Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
4858. pzs39 (válaszként erre: 4856. - Csikil4ny)
2018. febr. 8. 21:55

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Megfogadom.

A nyaki servvel kapcsolatban nem végeztem semmilyen kivizsgálást, de ezt is megoldom a jövőben. Őszintén, nem csodálkoznék ha lenne, mert az életem felét ülve töltöttem az íróasztal mellett. Bízom abban, hogy a torna segíteni fog és nem lesz szükség műtétre. Életmód valtoztatasra, viszont annál inkább.

4857. taylor_swift (válaszként erre: 4855. - Csikil4ny)
2018. febr. 8. 13:19

Igen, tényleg jelez a szervezet. Már maga a fáldalom is jelzés. Amit elnyomunk fájdalomcsillapítóval.


Kellett ruha. Végül abba mentem. :)

4856. csikil4ny (válaszként erre: 4850. - Pzs39)
2018. febr. 8. 12:40

Személyre szabott gyógytornára menj! Más nem hogy nem segít, de ártalmas is lehet. Ha nincs gyulladás, konkrétan ha nem egyhuzamban fáj, mehetsz. A többi tüneted azért van, mert az ember a jó részeivel védi a rosszat, így nem a megszokott testtartásban mozogsz. Sűrgösen kezdd el a tornát!


Nincs nyaki sérved is? A gerinc felső szakasza szokta blokkolni a felső végtagokat...

4855. csikil4ny (válaszként erre: 4853. - Taylor_swift)
2018. febr. 8. 12:34

Keress kevesebb időtartamos munkát, ha lehetséges.


Igen, a szervezet mindig jelez. Nekem is volt olyan érzésem, hogy tengett bennem az energia, de a testem nem engedett, egyszerűen olyan érzésem volt, hogy én mennék előre s valami nem enged. Szó szerint az úton lassítanom kellett a járásomon, aztán elmúlt.


Kellett tornaruha? Amikor én jártam utcai ruhában mehettem, ezért is nem válaszoltam a kérdésre.

2018. febr. 8. 12:22
Mondjuk voltak mozdulatok amiket nem értek. Kb felüléseket kellett csinálni. Háton fekvés, a térdet felhúzni, a fejet felemelni, és összeérinteni. Mint a hasprés, arra emlékeztet.
4853. taylor_swift (válaszként erre: 4852. - Channa*)
2018. febr. 8. 12:18
Köszi már túl vagyok az elsőn. Én elfáradtam és cikinek érzem.. valami nem jó velem. Hamar elfáradok. Jó. 2,5 hónapja műtöttek, azt mondták ne szégyelljem ha le kell feküdnöm, de én már a munkán töröm a fejem, a testem viszont nem olyan mint régen. Hogy bírnék 10-12 órát dolgozni.. elszomorodtam emiatt.
4852. Channa* (válaszként erre: 4848. - Taylor_swift)
2018. febr. 8. 07:38

Nekem nem volt fárasztó.

Amikor jártam, akkor melegítőt, pólót és sportcipőt vittem magammal.

4851. Channa* (válaszként erre: 4850. - Pzs39)
2018. febr. 8. 07:38
Ha nincs gyulladás, akkor el lehet kezdeni. Nekem ezt mondta az orvos annak idején.
4850. pzs39
2018. febr. 8. 00:46
Sziasztok! Egy reggel lemeredtem. Arra sem emlékszem, hogy jobb vagy a bal oldalam fájt jobban. Gyulladáscsökkentő és izomlazito gyógyszerekkel eltűnt a fajdalom. Meghoztam egy döntést: ez nem fordulhat elő többet. Gyogytornara jártam. Kezdetben segített ( kb egy hónap), majd a torna után erősödtek a fájdalmak. Reggelente megmeredve ébredtem, kb. egy oraba telt, amíg elertem a megfelelő mozgassebesseget. Mivel nem tartottam magam betegnek, egy sizes alkalmával rájöttem, hogy hiányzik az erő a jobb lábambol. Ismét meghoztam egy döntést: ez már nem lehet idegbecsipodes. Rezonancias vizsgálatra kerültem, ahol kiderült, hogy van egy nagy gerincservem bal oldalon, miközben nekem az összes fájdalmas tunetem jobb oldalt jelentkezett. Újabb nagy adag gyulladáscsökkentő és izomlazito következett. Jobb oldalt eltűntek a tünetek, megszűnt az izom merevedes, de megjelent az égo, szuro fájdalom bal oldalt a legkisebb súly megemelésére is ( lásd telefon). Nem tudok állni, ülni hosszú ideig. Úgy érzem elfaradok és le kell feküdnom, valamint most már bal oldalon sugárzik a fajdalom a labamba. Turheto, de kényelmetlen. Az idegsebész gyógytornát ajánlott a fajdalom megszűnése után. Nem tudom mit jelent ez, mert minél többet pihenek, annál erősebbek a fájdalmak, ha lábra állok és annál hamarabb farad a gerincem és a lábam. Mikor ajánlott a fájdalmas periódus után gyogytornara járni, hogy ne rontsunk, hanem javitsunk a helyzeten?
4849. Tulli
2018. febr. 7. 21:18

Sziasztok, régen jártam itt. De most visszanéztem, mert inzulin rezisztenciám lett és a hoxán van ilyen fórum is.:)


Engem 2015 decemberében műtöttek kiszakadt gerincsérvvel. Leírom nektek, hogy a gyógytorna és az úszás mellett a denevérpad sokat segített. És segít most is, pedig a mozgást igen csak elhanyagoltam mostanában. Széthúzza az összetorlódott csigolyákat, naponta csak néhány percet használom. Nekem hatékony fájdalomcsillapító, csak sok helyet foglal.

2018. febr. 7. 19:40
A gyógytorna mennyire fárasztó? Nektek mi a tapasztalatotok?
2018. febr. 5. 23:15

Néhány kérdés: gyógytornára milyen ruhát vigyek? Melegítő nadrág+ póló? Vagy sportcipőt is? Vigyek valamit amire rá kell majd feküdni?

Szokott lenni öltöző vagy abba a ruhában menjek?

4846. taylor_swift (válaszként erre: 4845. - Csikil4ny)
2018. febr. 5. 23:12
Köszi :)
4845. csikil4ny (válaszként erre: 4840. - Taylor_swift)
2018. febr. 5. 19:04

Ez jól hangzik! Csak így tovább!


Vajon itt a többi lánnyal mi van? Nagyon eltűntek. :(

4844. csikil4ny (válaszként erre: 4837. - Channa*)
2018. febr. 5. 19:02
Rendes szomszédasszonyod volt!
4843. csikil4ny (válaszként erre: 4838. - Idegn)
2018. febr. 5. 18:58

Az jó, ha tornázol! Ne erőltesd, csak amennyit bírsz.


Egyszerű: a neked jó orvost, gyógytornászt. :) Volt nekem is olyan, hogy egyszerűen antipatikus volt az orvos, nem mentem vissza hozzá vagy épp a gyógyszer nem hatott úgy, ahogy kellett volna.


Van olyan is, akinek semmi sem hat és műtét kell, de nagyon sokan nem is tesznek azért, hogy elkerüljék. Gerincbetegnek kell a gyógytornász és a rendszeres torna, mese nincs!

4842. csikil4ny (válaszként erre: 4834. - F8db0709b8)
2018. febr. 5. 18:54
Gratulálok! Hogy vagy?
4841. Channa*
2018. febr. 5. 18:49

Nem tudom milyen front van ma, de fáj a derekam....

Már nem is tudom mikor volt ilyen utoljára...

2018. febr. 4. 21:24

Újra írok. Lekopogom, de nagyjából jól vagyok. Néha kicsi fájdalom van még, de a gyógytorna segít. Meg a séta. Minden nap sétálok. Jövőhéten megyek újra tornázni, megkérdezem majd mit érdemes majd csinálnom. Bicajozás, úszni megtanulás :D vagy elég a séta? Vegyek-e ékpárnát, vagy ülőlabdát?

Még valami. Utálok ülni. Kellemetlen érzés nagyon. Alig várom, hogy felállhassak. Dolgozni még nem mentem vissza, lehet nem is fogok.

Ami jó még. Elhagytam a fájdalomcsillapítókat. Remélem nem is lesz rájuk szükségem.. rájuk nézni is utálok.

4839. Channa* (válaszként erre: 4838. - Idegn)
2018. febr. 3. 14:34

Igen, a planking-nél nagyon kell figyelni a tartásra, de ez tényleg nagyon jó gyakorlat a gerinc betegeknek, mert az egész törzsizomzatot erősíti.

Én ezt sokat csinálom, de nekem ez nem okozott sosem gondot, mert én sportoló voltam ifjú koromba, illetve én folyamatosan tornázok.


Sajnos ez így van! Ki a jó? Ezt csak a tapasztalat igazolja. Nekem jó gyógytornászom volt, de ez már 2000-ben volt, azóta nem tudom, hogy merre vannak. A derekamat és a vállamat is gyógytornász tette rendbe és mindkettő a Sport kórházban dolgozott akkor.

Ja, én napi 1 órát tornáztam a gyógytornásszal hónapokon át minden hétköznap reggel 7-kor náluk kezdtem, aztán amikor el kezdtem javulni, akkor itthon csináltam tovább és én éveken át napi 1 órát tornáztam naponta, mostanában már csak 3x1 órát tornázok, de már nem gyógytornát, hanem női kondicionáló tortára járok, plusz kora tavasztól késő őszig hetente 2x 2-3 órát bicajozok, illetve ha tehetem, akkor többször. Amióta ismét sokat mozgok, nincs szinte semmi bajom:)

4838. idegn
2018. febr. 3. 13:15

Tornázom napi szinten, remélhetőleg ez lassan kezd segíteni, mert mindenhol ezt nevezik meg az egyetlen megoldásnak.


Megvolt a következő kezelés. A lényeg hogy a sok üléstől megrövidültek a comb belső izmok/inak, és ez valamiért nem jó, ezeket kell nyújtani.

Illetve azt tanácsolták hogy a tornagyakorlatokba iktassam be a planking gyakorlatot, egyenlőre csak oldalasan, mert az alap mozdulatnál nem jól tartom a gerincemet, ezért azt csak ott végezhetem amíg segítenek.


Az a tanács hogy keress egy jó orvost v ezt v azt, talán a leg nehezebb, mert honnan tudod hogy ki a jó és ki nem az? Eleve minden probléma kicsit más, lehet neki elég ha széket vált, másnak meg a 30 perces torna sem oldja meg teljesen.

4837. Channa* (válaszként erre: 4832. - Csikil4ny)
2018. febr. 3. 11:59
Nekem is volt olyanom elég rendszeresen, hogy még felöltözni sem tudtam egyedül. A gyógyszerről meg mindig az jut eszembe, hogy egyszer nem tudtam bevenni segítség nélkül, mert nem tudtam feltenni a lábam a 2 cm magas küszöbre, hogy bemenjek a fürdőbe a gyógyszerért, így a 3 éves gyerekem széket tolt a bejárati ajtóhoz, arra felállt, kinyitotta az ajtót és átment a szomszédnénihez, hogy jöjjön át segíteni. A férjem vidéken dolgozott, így ketten voltunk otthon. Ő adott gyógyszert, masszírozott, megetetett minket, ránk zárta az ajtót és óránként jött ellenőrizni, amíg nem jött haza a férjem. Még éjjel is. Mert ugye, akkor még nem volt mobil, hogy szóljak neki, hogy gondok vannak....
4836. Channa* (válaszként erre: 4833. - Idegn)
2018. febr. 3. 11:55

És mitől múlt el? Én a helyedben azt folytatnám.

Nekem ha feküdnöm kellene ilyen sokat, akkor már nem tudnék járni.

Ha véletlenül többet alszok, mint 7 óra, akkor tuti, hogy a reggelt derék és lábfájással kezdem és kell 1-2 óra mire rendeződik a mozgástól.



Hidd el, hogy a legjobb terápia erre a mozgás! Inkább keress egy jó gyógytornászt és ne hókuszpókuszokra költsd a pénzed!

Jobbulást!

4835. Channa* (válaszként erre: 4834. - F8db0709b8)
2018. febr. 3. 11:51
Gratulálok!:DDDD
2018. febr. 3. 11:32

Sziasztok:)

Január 30-án 11:29-kor megszületett a kislányom 3410grammal és 54 cm-el.

Kép adatlapomon van:)

4833. idegn
2018. jan. 30. 14:57

Nekem nagyjából elmúlt az állandó fájdalom, a sérves lábamat is egyre kevésbé érzem, viszont dolgozni továbbra sem tudok, kb 2 óra után elkezd fájni a derekam, hiába váltogatom az álló ,és ülő pozíciókat, továbbra is csak fekve tudok haladni a melóval.


Elmentem ma egy kineto terapeutához. Azt mondta hogy a fájdalmaim lehet hogy elmúltak az az izmaim görcsben vannak, és ezért nem végzik megfelelően a dolgukat, azaz nem tartják a gerincet.

Elkezdett kicsit kínozni, nyújtotta a combnál az inakat, ez rettenetesen fájt.

Nem árulta el hogy mikor tanítja meg milyen gyakorlatokat tudok otthon is végezni. Min 3 hetet javasolt heti 2 alkalommal.


Értem én hogy minél több pénzt ki akar húzni belőlem, de nincs időm még többet várni, van olyan aki ilyen nyújtó gyakorlatokat végez? Nem tudok lehajolni egyenes térdel a földig, tehát biztos nem beszél marhaságokat, de kellene valami amit ez idő alatt itthon is végezhetek, hogy gyorsítsam a folyamatot.

4832. csikil4ny (válaszként erre: 4831. - Sziszike3)
2018. jan. 26. 18:05

Amikor muszáj, akkor muszáj. Volt olyan, hogy a 3 évesem húzott rám zoknit, menni akart napiba, én meg sehogy sem boldogultam... Meg olyan is, hogy hozta a gyógyszerem, mert anélkül nem bírtam kikelni az ágyból. Megvártuk míg hatott s akkor mentem ki a mosdóba. Ahhoz képest, hogy 2015-ben milyen állapotban voltam, ma már jól vagyok, pedig most már derék tájon is baj van.


Huzigám nekem is van, de pont a nyaki gerincsérvemet bántja, az sem túl jó.

4831. Sziszike3 (válaszként erre: 4830. - Csikil4ny)
2018. jan. 26. 16:49
Elmagyaraztam nekik termeszetesen ,vannak a kicsik ok 5,7 es 8 evesek,de valamennyire megertik,en olyan.voltam mindig hogy aktivan csinaltam mindent es nehez hozzaszoknom ehez hogy nehezkes minden mozdulat,vasarolni is huzos kocsival megyek,de meg ugy is nehez ,mostmar eljutottam odaig hogy egy zokni felvetel is nehezkes,de segitseget nem szeretek kerni csaladtagtol sem,probalok meg mindig eros maradni ,muszaj.
4830. csikil4ny (válaszként erre: 4829. - Sziszike3)
2018. jan. 26. 16:37

Ismerős érzés, remélem hogy sikerül a műtét!


A kicsik érzik, hogy fájdalmaid vannak, nyugodtan mondd el nekik, hogy fáj a hátad, másképp azt hiszik, hogy miattuk sírsz. Érdekes a gyerekek azt hiszik, hogy minden miattuk van.

4829. Sziszike3 (válaszként erre: 4828. - Csikil4ny)
2018. jan. 26. 16:18
Nehezen birom, oviba elmenni is alig tudok gyerekekkel ,par lepes utan mind a ket labam elkezd iszonyatosan fajni,elgyengul ,elzsibbad,aludni kinszenvedes ,oltozkodni hajolni is egyre nehezebb.Hat kitartoan varom a mutet idopontjat.Neha elbujok gyerekek ekol mikor mar nem birom ,es ramtor a zokogas,lelkileg megvisel,mert semmit nem tudok ugy csinalni ahogy eddig.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook