Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. nov. 23. 06:50

Szia Bogi!

Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra,itt tudok remélem megoldást találni a problémámra.

Már egy-két oldalt visszaolvastam,de nem az egészet.


Én egy 2 hónapos kislány anyukája vagyok,és nagyon sokat kínlódok a szopizással.Megpróbálom az elejétől leírni a dolgaimat:

Miután kijöttünk a kórházból minden szopizásnál csak az egyik cicimet adtam oda neki,amiből 1 óra alatt ette ki az adagját.Aztán volt egy este amikor kevésnek bizonyult a tejci ekkoregy adag fagyasztóból kiengedett tejet kellett neki adni cumisüvegből.Amúgy soha nem kap c.üvegből és cumit sem használunk soha.

Ekkor a védőnőm tanácsára elkezdtem két mellből szoptatni.Így elég is neki az adag.Egy hete lett egy mellgyulladásom,ekkor is szoptattam főleg a gyulladt mellből.Két nap alatt helyre is jött.(fertőzés nem volt,vettek mintát,megvizsgálták)

Kérdéseim a következők:

-mindkét mellből etessem továbbra is?

-mennyi idő elteltével váltsak mellet?

-minden szopi minimum 1 órát tart,fog ez valamikor változni?

-kifejjem a mellemből a benntmaradt tejet?(ez általában nem túl sok)

Amúgy abban sem vagyok biztos,hogy a pici jól van a mellemen.Eleinte bölcsőtartásban szopizott,most fekve.Sajnos a baba soha nem tátja nagyra a száját,így elég nehéz nagyobb darabot a szájába tenni a bimbóudvarból,és ha sikerül is,akkor addig igazgatja ő a száját,míg alig marad bent valami.

Néha fájni szokott így a bimbó,de akkor addig próbálgatom a szájába tenni,míg nem fáj,de akkor is az udvarból alig van valami a szájába!

az esti szopinál valamikor én is elalszom,így ez 1-1,5 órára is elnyúlik,mert amikor megébredek és már nem szívja és kiveszem a cicit sír,és oda kell adnom neki a másikat is!

Amugy szokott bukni,sőt olyan is volt,hogy a cicim a szájában volt és közben jött vissza neki a tej!!Amikor cicit váltok,meg szoktam böfiztetni,meg utána is!Mindig böfizik,de van olyan,hogy egy órával az etetés után is böfizik.

amugy hasfájós is,de mostanában már kezd múlóban lenni.Infacolt adunk neki minden szopi előtt.


Bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikeredett,de megpróbáltam mindent leírni.

428. Mancipanci (válaszként erre: 427. - Fbogi)
2010. nov. 19. 21:20

Kedves Bogi!

Köszönöm a válszodat!

Alul két iciri-pici fogacskája van, de amíg nem volt addig is volt ilyen probléma. A rágókáról már sajnos leszokott, inkább játszik velel, de még probálkozom. Az inyéhez hozzá sem érhetek, a krémet is csak az aljára kenhetem. A gyerek a következőképpen szopizik:

egyik ciciről a másikra és vissza, mintha az egyikbe tej a másikba kakaó lenne. : )

Így nehéz résen lenni!

Ha már megtörtént, hogyan tudom rávenni, hogy elengedje? Rá szoktam szólni igen erőteljesen, így néha attól félek, hogy ezen fog megsértődni és ezért fog lemondani a szopizásról. Jelenleg, ha rászólok csak kinevet, mire én lerakom, hogy ennyi, nincs tovább szopi, mert ez fáj anyának, kicsi hiszti, majd megy a "dolgára".


Üdv, Rita

427. fbogi (válaszként erre: 422. - Mancipanci)
2010. nov. 18. 22:36

Kedves Mancipanci!


Nagyon szuper, hogy még szopiztok, ügyesek vagytok! Abszolút megértem a problémádat, nem túl kellemes dolog amikor ráharap a baba szopizás közben a mellre. Fogzással hogyan álltok? Nagyon gyakran ez azért szokott lenni, mert viszket az ínye a babának, és ezért rászorít. Ilyenkor érdemes szopizás közben résen lenni, és amikor látod, hogy nem szopik intenzíven, figyelni, mert ekkor van alkalma arra, hogy ilyet csináljon, intenzív szopizás közben nem. Ha látod, hogy ilyenen töri a fejét, akkor készítsd az ujjad, és rögtön dugd a szája sarkába, hogy a melled fájdalommentesen ki tudd venni a szájából. És közben határozottan mondjad neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj neked. Bár még a szavakat nem érti, a hangsúlyból...stb érteni fogja mit szeretnél. Tegyél így minden alkalommal. A szopizás előtt pedig akár tiszta ujjal meg is dörzsölheted az ínyét, ha ez neki jól esik, hátha akkor nem a melled használná erre. Hideg rágókát is adhatsz neki szopi előtt.

Remélem hamar túl lesztek ezen az átmeneti időszakon, és még sok-sok örömteli szopis hónap vár rátok!

Bogi

426. Fatima2009 (válaszként erre: 425. - Fbogi)
2010. nov. 18. 21:59

Szia Bogi!


Sajnos nem Pesten lakunk :( Írok privit. Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a segítséget!

425. fbogi (válaszként erre: 424. - Fatima2009)
2010. nov. 18. 21:14

Ha itthon vagytok, akkor az nagyon szuper, olyan szempontból, hogy könnyen tudsz segítséget kérni!

Sőt talán egészen gyorsan tudok neked én is találni valakit, ha Budapesten vagy! Remélem még benézel ide ma este. Rákérdezek, és már holnap ott is lehet nálad a segítség! Még visszajelzek neked!

Ha gombáról van szó, akkor a fejés tulajdonképpen nem szükséges. Ami ilyenkor segít az az, ha a fiad száját, és a melled is kezeled, pl. rózsamézzel, még akkor is, ha a szájában nem látható fehér felrakódás. Ezt a patikában vény nélkül adják, ha kéred. Szóval nyugodtan szoptass tovább, és használjátok a rózsamézet akár minden szoptatáskor. Igen, a mellbimbó ilyenkor úgy néz ki, ahogyan írod.

Ha a holnapi segítséget nem is tudom megszervezni, lesz idő arra, hogy valakit megkeress. A tanácsadók sürgős esetben még hétvégén is házhoz mennek.

Még jelentkezem remélem ma este benézel még ide!

2010. nov. 18. 16:15

Kedves Bogi!


Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszod! Most éppen itthon vagyunk, de hamarosan utazom vissza Egyiptomba. Nem tudom, hogy lenne-e már időm valakit felkeresni :(


A mellem szerintem közepes (bár lehet most kicsit nagyobb lett a tejtől), körte. Igazad van, a bimbóm sosem kerek szopi után, hanem inkább csúcsos :-/ A mellem "c-tartásban" (ha jól írom) fogom, alul és felül is. A pici felső ajka viszont sokszor nem fordul kifelé. Csak a bimbó piros, illetve legutóbb amikor írtam ott is piros volt, ahol - én úgy gondoltam - az ínyével szorította. Nincs ekcémám, vagy hasonló gond - viszont tegnap este találtam a neten a gombás fertőzésekről egy leírást és erősen gyanakszom most erre :( Igaz, nincs a picinek szájpenésze, de ettől még lehet nekem valmai gombás fertőzésem? Ott azt írták, hogy főleg szopás elején égő fájdalom, a mellbimbó rózsaszín, majd piros és "cserepes", az enyém is ilyesmi most :-/ Bevallom tegnap óta nem merem rátenni (főleg miután olvastam ezt a gombás dolgot), inkább fejtem :( most akarom megpróbálni újra.

423. fbogi (válaszként erre: 420. - Fatima2009)
2010. nov. 18. 06:41

Kedves Fatima!

Most olvasom, hogy nem jobb a helyzet. Hol vagy most? Ha Magyarországon, akkor jó lenne felvenni a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval, vagy La Leche Liga vezetővel. Jó lenne látni, hogy mi az amin változtatni kellene. Ha nem, akkor ott kint is találsz szerintem ilyen végzettségű segítőt, hozok neked elérhetőséget, ha megírod akár privátban, hogy hol vagy most.

Addig is mit tudnál tenni.

Ha jól értem, akkor úgy nem jó, sőt, ha hagyod hogy ő vegye el. Ez nem azt jelenti, hogy nem segíthetsz a melleden. A szavaidból úgy tűnik viszonylag nagy a melled (?). A kiindulási pozíció, mindenféle helyzetben (hónaljtartás...stb) teljes testével feléd fordul. A mellbimbód a felső ajak, és orr magasságában van, fejét hátraszegi, szája nagyra nyit. A kezeddel segíthetsz, ahogyan írtam összefogni a szája vonalával megegyező irányban a melled, és amikor óriásira nyitja, mintha ásítana, akkor az összefogott melledhez húzod a fiad. Amikor mellen van azt látod, hogy ajkai kifelé fordulnak, a nyelve az alsó fogínye felett ki van dugva a szájából. A mellbimbó udvarból a felső ajkánál több látszik ki, mint alul. A melled alul fogod? Úgy gondolom azért fáj a bimbó alul, mert lefelé billen, és ez azért lehet, mert túl közel fogod a kezeddel a bimbóudvarhoz képest. Ezzel picit kifelé húzódik a szájából, és ezzel lefelé billen a bimbó, és a nyelve dörzsöli. Ezért fáj. Amikor a szopi után a mellbimbód megnézed szép szabályos, kör alakú, mint normál esetben. vagy olyan, mint egy rúzsnak a vége? Mert ha utóbbit látod, akkor amiatt van, amit írtam, alul túl közelről segitesz a kezeddel. Az jó viszont, hogy a fájdalom múlik ahogy a szopizás folytatódik. Ha újra kellemetlen, akkor kisujjad szája sarkához bedugod, a vákuum így megszakad, és fájdalom nélkül tudod levenni a melledről. Ha még szopni szeretne, akkor visszateszed. De ha fáj akkor korrigálj a dolgon, mert az nem vezet jóhoz.

Csak a mellbimbód piros egyébként? Vagy a bimbóudvar is? Neked van esetleg bőrgyógyászati alap problémád ekcéma, atópia? Ezek a mell bőrén is jelentkezhetnek. Ezeket szépen lehet orvosolni, bőrgyógyász tud segíteni, ha erről lenne szó!

A gyarapodás szuper, ezek szerint elég tejcsihez jut, ez nagyon jó!!!

A cumisüveget talán érdemes lenne másra cserélni, sokszor úgy tűnik nem okoz problémát, aztán egyszer csak fáj a szoptatás. Próbáljátok inkább pohárból, vagy kiskanállal megetetni őt. Kicsit macerásabb, mint a cumisüveg, de lehet itt van a kutya elásva, ezért fáj most a szopizás. Vagy ami még jobb ha lehet vidd őt magaddal, és akkor nem kell másnak megetetni, persze a pontos körülményeket nem ismerem.

A sok bukás ha ilyen szépen gyarapszik nem gond!!! Saját tapasztalatomból is mondom. Ha nagyon böfizős kipróbálhatod, hogy egy kendőben magadra kötöd, így egész nap függőlegesben lehet, és csak a levegő jön ki, tej nem, kevesebb lesz a bukás!

Nagyon szurkolok nektek! Írj privátban, ha gondolod, és találunk megoldást!! A legjobb lenne, ha valaki aki hozzáértő meg tudna nézni személyesen!

Bogi

2010. nov. 17. 20:12

Sziasztok!

Kislányom 10 és 1/2 hónapos. Hála istennek még most is szopizik. Egy problémám azonban akad ezzel kapcsolatosan, ami mostmár napi szinten visszatér akár többször is.

Erősen ráharap és nem tudom, hogy szabadítsam ki minél előbb magam, illetve, hogyan szoktassam erről le, mivel így előbb-utóbb én nem fogom akarni a szopizást, amit ezt leszámítva még élvezettel folytatnék.

Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 17. 19:30
Sajnos még rosszabb lett a helyzet :-( Ma délután már nem csak akkor fájt, amikor ráharapott, hanem végig és legközelebb már annyira fájt, hogy nem bírtam megetetni :-(((( Nem tudom mit csináljak. Már arra gondoltam, hogy lehet a mellem "selejtes", nagyon nagy a bimbóudvarom, lehet, hogy ez a baj?!
420. Fatima2009 (válaszként erre: 419. - Fbogi)
2010. nov. 17. 14:45

Kedves Bogi!


Köszönjük a gratulációt és a segítséget :) !

Írtad, hogy ne én tegyem be a bimbót a szájába, hanem hagyja, hogy ő kapja be – már próbáltam, de úgy jobban fáj :( Kipróbáltam a hónalj tartást, amit ajánlottál, így tényleg tovább tartott a szopi nála, viszont így is fáj. Most be tudtam azonosítani, hogy pontosan hol: ahol alul harap rá, mindig ott fáj és akkor, amikor bekapja, utána csillapodik és elmúlik. Ritkán volt már zöldes kakija (talán 3-4X amióta megszületett), de többnyire sárga és túródarabos. Ahol fáj a mellem, ott szoptatás után piros (most leteszteltem), nincs szájpenésze a picurnak és nem sebes a bimbóm (még, de ha így folytatja, hogy ennyit lóg a cicin nem tudom mi lesz :-/ ). Cumisüveget sajnos használunk néha, amikor el kell mennem itthonról a mama abból ad neki inni, illetve amikor fáj a hasija és gyógyteát kap. Gyarapodni szépen gyarapszik, 2085g-al született és most 4020g körül van, pisis pelus jó sok van, nem számoltam még, de 9-10 körül szerintem, kakilás változó, most az utóbbi időben napi egyszer volt, de rengeteg, még a nyakán is folyt :) előtte és most napi 2-3X kevesebb. Szelekkel sokat kínlódik és sokat bukik is :( Utóbbit van amikor jóval evés után is, annak ellenére, hogy evés után büfiztetem. Még jövök és beszámolok, ha változás lesz, addig is minden jót nektek!

419. fbogi (válaszként erre: 416. - Fatima2009)
2010. nov. 17. 08:49

Kedves Fatima!

Nagyon örülök, hogy érdekesnek találtad a beszélgetéseinket ebben a témában, és olvasgattál. Remélem sok hasznos információt találtál. Szívből gratulálok a kisfiad érkezéséhez!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy a császár mellett is odafigyeltetek arra, hogy a szopizást gyakoroljátok!! És lám meg is lett az eredménye, szépen beindult a tej.

Ha jól értem, akkor lapos a mellbimbód, de nagyon szuperül megoldottad a dolgot, a szoptatás előtti kiemelés nagyon sokat tud segíteni.

Nagyon jól csinálod, hogy feléd fordul a kisfiad teljes testével, és megvárod, hogy nagyra nyissa a száját. A magyar nyelv nagyon sok segítséget ad a szoptatáshoz: mellre tenni a babát. Vagyis a megfelelő helyzetbe hozva őt, megvárni amíg a száját nagyra tátja, és ezután őt húzd közel, engedd a kisfiadnak, hogy ő vegye el a felkínált melled. Ne te próbálj meg minél nagyobb részt beletenni a szájába. Azok alapján amit írsz nagyon ügyes baba, élni fog ezzel a lehetőséggel. Természetesen a kezeddel segíthetsz a melledet fogva, minél távolabb megfogva azt a bimbóudvartól, és ha a úgy érzed, hogy a mellretapadás után a szopás fáj, próbálj még több mellet a szájába juttatni, távolról megfogva, a baba szája vonalának megfelelő irányba összefogva azt.

Érdemes lenne talán más pozíciót kipróbálni, például hónalj tartást. Lehet, hogy az eddig bevált bölcső tartás most valami miatt nem megfelelő.

Ha jól értem, akkor a szoptatás kezdetén van fájdalom és aztán csillapodik, elmúlik? Ha így van, akkor a fent leírtakkal tudod orvosolni, hogy megfelelő mennyiségű mell legyen a fiad szájában.

A szopás fenntartásában nagy szerepe van annak, hogy valami ingerelje a baba szájpadlását. Ha elég mell van a szájában, és a szopást abbahagyta, akkor a mell mozdítása, anélkül, hogy kivennénk a baba szájából, újra szopásra buzdítja, ehhez szintén az szükséges, hogy elég mell legyen a szájában.

Biztosan nagyon fárasztó ilyen hosszan szoptatni a fiad, de hidd el, nagyon gyorsan eljön az az időszak, amikor hipp-hopp végez a szopással. Nagyon jól csinálod, hogy visszateszed a melledre, még akkor is ha úgy tűnik nincsen értelme, hiszen mert elalszik, én azt javasolnám, hogy még ugyanarra az oldalra, egy ilyen hosszú szopási periódus alatt is. Nem zöldes a kakija?

Ha a fájdalomról még tudsz esetleg más infókat is leírni, ahogyan az előttem szóló is nagyon helyesen kérdezte, az jó lenne.

Milyen jellegű a fájdalom? Mikor érzed? Mire szűnik, csillapodik? Használtok cumit, cumisüveget? Van -e szájpenésze a kisfiadnak? Sebes -e a melled?

Hogyan gyarapszik a kisfiad? Mennyi kakis és pisis pelus van egy nap?

Remélem tudtam segíteni, majd szeretettel várunk vissza a hírekkel, hogy javult -e a helyzet!

Csak ügyesen, ahogyan eddig is csináltátok!

Bogi

418. Fatima2009 (válaszként erre: 417. - A360345bdd)
2010. nov. 16. 18:19

Szia!


Akkor fáj, amikor bekapja :-( A fehér sávot nem figyeltem - amikor leveszem őt a ciciről, akkor vele vagyok elfoglalva :-) - büfi, stb.

417. a360345bdd (válaszként erre: 416. - Fatima2009)
2010. nov. 15. 21:25

Szia!

Az én Hédikém is gy szopizott kezdetben :D

Kb 3 hónapos korára kinőtte.

Mikor fáj a melled? A szopi elején, végén? Vagy a szopi alatt végig? Van a bimbó peremén fehér sáv szopi után?


Tuti, hogy profi vagy szopiztatásban :D Csak a kisbabád még kezdő, sokat kell gyakorolnia :D

2010. nov. 15. 21:03

Szia Bogi!


Régebben olvasgattalak titeket és most segítséget szeretnék kérni. A kisfiam öt hetes, császárral született, de már másnap próbáltuk a szopizást és hamar, a harmadik naptól beindult a tejcsim. Nem volt egyszerű a kezdet sem, mert elég nyomi mellbimbóm van, nagy az udvara, de maga a bimbó rész nagyon pici, ezért az elején bimbóvédővel próbáltuk a szopit, majd rájöttem, hogy kihúzom szopás előtt a mellszívóval, hogy nagyobb legyen. A gondjaim most azzal vannak, hogy egyre jobban fáj a szoptatás, már lassan rettegek tőle :( pedig mindenben próbálok helyesen eljűrni: figyelek, hogy a teljes testével felém forduljon a pici, megvárom amíg jó nagyra nyitja a száját és megpróbálok minél többet a szájába tenni a bimbóból. Bölcsőtartásban szoktunk szopizni. Mit tudok még bevetni, hogy ne fájjon annyira, amikor rákap? A másik bajom meg az, hogy szopizás közben rendszeresen bealszik kb. tíz perc után, próbálom ébreszteni, de nem megy, ha meg leveszem a ciciről üvölt rögtön, de ha visszateszem szinte azonnal visszaalszik újra. Most próbálok büfiztetni közben és váltogatom a mellemet, de így kb. másfél óra egy-egy szopi :-(

415. fbogi
2010. nov. 8. 21:18

Sziasztok!

Mi is javában szopizunk. Ránk is nagy kerek szemekkel néznek, hogy tényleg? Általában el szoktam magyarázni, hogy a WHO is a 2 éves korig való szoptatást javasolja. Aztán ha nem akarok nagyon tudományos lenni, akkor elmondom, hogy mivel a szoptatás nem csak inni és ennivaló, hanem a testközelség, megnyugvás,..stb vagyis a pszichés oldala is ugyanolyan fontos. És természetes, hogy amikor elkezdünk hozzátáplálni, akkor szépen lassan egyre több mást eszik a baba, totyogó, és egy idő után a lelki oldala ami előtérbe kerül. Ahogyan MAlkata is írja napközben sok-sok dolga van egy babának, ilyenkor játszás, és visszatérés anyához,a biztos ponthoz, pici feltöltődés a biztonságos helyen, és már mehet is tovább minden. És hogy is mondhatná bárki is erre a nagyszerű dologra, hogy már semmit nem ér?! No és az immunanyagok koncentrációja is megnő 1 éves kor után az anyatejben. Amikor egy gyerek a szopási igényét kinövi, akkor nem fogja tovább kérni garantáltan. Az esküvő előtti este már biztosan nem szopival fog elaludni a delikvens.

Úgyhogy én mindenkit bíztatok, hogy amennyiben szereti ő is a közös szopival töltött perceket akkor bátran szoptasson, amíg csak ki nem növi csemetéje ezen igényét. Csak pozitív hatása lesz mindkettőjükre nézve.

414. malkata
2010. nov. 3. 14:11
De ennyi elég? Végül is az ő kicsike igénye szerint van:D De azt hittem, ez egy év múlva jön el csak...
413. a360345bdd (válaszként erre: 412. - Malkata)
2010. nov. 3. 12:04
Szerintem az is nagyon jó, ha este azzal alszik el :D
412. malkata
2010. nov. 3. 11:23

Sziasztok!

Én szívesen szoptatnék még, de egyre inkább úgy érzem, Rozinak már nem fontos. Sokszor azt érzem, hogy erőltetem, ő már nem akarja. Este, elalvás előtt általában jól szopizik, és hajnalban is szokott, bár azt ritkábban. Reggel és napközben viszont bekapja, szív kettőt és menne, neki más dolga van. Szerencsére jól gyarapodik, mindent szívesen eszik, de szeretnék még legalább egy évig szoptatni, még csak most lesz 1 éves.

411. Bebe83
2010. nov. 2. 21:22

Na erre en is kivancsi vagyok!


Mi is szopizunk meg, de en nem teszem ilyen szivesen mint te! Nekem is mondjak hogy ne adj mar tobbet neki, csak azert nem hallgatom meg mert jon a tel, hatha segiti egy kicsit az immunrendszeret. De tavasztol mar nem szoptatom tovabb es mar masfel eves lesz! Azert 1 evesen csak nem kell meg elvenni tole a cicit!

2010. nov. 2. 10:47

Szia Bogi!


Kérlek erősíts meg engem abban a hitemben, hogy a 13 hónapos baba míg vígan szopizhat igény szerint és mindezt nem csak a kötődés miatt csinálja.

Egyre több "jó tanácsot" kapok és egyre nehezebb kulturáltan elküldeni őket a sunyiba.


Szerintük azért ébred 2x 3x Hédi éjjel, mert cicit kap, ha nem adnám oda kb 1 hét után már nem is kérné és átaludná az éjszakát.

És napközben is csak játszik a cicivel, nem eszik vagy iszik, szerintük.


Te mit mondasz?


Köszi a választ :)))

409. 9a57973fa3 (válaszként erre: 408. - A360345bdd)
2010. szept. 20. 22:57

Szia!

Na végre valaki nem isteníti a védőnőjét!


5 hetes volt a kislányom amikor összevesztem a védőnővel,mivel a pici súlya szerinte nem gyarapodik megfelelően!

Ja csak épp a 3 naposan 39 fokos láza volt,4 naposan meg baktériumot találtak a vizeletében,és úgy adtak ki a kórházból egy szuzpenzióval,hogy vagy hat vagy nem!Szerencsére hatott,de azért közre játszott szerintem az is,hogy csak szopizik kislányom!

Aztán ugye jött az 1hós státusz,na ott teljesen kikelt magából a védőnő és a gyerekorvos is a pártját fogta,hogy ha így szopiztatom tovább,akkor a kórházba fog kikötni,mert kiszárad!Mivel már az egész várandósság alatt nyeltem a védőnőtől,mert olyan bunkó módon beszélt velem minden alkalommal, hogy azt elmondani nem lehet,hogy szépen elmondtam neki a véleményemet,hogy már hogy gyarapodna a súlya úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva,ha egyszer 2 betegségen is átesett már ilyen kicsin!

Aztán szépen orvost váltottam,az orvosnak elmeséltem,hogy milyen lekezelő stílusban beszél velem a védőnő!

És láss csodát!

Valószínű a doktor úr azért tekintélyt parancsoló, így azóta békén hagy!

Kicsilányom gyönyörűen fejlődik és majdnem 4hónaposan csak és kizárólag még mindig csak szopizik!

Úgyhogy engem nem érdekel a védőnő süketelése,azt csinálok amit én akarok!Szakmailag egy nulla!

A pici úgy is tudja mikor mi jó neki,csak oda kell rá figyelni!

Nem a védőnőnek nevelem a gyermekemet hanem magamnak!Ennyi!

408. a360345bdd (válaszként erre: 407. - Mancipanci)
2010. szept. 20. 15:31

Szia!

Most lehet, hogy majd leszedik a fejem, meg kővel fognak dobálni, de akkor is leírom.

Szó szerint ugyanazon a procedúrán mentem át, mint Te!

Először is, ha féléves korára duplázta a születési súlyát, majd egy éves korára triplázta, akkor ezzel a kifogással elküldheted őket a sunyiba, mert teljesíti a normát! Ha nem, akkor megpróbálhatod amit én. De nem kötelező!

A családomban nincs étel, gyógyszer sem pedig más allergiás, ezért mertem bevállalni!

KÓKUSZTEJJEL ITATTAM A GYEREKET! Jó zsíros, édes és imádta.

A felbontott kókuszlevét felfogtam egy tálba, a hófehér húsával együtt a turmixgépbe raktam és gézlapokon 3x 4x átszűrtem. Napi 150 ml ivott meg 4-5 részletben. Megugrott a súlya és békén hagytak. Bár én elmondtam nekik azt is hogy amit a nagykönyv ír, azt teljesíti a gyerek. És ha még egyszer azt meri mondani, hogy nem hízik eleget én magam hívom fel a gyermek jólétist! Nagyon csúnyán beszéltem a védőnővel is meg a gyerekorvossal is! (Ezt nem javaslom!)

Azóta megméri a súlyát a hosszát megkérdezi hány foga van meg a kötelezőket és csókolom. Nem kérek a véleményéből! Útáljuk egymást és pont.

2010. szept. 20. 15:13

Sajnos a kislányom megfázott, így ma a gyerekorvosnál kötöttünk ki. Ő rögtön mondta, hogy vmit akart tőlünk a védőnő, ezért megnézi, hátha bent találja. Ő maga nem volt ott, de kiderítette mi az oka, annak, hogy keres. Ismét az alacsony súly. Hála istennek nekünk, nem egy, hanem kettő védőnönk van. Ebből az egyiknek nincs is gyereke. Nem baj, mindkettő aggódik a gyerekem súlya miatt, így hívjam fel és kérjek időpontot súlymérésre, majd a rá következő két hét elteltével keressem fel a dokit az egészséges rendelésen, mennyit változott a gyerek súlya. Én nem értem miért kell dagi gyerekeket nevelni. Egyébbként meg mitől is hízna meg? Igazság szerint igazán hízlaló dolgot még nem is eszik.

Aztán meg csak lépten nyomon azt hallja az ember, hogy mennyire elhízottak a mai gyerekek.

Mit tegyek? Gondoltam, most belehúzok és megmutatom, hogy emelkedik a gyerek súlya. Mától tömni fogom. Rászoktatom a napi 1 banánra, abban jó sok kalória van. Mindennap kap egy kiflit vagy zsemlét, attól is lehet hízni és pluszban estére egy kis főzeléket rizzsel.

De most komolyan? Mit adjak neki, ami egészséges és némi hízást eredményez, hogy végre leszálljanak erről a témáról? Nem tudom mi az oka, de tejpép ellenes vagyok, így azt ne írjátok.

Előre is köszi a válaszokat!

406. a360345bdd (válaszként erre: 405. - Fbogi)
2010. szept. 19. 20:36

Vannak tehéntej mentes tejpépek, mint pl a Sinlac.

Ezek kanalazható, tejbegríz állagú tápszerek :D Biztos kicsit rosszul használjuk a kifejezéseket ;)

405. fbogi (válaszként erre: 402. - Mancipanci)
2010. szept. 19. 20:20

Valóban minden gyermek más. Sajnos sokszor csak a súly alapján vonnak le következtetéseket, ami nem szerencsés. Ha a szülők vékony magas testalkatúak, vagy nagyon sokat nő a baba hossza, elkezd mozogni, mászik, jön megy ezek mind olyan tényezők, amiket figyelembe kell venni, amikor megítéljük egy baba gyarapodását.

Tejpép?? 1 éves kor előtt tehéntejet??? Nem értem!!


Az anyatej minősége az idő előrehaladtával semmit nem romlik. Minden babának a saját édesanyjának a teje tökéletes amíg csak szopik, 6 hó után kiegészítéssel. szóval erről biztosan nincsen szó!

404. fbogi (válaszként erre: 400. - Mancipanci)
2010. szept. 19. 20:13

Szia Mancipanci!

De jó, hogy igény szerint szopiztok még most is! Szuper!! A hozzátáplálás után sokszor folytatódik a dolog elválasztásként. Így viszont ahogyan ti csináljátok, szoptatásbarát módon a szopásokat egészítitek ki. Így 1 éves kor körül a szopás egyéb étel arány 2/3-1/3 és kb 3 étkezéskor kap mást is a baba. Szóval nagyon jól csináljátok. A szopi elmaradása úgy fog megtörténni, hogy amikor egy adott szoptatás után már viszonylag nagy mennyiséget eszik meg, akkor a következő szopás ideje kitolódik míg végül 1 elmarad. Az, hogy hogyan fogják követni egymást, és melyik marad el először, nem lehet előre megmondani. Ami általában jellemző, hogy a reggeli és esti marad meg legtovább. A WHO 2 éves korig javasolja a szoptatást, illetve azon túl, amíg csak a baba és mama szeretné.

A védőnőtöket ahogyan te sem, én sem értem. El kellett volna maradni a déli szoptatásnak???

További sok-sok szopis hónapot kívánok nektek!!

Bogi

403. a360345bdd (válaszként erre: 402. - Mancipanci)
2010. szept. 19. 19:23

Kezet foghatunk! Ugyanezzel b.szogat a védőnő! Miért kellene minden babának pufinak lennie? ÉS miért a súlyából akarja megállapítani egészséges-e, boldog-e?????

NINCS OLYAN, HOGY NEM JÓ TEJ!

Természetes, hogy mozgalmas életet él, mindent fel akar fedezni, mindent ismerni akar! EZ is azt bizonyítja, hogy végtelenül értelmes, életrevaló gyermeked van!

Hédike is kap tejpépet, túró rudival, joghurttal, gyümölccsel mikor mivel, de mindig szopizik rá egy jóízűt ;)

Hiába no, ami jó az jó!

402. Mancipanci (válaszként erre: 401. - A360345bdd)
2010. szept. 19. 16:23

Nagyon köszönöm!

A védőnő nálam tejpéppel probálkozott, mondván, hogy sovány a gyerek, de mivel a gyerekorvos nem mondta, én nem erőltettem. Egyáltalán nem értem, hogy minek, ha van elég tejem. Illetve biztosan ezt nem tudhatom, de szopi után nem sír, így valószínűleg ki lett elégítve az igénye.

Persze ott a másik érv, hogy hiába van elég, ha nem megfelelő minőségű.

Szerintem nem sovány! Valóban nem kövér és nem is duci, de nem értem miért is baj ez?

Eszik rendesen és elég mozgalmas életet él napközben.

401. a360345bdd (válaszként erre: 400. - Mancipanci)
2010. szept. 19. 12:35

Szia!

Az én lányom 28án lesz 1 éves és még most is igény szerint szopik. Egyik szopit sem iktattam ki! Ebéd mellé is kap cicit, mert kéri. Éjjel is kelünk 3x 4x szopni. Erős egészséges boldog baba. És igen, vannak napok amikor 1-1 szopi kimarad, mert nem kéri, mert jobban ízlik a csicseriborsó fasírt, a meggyszósz stb.

Szerintem ők tudják a legjobban mikor mi kell nekik. Nekem már tápszert is írtak fel, hogy milyen jó az. kétszer kapott belőle, aztán rájött, hogy jobb a cici. :DDDD


Nagyon jól csinálsz mindent!

2010. szept. 19. 09:49

Tud valaki segíteni? Az igény szerinti szoptatás híve vagyok, így tudatosan elválasztani sem szeretném a gyereket.

Kislányom 10 nap múlva lesz 9 hónapos. Egyenlőre így telik a napja. Általában 3 óránként szopizik, 10.30 és 16.30. tízórai illetve uzsonna, valamilyen gyümölcs formájában. Dél körül ebéd, de előtte szopizik. Néha vacsorára is kap az ebédről maradt főzelékből. A védőnő szerint a déli szopizást már el kellett volna hagyni, majd szépen lassan a többit is. Legutoljára az reggeli és az esti elhagyása marad.

Szóval, a kérdés az, ha tudatosan nem hagyom el a szopiztatásokat, akkor hogy fog elmaradni? Egyszercsak azt mondja, már nem igényli?

Akik igény szerint szoptatátok a gyereketeket, hogyan csináltátok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook