Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
399. lizi34 (válaszként erre: 397. - Malkata)
2010. szept. 7. 19:30
Sziasztok.Az én kisfiam 2 éves 5 hónapos és amióta megszületett egyetlen éjszakát sem aludtunk végig és még éjszaka is szopizik.Megnyugtatlak ,hogy most ezért nem alszatok később meg azért nem alszol mert majd eljárkál bulizni.Ez van egész életre való vállalkozás egy gyermek.Ja a nagylányom már 10 éves hát lehet,hogy én már nem is fogok rendesen aludni:)
398. Bebe83 (válaszként erre: 397. - Malkata)
2010. szept. 7. 16:49

Szerintem a foga miatt sir fel ejjel. Az en fiam 11 honapos lesz o is meg 5-6x szopizik 1 nap vagy most hogy beteg volt picit tobbet de szerintem az azert nem olyan sok. Es az ejszakai felkelessel kacsolatban amig szopizik addig nem is fog aludni ejjel, az enyem sem alsudta vegig az ejszakat egyszersem! Van amikor jobbak van amikor rosszabbak az ejszakak, mikor jon a foga. De az a masfel ev kb amig szopizni fog azt mar csak kibirom, en akkor tervezem a leszoktatast. Szerintem turelem, hamar eltelik ez az 1-2 ev!


Egy maganvelemeny volt!

397. malkata
2010. szept. 6. 09:46

Sziasztok!


Kislányom lassan 10 hónapos, még mindíg sokat szopizik, naponta 5-6x, reggel-este "eszik", napközben csak "iszogat vagy nassol" a ciciből. Pár hete egyre többször ébred fel éjjel, keservesen sír, bár néha még a cici se nyugtatja meg, de általában szopizik egy adagot és csak aztán alszik el. Kicsit kezd fárasztó lenni a sok éjjeli kelés. Próbáltuk "önkiszolgálóra" állítani a szopizást, de akkor is sírva ébred. Jól hízik, nem hiszem, hogy éhes lenne, lehet ez valami szorongás féle? Rosszat álmodik? Vagy csak figyelemre vágyik? (A babusgatást nem szereti ilyenkor) Vagy csak szomjas?


Köszi előre is a választ:)

396. f4804d75d9 (válaszként erre: 395. - Fbogi)
2010. szept. 5. 19:36

köszi a megnyugtatást,csak a teljes mértékben Spock könyvön felnőtt anyukák nem osztják a fiatal védőnőm tudását sajnos.

Majd megírom hogy gyarapodtunk,szerdán oltás :S

395. fbogi (válaszként erre: 394. - F4804d75d9)
2010. szept. 5. 15:46

Szia!

A védőnőd nagyon helyesen mondja. Minden kisbabának az anyukája teje a tökéletes táplálék. Nincsen olyan, hogy nem elég tápláló vizes a tej. Ahogy írod egészségesen, változatosan táplálkozol. Valóban nagyon nagyon alultápláltnak kellene lenni ahhoz, hogy a tej minőségének ez a rovására menjen.

Ami szerintem zavaró lehet, és olvastál róla az az, hogy egy alkalommal kiszopizott adagnak három része van. Az eleje vizes (ha csak szomjas egy baba csak rövid ideig szopik, így a vizes részből eszik, csillapítja a szomját)a következő egy cukros rész, majd ezután következik a zsírban dús, hízlaló fázis. Ettől a zsíros résztől tud hízni a baba. Vagyis ezt a részt meg kell ennie, hogy gyarapodjon.

Egyszóval nagyon jó, a legjobb táplálék a babádnak a tejed!! És ne aggódj, csak szopizzatok nyugodtan tovább!

2010. szept. 5. 12:52

Szia Bogi,megint én vagyok:)

többször kérdeztem a védőnőmet,de sokan mások,akik már anyukák,azt mondják,hogy biztos vizes a tejem,vagy nem jó a minősége..A védőnőm szerint (ő még nem szült,de ez lényegtelen ebből a szempontból,hiszen ő pont a szoptatásról tanult mindent...,szóval szerinte) nem lehet olyan,hogy nem elég kalóriadús a tej,hacsak nem éhezek,vagy szélsőségesen alultáplált vagyok. Az utóbbira nem panaszkodhatom,gyümi,zöldség,tej,Ca,hús,főzelék,minden van..Szóval lehet olyan,hogy valakinek nem elég jó a teje?

Nagy kudarcként élném meg,ha nem tudnám legalább 6 hóig csak szoptatni..A neten mindenfélét írnak,hogy igenis van,hogy vkinek vizes a teje,van aki szerint ilyenről szó sincs..

Mit tudtok erről?

393. fbogi (válaszként erre: 392. - F4804d75d9)
2010. aug. 28. 21:45

Akkor szia Bogi!

Szuper, hogy igény szerint szopiztok! Szóval akkor hajrá, csak így tovább!

Bogi

392. f4804d75d9 (válaszként erre: 390. - Fbogi)
2010. aug. 28. 10:22

Szia Névrokon :)


Igény szerint szoptatom igen,és a mi ágyunkkal szemközti falnál van az Ő ágya,nem rögtön mellettünk.

Van elég pisis pelus,kakis naponta 4-5,múlthéten volt napi 7 kakis pelus is...Gyors az anyagcseréje a drágámnak :)

Köszi a válaszod,remélem minden rendben lesz,amíg ilyen formás,jókedvű,nem aggódom feleslegesen :)

bogi

391. fbogi
2010. aug. 28. 08:14
Megnéztem a fotóit a lányodnak. Gyönyörű szép! És nem úgy tűnik, mint aki éhezne :))!
390. fbogi (válaszként erre: 370. - F4804d75d9)
2010. aug. 28. 08:13

Szia g04toda!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen jól megy a szopizás! Szépen gyarapszik a lányod!! És hogy lehet ilyen baba, hogy nem olvassa a szakirodalmat :)), hogy tudná, mennyit is kell gyarapodni havonta egy "rendes" babának. Nagyon jól érzed, hogy nincsen itt semmi probléma, hiszen ahogyan írod a férjeddel mindketten vékony testalkatúak vagytok, így a ti génjeiteket örökölve valószínűleg ő sem lesz másabb.

Nagyon okos kislányod van, hogy nem fogadja el a cumit, cumisüveget. Nincsen ezzel semmi baj. Ha szopiztok ezekre nincsen semmi szükség.

Teljesen egyet értek azzal, hogy nem szeretnél neki tápszert adni, hiszen van elég tejed. Sőt az anyatejnél a tápszer sokkal sokkal kevésbé hasznosul. Az anyatej mellett szinte salakanyag sincsen annyira jól felhasználódik, ezért van az, hogy akár csak 10 naponta van egy kaki az igény szerint szoptatott 6 hetesnél idősebb babának. Ilyen idős korban a napi pisis pelusok száma útba igazítja az embert, ha van napi 6 db, akkor eleget szopik a babás.

Egyet szeretnék megkérdezni, amiről nem írtál, hogy hol alszik a lányod? Minél közelebb van egy baba az anyukájához éjszaka, annál valószínűbb, hogy felébred, akár több alkalommal is.

Összességében egyet értek a többiekkel, és támogatni tudlak én is az elhatározásodban, hogy maradtok az igény szerinti szopizásnál. Ugye igény szerint szopiztok? Ezt nem írtad, bár gondolom igen.

Szépen gyarapszik a lányod, hónapról hónapra, és ha ez nincsen meg a 600g hát akkor sem történik semmi.

További jó szopizást nektek!

Gyere, ha még lenne kérdésed!

Bogi

389. kszisz (válaszként erre: 387. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 23:27

Szia!

Szerintem se aggódj, ha a kicsi nem nyűgös, kiegyensúlyozott, mint volt! Ha tejed van, akkor minek neki tápszer? Nem minden baba hízik havi egy kilókat! Nem is értem mit vár tőled a gyerekorvos, h erővel megtömöd??? Aztán akár egy életre elmegy a kedve az evéstől?

Az én kisfiam nagy súllyal született és eleinte havi 1 kg-kat simán hízott, volt, h többet is. Aztán 4 hónaposan vhogy leállt, most lassan 2 hónapja nem hízik, hol stagnál, hol fogy egy kicsit. A nagy melegekben pl. még kevesebbszer szopizott, mint előtte. Ennek ellenére se a dokinő, se a védőnő nem hozta fel a tápszer témát, hiszen tejem van, akkor meg minek??? Ő is csak szopizik, a mai napig csak ciciből. És hiába kezdtük végül kicsit korábban a kóstolgatást, még sehogy sem haladunk a hozzátápival.

Amúgy lehet tényleg csak a fogzás zavar be, igazán a dokik se tudják megmondani egy-egy fogacska mennyi idő alatt is bújik ki, de, h fáj nekik nagyon az tuti!

Ne hagyd magad, szerintem nincs szükségetek tápszerre, szoptasd a kicsit ahogy eddig is, ahogy ő igényli és fogadd el, h ő lassabban gyarapodik. Attól még gyönyörű és egészséges baba!

388. Mandula71 (válaszként erre: 387. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 23:17

Ne aggódj, a babád teljesen normálisan fejlődik. Norbi fiam 3580 grammal született és 4 hónapos korára érte el az 5 kg-t! Az anyatejen kívül ő sem fogadott el semmit, azt is csak és kizárólag az eredeti csomagolásból:)A gyerekorvosunk maximálisan mellettem állt, eszébe sem jutott tápszert adni, nem stresszelt a hízással, stb. Azt mondta, hogy fogadjuk el, hogy ő ilyen alkat, megtömni úgysem lehet. Aztán 6 hónapos kora után kezdett látványosan hízni, havi 1 kg körül, amikor a többieknél belassult a súlygyarapodás. A dokink erre azt mondta, hogy ez azért van, mert ő nem akar átlagos baba lenni:)

Mellesleg a családban van olyan kicsi aki 5 hónapos, és bár szinte az első perctől kezdve tápszeres kiegészítést kapott, majd 2 hónapos korától már csak azt, mégsem hízik többet heti 10 dkg-nál. Akkor sem, ha a fejük tetejére állnak. Pedig a dokijuk még a tápszerre is azt mondta, hogy nem 3 -4 óránként x grammot, hanem azt is igény szerint KELL adni a babának. Beni most 6 kg, 3200 gramm körül volt a születési súlya.

Úgyhogy ne foglalkozz semmivel és senkivel, ha a kicsi egyébként továbbra is nyugis, a korának megfelelően fejlődik, akkor nem kell aggódni. Különben is, fél éves koruk körül kell elérni a születési súly dupláját, az meg még 3 hónap:)

387. f4804d75d9 (válaszként erre: 386. - Kostyi79)
2010. aug. 27. 21:54
Mert az előző hónapban éppencsak megvolt a havi 600 gramm,most meg még annyi se lesz úgy tűnik.(olyan 4-600 gramm között lesz vaószínű.Igaz,amikor a védőnő mérte le,akkor volt az,hogy meghánytatta magát,addig gyömöszölte a mancsát..persze a cumi az nem kell,se rágóka,csak az ujjam,vagy az ő mancsa..pech... :)),na sebaj :) de kitartok amellett,hogy nem adok neki semmit,csak tejcit,úgyis csak azt fogadja el:)
386. kostyi79 (válaszként erre: 385. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 21:49

4 kilo folott mar nem kell kelteni, nyugodtan hagyd aludni, es inkabb hallgass a babadra, mint a gyerekorvosra. Ne hagyd, hogy osszezavarjon, komolyan irtam, akkor inkabb keress masikat, olyat, amelyik inkabb abban probal segiteni, hogy tovabb szopizzatok. :)

Egyebkent pedig szoptatott babakra nem ervenyesek a sulygorbek, azt tapszeres babakkal keszitettek. Kerdem en, mi alapjan dontott ugy, hogy "nem hizik eleget"?

385. f4804d75d9 (válaszként erre: 384. - Kostyi79)
2010. aug. 27. 21:20

jap,nekünk is ez lett volna a végső gondolat...

de bevállalnám,hogy inkább éjjel kelek hozzá etetni (8-9 órákat végigalussza már 1 hónapos kora óta),vagy lefejem szopi előtt a szomjoltó,vizesebb tejet,hogy inkább a kalóriadúsabbat egye...

Csak sajnálnám idő előtt elapasztani a tejem,vagy csökkenteni,6 hóig úgyis az a legjobb.

Amúgy is már csak fél kg,és megduplázza a születési súlyát. Na mindegy,magamat nyugtatom már csak :)

2010. aug. 27. 21:00
En ezt nem ertem. Jol nez ki, es hizik. Van eleg pisis-kakis pelus. Nem akar tobbet enni, tomni megsem tomheti az ember! Akkor mi a fenenek a tapszer?! Szerintem keress masik gyerekorvost!
2010. aug. 27. 19:55

Rendben és köszi!

Jó babázást!

382. f4804d75d9 (válaszként erre: 381. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:53

én köszi :)

grat a babádhoz én is 12.29.-n születtem :)

azért várok még ötleteket,hátha más is van a fogzáson kívül :)

2010. aug. 27. 19:51
Nincs mit! Örülök, ha segíthettem!
380. f4804d75d9 (válaszként erre: 379. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:50
ööö,jó tudni :) köszi:)
2010. aug. 27. 19:49

Nem jelent semmit.

Az én lányom 29-én lesz 8 hónapos. A fogzás már náluk is elkezdődött akkor, de még mai napig sincs szegénynek egy foga sem.

378. f4804d75d9 (válaszként erre: 377. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:47

dehát csak most lesz 3 hós...

igaz,múltkor annyira gyömöszölte a mancsát,hogy meghánytatta magát :(

377. Mancipanci (válaszként erre: 376. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 19:46
Akkor sztem az lehet a baj! Vegyél rá vmit, hátha segít. Különben tényleg szép formás baba!
376. f4804d75d9 (válaszként erre: 374. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:43
nem tudom,gyömöszöli az öklét,nyáladzik is,de nem fehérlik az ínye.
375. f4804d75d9 (válaszként erre: 373. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:42

nézd meg a képeim :)

nem akarok hazabeszélni,de szép,formás baba :)

2010. aug. 27. 19:42
Foga nem jöhet?
373. Mancipanci (válaszként erre: 372. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 19:41
Egyébként ez a súly miért kevés? Kúlönben ránézésre sovány, vagy normális alkatú?
372. f4804d75d9 (válaszként erre: 371. - Mancipanci)
2010. aug. 27. 19:35

persze,szedtem is fel magamra,mióta megszületett.

Igyekszem gyakrabban szoptatni,de nem kéri :(

Ha erőltetem akkor meg sírás van,mert nem éhes.

371. Mancipanci (válaszként erre: 370. - F4804d75d9)
2010. aug. 27. 19:30

Te rendesen eszel?

Szoptasd minél gyakrabban.

2010. aug. 27. 19:04

Sziasztok!


Kislányom 2 nap múlva lesz 3 hós,2750 grammal született túlhordással.Most épphogy 5000 gramm,az utóbbi hónapban épphogy meghízta a 600 grammot,most még lassabban gyarapszik úgy tűnik.Csak anyatejes,semmi mást nem fogad el (a tejet is csak mellből,cumisüvegből sem).

Férjemmel mindketten vékonyak vagyunk,így szerintem szépen gyarapszik,jókedvű,aktív lányka.

Mégis az orvosunk nagy valószínűséggel tápot fog íratni,amit nem szeretnék neki adni,sok tejem van,nem is üríti ki az egy mellet sem.

Legutóbbi havi 600 grammos hízásnál az orvosunk 2 mellből való szoptatást javasolt,de mivel 1-et is ritkán üríti ki,és nem kér a másikból,jóllakott,ezért nem rakom át,csak ha még éhes.

Van ötletetek,hogy legalább a havi 600 grammos hízást elérjük?

Az esti utolsó(8körüli) szopi után még álmában megetetem,így becsempészek egy plusz evést.

Nem szeretnék tápot adni még kiegészítésként sem,hiszen tejem bőven van.

Van ötletetek?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook