Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó hüvelygyulladás fórum

Állandó hüvelygyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. máj. 13. 21:07

Huh végigolvastam az egész blogot, mert már több, mint 8 éve folyamatosan visszatérő hüvelygyulladásom van. (Úgy, hogy 19 éves vagyok és már számtalan dokinál voltam, de nem igazán volt hatásos semmi -.-) Nagyon jó volt olvasni, hogy Hunny és Sylvi is kigyógyult, illetve Indi is rendbe jött :D Én is már egy ideje itthon kezelgetem magam természetes anyagokkal, de sok használható ötletet is láttam itt.

Ezen a héten meg fog jönni, arra gondoltam, hogy következő héten mostmár hogy vége az érettséginek komolyra veszem a helyzetet. Cickafarkfűteát eddig is ittam és irrigáltam vele, teafaolajjal együtt és grapefruitmagolajat is használtam immunerősítőként, ami tényleg nagyon sokat javított a helyzetemen, de nem rakott teljesen rendbe.

A ti gyógyulásotok biztat, hogy kipróbáljam a csodalötyit :D Gondolkoztam még, hogy immunerősítőként keresek valami nekem valót és utána nézek a candida- diétának, a sós ülőfürdőnek, illetve más gyógyteákat is beszerzek.

Remélem mielőbb meggyógyulok és hasonlóan hozzátok minden oké lesz! :)

819. AAAniko
2013. ápr. 29. 09:47
Na hát igen! Én is úgy láttam, hogy nem tetszik neki, hogy házi praktikákkal próbálkoztam. Végül úgy döntöttem, hogy adok egy esély, annak a krémnek, amit felírt. Hát a hámsérülés meggyógyult. De a fehér bőrfelület ott maradt és viszket. Szerintem visszatérek a teafaolajra, de lehet előtte megmutatom egy bőrgyógyásznak, hátha okosabbat mond.
818. AAAniko
2013. ápr. 24. 19:03

Sziasztok!

Korábban, kicsivel húsvét előtt egy hozzászólásomban (804.) már részleteztem a problémám. Húsvét utánra lett meg a tenyésztésem eredménye. Candida és még baktérium is volt. Az orvos Klion hüvelykúpot írt fel. Plusz még mellé szájon át szedhető Klion tablettát 1-1 dobozzal nekem és a férjemnek. Lelkiismeretesen végigcsináltam, ha már a tenyésztésnek ez volt az eredménye.

De, mivel nekem leginkább külső szeméremtesti bőrprobléma volt a gondom, mellette kívül octenisepttel fújtam a beteg bőrfelületet és az ostenisept sebkezelő géllel is kentem. A kisajak nagyajak között elég szépen begyógyult, viszont ott a húgycső nyílásnál , hiába fújogattam, kenegettem nem javult. Az a fehéres bőrfelázás (szerintem gombás bőrfelület), nem akart eltűnni, lehámlani.

A 10 hüvelykúp mire elfogyott épp másnap megjött a menstruációm. Abbahagytam az octenisep használatát és 100%-os tebamol teafaolajat hígítás nélkül kezdtem el cseppentgetni a húgycsőnyílásba és az egész szeméremtestet bedörzsöltem kb 10 napja minden nap. Kezdett szépen mindenhol (ahol már úgy gondoltam jó ott is) lehámlani a bőr. Mivel a teafaolaj nagyon szárított körömvirág krémmel is kentem. Így tök jó komfort érzetem volt. Szépen napról napra hámlott le sok kis beteg bőrdarab. Mivel a húgycsőnyílás és környéke volt a legproblémásabb területe ezért ott legutoljára tegnap esett le egy nagyobb felület. Hát ott most jó piros.

Az orvoshoz ma kellett visszamennem. Jól leszidott, hogy ilyen hülyeségekkel, mint teafa és körömvirág ne kenegessem. Hogy az már nem is gombás felület, hanem felmarta a teafaolaj és hámsérült a bőr. Felírt Bactroban 20 mg/g kenőcsőt. Van-e valakinek erről a krémről tapasztalata?

Nekem minden bizodalmam a teafaolajos körömvirág krémhez fűződött. Gondoltam, hogy még néhány nap és lejön még az a kicsike beteg bőr is és kitartó kezeléssel rendbe jövök. Nehezen hiszek az orvosnak.

Tényleg tud hámsérülést, felmaródást okozni a teafaolaj?

Nektek van ilyen tapasztalatotok?


Én az alábbi mondatot olvastam a teafaolajról több helyen is?

"kenjük a sérült, beteg felületre a teafaolajat, az egészséges terület nem fog sérülni."


A hüvelyre azt mondta, hogy teljesen rendben van. De nem vett mintát, hogy tényleg hatásos volt-e a klion, csak bekukucsgált. Hát nem tudom??? Talán röntgen szemei vannak?


Nem tudom mit tegyek?

Kitartóan használjam tovább a teafaolajos körömvirág krémet? Vagy tényleg felmart és csak rontanám a helyzet a további használattal? Segítsetek! Járt-e már úgy valaki, hogy felmarta a teafaolaj?

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!

817. Nory75
2013. ápr. 23. 20:48

Szia, a csomo teljesen visszahuzodik, de ez minden honapban elojon es kb. a menstruacio idejen, emiatt gyankszik a doki endometriozisra. Szerintem huvelygyulladas es fertozes mely raterjedt a kisajkakra. De hat o a doki, en egyelore nem keszulok biopsziara, viszont a harmadik laborban E. coli tenyeszett ki, a regi bunos, most huvelygolyot csinaltatok patikaban az

erzekenyseg alapjan, csak helyileg lesz kezelve, szajon keresztul nem, NEM akarok tobb atb-ot.

816. Hunny (válaszként erre: 800. - Kiv245)
2013. ápr. 18. 18:53

Szia!

Egyetlen egy bajod van: túlkezeltek.

Vegyél egy adag hüvelyflóra visszaállító készítményt, használd el, aztán ne csinálj vele semmit. Felejtsd el a dokikat, a hüvelyöblítést és az intim lemosókat (csak tiszta vízzel mosakodj!)

1 hónapon belül rendbe fogsz jönni!

815. primosten (válaszként erre: 814. - Nory75)
2013. ápr. 15. 09:29
Szia, valoszinüleg neked is gombad van ennyi antibio utan, mindegy hogy mi tenyeszik ki. A tenyesztes nem ad pontos kepet. Ha a helyi gombaellenes szerek nem hasznalnak, menj el candida vertesztre, ha pozitiv akkor gyogyszer kell es dieta. A csomod eltünt teljesen? Vettek vegül belöle mintat? Az endometriozis amugy nem tünik csak ugy magatol el.
814. Nory75
2013. ápr. 12. 21:02
Szia, bocsi a keso valaszert, antibiot szajon keresztul a 10 ev alatt kb.20- szor, de injekciot is nagyon sokat. Sajnos a tenyesztes eddig E. coli volt es hangsulyozom antibiogramm alapjan kezeltek.Napokban dokinal voltam vett kenetet ket kulonbozo laborba kuldott mintat, lass csodat az egyik laboreredmeny teljesen jo, a masik szerint Candida a bunos.ezek utan kinek kell hinni, sajat dontesemre elmentem egy harmadik laborba es ott megismeteltem az eredmenyeket, meg nincs kesz, talan holnap, de nagyon izgulok.
813. helguci23 (válaszként erre: 800. - Kiv245)
2013. ápr. 12. 13:50
szia! Én is kaptam lactofeelt, egy darabig (kb.1-2 hét) nem is volt folyásom, azóta megont van de az igazság az hogy már nem annyi mielőtt azt használtam. nekem a lactofeel mondjuk azért sem jött be annyira, mert miután este használtam lefekvés előtt, reggel elég sok kifolyt..
812. primosten (válaszként erre: 811. - Nory75)
2013. ápr. 6. 20:13
Szia, magától elmúltak a csomok. Abban az időben a mellemben is voltak. Akkor kaptam a gynevacot, de nem fogom ra hogy attol.osztrogendominanciatol is lehet sima ciszta. Bar endo is ösztrogénfüggő betegség. Hányszor kaptál antibiot? Mi tenyeszett ki?
811. Nory75 (válaszként erre: 810. - Primosten)
2013. ápr. 6. 19:09
Szia, igen en is igy gondolom, rettegek a tenytol, orvostol-orvosig jarok, de a kezelesek utan minden a regi. Tenyesztes is volt nagyon sokszor vegezve, celzott antibiotikummal, de lehet hogy a 7 nap keves volt, talan 14 nap kellett volna. Az orvosok nagyon egyszeru esetnek tekintik, de az aki ezekkel a problemakkal el annak eletet teszi tonkre.Kepzeld, masnapra a csomo annyira visszahuzodott, hogy a doki nem tudott kimetszeni, mert tul melyre kellett volna vagnia, elmaradt a kovetkezo alkalomra. Neked a csomok mitol alakultak ki es magatol vagy kezelessel multak el. Nagyon koszonom, valaszod.
810. primosten (válaszként erre: 809. - Nory75)
2013. ápr. 6. 16:51
Nekem is volt mar ilyen csomom, de egy idö utan magatol elmult. Remeljük nem endometriozis. Nemet testvereröl hallottam hogy sokkal dragabb es kevesbe hatasos mint a Gynevac. Szerintem ne varj töle sokat, laktobacilus van benne, kb ugyanaz mint a laktobacilus kupok. 10 ev hosszu idö, milyen vizsgalataid voltak eddig?
809. Nory75 (válaszként erre: 808. - Primosten)
2013. ápr. 4. 21:08
Szia, erdeklodtem a Dr-nonel, sajnos az OGYi visszavonta lehet egy ev vagy talan soha ez volt a valasz, holnap beutalnak korhazba mivel a kisajkamon minden honapban dudor(csomo)jelentkezik, a dokim szerint endometriozis, mivel a menzesz elott jelentkezik, szerintem az elhuzodo bakterialis fertozes miatt a kisajkak is fertozodtek. Biopsziat akar vegezni. Koszi a valaszt, nagyon remeltem, kutatok a nemet testvere utan. Esetleg valami infot, nagyon veny koteles, vagy anelkul, ez is segitene.
808. primosten (válaszként erre: 807. - Nory75)
2013. ápr. 2. 13:15
Szia, Dr. Lazar Erikanal probald meg beszerezni, ha nincs forgalomban talan meg nala kaphato, de ne lepödj meg ha nem fog hasznalni. Csinaltass verböl candida tenyesztest, teljes eletmodvaltas szükseges, nezesd meg a hormonokat, cukor-inzulin, immunologiai vizsgalatot, hogy kiderüljön miert nem gyogyulsz.
807. Nory75
2013. ápr. 1. 21:50
Sziasztok, sajnos en is kb. 10 eve huvelyfertozessel kuszkodom, antibiotikum-remeny-csalodas, Segitsegeteket szeretnem kerni bizonyos infot a Gynevac vakcina forgalomban van-e vagy mar nincs. Esetleg velemenyek rola, kulfoldrol beszerzesi lehetoseg, nagyon koszonom.
806. AAAniko (válaszként erre: 805. - Medizona)
2013. márc. 29. 22:38

medizona!

Köszönöm segítséged. Mivel bizonytalan voltam a stiftes teafaolajban nem használtam hüvelybe. Gondoltam, hogy talán nem is célszerű keverni...azaz egyszerre alkalmazni a teafaolajat és az octenisepptet. Ezért most csak az octenisepptet alkalmazom kívül is és belül is. Ma elkezdtem és befecskendeztem 5 ml-t. A korábbi hozzászólásokat olvasva, nagyon fel voltam készülve, hogy irtózatosan csípni, marni fog. Hát nem volt vészes, kicsit csípett, de simán kibírható volt. Talán nem is olyan nagy a baj odabent, mint gondoltam, mert akkor biztos jobban csípett volna. Viszont kívül a nyílt sebre fújva már nagyon mart.

805. medizona (válaszként erre: 803. - AAAniko)
2013. márc. 29. 19:24
Az octenisepptet a lányok belül is alkalmazták én csak kivülről használtam. Fertőtlenít, főleg igy hogy nem tudod mi okozza, gomba, vagy baci. Nyugodtan használd. Én is a tebamol teafaolajat használtam a hüvelybe,. A stiftet nem ismerem.
804. d2fded31c1 (válaszként erre: 799. - Anastasia77)
2013. márc. 29. 15:25
Igen, nekem is csíkok maradtak a bugyim belsején:))) Én ezért nem is használom, képtelenség utána lekapirgálni...
803. AAAniko
2013. márc. 28. 23:23

Sziasztok Csajok! Csatlakoznék a fórumhoz. Kb 1 éve kínlódok én is hüvelygyulladási problémákkal. Legtöbbször Canesten combival sikerült is kikezelni magam és egyidőben canesten krémmel kezeltem a férjemet is. Azonban mindig visszatér. A korábbiaknál most súlyosbodott a helyzetem, ezért rákattantam a netre és nagyon örülök, hogy rátok találtam. Sokat olvastam vissza a hozzászólásokból, de az én problémám kicsit más. Nem kínoz őrjítő viszketés, csak kicsit néha, nem őrülök meg sok folyástól sem, egy nap egyszer kifolyik egy kevés, kidobom a tisztaságit és már nem is kell másikat tenni mert már aznap több nem folyik. Éreztem, hogy nem oké dolog és megint canesten combival kezeltem magam. Kívül krémmel kentem. És most jött az ami még nem volt. 1-2 nap kenegetés után a kisajak és a nagyajak között ott bent lehámlott egy kis bőrdarabka, most ott nyílt seb van, iszonyúan ég, fáj. két nappal ezelőtt az a napi egyszeri folyás barna színű volt. Tegnap már mentem is az orvosomhoz, vett mintát tenyésztéshez. Na hát a mintavételi pálcán sem szép fehér vagy sárgás kenet volt, hanem véres. Azt mondta, hogy a kívül az mart fel ami a hüvelyből kifolyt. Egyenlőre még nem írt fel semmit, előbb szeretné látni az eredményt, hogy mi az okozó. Viszont mivel itt a húsvét és utána még két nap szabin lesz jövő hét csütörtökön lesz csak eredmény. Addig gondoltam valamivel csak kezelném magam, mert nagyon fáj és a canesten krémet hiába kenem nem gyógyul.

Itt a fórumban olvastam, hogy jó hüvelybe az octenisept, de ez jó kívül a nyílt sebre is?

Én arra gondoltam(de szóljatok, ha mégse tegyem), hogy belül a hüvelyt teafaolajjal kezelném, kívül pedig octenisepptel a sebet.

Ma voltam a gyógyszertárban, teafaolajból nem volt nekik készleten cseppentős kiszerelés, csak a tebamol pattanásokra való stiftje. A patikus azt mondta, hogy ugyan az, csak a kiszerelés más. Nem nagyon bízok a patikusban és utánanéztem a neten. A stift nem 100%-os, hanem 40%-os. Szerintetek ez használható hüvelybe, csak nem kell hígítani, mert már eleve hígított?


Köszönöm figyelmeteket!

Várom segítségeteket!

802. Eszcy
2013. márc. 26. 15:02
Hüvelygyulladás esetén a partnert is kell kezelni?
801. Tünyike25 (válaszként erre: 799. - Anastasia77)
2013. márc. 16. 21:34

Szia!

Én is mindig így járok vele, azt hittem, hogy csak én bénázok vele.

800. kiv245
2013. márc. 16. 10:54

Sziasztok!


Én október óta nőgyógyászhoz járok folyás miatt. Kaptam különböző gyógyszereket, antibiotikumot is, de semmi nem használt, közben a cytológiám is folyamatosan negatív. A nőgyógyász se tudja mi bajom van, látom rajta. Legutóbb tőlem várta a megoldást...hihetetlen hogy lassan fél éve járok hozzá és nincs megoldva a bajom.

Most lactofeel-t írt fel, remélem ez használnifog, mert ha nem akkor nem tudom hovaforduljak mi tévő legyek, főleg hogy a leleteim rendben vannak.


Van valakinek ilyen problémaával kapcsolatos tapasztalata? Ha igen szívesen várnám a hozzászólásokat!

2013. márc. 14. 21:47

Sziasztok!

használ itt esetleg valaki biointimo betétet vagy tisztasági betétet? jó lenne a termék, csak amikor leszedném, csíkokban rajta marad a bugyimon, amit nem tudok utána lekaparni és mosással sem jön le.mivel drágább mint a sima tisztasági betétek, nagyon furcsának találom a dolgot. tapasztalt esetleg más ilyet?

798. Hunny (válaszként erre: 796. - Szusi?)
2013. márc. 10. 21:21
Pont megvan? Akkor a tamponodra csepegtess teafaolajat és úgy helyezd fel. Öli a gombákat/bacikat belülről;)
797. szusi?
2013. márc. 8. 21:52
Apropo hol lehet kapni ilyen ovszert?
796. szusi?
2013. márc. 8. 21:19

Szia


Koszi a hozzaszolast!:)igen alkalmazni fogom ezeket.Teafaolajam epp van is..csak most epp megvan ugyh varni kell.meg mindenkepp beszerzek ilyen huvelytablettat plusz veszek grapecseppet.

koszike

795. szusi?
2013. márc. 5. 20:15

Sziasztok!


Eddig a candidas forumhoz irogattam , de mostmar ugy erzem ezt a forumot is "igenybe" kell vennem...

Regota van ilyen gombas problemam foleg nogyogyaszati es az emesztesem is eleg rossz.

Legutobb kaptam ra gyogyszert es a mostani nogyogyaszati vizsgalat nem is mutatta ki, szerencsere!

Viszont kimutatott helyette egy gennykelto bakteriumot az ugynevezett steptococcustcsak nemtudom melyik fajtajat.(Leletet nem adott csak egy receptet en meg elfelejtettem elkerni..

En errol a bakteriumrol azt olvastam h a terhes noknel jelent veszelyt..vagy csak egy bizonyos fajtaja?

A huvelyem neha iszonyatosan eg:S a folyas atlatszo vagy kicsit feheres,de ez az eges iszonyat kellemetlen.

Namost ha elkezdem szedni az anitbiutikomot az megint tonkrevag mindent es jon a candida, tehat ez egy ordogi kor:(NEmtudom mit csinaljak, mert most van nem mulo leguti betegsegem arra meg jo lenne a gyogyszer meg talan a bacira is de a candidanak megint taptalaj..

valakinek esetleg vmi otlete?

koszi

794. bebe1909 (válaszként erre: 790. - Lovekills)
2013. márc. 3. 14:18
a teafaolajta alkalmazhatod ülőfürdöben (5-7 csepp) illetve irrigáló készülékben 3 csepp, vagy tisztasági betétre cseppegtetheted 1-2 cseppet.
793. hannax (válaszként erre: 792. - Fontoska)
2013. febr. 27. 10:35
Hüvelyi ultrahang pontosabb képet ad mint a hasi, szerintem hüvelyit fognak csinálni, az hogy összevissza jön meg a menstruáciod a dokidba miert nem veti fel a hormonprobléma kérdést?várd meg még nincs vérzés utánna menj el magad "átvilágítani"ha nem lesz cisztad miomad petefeszek gyulladasod es nincs vmilyen fertőzésed hüvelybe méhnyakban akkor a hormonjaid vannak osszezavarodva (akkor meg aviva tornaz az rendberakja es ne stresszelj sokat)
792. fontoska (válaszként erre: 784. - Hannax)
2013. febr. 26. 21:35
Tegnap etse megjött a menszeszem, tulajdonképpen enm is tudom, hogy ezt most minek tudjam be, 20 napot késett vagy akövetkező jött meg hamarabb?! Mindenesetre tegnap voltam dokinál és kaptam beutalót ultrahangra, de azt mondta csak akkor menjek ha nem jön meg a menszeszem, mert ez a barnázás annak az előjele....Én nyugodtabb vagyok ha elmegyek ultrahangra, mert decemberbe is volt 10 napig barnázásom a menszesz előtt! Ahhoz hogy megnézzék van e ciszta vagy elváltozás, hasi vagy hüvelyi ultranagot csinálnak? Avégett kérdezem, mivel megjött és így nem mehetek hüvelyire semmiképp...
791. fontoska (válaszként erre: 787. - G1977g)
2013. febr. 26. 21:33
Köszönöm a leveledet, megkaptam! Fontolóra veszem! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook