyenkor úgy éreztem,hogy összezárul az engem körülvevő világ,és ez itt már a halál előtti állapot...

Képzelheted,hogy pár ilyen eset után már nem mentem el itthonról sehová.

Aztán már itthon is szégyeltem magam,hogy milyen cirkuszokat csinálok,de átsegítettek ezen.Megértették,hogy ez egy betegség.

A legdurvább az,amikor a sok hülyén vett levegő után hiperventillál az ember,beszédül,lilul a feje,á,nem kívánom senkinek.

30. DNBasser (válaszként erre: 23. - Bettibaba)
2007. jan. 16. 14:06

Azta 18 évig? Hogy bírtad?:( (Hát gondolom mondjuk..)

És nálad hogyan nyilvánult meg a pánik?

2007. jan. 16. 14:05

Hmmm...tök furcsa az emberi agy mennyi mindenre képes..felfoghatatlan!:)

Hogy tönkre mehetünk a saját agyunk által és nem tudunk uralkodni rajta. (Én legalábbis jelen esetben)Ha elhagyom magam, belém tapos és kinevet:-Háhhá és megint nem haltál meg!

Kezdek megbolondulni?:)

28. DNBasser (válaszként erre: 23. - Bettibaba)
2007. jan. 16. 14:02

Azta 18 évig? Hogy bírtad? (Hát gondolom mondjuk..)

És nálad hogyan nyilvánult meg?

27. DNBasser (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. jan. 16. 14:00

szia!

Úgy érzem, egykutyára veszik pánikbeteg valaki, aztán hozzávágnak antidepreszánsokat meg nyugtatót, és el van intézve.Viszont én ezt évekig nem bírnám ki.Gógyszerek,meg hogy évekig ezzel éljek áá...:( Meddig tart még ez?Már nem bírom! Eddig kiegyensúlyozott normális lány voltam, aztán jött egy rossz korszak, aminek véget vetettem édesanyám segítségével erre bumm!

Hát igen: Isten nem ver bottal!(Inkább verne azzal)..:)

26. reni79 (válaszként erre: 25. - Reni79)
2007. jan. 16. 09:45
Pánik vagyok.Arra irta fel a doki.
25. reni79
2007. jan. 16. 09:44
Én sajnos Xanax függő vagyok.Érzem hogy az elöirt adag már kevés.Szerintem hozzászokott a szervezetem.
2007. jan. 16. 09:41

Mindenkinek ajánlom Shirley Trickett :

Csak semmi pánik !(hogyan birkozzunk meg pánikrohamainkkal)címü könyvét, sokat segit.

23. Bettibaba (válaszként erre: 5. - Jazmin1)
2007. jan. 16. 09:15

18 évig voltam pánikbeteg,rengeteg gyógyszerrel.

Aztán az utolsó 5 évben nem szedtem semmit.

Elmúlt! :)

2007. jan. 16. 09:12
én állítólag egy éve vagyok depressziós, szerintem meg nem. Csak boldogtalan, és a problémáimat csak egy varázsló tudná megszűntetni. az hogy nem haltam még meg, egyedül Istenhitem miatt van. A Zoloftot szedtem (de már nem fogom), nem akarok ellenreklámot csinálni, de brutál. olyan vagyok mint egy bekábult drogos. és utálom, hogy nem tudok sírni..
21. Esztici (válaszként erre: 20. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 16. 09:07
Szia Erika! Mit és mennyi ideje szeded? Segít neked? de, hogy több gyógyszert szed be, ezzel vigyázni kellene, ez belső készetetésből jön, hogy vedd be?
2007. jan. 16. 08:26
Sziasztok!!Én is pánikbeteg vagyok,de sajnos már nincs olyan nap,hogy ne vennék be az adagomnál töb gyógyszert!!Félek,hogy ez már függőség!!Ti mit gondoltok?
19. enikö (válaszként erre: 16. - Jazmin1)
2007. jan. 15. 17:35
neked is sok sikert kivánok és kitartást!
2007. jan. 15. 17:33
Köszike, aranyos vagy nagyon. :-)))))
17. enikö (válaszként erre: 15. - 2ab728965c)
2007. jan. 15. 17:30
csak vigyázzzzz magadra!sok sikert továbbra is!
2007. jan. 15. 17:22
nem vagyok orvosi felügyelet nélkül, magánpraxisba járok 10 éve...szünetekkel, van egy "segélyhívószámom" bármikor felhívhatom, ha gondom van a doktornőt...már családtag vagyok szinte...nem fogom az életem 3/4 részét a pszihiátriai szakrendeléseken tölteni... min. 3 héttel előbb be kell jelentkezni, a várakozási időben meg mit kezdjen magával egy pánikbeteg ???Magyar egészségügy ...gratulálok az érintetteknek !!
2007. jan. 15. 17:21

Igen, de volt már ilyen többször is.

Rengeteget olvasok, mert az segít megérteni sok dolgot,és nem érdekel hogy ez valakinek, (akinek állati jó üzlet az antidepresszáns felírása) nem tetszik.

Nekem meg az nem tetszik hogy az elmúlt évtized alatt lassan fél millát ráköltöttem pszichiáterekre és gyógyszerekre, mégse lettem soha jobban. Hm?

14. enikö
2007. jan. 15. 17:10

Általába az orvosok nem nagyon szeretik ha a beteg "plussz" inf. rendelkezik!

Szoval akkor most" orvosi felügyelet" nélkül vagy?

2007. jan. 15. 17:07

a kezelőorvosomat otthagytam, mert nagyon elszaladt vele a ló.

Meg nem szerette, hogy én is olvasgatok a témában, és nem hagyom magam minden marhaságra rábeszélni.

12. enikö (válaszként erre: 11. - 2ab728965c)
2007. jan. 15. 17:04
és a kezelőorvosod beleeggyezett a döntésedbe?
11. 2ab728965c (válaszként erre: 10. - Enikö)
2007. jan. 15. 17:01

Én olvastam a könyvét ( Depresszióipar), azután tettem le végleg ezeket a veszélyes szereket.

Köszönöm az elismerést, sajnos teljesen sose leszek egészséges, ebbe bele kell törődnöm.

De ha csak így leszek, mint lassan 4 hónapja, már nagyon elégedett leszek magammal.

Üdv: Fáni

10. enikö (válaszként erre: 9. - 2ab728965c)
2007. jan. 15. 16:57
akkor gratula neked!én most olvastam DR Lenkei honlapján(médiába)hogy micsoda mellékhatásai vannak az antidepresszánsokra!gondolom te tudod már ezeket ugye?én csak ámuldoztam
9. 2ab728965c (válaszként erre: 8. - Enikö)
2007. jan. 15. 16:53
Igen, így van. :-)
8. enikö (válaszként erre: 7. - 2ab728965c)
2007. jan. 15. 16:48
szia Bolondfáni!akkor értsem ugy hogy már nem szedsz semmit a depresziodra?
7. 2ab728965c (válaszként erre: 5. - Jazmin1)
2007. jan. 15. 16:43

Kedves Jazmin1!


Én is depressziós vagyok 15 éve( vagy több), és hiába szedtem gyógyszert, nem nagyon segített.

Én is csak elhíztam,-ahogyan Te is írod- és már a látványomtól is depressziós lettem-. Aztán abbahagytam minden bogyót, lefogytam 22 kilót, és kicsit megnőtt az önbizalmam.

Bár azóta ha rámjön a "pokol",sajnos még mélyebbre süllyedek mint előtte,cserébe viszont vannak hosszabb jó időszakaim is.

Nálam bevált a zenehallgatás és versolvasás, meg az írogatás, ezzel általában le tudom csillapítani magamat.

Meg az se mellékes, hogy szerető nagycsalád segít mindenben...

A szerotonin hiányról meg csak annyit, hogy még ezt sem tudták mérésekkel alátámasztani- csak feltételezik hogy így van.

Üdv: Bolondfáni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook