Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Kanada)
2009. márc. 4. 14:28

Jó faca....de nekem már az se segit:(

Lépek,mert nem jó sehogy se:(

Puszi:)

27. kanada (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2009. márc. 4. 14:15

Szia:)! Köszönöm vigyázok magamra!

Valahogy, úgy érzem nem fogom megúszni a műtétet!

Te is vigyázz magadra!!!!!


Nektek milyen az ágyatok? Félre ne érts csak azért kérdezem mert a kemény matrac jó! Persze nekünk nem kemény, jó rugózós van! Ezért alszom a földön!

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Kanada)
2009. márc. 4. 09:13
Szia!Szenvedjünk együtt:(Én a kicsi miatt vagyok meglőve,mert őt még emelgetni kell....kitartás és tényleg vigyázz magadra!Puszi!:)
25. kanada (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. márc. 4. 08:30

Én sem nagyon tudok ülni! De hosszabb távon a gyaloglás is nagyon fájdalmas! A munkahelyem kb. 1 óra 2x átszállok, most kb. 3 hétig betegállományban leszek, torna, kezelés remélem használni fog!

Puszi!:)

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Kanada)
2009. márc. 4. 06:20
Szia!Köszi elöre is....na,nem tudom hogy leszek,mert megint nem nagyon tudok ülni,de azért igyekszem!Puszi!
23. kanada (válaszként erre: 22. - Nyanyiko)
2009. márc. 3. 19:42

Szia! sajnos nekem egy orvos sem adott beutaló a McKenzie tornára! Azt mondták, hogy jó de Tb nem támogatja, így aztán én megyek magamtól és fizetem!

Magamtól semmiképp nem akarom csinálni, a neten már utána néztem, hogy személyre szabottan lehet csak csinálni!

Ezért is kérdeztem,hogy Bp-en ismer-e valaki egy helyet vagy azt amiről én írtam?

Szia:)!

22. nyanyiko (válaszként erre: 20. - Kanada)
2009. márc. 3. 18:16

a McKenzie tornát én államilag finanszírozva kaptam. beutalt a körzeti a rehabilitációs centrumba kivizsgálásra (előtte elmentem egy MR-re), és mikor elmentem, mondta a vizsgáló orvos, hogy "jó, hát akkor 3 hétre jöjjön be hozzánk"

és ott volt gyógytornász, aki megtanította a személyreszabott tornát - mert hát nem mindegy, hogy milyen feladatokat csinálsz. ezért van az, hogy ezt a tornát nem ildomos letölteni a netről. már, ha lehet egyátalán...

21. kanada (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2009. márc. 3. 18:02

Szia!:)

Ha tavaly ősszel amikor kiderült a sérvem engem is elküldött volna tornára és kezelésre a neurológus akkor lehet, hogy most nem jártam volna így!

Ma az idegsebész leírta mit javasol ezért küldött el engem ezekre! Ha valamelyik torna nekem beválik! Megírom az idegsebész is javasolta a mckenzie tornát!

Puszi!:)

20. kanada
2009. márc. 3. 17:58

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Sajnos úszni nem tudok! De tornázni fogok, előszőr amire az orvos adta a beutalót, aztán megyek a mckenzie-re!

Tudtok valahol bp-en egy megbízható helyet ahol a mckenzie-re lehet járni? Én a Sas u-ban találtam! Ismeri valaki? Az jó hely?

Köszönöm!!!!:)

2009. márc. 3. 17:50

egyébként a tanácsom a következő:


ne hidd azt, hogy azért, mert valamit elbír a karod, attól a tested többi része is elbírja.


annak köszönhető az állapotom, hogy nem fogadtam meg ezt az egyszerű tanácsot.

a rekeszcipelés, a bevásárlószatyrok egyszerre felvitele a másodikra, a gyerek ölbenhurcolása....

egyszerű, de nagyszerű tipp.


ha már kialakult a baj, tényleg az az igaz, amit Buksi13 írt. guggolva emelni - ha mindenképp muszáj - amennyit csak lehet, pihenni, megfelelő matracot választani az ágyba, és úszás-úszás-úszás, de HÁTON! a mellúszás többet árt, mint használ a gerincbetegeknek. és ha lehetőség van megtanulni a McKenzie tornát (ami nem egy bonyolult dolog), akkor naponta tornázni.

reggelente nyújtógyakorlatokat végezni. 5 perc, mielőtt felkelnél az ágyból. és 5 perc, miután lefeküdtél este.

18. Buksi13 (válaszként erre: 2. - Kanada)
2009. márc. 3. 17:27

szia

Nekem is volt már két gerincműtétem. Az egyik három éve. Akkor két sérvem volt, az egyik kiszakadt. Aztán egy éve ismét, csak most a másik oldalon. Sajnos ez már annyira rossz állapotba került, hogy stabilizálni kellett (összecsavarozták). Ez köszönhető a munkahelyemnek is. (multinál kasszában ültem egyfolytában több órát mozgás nélkül). Ekkor már a lábam kezdett elsorvadni. Szerencsére a műtét sikerült, csak a lábam még zsibbad. De ez a legkevesebb.

Engem Budán a Gerincgyógyászati központban műtöttek. Csak jót tudok mondani róluk. Senki mást nem engednék a gerincemhez nyulni, bármi történjék. Maximális az orvosok hozzáértése és mindenki , a főorvostól kezdve, nagyon kedves a betegekkel. Ez sem mindegy.

Az amerikai uton is voltam egy vizsgálaton, hát nem voltam tőlük elragadtatva (nem is mentem vissza oda). Persze ez nem általános.

Szóval ha esetleg műtétre kerül a sor, vagy reméljük nem, nagyon figyelj oda, hogy ne cipeljél, ne hajoljál hanem guggolva emeld fel a dolgokat. És ha lehetőséged van rá ússzál, vagy tornázzál.

Szóval ezt most jól rádzúditottam. Ha tudod segiteni, kérdezz nyugodtan.

szia

17. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Nyanyiko)
2009. márc. 3. 17:07
Szia!Én is annyi idös vagyok,bár engem már mütöttek....én is két terhességen vagyok túl:)Egyébként meló terén is dettó:)
2009. márc. 3. 15:26

szió!

nekem a deréktájon van gyógyíthatatlan csigolyamegbetegedésem... tavaly voltam 3 hetet rehabilitációs kezelésen, ott a masszírozástól kezdve a váll-nyak tornán át a McKenzie tornáig mindent kellett csinálnom. Más nincs, mivel a nyűgöm nem műthető.

ja, 29 éves vagyok... sajna a munkának (is) köszönhető ez az állapot - cipekedős-vendéglátós+varrónő másik állásban -, plusz, hogy 181 cm magas vagyok.

A torna tüneti kezelésnek nagyon jó, figyelembe véve azt a tényt, hogy mielőtt befeküdtem kezelésre, már négykézláb tudtam csak közlekedni a lakásban. Miután kijöttem, a tornát naponta kell(ene) csinálnom, ha ezt megteszem, egész használható vagyok.

De mivel most gyereket várok (a másodikat), így a tornát nem csinálhatom teljesen, csak kb. az egyötödét a gyakorlatoknak, és az nem túl sok, így visszatért a jó öreg "drágám, felhúznál a székről?"...

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Kanada)
2009. márc. 3. 12:18

Szia!Ha nincs kiszakadva az jó:)Nekem fizioterápiára kellett volna járnom,de ez a rohadék körzeti nem adott beutalót,mert feleslegesnek tartotta.Az utiköltség papiromat se képes kitölteni normálisan,visszafelé fizetek a buszon,mert azt hogy visszaut,ö kihúzza.....

Én egyre idegesebb vagyok....ha valami jó tornát javasolnak,légyszi irj már néhány gyakorlatot!Vigyázz magadra!Puszi!Szép napot!

14. kanada (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2009. márc. 3. 12:10

Szia!

Ma voltam az idegsebésznél szerencsére nem kell megműteni a sérvem! Azt mondta a dr-nő, hogy csúnya,

de nincs kiszakadva úszni kéne /nem tudok/ viszont a gyógytorna jó és még valamilyen kezelést írt le a papirra!

Most délután megyek vissza a kerületi szakorvoshoz megbeszélni a többit!

Írjál!!!:) Szia!

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Kanada)
2009. márc. 2. 12:01

Szia!Nem tudom még...3 hét mulva megyek mr-re,aztán 25-én tudom meg hogyan tovább!Parázok nagyon!

Legyünk optimisták!:)Majd irok még,de most megyek,mert jön a védönö a kicsihez:))

12. kanada
2009. márc. 2. 09:29
Mikor lesz a műtéted?
11. kanada
2009. márc. 2. 09:27

Szia:)!

Olyan jó, hogy írsz nekem:)!!!!!

Most már nagyon ideges vagyok mint mond az orvos?

Majd meg írom! Remélem nem lesz ennél komolyabb bajom és akkor megyek tornára!

Neked is szép napot!



Most el vagyok nagyon keseredve!:(

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Kanada)
2009. márc. 2. 05:29

Szia!Ha a sérv kiszakad az vezet bénuláshoz..én igy jártam:(A tornára kiváncsi vagyok milyen...légy optimista én is az vagyok!

Szólj hogy mizu!

Szép napot!

9. kanada (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2009. márc. 1. 20:34

Szia!

Ezen a héten megyek idegsebészhez kiváncsi vagyok nagyon mit mond! Remélem nem lesz nagyon rossz amit mond! Meg kérdezem őt is a gyógytornáról! A mckenzie féle gyógytornáról sok jót hallottam!

Ha elkezdem megírom mennyire használ!

Én sajnos nem tudok úszni!

Azt halottam, hogy nem jó puha ágyon aludni, most a "földön" alszom persze alattam van vastag takaró és egy régi paplan!:)


Azt is olvastam, hogy kiszakadhat a sérv! Ezzel kapcsolatban nem tudsz valamit? Mert én hajlamos vagyok a rosszabbra gondolni!:(


Szia:)

2009. márc. 1. 18:55
SZIA,BOCSIKA!
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Kanada)
2009. márc. 1. 18:55

Az a baj,nem tudom mennyire súlyos a tiéd.Én mikor hazajöttem,csináltam mindent..igaz módjával...állitolag az úszás az ami segit....én pestre szoktam néha felmenni a Széchenyibe..az nagyon jó,igaz drága de megéri.Gyógytornával még nem probálkoztam:)Ha táppénzre irnak szerintem nem rughatnak ki,bár ezt nem tudom.Persze a munkakör sem mindegy.

Nyugodj meg én itt vagyok.....bár én sem vagyok nyugodt,föleg hogy nem tudom mi lesz velem is.

Vigyázz az emelésnél,ha cipekedsz oszd el a sulyt,bár én hátizsákkal járok vásárolni,igy a pénztárcám is kimélem.

Szerintem a tornával sem vesztesz semmit,ezzel kapcsolatban viszont várom jelzésed,mert ha nagyon muszáj rászánom magam:)Föleg ha beválik:)

6. kanada (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2009. márc. 1. 17:58

Szia!

Amit írtál nem nyugodtam meg!!!!:( Félek a műtéttől!!! A munkahelyem biztos elveszítem ha megműtenek!! Azok alapján amit írtál akkor abból mi igaz, hogy 6 hét után már /ha nem is dolgozom/ 1-2 könnyebb otthoni munkát el tudok végezni???

Nem hagyom el magam, nem vagyok olyan!:)

Mi a véleményed a gyógytornáról?

2009. márc. 1. 07:12

Szia!Én csak a 2 mütétemröl tudok irni.Az elsönél ujratanultam járni,mert lebénult a lábam.....1 év sem telt el mikor másodjára mütöttek,akkor a lábam még béna volt,de tudtam járni.Hát hogy mire számithatsz szerintem orvos függö..Nekem jó orvosom van...megmüt és van egy csö a hátamba gondolom a váladékot szivja le.azt másnap veszik ki,de ilyen sincs minden mütöttnek.Én utána már szaladtam wc-re:)Meg kávéért!Nem szabad hogy elhagyd magad,az a legfontosabb!Viszont ha mütétet javasolnak,egyezz bele,mert csak rosszabb lesz.

Amütét után érzékeny lesz a hátad a frontra vagy épp a csapadékra.....akkor fog fájni..néha nagyon....lényeg,hogy a mütét után ne ülj sokat,(csak evés közben)de ne is feküdj egész nap,sétálj,mozgasd magad.....idövel majd fogsz tudni ülni,bár nem sokat....én varrónö lennék,de sajnos,nem tudok a gépnél ülni..2 óránál tovább...és nem százalékoltak le,hát remélem ha most megmütenek sikerülni fog,mert ugy jobban el lehet helyezkedni:)

4. kanada (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2009. febr. 28. 18:08

Szia! Azt szeretném megtudni, hogy ha műtétet javasolnak mit csináljak? Félek a műtéttől sok embertől hallottam,hogy nem lett jobb műtét után sem. Kevés ember mondta, hogy neki sikerült és azóta nincs semmi baja! Gerinc sérvem van L IV-V-ben.

Ha műtét akkor mire számithatok a műtét utáni napokban?

Azt mondták csak állni és térdelni lehet, mennyire érzek majd fájdalmat?

Tavaly volt egy nagy műtétem igaz más jellegű, de nagyon nagy fájdalmaim voltak utána!

Köszönöüm a válaszod!

3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Kanada)
2009. febr. 28. 10:05
Szia!Én a pesti korházat nem ismerem,mert Miskolcra járok....kétszer mütöttek már és most megyek 1 hónap mulva mr-re,mert valószinü hogy megint müteni fognak...milyen tanácsot szeretnél?Mert nekem nagyon megváltoztatta az életem ez a betegség:(
2009. febr. 25. 15:32

Jövőhéten kedden kell mennem az Amerikai útra a gerinc ambulanciára /most megyek előszőr/. Aki ismeri az intézményt mit tud róla, mi a véleménye?

A szakorvos szerint határeset vagyok a műtétre, mire számithatok? Műtétet egyenlőre nem szeretnék!

Köszönöm a választ!!:)

2009. febr. 25. 15:27
Jó lenne ha ez a fórum aktiv lenne és sok hozzászóló! Akik tanácsot tudnának adni a hozzám hasonló gerincsérves vagy más gerinc problémával küzdőknek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook