Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aerobik edzők ide! fórum

Aerobik edzők ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
716. Kalomoira (válaszként erre: 715. - Picur08)
2011. jún. 23. 08:12
Ezzel csak annyiban nem értek egyet,hogy az orvosoknál sem az a profi és hiteles aki 10 évvel ezelőtti műszerekkel és tudással operál/praktizál. Az, hogy több lehetőség van ma már egy órán csak jó, és tágítja a lehetőségeket. Persze kell a ritmus érzék, a mozgás fejlesztése és stb....
715. picur08 (válaszként erre: 714. - R.m.)
2011. jún. 22. 19:26

Én továbbra is fenntartom, hogy ez egy aerobic alapképzés, ahol nem az eszköz a lényeg, na meg egyébként is saját testsúllyal kezdünk erősíteni először :). Ezért is kell menni erősítő órákat is látogatni, ott tanulsz és ki is tudod próbálni. Engem sosem izgatott a felszerelés, mert nem volt rá szükség, szerintem aki egy gumikötéllel, vagy egy pár súlyzóval csinál változatos órákat, na az a profi, ha van 8 féle plusz eszköz, úgy könnyű...

Amikor a vizsgára készültök majd, a gykaszis tételsor egy része csak az erősítésről szól, utolsó hétvége erre van szánva, na ott lesznek variációk sok-sok izomra, mert többet is tudni kell.

714. r.m. (válaszként erre: 713. - Picur08)
2011. jún. 22. 18:35

háááát, nem tudom, de nekem azért hiányzott, hogy amikor az erősítést vettük, akkor annyi közünk volt például egy gumikötélhez is, hogy az egyik tanár behozta a sajátját és azon megmutogatta, hogy miket lehetne csinálni, de ki nem tudtuk próbálni.

Lehet, hogy én túl válogatós vagyok, de nekem ez annyira nem jött be.

Az tény, hogy a zenére mozgást sokat gyakoroljuk és az alaplépéseket is, tehát erre egy szavam nem lehet, határozottan meg vagyok elégedve ezzel a részével, de nekem azért kicsit zavaró, hogy kábé nulla felszereltséggel rendelkező termekben vagyunk. Oké, persze lehet, hogy a maradék három gyakorlati napunkon majd mindent bepótolnak ;)

713. picur08 (válaszként erre: 712. - Kalomoira)
2011. jún. 22. 18:28

Tény, hogy rengeteg óra típus létezik, de hiába, ha az alap gyakorlatokat nem tanulja meg az ember lánya :). Nem tudom, Nálatok hány gyakorlati nap van, de először meg kell tanulni érezni a zenét, megtalálni a nagy 1-et, aztán jönnek az alaplépések, bemelegítés megtanulása, koreográfiaépítés, erősítés, köredzés, intervall és még sorolhatnám, ezek az alapok, amik nagyon fontosak és nem mindenki egyformán halad, nem rohanhatnak tovább, mindenki azért fizet, hogy elsajátítsa. A step, bosu, fitball és társai külön továbbképzések épp azért, hogy alaposan meg lehessen tanulni.

Azt sem tudom, az iwi-nél milyen létszámmal indul a tanfolyam, de pl. nálunk ha évente 200 aerobic edző akarna dolgozni...hát muris lenne :)

712. Kalomoira (válaszként erre: 711. - Picur08)
2011. jún. 21. 19:19

Hátazért annyi féle aerobik óra van már, hogy a kézi súlyzó nem elég....itt nagyon sok féle óra fajtát mutatnak be ez nagyon tetszik.

Mondjuk Budapest egyik legjobb termében vannak itt az edzések.

Persze mindenki azt kezd a pénzével amit akar, és tényleg mások vagyunk ez tény :-)

Kíváncsi vagyok nagyon milyen lesz. Végül is számomra az lenne a gáz ha minden tanfolyam végző erre termett volna :-)

711. picur08 (válaszként erre: 710. - Kalomoira)
2011. jún. 21. 19:13

Szerintem nagyban befolyásolja a döntést, hogy ahová jársz, ott az oktatók hol végeztek. Az azonos végzettségűek mindig egymásra találnak :), és persze, hogy a saját suliját fényezi :), mint ahogy nekem is erről van tapasztalatom és összességében meg voltam elégedve. Mi több fitneszben voltunk gyakszin, a teremben elfértünk, az öltöző is korrekt volt, egyéb felszereltség nem nagyon kell, hiszen lépéseket tanulunk, óravezetést, koreográfiaépítést, erősítést, amihez max. kézisúlyzó kell. Van akinek az is feladat, hogy kiálljon 20 ember elé és irányítsa őket, túlkiabálva a zenét.

Kezdtünk kb. 100-an, aztán páran halasztottak, de "tűntek el" emberek csak úgy is, szerintem rájöttek közben, hogy nem nekik való, vagy ilyesmi. Én is így gondolom, hogy ennyi pénzért az a minimum, hogy tisztességesen végigcsinálom, de én sem úgy mentem oda, hogy van x ft-om és veszek egy oklevelet. Volt olyan, aki gyakszira sem járt, és nem azért, mert annyira profi volt..na mindegy, nem vagyunk egyformák.

710. Kalomoira (válaszként erre: 709. - Picur08)
2011. jún. 21. 17:45

Elsőre nekem is az FC jött....de aztán mindenhonnan az IWI tudásának és színvonalának hallatán meggondoltam magam...és árban sincs sok különbség...

Van egy ismerősöm aki az FC tanul még és nincs annyira megelégedve több mindennel...

AZ IWI termei nagyon felszereltek és ez is vonzott...na majd kiderül, már várom :-)

Csak azért volt fura, hogy várták a végét, (ha nem volt utána más céljuk) mert nekem pl nem kevés pénz ez és csak úgy nem fizetnék be valamire ennyit ha nem érdekel annyira, de hát mondjuk ez én vagyok, meg az én pénztárcám :-)

709. picur08 (válaszként erre: 704. - Kalomoira)
2011. jún. 21. 17:29
Jaj istenem, most látom, félre is olvastalak, én azt hittem, az FC-hez jössz Te is, én ott végeztem. Ettől függetlenül nincs saját tapasztalatom az iwi-ről csak amit mások meséltek. Amit én kiemelnék az FC-nél, hogy minden az aerobicról szól, olyan emberek tanítanak, akik dolgoznak is a szakmában, nagyon gyakorlatiasak és kedvesek, a mindennapi életre készítenek fel. Sok gyakorlati hétvége van, ahol mindenkivel személyesen is foglalkoznak.
708. picur08 (válaszként erre: 706. - Kalomoira)
2011. jún. 21. 17:24

Rosszul fogalmaztam, bocs, én nem "úgy" vártam a végét és szeretnék órákat tartani, plusz tovább is képezni magamat, a gerinctréningre jelentkeztem első körben.

Akik nem akarnak ezzel foglalkozni..hát nem tudom, miért, szerintem nem ezt várták, vagy nem tudom, mit, és azt sem, mennyi ideig aerobicoztak előtte.

2011. jún. 21. 17:07
Mondjuk azt nem értem miért vártátok hogy vége legyen?
706. Kalomoira (válaszként erre: 705. - Picur08)
2011. jún. 21. 17:07

Akkor ezek szerint te sem lettél az :-) ?

Én is kangoo edzőire hajtok DE mellette szeretnék alakformáló órákat is tartani, és majd még kiegészíteni a tudásomat mással is, pl Fitfihgt...

705. picur08
2011. jún. 21. 16:59

Sziasztok!

Noémi, gratulálok a kistesóhoz! Szerintem a legjobb sulit választottad, 2 hete vizsgáztam :)(szintén 2 gyerkőc mellett).

Kalomoira, ellenvéleményem nincs:) Tény, hogy voltunk jópáran, akik alig várták, vége legyen a sulinak és nem akartak aerobic edzők lenni, sokan más tanfolyam (pl. Kangoo) miatt jöttek el, mert kell az alapvégzettség. Az sem mindegy, pesti vagy vidéki vagy. Úgy gondolom, Pesten nehezebb lehet állást találni, de ha van ismerősöd egyszerűbb, esetleg ahová jársz, lehet helyettesítéseket vállalni és kaphatsz órát is. Vidéken egy kisvárosban, ahol nincs semmilyen mozgáslehetőség, könnyebb embereket összegyűjteni, kezdetnek elég egy tornaterem, művelődési ház és olcsóbb is.

2011. jún. 21. 16:28

Sziasztok!

Én idén ősszel kezdem az IWI-n az aerobik edzőit, eddig csak jót hallottam erről a suliról.

Esetleg ellen vélemény? :-)

Mennyire nehéz elhelyezkedni a szakmában? Mondjuk én úgy gondolom,meg úgy is tudom hogy aki elvégzi a sulit az nem mind akar edző lenni....meg hát nyilván függ tehetségtől, kitartástól...

2011. jún. 5. 15:07

Sziasztok.:)


Nekem nagy vágyam a suli elvégzése. És a terv az, hogy jövő ősszel el is tudom kezdeni. Most kisbabát várok, nyár végén születik, jövőre már nagy lesz. Eddig a másik Kislányom miatt nem kezdtem el, mert még Picike volt. Most már semmi nem állíthat majd meg.:))))


Kitti, régebben már beszéltünk... azóta tartasz órákat??

2011. máj. 30. 15:26
Nagyon könnyű a gyakorlat, mert otthon begyakorlod, kivéve az izmot amit ott húzol, de már azt is tudod!! A szóbeli... Na az szivatós. Én pl kihúztam az összes olyan tételt, amiről nem is tudtam, hogy létezik, meg a legdurvábbakat. De kihúztam magam! :D
701. weberkitti (válaszként erre: 698. - Picur08)
2011. máj. 30. 15:24
Nem. Minden elméleti napon volt gyakorlat is, így hülyeség lett volna! A pólusban voltunk mi is mindig.
700. radiil
2011. máj. 29. 19:35

Szia!


gratula minden ma végzősnek. Ugy hallottuk , hogy 4 db 4-es és a többi ötös lett. A vizsgáitok végén egy fiatalember jött be az Attilához és kifelé menet megjegyezte, hogy jól sikerültek a vizsgák.

699. picur08 (válaszként erre: 695. - Radiil)
2011. máj. 29. 15:25
Ügyes vagy, gratula!
698. picur08 (válaszként erre: 694. - Weberkitti)
2011. máj. 29. 15:24

Elsőként a gerincet szeretném megcsinálni, már jelentkeztem is.

A Shulekben nem is voltatok elméleten sem? Nekem a Pólust küldték el a tanfolyam helyszínéül.

697. radiil (válaszként erre: 696. - R.m.)
2011. máj. 25. 19:07
Mint tudjuk sok mulik a szerencsén. Az izom működéséből egy mukkot sem tanultam, ill. az izomtant is csak félig meddig. Jók voltak a kérdések. Na meg azt se felejtsük el, hogy azért nekem latin és anatómia alapjaim már voltak. Nem irigyeltem azokat akiknek most kellett először megküzdeni a szakkifejezésekkel.
696. r.m. (válaszként erre: 695. - Radiil)
2011. máj. 25. 14:15
és én ki is szúrtam azonnal, hogy a tied lett a legjobb :) Tök ügyes vagy :) És én már alig várom, hogy meglegyen az edzéselmélet eredménye is.
695. radiil
2011. máj. 24. 16:03

94 % lett az anatómiám. :) a terem közepén ültem, ölemben a papírral és Gáspár Kata fürkésző tekintetében. Hát lehetetlen volt puskázni.

Tanultam is rá, igaz voltak részek amire nem volt időm, de szerencsére abból nem volt kérdés.

A mögöttem ülők viszont pofátlanul puskáztak.

2011. máj. 21. 22:48
Állítólag nagyon szuper a gyerek aerobik! Nem tudom molten, de dícsérték nagyon!
693. picur08 (válaszként erre: 688. - Weberkitti)
2011. máj. 21. 15:49

Köszi! Tegnap megírtuk. Nem volt olyan vészes, de nagyon figyelni kellett az időre, nem "értünk rá" gondolkozni, haladni kellett a kérdésekkel.

Lassan nekünk is dönteni kell a továbbképzésről, ha ki akarjuk használni az 50%-os tanfolyam-kedvezményt, az utolsó vizsganapig be kell fizetni a díjat.

692. weberkitti (válaszként erre: 691. - Buschne)
2011. máj. 20. 13:47
Na hát itt sem engedélyezett, de nem sokszor szóltak az emberre, ha látták, hogy oldalra kukucskál! :D
691. buschne (válaszként erre: 690. - Weberkitti)
2011. máj. 19. 15:03
Nálunk nem lehetett;)
2011. máj. 19. 14:45
Nem lesz vészes, és tudtok lesni, segíteni egymásnak! Hajrá, sok szerencsét! Jó tanulást, és ne izguljatok!
2011. máj. 19. 10:44

Sziasztok!

Akik már végeztek mint aerobic edzők a Companynál!

Valami jó tanács az írásbelihez?:-)

Holnap írjuk....

Sziasztok, Kriszta

688. weberkitti (válaszként erre: 687. - Picur08)
2011. máj. 10. 13:19

Olyan nem volt aki mindkettőn bukott. Ha vmi nem ment nem engedtek át!

Sok sikert!!!


Igen gondolkodom a pilatesen még. :D De ez még várat magára! Most nem lesz időm rá!

687. picur08 (válaszként erre: 673. - Weberkitti)
2011. máj. 9. 21:19

Köszi az infót! Móni tényleg aranyos, de nálunk is "bekeményített" órán, amikor nagy volt a zaj :). Akik buktak, azoknak az elmélet nem ment, vagy a gyakorlat(esetleg mindkettő)?

Mi is már a célegyenesben vagyunk, jövő héten írásbeli, aztán kezdődnek a szóbelik.

Tervezel még valamilyen továbbképzést?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook