Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
369. suzy1384 (válaszként erre: 368. - Fbogi)
2010. aug. 26. 21:02
Köszönöm a segítséget.Mérem a kislányom súlyát minden szopi után, de meglepődtem tényleg nagyon kevéset eszik.Reggel megvan a 150g, aztán délelőtt 100g, délben 50g, 3kor 50g, 6kor 30g és 9kor is ennyi.Így teszem le aludni.Délután nyűgös is volt.Azt hiszem elkezdem a sinlacot.Ha nem kell neki úgyis kiköpi, ha éhes megeszi.
368. fbogi
2010. aug. 25. 22:03

Szia Suzy!

Úgy látom a többiek ugyanazt írták le, amit én is gondolok.

Én úgy gondolom, hogy ez nem verseny. És valóban igaz, hogy a percentilis táblázatok, amiket használnak a házi gyermekorvosok még a jó öreg táblázatok, amik vegyesen, tápszerrel táplált, és szoptatott babák gyarapodásának adatait összegzik. Így kizárólagosan szopizó babákra alkalmazni nem szerencsés.

Az igaz, hogy a tankönyv szerint fél éves korára dupláznak, egy éves korra háromszorozzák a babák a születési súlyukat, de ezek a csalafinta babák hogy nem olvassák ezeket a könyveket, érthetetlen :). Minden gyerek a saját ütemében gyarapszik. Abban az esetben ha van elég pisis pelus egy nap, ami kb 6 db-ot jelent, akkor szopik eleget. Ahogyan írok jókedvű, mozgékony babáról van szó. Én nem aggódnék amiatt, hogy nem kap eleget. A súlygyarapodás pedig akkor amikor a súly duplázás környékére ér egy baba, akkor lelassul, ez egy teljesen természetes dolog.

Ha két mellből szoptatod, az is teljesen jó.

Én úgy gondolom, hogy nem érdemes elkezdeni a hozzátáplálást. Az ajánlások a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást javasolják. Szopizzatok bátran igény szerint továbbra is.

Biztos, hogy nehéz olyankor kitartani, amikor a nagymamák, segítő szándékkal tanácsot adókkal nem egyezik az embernek a véleménye. Én úgy gondolom, hogy te vagy az anyukája, és tőled jobban senki nem szerető a lányodat, te tudod mi a legjobb neki. Ahogy látom tájékozódsz, és az összegyűjtött infók alapján a legjobb döntést hozod meg.

Esetleg érdemes lenne meglátogatni egy szopis baba-mama csoportot, La Leche Liga csoportra gondolok. Nem tudom hol laksz?! Itt a szoptatást támogató anyukákkal találkozhatnál, velük beszélve, egymást erősítve könnyebben mennek a dolgok, könnyebb kitartani, egyszerűbb átlendülni egy ilyen helyzeten!

Kitartást kívánok neked! szopizzatok továbbra is ilyen ügyesen!

Aztán ha egy kis bátorításra lenne szükséged, csak gyere! Azt hiszem mindenki nevében beszélek, hogy voltunk hasonló helyzetben, megértjük, ha izgulsz!

Bogi

2010. aug. 25. 16:41
Akkor már csak híznunk kell egy keveset.Úgy 810 grammot 2 hónap alatt.Máris jobban érzem magam! :)
366. a360345bdd (válaszként erre: 364. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 15:37
Igen! Ezzel stresszelnek bennünket. De ha duplázza és háromszorozza az adott időre, bátran beinthetsz a dokinak, meg a védőnőnek. Én is azt tettem.
365. kostyi79 (válaszként erre: 364. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 15:35
A suly duplazasa es haromszorozasa alt igaz, de ezt tapszeres csecsmokon teszteltek, ugyan ugy, mint a sulygorbeket. Szoptatott csecsemoknel nincs eloirva, hogy mennyit kell hizniuk. Bar tudom, sajnos Magyarorszagon a mai napig ezzel stresszelik az anyukakat...:(
364. suzy1384 (válaszként erre: 361. - A360345bdd)
2010. aug. 25. 15:21

Szia!


A férjem ugyanezt mondta nekem,hogy vegyem már észre hogy hasra fordult még 3 hónaposan és izgága jókedélyű kislány.Valóban mi sem vagyunk erősek, főleg én nem.A védőnő meg az orvos 2 hetente rendelnek vissza mérésre.Majd meglátjuk az eredményt, mindenesetre várok még egy kicsit.Én úgy tudom normál esetben fél éves korra megduplázzák, egy éves korra megháromszorozzák a születési súlyukat.

2010. aug. 25. 15:06

Nagyon köszönöm az üzeneteket!Igen talált, első baba a kislányom.Egyszerűen tudom hogy meg kellene nyugodnom, de NEM MEGY.Tiszta görcs vagyok.A férjemet már kiidegeltem.Meg tudjátok az egy dolog mit mond a doki, de jönnek a mamák akik mindennél okosabbak ráadásul velünk lakik az egyik.Persze tudom hogy jót akar mindenki, de rohadtul elbizonytalanítják az embert.

Most azt gondolom továbbra is kapni fogja a 2 cicit, aztán ha a mérleg egy picit sem mozdul mondjuk 1 hét alatt, akkor jön a sinlac meg a gyümi.

362. lizi34
2010. aug. 25. 14:34
Sziasztok.Az én kisfiam 1 éves kora után alíg hizott vmit volt,hogy alig evett vmit a cicin kívűl.Mondjuk 4550 -nel született és az első hónapokban 1 kg hízott.Most már régóta 12 kg 2 éves 4 hónapos.A doki vérvételre küldte de semmi gond.Az első gyerekemnél a védőnő és a doki kikeregetett a világból hogy nem hízik a kislány a végén tápszeres lett.Szerintem látod úgyis ha gond lenne ne mérd annyit.
361. a360345bdd (válaszként erre: 353. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 12:16

Szia!


Az én babám sem akart hízni 4 hónaposan és a védőnő az őrületbe kergetett a hozzátáplálással meg a sinlac péppel! Azért nem hízott a kedves gyermekem, mert minden erejét arra használta, hogy megtanuljon felülni. Azóta is tudom hogy mikor keveset hízik, akkor valamire nagyon készül.

Ha nem sírós, ha nyugodtan alszik, ha sokat mosolyog, mozgékony, akkor NE erőltesd a hozzátáplálást!

2550g-mal született a lányom, 11 hónaposan 7700g-os. Tehát fejlődik, úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva, mégis minden ellenőrzésen azt hallgatom milyen kicsi! Ilyen puffogok egy sort, hogy nem lehet minden gyerek egyforma! Hogy a búbánatba várják el hogy ez a pici gyerek egyik napról a másikra 20 kilós legyen?

Főleg úgy nem tudom felhízlalni, hogy egésznap megy! 10 és fél hónaposan elindult ;) Nem rossz ahoz képest hogy alultápláltnak akarják beállítani!

Na jól kipanaszkodtam magam! Bocsánat.

A lényeg, ha a babád nem sírós, nyugodtan alszik stb nem kell erőszakoskodnod vele!

A mérleget meg felejtsd el, mert csak sírógörcsöket okoz! TUDOM!

A használt pelust számold, van elég pisis és kakis? Akkor biztos nincs kiszáradva, nem kell pánikolni.

Vannak vékony testalkatú babák is, nem csak gömböckék.

:D Minden gyereket csak önmagához szabad hasonlítani! Ha hízik jó, ha fogy aggódj!

360. Bebe83 (válaszként erre: 357. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 10:25
En a szopit nem kellett kiegeszitsem tappal mert eleg volt az eves melle es meg most is szopizik reggel este , alvashoz nappal meg ejszaka. Amugy en is vettem neki rizspepet abba kevertem gyumit, alma banant meg esetleg kekszet. Nagyon bejott neki.
359. Bebe83 (válaszként erre: 356. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 10:22
Lefogadom elso gyerek, tulsagosan gorcsolsz! Ne merd annyit ha a gyereknek mukkja nincsen es az ejszakat vegigalussza akkor jol van lakva es tedd ossze a ket kezed az enyem meg egyszersem aludta vegig. Mi Romaniaban lakunk nincs sinmlac pep, de ahol olvastam a neten mindenhol gyumolcslevel kezdik,aztan a gyumi, en 1 falatka krumplival kezdtem de utana nem kapott krumplit csak majd 7 hosan kezdte enni a krumplit, nalunk azt mondtak az oregek alma keksszel, de eloszor szerintem reszelt alma meg talan barack de nezz utana.
2010. aug. 25. 10:07
Suzy, ilyenkor mar csak havonta szoktak merni oket. Hetente mar nincs latvanyos hizas. Orokke nem hizhat olyan utemben, mint az elso 1-2 honapban. Havonta 1x merjed, ha havonta hizik, akkor minden rendben.:)
357. suzy1384 (válaszként erre: 355. - Bebe83)
2010. aug. 25. 09:54
Mivel kezdted a hozzátáplálást?Ajánlották a sinlac pépet,most akarok utánaolvasni.
2010. aug. 25. 09:46

Köszi az üzeneteket!Mondanom sem kell egész éjjel vaciláltam, hogy mi legyen.Tegnap kölcsönöztünk mérleget, tényleg nagyon keveset szopizott, mert csak 40g-ot evett.De eddig csak 1 cicit kapott, aztán a másikat is odaadtam, szónélkül elfogadta és 80g-al aludt el.Minden szopizáshoz megkapja a 2 cicit, aztán meglátom lesz-e változás.Szerintetek egy szopizásra 100g kielégítő lehet?6szor eszik egy nap,akkor az már 600g.

Lehet vmi abban is, hogy a foga készkelődik kibújni, mert nyálzik meg "rágcsálna" mindent.

355. Bebe83 (válaszként erre: 353. - Suzy1384)
2010. aug. 25. 09:00
En mar elkezdenem a hozzataplalast, de nem feltetlenul azert mert 1 honapban nem hizott, az meg nem jelent semmit, es tenyleg igaz hogy eheztetni nem fogja magat a baba. En elkezdtem kb 3 honap utan de hozzateszem hogy az en fiam nem akart enni, 7 honapos koraig, csak kostolgatott amikor kedve volt. Ugyhogy ugyis a gyereken mulik, de szerintem mar megkinalhatod es ha kivancsi elfogadja!
354. Mancipanci (válaszként erre: 353. - Suzy1384)
2010. aug. 24. 21:59

Szia!

Én még várnék vele egy hónapot. Szerintem, ha éhes lenne sírna.

Foga nem jön?

2010. aug. 24. 21:51

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Kislányom aug.19-én töltötte be a 4. hónapját.Eddig csak szopizott,igaz mindig csak annyit hízott, amennyi éppen kielégítő volt.(heti 150-200g)Ma voltunk oltáson és megdöbbenve láttam, hogy a mérleg nem mutat változást a 3 héttel ezelőtti súlyánál.3 óránként eszik,Nyugodt, mosolygós kislány.Sokat gagyorászik és már hasra fordult a 4 hónap betöltése előtt.Szóval mozgékony.Nem sír,hogy éhes lenne.Az éjszakát átalussza.A doktor azt mondta, kezdjük el a hozzátápit gyümölcsökkel.Nem tudom mit csináljak.Most borítsam fel az eddigi rendszert?Egyébként 3250g-al és 49cm-vel született.Most 5690g és 63cm.Szerintetek mit csináljak?

352. lizi34 (válaszként erre: 351. - Fbogi)
2010. aug. 17. 15:31
Köszi a választ.A kisfiam csak elalvásnál és éjszaka szopizik.Nagyon ritka az,hogy napközben is kér.Különben nagyon jó mindkettőnknek.A kislányom már 10 éves és ő tápszeres baba volt.Talán ezért is nehéz abbahagyni a fiammal meg azért mert ő az utolsó gyermekem.Kettősség van bennem .Szeretném még szoptatni de már jó lenne különaludni is .Furcsa érzések kavarognak bennem,mert nekem a gyerekeim a mindenem.hát ez van
351. fbogi
2010. aug. 13. 07:11

Szia lizi34!

Arról nem írtál,hogy miért szeretnéd leszoktatni a kisfiadat?

A hivatalos javaslat az, hogy a gyermek 2 éves koráig mindenképpen jó szoptatni, és azon túl amíg a mamának és a gyermeknek is jó.

Gondolom, hogy a ti helyzetetekben talán te vagy aki szeretné, ha véget érne ez az időszak.

Nagyon nagyon ügyesek voltatok, hogy ilyen hosszan szopiztatok!! Gratulálok! És azt jól érzed, hogy egyik napról a másikra nem lehet a dolgot befejezni.

A lényeges a fokozatosság. Nem írtad, hogy hányszor szopiztok, és mikor. Az egyes alkalmakat körülbelül havonta lenne érdemes elhagyni, de két hét mindenképpen teljen el és csak akkor kezdjétek a következő elhagyását. Legutolsóként a legfontosabb alkalmat érdemes (például elalváshoz) meghagyni. Érdemes következetesen haladni, ha egy alkalom elmaradt, akkor ne kapjon "csak kivételesen" sem. Mivel a kisfiad nagy ezért vele már meg lehet beszélni, hogy te már nem szeretnéd, ha akkor szopiznátok. Ilyen nagy gyermek esetében az egyes szopizások elhagyása történhet úgy is, hogy korlátozzátok az időtartalmát. Például addig, amíg egy mondókát elmondasz, vagy 2 percig, vagy számolsz valameddig. Megbeszéled a kisfiaddal, hogy addig tart a szopizás. Aztán szépen lassan elmarad az alkalom. Ha például van olyan hely, ahol szopiztok, érdemes elkerülni, jól záródó ruhát vegyél magadra, hogy ha esetleg már önkiszolgáló módon szopott volna, ne tehesse meg. Ha házon kívül nem szopiztok, akkor abban az időpontban, amikor az éppen az elhagyni kívánt szopi következne menjetek el sétálni, játszótérre..stb. Na és ami nagyon fontos, hogy az elmaradó alkalmakat pótolni sok együtt töltött idővel, összebújással, és persze inni, ennivalóval. Biztosan nem lesz egyszerű, és sok erő, és türelem kell hozzá. Amennyiben elindultuk ezen az úton, nagyon sok kitartást kívánok nektek hozzá. Ha közben felmerülnének kérdések írj, szívesen válaszolok!

Bogi

350. lizi34
2010. aug. 4. 14:21
Sziasztok Egy kis segítségre lenne szükségem .A kisfiam 2 éves és 4 hónapos még mindig szopizik.Hogy lehetne már leszoktatni róla ?Igaz hogy csak az anyukán múlik minden ?
349. fbogi
2010. aug. 1. 14:04

Szia Malkata!

Nem ritkán jövök errefelé, csak nincsen időm mindig arra, hogy válaszoljak. Nem szeretnék senkit két odavetett mondattal elintézni. Ezért kell kicsit várakozni a válaszomra! Elnézést!

Hát igen, ilyen idős korban a nyugodt szoptatások gyakran az éjszakákra korlátozódnak. Nappal annyi minden "sokkal fontosabb" dolog van, hogy menni kell. Na és a fekve szopizás alatt ki kell próbálni, hogy anya cicije milyen hosszan nyújtható, milyen érdekes pózokban folytatható a szopizás.

Örülök, hogy már a kistesón gondolkodtok! A szoptatás nem árt a pocaklakónak, elegendő táplálékhoz jut a nagy szopizása mellett is. Amit érdemes tudni, hogy amennyiben az anyuka anamnézisében nem szerepel vetélés, előző terhességnél vérzés, koraszülés..stb. Abban az esetben a terhesség mellett a szoptatás folytatható. Érdemes azonban figyelni arra, hogy görcs, vérzés nem jelentkezik -e. A mellbimbók érzékenysége amivel esetleg számolni kell terhesség melletti szoptatás alatt. A terhesség 4. hónapja körül a tej mennyisége csökken, és a következő baba fogadására készülve átalakul. Van olyan baba, aki ekkor elválasztja magát.

Szóval nyugodtan lehet szoptatni a terhesség mellett, figyelve a szervezeted jelzéseit.

Bogi

348. malkata
2010. júl. 27. 22:24

Kedves Bogi!

Látom Te is olyan gyakran jársz mostanában erre mint én:) Köszönöm a válaszaid. Most úgy néz ki jól mennek a dolgok, lehet a fogak növekedése is bekavar a szoptatásba, érzékeny neki, türelmtlenebb tőle. Most, hogy pillanatnyi szünet van fognövekedés terén, nyugodtabb is, jobban is eszik a kicsi. Fekve szoptatás már nem megy, 2 szívás után elgurul, 4kézlábra áll, vagy felül, bohóckodik, majd visszajön vagy visszagurítom, megint el, többször egy evés alatt, csak a hajnali órákban nyugodt. Napközben ülve, karba véve szopttom, lehet ez is megkavarja.

Ha Rozi eléri a 1,5 éves kort, akkor terveztük a kistestvér hadművelet elkezdését, ki tudja mikor jön, Rozi nagyon hamar érkezett. Hallottam már többször, hogy valaki terhesen szoptatott, ez nem árt az új jövevénynek? Természetesen tudom, sok baba nem fogadja el állapotos anyukája tejét.

malkat

347. fbogi
2010. júl. 25. 13:10

Kedves Malkata!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy szopiztok! Mivel ahogy írod elég gyakran szopiztok egy nap folyamán, ezért nem hiszem, hogy attól kellene tartani, hogy nem kap elég folyadékot. Ha kínálod vízzel és nem kéri, akkor biztosan elég folyadékhoz jut az anyatejből, illetve a gyümölcsből, főzelékből. Ami útmutató lehet számodra folyadék ellátottság ügyében az a pisis pelenkák száma. Amennyiben van elégséges egy nap alatt, akkor elég folyadékot vesz magához így is.

Egy 8-9 hónapos baba étrendje sok dologtól függ. Nincsen egy olyan séma, ami minden gyerekre illik. Létezhet olyan változat, hogy szopizás után kap kóstolnivalót egy ilyen idős baba, és még csak nyalakszik belőle, mennyiséget nem eszik, csak szopik. És ez is normális. Ebben a korban a napi két másféle ennivaló adása teljesen jónak mondható.

Pontos időt nem tudok írni, meddig szopizzon egy baba, illetve totyogó. Én úgy gondolom, hogy amíg igénye van rá egy gyermeknek, és amíg ez a mamának is jó, addig nyugodtan mehet tovább. A WHO a 2 éves életkort javasolja, hogy addig mindenképpen érdemes, illetve ezen életkoron túl is amíg van rá igény.

A menstruáció visszatérte picit változtathat a tej mennyiségén, a vérzés megjelenése előtti néhány napban, majd a vérzés megjelenésekor a mennyiség újra a régi lesz. Semmi különös teendő nincsen, míg azokban a napokban gyakrabban mellre tenni, ha úgy éreznéd, hogy picit kevesebb a mennyiség.

A tejelválasztáson nem tudom mit értesz pontosan, de gondolom a tejleadó reflexről írsz. Elképzelhető, hogy nincsen probléma a reflexeddel, csak egy ilyen korú babának olyan sok fontos dolga van, hogy türelmetlen. Nagyon gyorsan "túl" akar lenni a dolgon és menni tovább játszani felfedezni. Lehet, hogy egy ingerszegény helyszín, félálomba ringatás, más pozícióban szoptatás esetleg javítana a dolgon. Amennyiben picit több idő kell a reflex elindulásáig akkor sincsen gond, fáradtság, feszültség kicsit nehezebbé teheti a dolgokat. Egy finom gyümölcstea, egy néhány mély levegővétel, relaxálás segít abban, hogy ellazulj.

Mi köszönöm szépen nagyon jól vagyunk!

További jó szopizást nektek!

Bogi


A szop

346. malkata
2010. júl. 21. 09:14

Sziasztok, szia Bogi!


Kislányom 8 hónapos lett, még elég sokat szopizik, tízóraira és ebédre viszont már gyümölcsöt és főzeléket eszik. Mostanában kezdi, hogy nem fogadja el étkezés után a cicit, egy ideig kb. negyed óra elteltével elfogadta, már egyáltalán nem. Kora reggel és reggel szopizik, valamint délután is 2-3 alkalommal igény szerint. Mivel evés után nem akar ciciből "inni", kínálgattam vízzel, ilyen kánikulában ártani nem árthat, de azt se fogadja el. Probléma ez? Hogy néz ki egy 8-9 hónapos baba étrendje? Milyen idős korig ajánlod a szoptatást?


Másik kérdésem, hogy tegnaptól újra nagylány lettem, befolyásolni fogja ez a tej mennyiségét? Már egy ideje elég nehezen indul be a tejelválasztásom, Rozi sokszor elengedi, sír, elégedetlenkedik, majd újra bekapja, pár percbe is beletellik, mire normálisan enni tud, de előfordult már, hogy feladta. Ez normális? Mit tehetnék ellene? Próbáltam már szoptatás előtt rákoncentrálni a dologra, de nem látszik hatásosnak:)


Ti hogy vagytok?


Köszi a választ előre is!

345. fbogi (válaszként erre: 341. - Candy82)
2010. jún. 9. 22:25

Kedves Candy!

Én azt javasolnám neked, hogy amilyen hamar csak tudod vedd fel a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval. Az úgy semmiképpen nincsen veszve! Természetesen nem azt mondom, hogy máról holnapra lesz elég tej, de kitartó munkával szépen vissza tudtok térni anyatejes tápláláshoz. Én úgy gondolom a tanácsadóval a helyes mellretételt érdemes lenne átbeszélni, és gyakorolni, és a pótlást az SNS készülékből adni!Amivel szépen fel lehetne tornázni a tej mennyiségét!

A tanácsadók elérhetőségét itt találod: www.ibclc.hu

Én nagyon drukkolok nektek!!!

Kérlek ha tudsz majd jelezd, hogyan alakultak a dolgaitok!

Bogi

344. Vikianya (válaszként erre: 343. - Malkata)
2010. jún. 8. 22:02
mi is így jártunk. A sok szoptatás megtette a hatását. Szóval kitartás :) A gyereknél nincs jobb mellszívó
343. malkata (válaszként erre: 341. - Candy82)
2010. jún. 8. 21:40
Én sajnos nem tudok tanácsot adni, csak egy kis bíztatást, én lánykám kb. 2 hónaposan jött bele a szopizásba. Addig bénáztunk és részben cumisüvegből etettem (anyatejjel, nálunk abban nem volt hiány). Szóval sose késő, csak próbálni kell kitartóan és nem feladni. Én egy maláta italt szoktam esténként meginni, és úgy érzem, ez segít a tejszaporításban, ha érdekel a neve levében megírom.
342. M_Marcsa (válaszként erre: 341. - Candy82)
2010. jún. 8. 21:33
És ha megpróbálnád megint szoptatni? Gyakran, hogy serkentse.
341. Candy82
2010. jún. 7. 16:21

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. 25-én, két hete született a kicsim. Laboreredményekre várva, csak másnap, a szülés után 24 órával tudtam mellre tenni, akkor is nehezen, és csak az egyik mellre.

Két napig elégnek tűnt az előtej és az egyik mell, de a második nap végére már nagyon türelmetlen ordításba kezdett a kicsi, a mellett alig vette a szájába, ha igen, akkor is csak párat szívott belőle. Egyre több póltás kellett neki, már a kórházban 50 ml-t evett meg egy alkalomra. ire hazajöttünk kiderült hólyaghurutgyulladást kaptam, hihetetlenül ledöntött a lábamról, szülés utáni negyedik nap belövelt a tej, de ekkor voltam a legnagyobb beteg, a fekvés miatt a baba sem lett mellre téve, és én is elkezdtem Zinnat antibiotikumot szedni. Innentől a mellre helyezések kósza kísérletek voltak, egyetlen egy alkalommal sem szívott belőle, ha szájba vette egyáltalán.

Ahogy jobban lettem (két nap) elkezdtem mellszívóval fejni, ez cseppeket jelent sajnos a mai napig, nincs egy nap 20 ml.... Tea, homeobogyó amit szedtem/ittam...

Egyre kevesebb csepp van így is, érdemes valamit másképp tenni, vagy kipróbálni? Nem gondolom, hogy a mellemnek jót tesz a fejegetés, miközben szinte üres... nem vagyok feladós típus, de ennek nem látom értelmét.


Kérlek segítsetek, köszönöm

Andi

340. fbogi (válaszként erre: 338. - Barbarella8)
2010. jún. 7. 09:21

Kedves Barbarella!

Amennyiben valóban nagyon indokolt a dolog, akkor 3 óránkénti etetésre visszatérni csak úgy lehet, hogy kihúzzátok addig, amíg el nem jön a következő etetés ideje. Azonban mindenképpen érdemes mérlegelni, hogy megéri -e. Ha végiggondolod, hogy az milyen macerás, és fárasztó, hogy csitítod a már éhes babádat. Én úgy gondolom, hogy ez nem szerencsés egyikőtöknek sem. ő éhes, nem érti miért nem kap, te sajnálod, és természetes, hogy feszült vagy, mert sír, és nyűgös. Nem tudom milyen alapbetegségről van szó, amiről írsz?

Jól érzed, hogy a 3 óránkénti etetés sokszor a tej mennyiségének csökkenését eredményezheti.

Természetesen neked kell dönteni, hogy hogyan tovább. Gondolom az éjszakák fárasztanak ki nagyon. Érdemes esetleg az együtt alváson elgondolkodni. Így mehet tovább az igény szerinti szopizás, és te is tudsz pihenni.

Bogi

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook