Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


1994. Vigyorex6
2015. okt. 15. 09:46

Szofi! Már csak 1 nap! :) Gyere majd a hírekkel. :)


Poszmete! Hogy vagy ma? Fogsz tesztelni? Vagy kapsz valamilyen szert, amitől nem lehet? Amúgy Szofi jól mondja, nekem sem volt tünetem mikor kiderült, hogy sikerült, pedig az ikrekkel magas a hcg. De érthető, hogy mindenki keresi a tüneteket. Én is ezt tettem ...

1993. Vigyorex6 (válaszként erre: 1990. - Sajert)
2015. okt. 15. 09:41
Mivel te nem Murberes vagy, így a túlmisztifikálás nem rád vonatkozott, abban viszont biztos vagyok, hogy senki nem vár vállveregetésre, de zokogva sem akar kijönni. Nem az az orvos dolga, hogy betegségtudatot generáljon. Mi pl teljesen egészségesek vagyunk, kizárólag stop van a petevezetőimben. Szerintem az ha 13 sejtből 12 100%-os embrió lesz és elsőre megtapad a 2 beültetett, az jó bizonyíték erre. Ezért nem tudom megérteni a nemtörődömségből származó időhúzást. De azon a pénzen amit miatta buktunk a semmiért, tényleg mehettünk volna Harkányba. :D :D
1992. Szofi33
2015. okt. 15. 08:54
Köszönöm lányok, hogy megosztottátok a hsg-s tapasztalataitokat és biztattok! Gyorsan itt a holnap, túl leszek rajta és megint közelebb vagyok egy lépéssel a babához...
1991. Szofi33 (válaszként erre: 1985. - Poszmete)
2015. okt. 15. 08:48

Kitartást poszmete! Pár nap, és kiderül...

Egyik barátnőmnek a vérvétel napjára teljesen elmúltak a tünetei, se gyakori pisi, se mellérzékenység, se hasszurka, semmi. Most már 12 hetes.

Ez is egyénfüggő. Ne törődj semmivel, csak bízz a babákban. Drukkolok nagyon!!!!

1990. sajert (válaszként erre: 1982. - Vigyorex6)
2015. okt. 15. 08:29
Nincs túlmisztifikált képem - szerintem - róla, és igen, elsőre sikerült, de majd két évig előtte hozzá jártam, (3 óra utazás, volt hogy fél tíz helyett délután 3-kor(!!) jutottam be), az összes szabim, betegszabim oda ment el! A férjemnél van a nagy baj, ahogy róla beszélt, a bicska kinyílt a zsebembe, de nem azért járok oda, hogy poénkodjon és veregesse a vállamat. Megbízom benne, de miután visszaültetik, onnantól fogva nem rajta múlik! Vagy befogadja a szervezet az embriót, vagy nem... Úgy gondolom kapok egy lehetőséget, hogy legyen gyerek, és bízok benne, hogy ők hozzásegítenek. 50 ézzel ezelőtt mehettem volna Harkányba :-)...
1989. ada78 (válaszként erre: 1983. - Szofi33)
2015. okt. 14. 20:43
Jelentem en ma voltam hsg-n a prof tesojanal a Bajcsyban.rajtam kivul meg 2 lany volt ugyanezen a vizsgalaton.es hogy tenyleg mennyire alkat kerdese, 3an haromfelekeppen viseltuk, az egyik lany a kateter felhelyezes utan volt rosszabbul, a masik a rontgen utan mar a szobaba visszaerve. Nekem semmi bajom nem volt, csak most estefele kezdtem picit gorcsolni. De abban mindharman egyetertettunk hogy rosszabbra szamitottunk. Ugyhogy Hajra!
1988. Vigyorex6 (válaszként erre: 1986. - Szofi33)
2015. okt. 14. 17:49

Ez a lényeg szerintem, hogy tudj bízni az orvosodban. :)


Nekem nem hsg volt, hanem lapar 3 nap bent fekvéssel, de a hsg pikk-pakk megvan és sokaktól azt hallottam, hogy nagyon jól viselhető. Esetleg cataflammal, nospa-val készülhetsz. Előbbit már az átfúvás előtt beveheted. Kitartás!!! +++

1987. Vigyorex6 (válaszként erre: 1985. - Poszmete)
2015. okt. 14. 17:44

Szió! A szúrka lehet nagyon jó! Sajnos át kell vészelni ezt az idegőrlő bizonytalanságot, de szeretnélek biztatni.

Anno nekem az első hullámvölgy az 5. napon volt. Két nappal később alig láthatóan pozitív lett a teszt (20-as). A 6. napon szúrkált a hasam a köldököm és a szeméremdombom közti részen. 3 napos embriókat kaptam vissza.

Tarts ki! Nagyon drukkolok! <3

1986. Szofi33
2015. okt. 14. 17:41

Nem egy szószátyár ember, de engem valahogy meggyőzött, bízom benne. Másképp nem is megy... Tegnap még egy bíztató mosolyt is eleresztett :D


Leginkább talán a kórházi kiszolgáltatottságtól félek. A fájdalmon kívül :) Köszönöm s biztató szavakat! :)

1985. poszmete
2015. okt. 14. 17:21
Sziasztok. ET+6 napon vagyok. Elfogyott a lendület meg a mosolygás. Para van. Bár kicsi szurkálás van,meg a melleim szétdurrannak,mást nem érzek. Lehet,hogy csak az utrogestantól van.
1984. Vigyorex6 (válaszként erre: 1983. - Szofi33)
2015. okt. 14. 15:48

Szerintem éppen ettől szép minden, hogy vannak kivételek. :) Ez esetben Te! Soha nem hallottam még jót a profról, de végre megtört a jég. :D


A hsg-től nem tudom a fájdalom miatt félsz vagy az eredménytől, de mindkettő áthidalható. Az útra koncentrálj és a célra, és sose hallgass végig olyat, aki panaszkodik, hogy így fáj, úgy ez + az (bármi). Nincs két egyforma ember, egyforma eset.

1983. Szofi33 (válaszként erre: 1979. - Sz.Klaudia)
2015. okt. 14. 15:15

Szia Klaudia,

Bárkit fogadnak, lakóhelytől függetlenül. Telefonon tudsz időpontot kérni első konzultációra. Erre pároddal együtt kell érkezni, és kérnek 1 éven belüli rákszűrést és minden egyéb nőgyógyászati zárójelentésedet, ha van.

Mi először egy doktornőhöz kerültünk, pár oldalas kérdőívet ki kellett tölteni, aztán volt egy kis beszélgetés, elmondta minek kell meglennie a következő alkalomra, és megnézett UH-on.

Volt 4 alkalmas vérvétel, páromnak egy külsős és egy ottani spermavizsgálat. Plusz mivel mi nem vagyunk házasok és nem is tervezzük, kellett közjegyző által hitelesített élettársi/együttélési nyilatkozat. Valamint bármilyen egyéb betegséged kezelőorvosától egy kvázi engedély, hogy állapotod lehetővé teszi a kezeléseket, és a kezelések sem fogják rontani az állapotod. (nekem pl. asztma miatt kellett ilyen papír)

Második alkalommal már a profhoz kerültünk. Amit, lehet hogy ezzel egyedül vagyok a csapatban, de én személy szerint nem bántam meg, hiába a sok lehúzó, negatív vélemény róla. Ott az eredményeid/eredményeitek függvényében megmondja, hogyan tovább.

Kérdezz nyugodtan!


Nekem pénteken lesz a HSG-m. A II. nőin. Tegnap a prof oda küldött, nem a testvéréhez, és meglepett, hogy kaptam rögtön időpontot, de örülök, hogy nem kell egy ciklust végigizgulnom. Félek eléggé.

1982. Vigyorex6 (válaszként erre: 1977. - Sajert)
2015. okt. 14. 10:22
Ne is mondd a stílusát. De ezt csak az tudja aki hozzá került.A Murberesek el sem tudják képzelni. Ha hozzá kerülök, nekem pl könnyen adták volna a babáimat és lehet, hogy túlmisztifikált képem lenne a Sotéról, így viszont 1 évig csak feleslegesen utaztam napi 5-6 órát és hallgattam a flegmázását. De nyilván én is csak azért érzem át mások helyzetét, mert én is bejártam ezt az utat.
1981. Vigyorex6 (válaszként erre: 1980. - Krisztynna)
2015. okt. 14. 10:01
Szerintem Tündi helyében te is kiborultál volna.
1980. krisztynna (válaszként erre: 1977. - Sajert)
2015. okt. 13. 23:51
Nekem is ellenoriztek a katetert,hogy a kis csibeim kijutottak-e a méhembe.Remsztorikat szerintem mindenhol hallani.
2015. okt. 13. 21:09

Sziasztok!


szeretnék érdeklődni, segítséget kérni Tőletek. Mi 1 éve próbálkozunk, eddig még nem jött össze a baba. A helyi sztk-s nőgyógyászt inkább nem minősíteném.

Szeretnék találni egy orvost, aki normális, és foglalkozik is az emberrel.

Kérdésem az lenne, h a Sote 1-re bárki mehet, mert én vecsési vagyok. Hogyan működnek ott a dolgok?

Köszönöm a segítséget. Szép estét

1978. girl62
2015. okt. 13. 17:59
Sziasztok! Ha van valakinek feleslegessé vált clostylbegyt tablettája (bontatlan doboz), megvenném. Írj privit!
1977. sajert (válaszként erre: 1976. - Vigyorex6)
2015. okt. 13. 15:51
Nálam az embriológus ellenőrizte, hogy mindhárom kijött-e az inkekciós-tubusból (nem tudom a szaknevét). Utána mászhattam le csak az ágyról. Elképzelhető hogy mára már megfakult a tudása, mondjuk engem múltkor nagyon felkészültem várt, egyből kérte pl. a belgyógyász engedélyt, ami nem mindenkinek kell. Ja, és pénzt egy fityinget se látott tőlem. Se 8 éve, se most. Se a konzultációkon, se a beavatkozásokon. Eszembe se jutott, csak már több helyről olvastam, hogy valaki pl. fizet a hsg elvégzéséért, pedig közkórházban csináltatja meg. Nekem a stílusával vannak bajaim (mondjuk most kedvesnek is volt mondható)...
1976. Vigyorex6 (válaszként erre: 1975. - Sajert)
2015. okt. 12. 23:07

Szerintem is nagy koponya lehetett régen Urbancsek, de mára vagy szenilis lett vagy simán belesz.rok. :)


Nekem felírt egy ezer éve forgalomból kivont fogamzásgátlót, Tündinek meg csak az egyik embriót "lőtte fel", a másikat a katéterben felejtette.

1975. sajert (válaszként erre: 1974. - Linduska76)
2015. okt. 12. 20:53
Sajnálom, hogy nem sikerült, de mindenki más. Nekem a beülti előtt megmutatták őket, igaz bő nyolc éve volt... Rajtam kívül még hárman voltak aznap, és csak nekem sikerült (első beültetésre) - mondjuk én voltam a legfiatalabb a 31 évemmel... Az, hogy nem tapad meg, meg 6 hetesen elvesztetted a magzatot, azt szerintem nem ők befolyásolják. A prof. egy prosztó stílusú ember (nem is kicsit), de nagyon jó szakembernek tartom. Megmondta őszintén, hogy kb. 6% az esély a gyerekre. Most már másodikos. A fagyasztottakért (4 db) mennék vissza, de közbeszólt a testem... Érdekességképpen ma volt először nem prosztó, csodálkoztam is rajta! Remélem a másik helyen szerencsével jártok! És nemsokára egy másik topikban (pl.: 2016-ban babát várók) találkozunk :-).
2015. okt. 12. 19:48
Sziasztok,nekem a második beültim fagyasztott volt 0.Kettö embriót kaptam vissza.Az elsönél is a 3-ik friss punkcióból 3-at kaptam vissza.38-at töltöttem.Ebből egy tapadt meg ami 6hetesen elment.A negyedik most volt a szabijuk előtt.Fagyasztott.3-at kaptam vissza. 0.El sem indult semmi.Kb hatan voltunk azon a nap fagyi beültin.Egyikünknek sem sikerült.El sem indult a terhesség senkinél sem.A pláne az egészben,az volt hogy nem látta senki sem a kis embrióit,mert állítólag nem volt jó a monitor.De ott sem ahol elöttünk 2-héttel volt másoknak úgyszint fagyasztott beültetése.Erröl ennyit...Itt maradt még 14 embrióm.Sajnálom őket,de intézményt váltottunk.Egy lehetöségem maradt,nemakarom,hogy itt szúrják el.39-et töltöm az idén.Itt egyhelyben topogtunk.Sajnos a fagyasztott málna sem olyan mint a friss.Nem véletlenül kapjuk a legszebbeket vissza lefagyasztás előtt.Bocs ha bárkinek is belegázoltam volna a lelkivilágába,de ami itt van az egy futószallag.Sajnálom, hogy elpazaroltam itt 4 évet.Mindenkinek a legjobbakat és mielöbbi babásodást kívánok!
1973. poszmete
2015. okt. 10. 21:28
2
1972. sajert (válaszként erre: 1966. - Evipoll)
2015. okt. 10. 19:37
Nekem a fagyasztottból kettőt fognak beültetni, mert nem vagyok még 40 éves ("csak" 39). Bő 8 évvel ezelőtt, az első gyereknél már hármat kaptam vissza 31 évesen. A fene se érti ezt... 10 évig ingyen őrzik.
1971. poszmete (válaszként erre: 1966. - Evipoll)
2015. okt. 10. 16:45
Szia. 36éves korig embriót ültetnek be. Illetve javasolnak. De ellenkezhetsz. A maradékot 10 évre fagyasztják le. ET előtt rendelkezhetsz róluk
1970. Deary (válaszként erre: 1969. - Szofi33)
2015. okt. 10. 16:30
Köszönöm válaszod! Ennek azért annyira nem örülök. De majd megoldom valahogy.
1969. Szofi33
2015. okt. 10. 07:15

Köszönom poszmete a válaszod! Du. már valóban nem sikerült időpontot kérnem.

Az jó, ha nem ragaszkodik a tesójához, ez esetben az fog dönteni, hová kapok hamarabb időpontot. Szeretném, ha még idén történne valami...

Deary, nekem volt az elsőn, szerintem úgy készülj, hogy lesz. Kivéve, ha épp akkor lesz meg neked.

1968. Deary
2015. okt. 10. 06:54
Sziasztok! Én is kérdeznék! A legelső konzultáción még nincs vizsgálat ugye? Nem lenne gond, csak vidéki vagyok, Pesten dolgozok és melóból mennék. Higiéniai okokból a kérdés! :)
1967. Deary (válaszként erre: 1961. - Poszmete)
2015. okt. 10. 06:51
Szia! Megy a drukk! Pihenj sokat!!
1966. evipoll
2015. okt. 9. 21:22
sziasztok. sote-re jarunk ivf-re, a kèrdès a kovetkezo: ha tobb megtermekenyult pete van (6) es en egeszseges vagyok, 33 eves (plusz van egy lanyom az elso probalkozasbol), akkor a protokoll szerint hany embriot ultetnek be (nyilvan en dontok, de a dokik vajon alt. mit mondanak)? lefagyasztas meneterl(ar, mennyi diore stb) tud valaki valamit mondani? koszonom. E.
1965. CAndi77
2015. okt. 9. 13:48

Sziasztok Lányok!


A következő ciklusba kezdjük a lombikot, ami vélhetőleg október 16-án kezdődik. :-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook