Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
4828. csikil4ny (válaszként erre: 4827. - Sziszike3)
2018. jan. 26. 15:50
Te hogy bírod?
4827. Sziszike3 (válaszként erre: 4826. - D0d8909694)
2018. jan. 26. 11:06

Szia !Hogy vagy mostanaba?Kapsz mar valami kezelest?Vagy mutet lesz neked.is?

Nekem ujbol visszakel mennem altatoorvoshoz mert a laborbol lemaradt egy ertek ,febr.6 an megyek,aztan mar remelem vegre a muteten is tul leszek.

4826. d0d8909694 (válaszként erre: 4825. - Channa*)
2018. jan. 22. 19:21
Engem még nem műtöttek, de úgy tudom, hogy már a kórházban is segít a gyógytornász, és fokozatosan kell egyre többet tornázni.
4825. Channa* (válaszként erre: 4824. - Taylor_swift)
2018. jan. 22. 16:41

Mikor műtöttek?

Nem adtak semmi leírást, hogy mit mikor csinálhatsz?

Én azt gondolom, hogy 6 hét után már csinálhatsz mindent, csak nagy-nagy odafigyeléssel! Óvatosan és ha tudsz, akkor nézz utána a netten a mozdulatoknak.

2018. jan. 22. 11:48

Szerintetek le szabad guggolni, vagy a földre feküdni? :D

Nagyon régen guggoltam le és ma megtettem, illetve pár napja is. Hát elég különös érzés volt a lábaimnak. Nem fájt, hanem feszült, meg kellemetlen volt. És nem is merek újra.

4823. taylor_swift (válaszként erre: 4821. - D0d8909694)
2018. jan. 21. 23:02
Borzalmas volt. Főleg mikor már nem tudtam a lábamra állni. Egyikre sem küldtek el, amit nem értek miért. És azt sem mondták kíméljem magam, vagy esetleg ez akár sérv is lehet. Nekem az a véleményem, nem hitték el hogy fájdalmam van
4822. taylor_swift (válaszként erre: 4819. - Csikil4ny)
2018. jan. 21. 22:58
Na ebben igazad van. A hideg nagyon nem esett jól. Azért is járok el sétálni minden nap, hogy jobban bírjam magam, erősödjek.
4821. d0d8909694 (válaszként erre: 4810. - Taylor_swift)
2018. jan. 21. 22:37
Borzasztó, hogy ilyen sokáig hagytak szenvedni. Egyből kellett volna röntgenre, majd MRI-re utalni a reuma orvosnak.
4820. d0d8909694 (válaszként erre: 4805. - Csikil4ny)
2018. jan. 21. 22:34
Köszönöm, egyformán. Most kevésbé fáj, mint a legelején, szedem a gyulladásgátló fájdalom csillapítót, de bot nélkül nehezebb lenne járni. Remélem a jövő héten már behívnak a kórházba.
4819. csikil4ny (válaszként erre: 4818. - Taylor_swift)
2018. jan. 21. 21:23
Megedződik, csak váltogatni kell az ülést, állást, fekvést. A hideg viszont nem tesz jót, könnyen gyullad.
2018. jan. 21. 21:02
Ma az egyik barátnőmékkel elmentem szánkózni. Úgy 2 órát voltunk a szabadban, és úgy 1 km-t gyalogoltunk. Akkor csak fáradtságot kezdtem érezni, de jól bírtam magam. Ellenben ahogy hazaértem, nagyon leeresztettem. Azóta fáj a lábam meg a derekam kicsit, és csak feküdnék. Remélem nem lesz bajom.
4817. taylor_swift (válaszként erre: 4816. - Idegn)
2018. jan. 21. 20:57
Az volt. Szörnyű.
4816. idegn (válaszként erre: 4810. - Taylor_swift)
2018. jan. 21. 10:08

Ez szörnyű lehetett... Én is így jártam, nekem csak becsípődött, de annyira hogy reggel geláltam ész összeestem, majd 20 perc alatt tudtam visszamászni az ágyba.


Annyi különbség volt, hogy a háziorvost ismertem, és felírt egy 10 napos inkkeció kúrát, és 3 nap után képes voltam kerekes tolószékben rendkívül nyomorult módon kikecmeregni a Wc-re. Rettegtem mi lesz ha nem jön be, és a mentősök kell kivigyenek a házból, megmozdulni is alig bírtam.

Én is csak alulról közeledek a 30hoz, szóval elég nagy szopás ez.

4815. taylor_swift (válaszként erre: 4814. - Csikil4ny)
2018. jan. 20. 17:31
Nem, így utólag nagyokat hallgat, és ha bármiben segítenie kell, akkor nyugodtan szóljak. Ezt mondta. Kicsit mintha kétségbe lett volna esve mikor már mentővel kellett kórházba mennem. Amikor a műtétet elmeséltem neki telefonon, pár pillanatig elakadt a szava.
4814. csikil4ny (válaszként erre: 4813. - Taylor_swift)
2018. jan. 20. 16:59

Nem volt indokolt? Így utólag is ez a véleménye?


Mondjuk most már mindegy, a mostani állapitodból kell kiindulni.

4813. taylor_swift (válaszként erre: 4811. - Csikil4ny)
2018. jan. 20. 15:37
Bennem a masszírozást javasló orvos után már felmerült, hogy jó lett volna "belémnézni". De a háziorvos szerint nem volt indokolt az MRI..
4812. gameower
2018. jan. 20. 15:14
Sziasztok.. A Lyrica 75mg gyogyszert szedte mar valaki ??
4811. csikil4ny (válaszként erre: 4810. - Taylor_swift)
2018. jan. 20. 14:31

Az első neurológus nekem is nyugtatót írt fel, annyi tünetet produkáltam, hogy nem tudott diagnózist felállítani. Addig 2 éven keresztül ellenőrizték a szívem, aminek hál'istennek semmi baja. Aztán jött a röntgön, sőt agyi CT-n is voltam. Érdekes módon a másik neurológus két másodperc múlva rám nézésből mondta, hogy a c5-c6 csigolyák közötti porckorong okozza a jobb kezem bénulását, amit aztán az MRI igazolt is. Egy módszer van, ami segít: újra kell tanulni járni, ülni, feküdni és emellett rendszeres személyre szóló gerinctorna, a többi csak tüneti kezelés. Nekem is volt olyan, hogy annyira erős fájdalmaim voltak, hogy az agyban kikapcsolták a fájdalomközpontot. A gyógyszerésznő roppant sajnálkozott, amikor a gyógyszert adta ki, én csak utólag tudtam meg, hogy miért.


Én nem magyon értem azokat az orvosokat, akik azt mondják, hogy túl fiatal vagy ahhoz a betegséghez, mondják a betegségnek! Egyre több középiskolás érintett...

4810. taylor_swift (válaszként erre: 4809. - Channa*)
2018. jan. 20. 13:58

Mikor már nem tudtam a lábaimra állni, akkor bevittek mentővel a kórházba. Úgy 10 óra várakozás után a folyosón, azt mondták be van csípődve egy izom, de pár nap múlva mehetek MRI -re egy másik kórházba. Kaptam tramadol infúziót.


Aztán hazamentem. Vagyis vittek. Tolószékbe beleültettek, de borzalmas volt. Ordítottam ahogy ültem. A mentősök vettek ki a székből, az ágyba. Aztán másnap mégrosszabb lett a helyzet és újra kórházba kellett vinni. Na és akkor csináltak egy MRI-t sürgősséggel és az mutatta ki.

4809. Channa* (válaszként erre: 4806. - Taylor_swift)
2018. jan. 20. 12:45

Igen, vicc!

És, hogy derült ki, hogy porckorong sérved van?

Mennyi idő után?

2018. jan. 20. 12:45

Bocsi a rizsáért, de ez nagyon bánt, hogy 3 orvos sem találta el mi lehet a fájdalom oka. És ebből 2 magán doki volt.

A masszázs/ csontkovács is fizetős volt. A gyógyszerekről nem is beszélve.


De MRI-re már nem utaltak el. Eszükbe sem jutott. És itt vagyok fiatalon megcsavarozva.

4807. taylor_swift (válaszként erre: 4806. - Taylor_swift)
2018. jan. 20. 12:40

Aztán azt javasolta mivel merev vagyok, masszázsra járjak vagy csontkovácshoz. Találtam egyet, és mint a kisangyal jártam heti 1-2 alkalommal. De ugyanúgy emelgettem amikor bírtam, talpaltam 10-12 órát. És végül egyik napról a másikra nem birtam lábra állni. Jöttek a vizelettel kapcsolatos bajok.


Kiszakadt gerincsérv. De ez a kórházban derült csak ki, mert 3 orvosból 1 sem javasolta, hogy MRI-re érdemes lenne elmenni. Hogy miért? Mert fiatal vagyok. Vagy mert "nekem is évek óta fáj". Meg "az majdnem mindenkinek fáj".


Azt sem mondták pihenjek. Vagy ne emeljek.

4806. taylor_swift (válaszként erre: 4801. - Channa*)
2018. jan. 20. 12:31

Az én történetem: évek óta fájt a derekam, később a lábam. Eleinte jó volt rá X kenőcs. Aztán tapasz. Aztán újabb kenőcs. Aztán másfajta. Szerintem vagy 8 féle ilyen-olyan dolgot kipróbáltam. Persze nem kíméltem magam, meg a munkám sem olyan volt. Emeltem, cipeltem, hajoltam... 15-20 kg súlyokat pakoltam ahogy bírtam.


Aztán jött egy pont, mikor már máshogy fájt. Mentem pár lépést, és bumm. Egy hatalmas szúró fájdalom. Akkor megálltam pihenni pár pillanatig. Aztán elmúlt. És hülye voltam, mert először 1 nap egyszer jött ez. Aztán 2-szer. Majd egyre gyakrabban. És akkor mentem el a háziorvoshoz. Adott algopiryn injekciót + gyulladáscsökkentőt. 1 hétig. De ahogy elmúlt a hatása, a fájdalom visszajött.


Aztán küldött reumára. Ott azt mondták fiatal vagyok ahhoz, hogy fájjon a derekam. Szedjek fájdalomcsillapítót. És azon éltem egy darabig. De egy idő után nem használt


Újra háziorvos. Újabb algopiryn injekció kúra. Megint nem használt. Aztán elmentem másik reumás dokihoz. Ő is írt fel gyógyszereket: xilox, mydeton, meg még valami. Megállapította, hogy túl merevek az izmaim azért fáj a lábam meg a derekam. Igy visszagondolva kész vicc.

4805. csikil4ny (válaszként erre: 4804. - D0d8909694)
2018. jan. 20. 10:45
A mindennapok, hogy telnek? Milyen állapotban vagy?
4804. d0d8909694 (válaszként erre: 4803. - Csikil4ny)
2018. jan. 19. 23:59
Ķoszonom az erdeklodest, kezlest es infuziot fogok kapniaz Orfiban,re elem segit es elkerulhetem a mutetet.
4803. csikil4ny (válaszként erre: 4787. - D0d8909694)
2018. jan. 19. 21:34
Nóri, mit mondott az orvos?
4802. idegn
2018. jan. 18. 16:50

Miért nincs itt élet :(


Hol van az a rengeteg beteg akikről a statisztikák szólnak?


Ezt a terméket nem próbálta valaki? [link]

4801. Channa* (válaszként erre: 4800. - Idegn)
2018. jan. 15. 20:20

Az elején nem ajánlották, mert a dokik nem is hitték el, hogy nekem van valami bajom. Azt mondták, hogy fiatal vagyok és még nem lehet ilyenem. A következő doki meg csak azt hajtogatta, hogy pihenjek és szedjem a gyógyszert. egy ismerősöm ajánlott egy dokit a sport kórházba. eszembe sem jutott odamenni pedig verseny sportoló voltam. Na, ez a doki kivizsgált, megmondta, hogy mitől van és mi a bajom és azt is, hogy műtétekre van szükségem. Én nem akartam a műtétet, így ajánlotta a gyógytornát a sportkórházba. Egy szuper gyógytornászt ajánlott és ez volt a szerencsém, mert nem csak tornáztatott, hanem minden mozdulatot megmutatott, amit a minden napi életben kell használni. Az ülést, az emelést, a hajolgatás, hogy üljek a bicajon, stb.


Én irodában dolgozok és egy sima főnök székem van. Beállítottam a megfelelő magasságot, elhelyeztem a monitort és a klaviatúrát és így tökéletes.

Egy ehhez hasonló széken ülök:

[link]

4800. idegn
2018. jan. 15. 20:00

Abban senkivel nem vitatkozom hogy a torna az egyetlen eddig ismert és mindenki által ajánlott gyógymód.


9napja csinálok mindenféle mondhatni terheléses tornát, és 1 hónapja dekompressziós tornát, azért kételkedem mindenben, mert van hogy javul, és van hogy utána pár nap alatt sokkal rosszabb lesz. Ezen kívül nem akarom terhelni a gerincemet.


Holnap megpróbálom átalakítani a szobát, hogy állva ülve, és fekve is tudjak dolgozni, az orvost is megkérdezem, habár szerintem nem mond sokat, ahogy eddig sem tette, ezzel kapcsolatban.


Annyit kérdezhetek hogy milyen széket használsz, és mennyit ülsz (dolgozol) benne naponta.


Mindenképp dicséretre méltó hogy erős maradtál, és végigküzdötted ezt az igen nehéznek tűnő utat. Annyit nem értek, hogy a tornát az elején nem ajánlották v te nem akartad csinálni, vagy mi okozta hogy hosszú éveken át szenvedtél a fájdalomtól?

4799. Channa* (válaszként erre: 4798. - Idegn)
2018. jan. 15. 18:25

Én nem hinném, hogy ez lenne a megoldás! És azt sem hiszem, hogy jó az amit csinálsz.

Nem mered terhelni? A sok fekvéstől és kímélettől az összes izmod el fog sorvadni...


Egyszer volt egy vállgyulladásom. Arra keltem hajnalra, hogy rettenetesen fáj a karom, ha a kisujjamat megmozdítottam, akkor majd nem bepisiltem a fájdalomtól, így hajnali 4-től reggel 9-ig csak lógattam a karomat. Mire a dokihoz eljutottam már kétszer dagadtabb volt, mint a normál állapota.

elmondtam az orvosnak a panaszaimat, köztük a kar bedagadását, amire az volt a válasz, hogy az nem a gyulladástól van, hanem attól, hogy nem mozgattam. Kaptam injekciót és persze a szokásos reasolan tablettát és 1 hét múlva kezdhettem a gyógytornát. A gyógytornász elmondta, hogy az izomzat néhány nap alatt sorvadásnak indul, ha nem használjuk.


Én természetesen senkit nem akarok rábeszélni semmire. Mindenki azt csinál a testével amit akar, de higgyétek el, hogy a mozgásszervi betegség egyetlen "gyógyszere" a mozgás.

Nem azt javaslom, hogy birkózni vagy súlyt emelni menjetek, hanem egy sima speciális gyógytornát, amit utána be lehet vállalni rendszeresen is.


És persze én is sorolhatnám, hogy a 11 év alatt micsoda fájdalmaim voltak, mit tudtam megcsinálni és mit nem. A gyerekemet nem tudtam felvenni, aki akkor született és nem csak egy napig, hanem hónapokig úgy adták a karomba. A fürdetés eszembe sem jutott, na meg amikor nem tudtam bevenni gyógyszert, mert a 2 cm magas küszöbre nem tudtam felemelni a lábamat, meg amikor a férjem ölbe vitt le a kocsihoz, hogy elvigyen az ügyeletre, meg amikor hetekig S alakban tudtam tartani magam, vagy húztam a lábam, mert annyira fájt, meg amikor felkeltem a székről és kb. 10 percig mozdulni sem tudtam a fájdalomtól, stb.

És ez mind a tornától szűnt meg.



Egyébként amit ez a bútor nyújt neked, azt nélküli is megteheted. Pont erről írtam. Ücsörögsz, majd kicsit ácsorogsz, majd esetleg ledőlsz, ha van rá lehetőséged, kicsit sétálgatsz, stb. A lényeg, hogy nem szabad semmit huzamosabb ideig csinálni, de ha már erős gerincizmod lesz, akkor még az aerobic, kerékpározás, futás, stb. is fog menni. Ez is tapasztalat, mert amióta jól vagyok ismét (18 éve), azóta ezeket csinálom és csak ritkán gyógytornát, mert ezekkel a mozgásokkal is karbantartom az izmaimat.

Azt nem tudom mi lesz, ha már olyan idős leszek, hogy gondot okoz a mozgás, de remélem ilyen nem lesz. Ahová járok tornázni oda jár egy 72 éves nő is, aki fittebb, mint sok sokkal fiatalabb:D

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook