Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
4738. csikil4ny (válaszként erre: 4736. - Channa*)
2017. dec. 30. 00:03
Azt se felejtsük el, hogy van amikor muszáj a műtét, nincs alternatíva. Kolléganőm versenyszerűen fut(ott), amikor kiderült a sérve a legjobb szakemberekkel dolgozott együtt, a vége mégis műtét lett.
4737. Channa* (válaszként erre: 4735. - Taylor_swift)
2017. dec. 30. 00:02

Én semmi csodát nem látok abban, hogy nincs fájdalmad, hiszen megműtöttek.

A csodás az lenne, ha műtét nélkül nem lennének fájdalmaid.


De ez megint csak az én véleményen és ha te ezt csodaként akarod megélni, engem nem zavar.


Én is mondhatnám, hogy csodás dolog történt velem, mert nincs már epegörcsöm:D De nem csoda, csak kivették az epehólyagomat a kővel. Még jó, hogy meggyógyultam, ha már összevagdostak...


Neked is jobbulást!

4736. Channa* (válaszként erre: 4733. - Sziszike3)
2017. dec. 29. 23:58

Nem szóltalak le! Csak pont erről írtam az előző hozzászólásomban. Mármint arról, hogy mindenki azt gondolja, hogy nekem nem fájt annyira, nekem egyszerűbb a problémám, stb. Vagy megfordítom, hogy ne érezzétek azt, hogy rám mondtok valamit. Tehát, másnak jobban fáj, másnak súlyosabb a betegsége, stb. És abba senki nem gondol bele, hogy még is csak megúsztam 5 műtétet a tornával.

Csak erről írtam, és már ismerem a hozzáállásokat. Ez kb. olyan mint a fogyókúra. Van akinek sosem sikerül, mert bár saját bevallása szerint jól eszik és rengeteget mozog, de valamit csak rosszul csinál nem? Gondolom az ilyeneknél a jól evés azt jelenti, hogy nem 6000 kalóriát eszik naponta, hanem csak 5990-et és a mozgás kimerül abban, hogy megnézi videón vagy gondol rá. De mint tudjuk ez nem elég. És lehet kifogásokat gyártani mindenre, amit aki gyártja el is hisz, de attól még kifogás marad.

Részemről lezárom ezt a beszélgetést. Időnként úgy érzem elmondom itt és azzal segítek, de mindig ez van. Ezért is írtam, hogy mindenki azt csinál amit akar, én nem műtétem meg magam, mert a tornától jól vagyok. Én azt tapasztalom, hogy a legtöbb gerincbeteg is kifogásokat gyárt. Nincs ideje gyógytornára járni, nincs ideje otthon megcsinálni, annyira fáj neki, hogy nem bírja megcsinálni, stb. Hát igen, a semmiért mit is kapnánk. A gyógyulásért tenni kell.

Természetesen van az a helyzet amikor a műtét kell. Nekem is elmondta a doki, hogy ha a combom belül el kezd zsibbadni vizelet és széklettartási problémáim lesznek, akkor azonnal keressek egy idegsebészt, de amíg ez nincs, addig próbálkozhatok a tornával.


Mindenkinek jobbulást!

2017. dec. 29. 23:17

Egy ideje olvaslak titeket. Most beleszólok.


Engem 6 hete műtöttek. Nekem ki volt már szakadva a sérvem. A poklot jártam meg az utolsó 1 héten. Sőt, gyakorlatilag 2-3 éve fájt hol a lábam, hol a derekam. De hónapok óta fájdalomcsillapítón éltem. 4-5 hónapig elvoltam úgy, aztán egy nagy súly emelésénél éreztem hogy baj van. Folyamatosan romlott az állapotom napról napra. Részletezhetném a kálváriám, de nem teszem. Majd máskor talán.


6 hét elteltével, egyelőre úgy látom jó hogy megműtöttek. Persze megeshet, hogy majd újra és újra szükséges lesz X év múlva. De és ha nem? Ne fessük az ördögöt a falra!! Nekem a műtét egy megváltás volt és nem tudom a jövő mit hoz, de az a hatalmas fájdalmam elmúlt. Ezt egy csodaként élem meg.

4734. 477cc08f01 (válaszként erre: 4732. - Channa*)
2017. dec. 29. 22:59
Annyira felesleges dolgon vitatkoztok,hiszen nincs két egyforma sérv,boltosulàs viszont az ezekkel jàró kín egyforma.Ha lenne épkézlàb megoldàs mindenki kerülné a műtéte.De mivel nincs egy pont utàn màs lehetőség nem szabad jàtszani a "kemény legényt-leànyt"...
4733. Sziszike3 (válaszként erre: 4730. - Channa*)
2017. dec. 29. 22:32
Ne haragudj en nem mondtam hogy jobban faj mint neked,te egyaltalan honnan tudod hogy nekem hogyan.faj?Vagy mit elek at?Mindenkinek sajat joga persze eldonteni mit valaszt,milyen kezelest.Nem hiszem hogy azert mert valaki belemegy a mutetbe azt lekel szolni.Nekem is vannak gyerekem ,harom kicsi ketto nagyobb.
4732. Channa* (válaszként erre: 4730. - Channa*)
2017. dec. 29. 22:05

Na jó, újra írom, mert a tabletről nem megy valami jól:DDD

Szívesen! És pont erről beszélek.... Mindenki azt gondolja, hogy neki jobban fáj mint nekem. A fél év semmi. Én 11 évig éltem fájdalmakkal és ugye a gyerekem születésévek kezdődött. Még felvenni sem tudtam, és fürdetni sem....

A döntés a tied. Sok sikert és jobbulást.

4731. csikil4ny (válaszként erre: 4729. - Sziszike3)
2017. dec. 29. 20:15

Műtét után fog jönni a következő, majd a következő. Muszáj az okot megszűntetni, más út nincs!


Ezt a műtétet elfogadtad, de ne várd meg a következőt!

4730. Channa* (válaszként erre: 4729. - Sziszike3)
2017. dec. 29. 19:59

Szívesen! És pont erről beszélek.... Mindenki azt gondolja, hogy neki jobban fáj mint nekem. A fék év semmi. Én 11 évig éktem fájdalmakkal és udye a gyerekem születésévek kezdődött. Még fenni sem tudtam, és fürdetni sem....

A döntés a tied. Sok sikert és jobbulást.

4729. Sziszike3 (válaszként erre: 4718. - Channa*)
2017. dec. 29. 19:01
Koszonom hogy probalsz segiteni,de en belemegyek a mutetbe ,en ezt igy nem is birnam csinalni,mar tobb mint fel eve szenvedek,mar eleg volt,nem szeretnek mar probalkozni,csinaltam a tornat en is rendesen itthon is ,de viszont egyre rosszabb lett,van persze mikor nem sikerul a mutet ,es tudom ez a fuzios mutet nem kis mutet,de ugy indulok neki sikerulni fog.Szerintem van az a fajdalom ami mar turhetetlen ,en eljutottam odaig.
4728. csikil4ny (válaszként erre: 4727. - D0d8909694)
2017. dec. 29. 13:50
Épp azt akartam mondani, hogy a banyatank sem jó. Épp most voltam bevásárolni vele, mit ne mondjak, jól kicsavarta a gerincem.
4727. d0d8909694 (válaszként erre: 4725. - Channa*)
2017. dec. 29. 12:55

Köszönöm a kimerítő leírást.

A lábemelés oldalfekvésben nem kifejezetten emelés, hanem nyújtás, de nem földön csúsztatva és ez is fáj.

Kerestem ezt a kezdő pilates gyakorlatot, de amit említettél, nem találom.

Cipelni egyáltalán nem tudok, esetleg vállon viszek kevés terhet, inkább "banyatankkal" vásárolok, de azt hiszem azt is lecserélem olyanra, amit tolni kell, mint egy babakocsit.

Guggolni egyáltalán nem tudok sajnos a térdeim miatt. Én is sok nyújtó gyakorlatot csinálok, az jól is esik.

Még egyszer köszönöm.

4726. csikil4ny (válaszként erre: 4724. - D0d8909694)
2017. dec. 29. 08:26

Nekem a gyógytornászom azt mondta, hogy minden gyakorlatot addig és úgy szabad végezni, ameddig nem fáj. Ha fájdalom van az már nem tesz jót.


Tényleg komolyan kell venni a tornát, meg figyelni a tartásra, mert a gerincbetegek nagy része úgy kiméli a beteg részt, hogy terheli az egészségest így szépen az egész gerincet megbetegíti. Tényleg nehéz jó gyógytornászt találni, pedig jó lenne egyéni tornát végezni, mert ami x-nek jót tesz, y-nak árthat.

4725. Channa* (válaszként erre: 4724. - D0d8909694)
2017. dec. 29. 07:31

Oldal fekvésbe lábat felemelni? Már nem tetszik a tornád:S

A gyakorlatokat háton és hason fekve kell végezni. Sok nyújtó gyakorlat van benne és olyan nincs, amivel a derekat rosszul terheljük, pl. háton fekve sem emelgetjük a lábainkat, mert az terheli a gerincet, illetve felüléseket sem csinálunk. Nagyon kevés jó gyógytornász van sajnos, így tudom, hogy nehéz helyzetben vannak a derékbetegek.

Ami szerintem még jó a derékbetegeknek az a pilates, de azok közül is csak az, amelyik a neten van: kezdő pilates. Egy férfi tartja és 2-3 nő csinálja a gyakorlatokat. Én ezt szoktam csinálni, ha épp nem járok tornázni, de én már évek óta tudok járni női kondicionáló tornára is, így ezzel kiváltom a gyógytornát:D

A csípő miatt természetesen nehezebb a gyakorlatokat összehozni, szerintem azokat simán hagyd ki, ami a csípőt terhelik és csinálj többet egy másik gyakorlatból.

És persze nagyon figyelj a minden napi mozdulatokra, pl. ha lehajolsz, akkor közben ne fordulj el, a szék amin ülsz ne legyen hajlított és puha, ülés közben a derék egyenes maradjon, ne ülj sokáig egy helyben, hanem állj fel és járkálj, ne feküdj az ágyba feleslegesen, elég az alvás idején feküdni 7-8 órát. Nekem a 8 óra is sok már. Nyújtózkodni lehet, de közben ne forgolódj, emelésnél is vigyázni kell! A legjobb ha nem emelsz még 1 kg-ot sem, ezt egy ideig meg tudja csinálni az ember, de utána nem lehajolni és felkapni, hanem leguggolni és úgy felemelni. Ha cipelned kell, akkor a két karod egyformán legyen terhelve, hogy kiegyenlítődjön a súly. A cipő is nagyon fontos! Nem jó a ruganyos talpú cipő, mert attól rázkódnak a csigolyák. Ha ilyenünk van, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni magunkat. Nekem pl. nem jó a 4 cm-es sarok magasság. Vagy magasabbnak kell lennie vagy alacsonyabbnak, de 1 cm-nél nem lehet alacsonyabb. Ezt is ki kell tapasztalni. A laposban úgy megyek mint egy kacsa, jól lecsapom a talpaimat, illetve én cipő és papucs nélkül sem tudok lenni, mert ugye a talpam egy része érzéketlen, ami miatt szintén az van, hogy lecsapom a talpaimat és ezzel nem csak a családomat zavarom:DDD, hanem rázkódik a gerincem is. Az ágy is nagyon fontos! Én csak rúgós matracos ágyon tudok aludni, a többitől fáj a derekam. Ha túl puha és ha túl kemény, illetve a kihúzhatós ágyak sem jók, mert rossz helyen emelgetik a gerincem. A tartásunk is nagyon fontos. Nekem az a problémám, hogy túl hátra feszítem a hátamat:S azt mondta a doki, hogy ez sem jó, de a görnyedt tartás rosszabb szerintem. Ha nem tartom egyenesen a hátam, akkor nekem fáj a derekam és a hátam, majd a lábaim.


És a gyakorlatok, amiket én szeretek: hason és háton fekve nyújtózkodás. Karok felfelé, lábak lefelé egyszerre és ellentétesen. Remélem érthető, illetve hason fekve fekvőtámasz szerűen felnyomni a felső testet, de csak csípőig és csigolyáról csigolyára lassan. Ezek a gyakorlatok erősítik a gerinc melletti izomzatot, közben nyújtja is őket és a csigolyák a helyükre mennek. Ez egy jóga gyakorlat is ha jól tudom, akkor kobra? Na, a jógából is lehet venni egy pár gyakorlatot. A lényeg, hogy az elején semmi hirtelen mozdulat, hanem inkább lassan és pontosan kell végezni a gyakorlatokat, mint a mély izom tornánál. Hát most ennyi jutott az eszembe.....

4724. d0d8909694 (válaszként erre: 4720. - Channa*)
2017. dec. 28. 22:37
Nekem a gyöki blokád beadásakor a kórházban (5napig) tartott a gyógytornász egyéni gyógytornát, amit fel is vettem tabletre és azt csinálom szinte minden nap. Igaz, ez csak fél órás, és én elég könnyúnek találom. Ezzel együtt most is érzem a derekam, viszont a csípő problémám ezt felülírja. Most nem tudom, melyik tornát kéne csinálnom, mert vannak olyan elemek (pl.oldal fekvésben felemelni a lábat)aminek végzésekor nagyon fáj a csípőm. Szóval dilemma a köbön.
4723. d0d8909694 (válaszként erre: 4717. - Csikil4ny)
2017. dec. 28. 22:30
Hát igen.
4722. Channa* (válaszként erre: 4721. - Csikil4ny)
2017. dec. 28. 21:07
Köszönöm! Igyekszek:D
4721. csikil4ny (válaszként erre: 4720. - Channa*)
2017. dec. 28. 20:58
Mielőbbi felépülést!
4720. Channa* (válaszként erre: 4719. - Csikil4ny)
2017. dec. 28. 20:22

Én is így vagyok vele...

Most, hogy nem tornázhatok (az epe műtét miatt), már érzi a derekam a hiányát, pedig nem vagyok egy lassú fajta, mert egész nap pörgök ezerrel. De már csak 2 hét és újra tornázhatok óvatosan, majd intenzíven:DDDD

4719. csikil4ny (válaszként erre: 4718. - Channa*)
2017. dec. 28. 20:19
Maximálisan egyetértek. Az utolsó mondatod a legfontosabb. Úgy is, ha időnként ellógom a gyógytornát és rögtön érzem a hátrányát.
4718. Channa* (válaszként erre: 4715. - Sziszike3)
2017. dec. 28. 20:05

Most olvastam el a hozzászólásaidat...

Már írtam itt magamról és most újra megteszem.

5 db porckorong sérvem van deréknál és most már 17 éve vagyok szinte tünetmentes.

22 évesen kezdődött a szülésem után. Akkor nem nagyon foglalkoztak velem, mert a doki szerint fiatal voltam a betegséghez. 11 éven keresztül egy urológus kezelt, mert a kerületi reumatológus szerint szimuláltam és táppénz csaló is vagyok annak ellenére, hogy amikor először voltam nála gyesen voltam, azaz nem kellett táppénz. Soha egy röntgent nem csináltatott csak annyit mondott, hogy pihenjek, és ennek az lett az eredménye, hogy a következő néhány év alatt 5 db-ra szaporodott a sérveim száma. 2000-ben egy ismerősöm ajánlotta a sportkórházat, így el is mentem oda és egy nagyon jó dokival sikerült találkoznom, aki CT-t csináltatott. ebből derült ki, hogy már ilyen sok sérvem van és még az oka is, még pedig az, hogy van egy plusz csigolyám, ami miatt instabilabb a gerincem és ha nem elég izmos a hátam, akkor szépen elkopnak a csigolyáim. Azt mondta, hogy már nincs mit tenni műteni kell és 5 műtétem lesz, mert ezeket a sérveket egyesével lehet csak megoperálni. Én még időt kértem és azt, hogy próbáljunk még ki mást, mert félek a műtétektől és nem szeretnék ilyen fiatalon tolókocsis lenni. Nem hitt az egészbe, de ott helybe elküldött egy gyógytornászhoz, aki megmentett a műtétektől. hónapokon át minden reggel 7-kor ott kezdtem a napomat és 1 órán keresztül tornáztam. Közben elmondta, hogy mit, hogyan csináljak. Hogy hajolhatok, hogy emelhetek, mit csinálhatok és mit nem, hogy üljek és milyen széken, hogy üljek a bicajon, stb. Ezeket szépen begyakoroltam és miután már nem jártam hozzá, otthon minden nap végig csináltam a gyakorlatokat és egyszer csak azt vettem észre, hogy csillapodik a fájdalom, majd kb. 1 év után teljesen elmúlt és csak nagyon de nagyon ritkán tér vissza. Én azóta is heti 3-5 napot tornázok, hogy a gerinc melletti izomzat erős legyen, és azóta is figyelek a mozdulataimra, a cipő sarok magasságára, a tartásomra, stb. Most már évente csak 2-3 alkalommal fájnak a lábaim és akkor is csak néhány napig és nem annyira, mint régen. A lényeg a gerinctartó izomzat karbantartása.

Legtöbben azt gondolják, hogy nekem nem fáj úgy, mint másnak, nem volt kiszakadva, stb., de nem így van. A férjem ölbe vitt a dokihoz,mert nem tudtam lábra állni (és nem egyszer), azóta is van mindkét lábamba 1-1 5 cm-es sáv, ami érzéketlen és nagyon kell vigyázni magamra, hogy ne kezdődjön újra.

Én mindenkinek azt javaslom, hogy keressen egy jó gyógytornászt. Ne mckenzi tortát, hanem sima gyógytornát, ahol a hát és hasizom erősítését megtanulja az ember úgy, hogy azzal ne rontson a gerinc állapotán. Igen, tudom, hogy ez nem azonnali megoldás, mert hónapokig tart mire érezzük a javulást, de megéri! Ja és a gyógytorna nem elég 1-2 hétig, azt hónapokig kell csinálni és utána életünk végéig minden nap szinte.....

4717. csikil4ny (válaszként erre: 4716. - D0d8909694)
2017. dec. 28. 19:10
Oh, tudtam, hogy láttam már valahol a neved, hát itt. :( Gondolom most neked is szükséged lenne a lányod támogatására, ezért is esik nagyon rosszul az eltávolodása. Ilyen betegen sütöttél-főztél nekik karácsonyra?!
4716. d0d8909694 (válaszként erre: 4715. - Sziszike3)
2017. dec. 28. 18:50

Köszönöm megvagyok, jó barátságban a fájdalom csillapítókkal és a bottal. Nehezen tudom megszokni, de muszáj, mert ha nem tudok rátámaszkodni lépésnél, nagyon fáj.

Ma voltam a reumatológusnál, az MR vizsgálatra mindenképpen szükség van, a röntgenen "csak" a csontelhalás gyanú látszik. Kár hogy csak február 20-ra van időpont, jó lenne elintézni, hogy az onkológiai MR vizsgálattal együtt jan. 6-án ezt is megcsinálják. Megpróbálok beszélni az onkológussal, hogy ezt is írja rá a beutalóra.

Neked nagyon drukkolok, hogy sikerüljön a műtéted és szűnjön meg végre a fájdalom.

4715. Sziszike3 (válaszként erre: 4714. - D0d8909694)
2017. dec. 27. 20:59

Igen ,emelt szintu szolgaltatast fizeti ki a beteg a konzervativ kezelesnel is,en mar varom a januart,mert egyre rosszabb az allapotom,mostmar alig alig birok meg rovid tavot is megtenni.Ez nagyon rossz.

Te hogy vagy?

4714. d0d8909694 (válaszként erre: 4713. - Sziszike3)
2017. dec. 27. 18:26
Akkor nagyjából úgy lehet, mint a gyöki blokádnál, hogy maga a blokád TB finanszírozott, csak a szobáért (meg a torna-masszázsért) kellett fizetni?
4713. Sziszike3 (válaszként erre: 4711. - D0d8909694)
2017. dec. 22. 19:42
Szia!Tb finanszirozott lesz,nem kel fizetni erte,ha akarok kerhetek.fizetos szobat.Hat azt meg meggondolom ,lehet talan elso ket napban jo lenne.Ha fizetos lenne a mutet nem hiszem hogy megcsinaltatnam.
4712. d0d8909694 (válaszként erre: 4708. - Salabakter)
2017. dec. 21. 22:32
Nekem "csak" 4, abból kettőt műteni kellene, de mivel nagyon el van csavarodva a gerincem, már nem vállalják.
4711. d0d8909694 (válaszként erre: 4709. - Sziszike3)
2017. dec. 21. 22:31

Neked is kellemes ünnepeket kívánok, pihenj amennyit lehet. A műtétedet is az Egészségközpontban fogják csinálni, vagy az TB finanszírozott lesz?

Majd én is utána nézek az áraknak, ha csípőműtétre kerül a sor, de ha nagyon drága, akkor kénytelen leszek feliratkozni a várólistára, ami nem lenne jó.

4710. Sziszike3 (válaszként erre: 4708. - Salabakter)
2017. dec. 21. 20:30
Van MR leleted?A nyakamon nekem is van tobb helyen.Szerintem lehet tobb.
4709. Sziszike3 (válaszként erre: 4707. - D0d8909694)
2017. dec. 21. 20:29

Igen remeljuk egszer megszunik ez a szenvedes.En oszinten megmondom lelkileg nagyon megvisel ez az egesz,sokat sirok,foleg mikor mar nem birom tovabb.Igy kicsit nehez az unnepeket vegig vinni gyerekekkel.

Itt mindenkinek a csoportban fajdalommentes kellemes unnepeket kivanok.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook