Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aerobik edzők ide! fórum

Aerobik edzők ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
746. r.m. (válaszként erre: 744. - Mancika9201)
2011. aug. 21. 14:31
félreérthető voltam, egész napos oktatás van az FA-nál is, csak ketté van bontva, délelőtt elmélet, délután pedig gyakorlat.
2011. aug. 20. 23:37

Halihó :)


vki megy most ősztől tanfolyamra FA-hoz vagy FC-hez?

Sajnos még nem tudtam dönteni, hogy hova megyek. És jó lenne, ha valaki tudna egy kis tanácsot adni :)


A pénz annyira "nem érdekel". Inkább az, hogy minél jobb gyakorlati tudást kapják. Az FC-nek nagyon erős a reklámja, és ez számomra visszataszító. Nem merek megbízni. De lehet, hogy mégis jók. Gyakorlati oktatók vajon hol jobbak?


Köszönöm :)

2011. aug. 18. 15:56

kedves r.m.!

mindenképp a kettő közül vmelyik lesz :)

csak sajnos nem tudom, hogy melyik még. az fc oktatói nekem szimpibbnek tűnnek, mintha jobban értenének a dolgukhoz. viszont fa oktatóiról nem sokat tudok.

viszont az fc egy egész hétvégét veszel, az fa csak felet. de ezáltal talán a gyakorlat jobb az fc-nél.

ráadásul az, ha fc-hez megyek utána lehet kapnék kedvezményeket a továbbképzés során.

anyagilag nem tudom, melyik az olcsóbb és mekkora a különbség.

most végzek az egyetemmel, nem tudom, hogy szakdoga és államvizsga mellett, mennyire fog menni... :/

viszont nem teljesen új nekem a dolog, mert hasonlót tanulok egyetemen :)


nem tudom mit tegyek. nyugodtan lehet befolyásolni :D

szép napot :)

743. r.m. (válaszként erre: 741. - Mancika9201)
2011. aug. 18. 11:55

Én FC-s vagyok, de ismerek pár embert, aki akadémiás és nagyon élvezték. Azt mesélték, hogy náluk előzetes szintfelmérő után osztották be a diákokat egy-egy csoportba, amit én nagyon szimpatikusnak találok, mert jobban lehet haladni, ha hasonló szinten vannak a diákok.

Náluk úgy volt, hogy fél nap elmélet, fél nap gyakorlat, ami talán kevésbé fárasztó.


Nálunk pedig teljes nap elmélet és teljes nap gyakorlat volt, vegyes tudásszintű csoportokkal, viszont nagyon jó kis oktatókkal :)


Én e közül a kettő közül választanék szerintem ;)

742. Hajna01 (válaszként erre: 741. - Mancika9201)
2011. aug. 16. 23:33

Szia Mancika!


Nekem már van pár infóm,

szívesen segítek neked.

Írj priviben.


Szia: Hajna

2011. aug. 16. 17:40

sziasztok!

nemrég tévedtem ide, sajnos még nem tudta az egész fórumot átolvasni.

szeptembertől én is aerobik oktatónak szeretnék tanulni. egyenlőre nem tudom melyik iskolát válasszam. fitness akadémia, és fitness company között vacilálok, valamint a tf-es is tetszik.

szerintetek? :)


köszönöm és szép napot!

740. Hajna01 (válaszként erre: 739. - R.m.)
2011. aug. 12. 10:54

Kedves r.m.!


Köszönöm szépen a válaszaid,sokat segítettél!

Sok sikert Neked, és szép napot!

Szia: Hajna

739. r.m. (válaszként erre: 738. - Hajna01)
2011. aug. 9. 15:43

Próbálkozom, aztán majd mások közbeszólnak.


1. nem tudom, mihez kellene viszonyítani a fittségi elvárást. Nyilván ne ez legyen életed első aerobik órája, de szerintem ha eddig is edzettél heti 2-3x, akkor bevállalható.

2-3. Az FC-nél külön vannak az elméleti és a gyakorlati napok. Reggel 9-től van elmélet kifulladásig - ez attól függ, melyik tanár milyen gyorsan tud beszélni. Volt, hogy fél3 kor végeztünk, de olyan is, hogy fél5-kor. Elméletileg meg négyig vagyunk, azt hiszem.

Gyakorlati napon 9-től 4-ig vagyunk nagyjából. Ebben van egy fél órás ebédszünet meg 2-3 rövidebb pisiszünet vagy tízórai szünet, hogy szusszanyjunk kicsit. Amúgy nagyrészt mozgás van. Persze attól függ, mikor mennyit kell magyarázni, de szinte végig mozgásban vagyunk.

4. Abszolút vegyes korosztály. Van egy 18 éves lány, de vannak szerintem simán negyven körül is. Persze ezt nehéz megmondani, mert aki sportol, mindig fiatalabbnak tűnik ;)

De szerintem az átlag a 25-35 szerintem.

5. Mi eddig a sima aerobikot és az erősítő órát vettünk. Nem dance-es, nyugi :)

738. Hajna01
2011. aug. 8. 20:48

Szia r.m.!


Köszönöm, hogy reagáltál. Végigolvastam az a.edzői hozzászólásokat, most már elég jó rálátásom van a képzésre.

Engem a gyakorlati napok érdekelnének:

1. Mennyire kell fittnek lenni?

2. Hogy zajlik egy ilyen nap?

3. Gondolom nem 9-től 5-ig kemény a.óra az egész?!

Egyéb kérdések:

4. Milyen az életkorok aránya? 20 év körül vagy vannak idősebbek is?

5. Minden típusú aerobik órát kell tanulni?

Engem az alap,zsíré. kond.tornák érdekelnek. A dance nem annyira.

Ha v.ki tud válaszoljon, köszönöm.

737. r.m. (válaszként erre: 736. - Hajna01)
2011. aug. 8. 15:35
szerintem dobd be a közösbe a kérdéseket és majd "aki kapja marja" alapon válaszolunk rá ;)
736. Hajna01
2011. aug. 7. 20:12

Sziasztok!


Új v.ok itt, olvastam a hozzászólások zömét.

Szeretnék aerobik edzőnek jelentkezni az FC-be.

Lenne pár kérdésem, tud v.ki segíteni?

735. r.m. (válaszként erre: 733. - Radiil)
2011. aug. 6. 19:55

jó, én most még azt sem tudom, hogy miből kell készülni a modulzáróra. Még nem vettem rá magam, hogy belenézzek. Félek a látványtól :D

Azokra gondolsz, amiket a Bea küldött? a negyvensok oldalas dokumentumok?


Én egész nyáron 3x gyakoroltam, ami siralmas. De most majd heti egyszer fixen fogunk gyakorolni Nikivel. Egyelőre még a zenével küzdünk, és csak add-on-ozunk.

De haladás, jövő héten blokkozunk, utána meg talán beillesztéseset is gyakorolunk.

Utána meg nem tudom mi lesz, talán tételhúzósan sokkoljuk egymást, hogy épp mi legyen porondon.

Meg elméletileg majd órát is fogok tartani, de ducitornát, ami annyira nem lesz koreós, de a zenét legalább tudom gyakorolni.


És nagyon nem vagyok ráhangolódva a modulzárókra. Még a házikkal is el vagyok maradva teljesen :S Óralátogatásiból is kell még 9, de most jöttem rá, hogy mintha az rémlene, hogy összesen 60 kell és nem ötven.

2011. aug. 6. 13:14

Sziasztok!

Van itt olyan, aki már dolgozik edzőként?

733. radiil (válaszként erre: 732. - R.m.)
2011. aug. 3. 14:31

Köszi az infót! Pénteken megyünk Emi táborába (csak egy napra), tőle akartam megkérdezni.

Egyébként mi sem gyakoroltunk semmit. 4 órát tartottam eddig, hát sztem az első volt a legjobb. Ez arra jó, hogy az ember lemérje magát, rengeteget hibázunk, de mivel kezdő aerobikosok, észre sem veszik. A végén átbeszéljük azért.

A Gábor amit feltett tételeket lefűztem, hiányosak, de azért lehet őket használni.

732. r.m. (válaszként erre: 731. - Radiil)
2011. aug. 1. 21:46

hát, eddig kétszer gyakoroltunk, de nem igazán volt maradandó élmény. Mármint akkor úgy éreztem, hogy jó, de ma ugyanúgy bénáznék szerintem. A héten megint gyakorlok valakivel, de amúgy itthon nem gyakorlok semmit. Kedvem sincs hozzá. Építkezünk, úgyhogy általában amikor vége a kötelező programnak, csak hulla fáradt vagyok és mozgásra + gondolkozásra képtelen.


Elméletbe bele sem kezdtem.


Nekem úgy rémlik, hogy az írásbeli időpontja már múltkor megvolt fixen, október 7, péntek. Vagy rosszul emlékszem?

731. radiil (válaszként erre: 729. - R.m.)
2011. aug. 1. 15:45

Mikor a polusban voltunk ketten feküdtünk egy szőnyegen, a padokat a dolgozat írásnál használtuk eddig:):)

Már csak 4 hét van a kezdésig, na meg csak 4 hétvége maradt a suliból. nekem már tele a gatyám ha rágondolok. Gyakoroltál valamit???

A modulokat olvasgatom, de egy nap mire egyet átrágok( olvasok)

Ma hívni akartam Árpit, h a vizsga időpontról érdeklődjek, de nem értem el.Szerintem már meg kell lennie az írásbeli időpontjának.

2011. júl. 31. 10:23
A lurdyban nem sok minden volt, az tény. De a pólus jól felszerelt!!
729. r.m.
2011. júl. 30. 19:20

jó, hát elhiszem, hogy nektek volt mindenféle, és azt is, hogy nekünk is lesz, de eddig semmi nem volt, csak az az egy gumikötél, amit Emi behozott és azon mutogatott mindenfélét.


még tart a szünet, augusztus utolsó hétvégéjén kezdjük újra. Október elején meg már vizsga is :)

728. picur08 (válaszként erre: 722. - Noémi 23)
2011. júl. 29. 15:30
Én most néztem a képeidet, nagyon csinos vagy kismamaként (is), példa lehetsz mindenki számára! otthon szoktál csak tornázni, vagy el is jársz valahová?
727. picur08 (válaszként erre: 718. - R.m.)
2011. júl. 29. 15:28

Bárhol voltunk gyakszin, ha abban a teremben nem voltak súlyzók pl, akkor a másikból hoztunk, step pad mindenhol volt.

Véget ért már a nyári szünet? Mikor kezdtek újra?

726. buschne (válaszként erre: 722. - Noémi 23)
2011. júl. 28. 19:56

Már akartam írni, hogy most is nagyon jól nézel ki és igazán irigylésre méltó, amit csináltál és hogy most meg aerobik edző leszel!


Beleolvastam egy régebbi fórumod elejébe és azt írtad, ha már 70 kg leszel, jó lesz vagy ilyesmit, most meg bombanő vagy és bombakismama:)

725. buschne (válaszként erre: 724. - Weberkitti)
2011. júl. 28. 19:53

Tényleg, gumikötél is volt és párba kellett állni mint a Gyuszó óráján és egybefűzni a gumiköteleket és úgy végezni a gyakorlatokat.

A bosu az nem rémlik:)

724. weberkitti (válaszként erre: 723. - Buschne)
2011. júl. 28. 16:13
Nekünk is, sőt még gumikötéllel is, meg bosuval is, ami nem volt helyben ugyan, de hozott a tanár vhonnan!
723. buschne (válaszként erre: 718. - R.m.)
2011. júl. 28. 10:25
Hogyhogy nem volt step pad meg kézisúlyzó? Hol voltatok? A Pólusban meg a Lurdiban is van mindkettő. Nekünk volt mindkét eszközzel óránk.
722. Noémi 23 (válaszként erre: 720. - Kalomoira)
2011. jún. 24. 14:24

És egyet értek veled teljesen, mikor írtad ha ,ár pénzt adsz ki valamire, ráadásul nem keveset, akkor szeresd amit tanulsz és amit csinálsz.:))


Na, megyek is tornázni a Nagylányommal (2 éves)...Pocaklakóm is engedi még így 30 hetesen.:))

721. Noémi 23 (válaszként erre: 720. - Kalomoira)
2011. jún. 24. 14:23
Én is Tornacsarnokban gondolkozom inkább...vidéki is vagyok és van kapcsolatom is hozzá.:) de ez még odébb van nekem.:))))
720. Kalomoira (válaszként erre: 719. - Noémi 23)
2011. jún. 24. 12:48

Nekem is ez a vágyam, több fajta pörgős aerobik óra és kangoo... :-)

Már nézegetem is a torna csarnokokat mait ki lehet venni hogy ne csak az edzőtermekre szorítozzak :-)

2011. jún. 24. 12:42

Hát igen, azért alap dolgok kellenek mindenképpen.


Nekem nagy vágyam, hogy edző legyek...életmód tanácsadást is el szeretném végezni, hogy érdemben tudja bárkinek segíteni.:))


Nagyon várom már, hogy jó kis, táncos, pörgős órákat tarthassak.:))))

718. r.m.
2011. jún. 23. 19:19

oké, de nem volt se step pad, se kézisúlyzó, se gumikötél. Pedig ezek elég alap dolgok.


Mindegy. Mondjuk tény, hogy én eleve azt hittem pár éve, hogy az aerobik oktatók csak az aerobikot tanulják és az alakformáló óra tartásához már továbbképzés kell, tehát ehhez az elképzeléshez képest máris túlteljesítettünk ;)


De szerintem azért nem olyan extra dolog, hogy legalább megtudjam fogni a flexi-bart vagy hogy felismerjem, hogy melyik is az ;)

(mondjuk én a felxit konkrétan pont nem szeretem :D)

717. Noémi 23 (válaszként erre: 705. - Picur08)
2011. jún. 23. 13:39

Köszi Picur.:)) Várom már nagyon.:))


Én, majd dance aerobic irányba szeretnék elmenni, de minden része érdekel, erősítő, cardió edzések is.:)) Minél többfélét tanulok meg, annál változatosabb órákat tudok majd tartani. És szerintem sem lényegesek az eszközök. Szerintem kézisúly, esetleg gumiszalag, vagy step pad...


Én spec. soha nem szerettem olyan órákra járni ahol percenként cserélgettük az eszközöket!!


Ezért is szeretnék a dance irányba elmenni.:))) Ahoz nem kell eszköz, csak te magad.:)) és a zene...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook