Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1483. doxikri (válaszként erre: 1481. - Anka71)
2009. szept. 21. 11:43

És azt is hallottad, hogy az önkormányzatoknak "megengedi" a kormány, hogy 3x-ra emelje a térítési díjakat? Mikor így is 6000 ft körül van egy 100%-os ebéd az iskolában?

Tehát díjemelés+ elveszik a támogatást. Ahol munkanélkülin vannak a szülők, vagy már éppen azon sem? Ők valószínűleg nem így gondolták pár éve, mikor gyereket szültek, hogy lassan semmi bevételük nem lesz az embereknnek....és ne mondjátok, hogy mindenütt lehet munkát találni! Mert ez ennyire nem egyszerű!

1482. f8db0709b8 (válaszként erre: 1481. - Anka71)
2009. szept. 21. 11:03

Ez tulképpen valahol érthető,de egyben kitolás is!

Egyébként egyetértek veled,és akik igy gondolják,hogy nem valamire számitva kell szülni.....

1481. Anka71
2009. szept. 21. 09:12

Tudom, hogy lerágott csont, előlről-hátulról átbeszéltük már. Mégis valamitől egy kicsit kinyílt a bicska a zsebemben:

Arról volt szó egy tv műsorban, hogy több önkormányzat (vagy mind, nem tudom, mert nem vagyok érintett), megszünteti a három gyerekesek ingyen étkeztetését (napközi, ovi).

Ennek kapcsán több anyukát kérdeztek, hogy mi a véleménye. Persze, hülye kérdés, ki az, aki tapsikol ennek?

Viszont egyik anyuka kerek-perec kijelentette, hogy ő egyszerűen nem is fogja tudni kifizetni ily módon a három gyereke ovis és napközis kajálását.

Itt jön be az, szerintem (amit azért páran írtak itt a fórumban), hogy nem valamire számítva kell bevállalni a gyerekeket. Hanem úgy, hogy minden esetben tudja kajáltatni, mert végülis az ő dolga.

Csak ennyit akartam hozzáfűzni.

1480. e28ddc7c9b (válaszként erre: 1472. - Veronika27)
2009. szept. 12. 20:59

Most így bele gondolva 10 év múlva boldog nyugdíjas lehetnék...

Anno 1979-ben mikor elkezdtem dolgozni, 55 év, és 10 év munkaviszony kellett a nyugdíjhoz. Később már nem tudom mikor 20 év munkaviszony. Aztán 57 évesnek, 60 évesnek kellett lenni, illetve 30 év munkaviszony.

Ma már amikor a nyugdíjról beszélnek, legyintek egy nagyot, mert ameddig élek addig dolgozom.

Addig csűrik-csavarják, hogy az én korosztályom már csak "két ásónyommal a föld alatt" élvezi a nyugdíját.

1479. doxikri (válaszként erre: 1478. - Veronika27)
2009. szept. 11. 15:43
Igen, a párom így csúszott le róla! Ő most 45, jövőre ment volna, de nem megy....majd valamikor!!
1478. Veronika27 (válaszként erre: 1477. - Doxikri)
2009. szept. 11. 15:42
A párom nagybátyja rendőr itt, még egy évet dolgozik, aztán nyugdíjba megy. 45 éves. De azt hiszem, ők lesznek az utolsó turnus, a többiek csak később mehetnek majd.
1477. doxikri (válaszként erre: 1476. - A0c1361e44)
2009. szept. 11. 15:11
Ugyanaz, mint bármelyik egyenruhás cég. Az iskola miatt van, mert nem mindegyik szakközepet fogadják el szolgálati időnek, ill. munkaidőnek, csak ami valami listában benne van, Az én párom is ezért hmarad még + 4 évet...persze nem mostantól, hanem majd....addig meg még bármi lehet! Sokan akarják, hogy ne legyen nekik korkedvezmény....őket azért szolgálatba állítanám pár napra!!!
1476. a0c1361e44 (válaszként erre: 1475. - Doxikri)
2009. szept. 11. 14:41
Igen? Én úgy tudtam, hogy egyenruha és 20 év szolgálat. Hát szép. És ott vannak még a tűzoltók nekik van lehetőségük előbb nyugdíjba menni?
1475. doxikri (válaszként erre: 1473. - A0c1361e44)
2009. szept. 11. 13:29

Már náluk (rendőr, katona) sem olyan egyszerű a dolog, mert szigorítottak rajta.

Pedig egy 50 körüli rendőrtől, ennyi pénzért már nem sok mindent lehet várni

2009. szept. 11. 10:50
Ha megvan 40 év munkaviszonyod és fizetted a járulékokat, akkor 58 évesen nyugdíjba mehetsz. Ez csak akkor kivitelezhető, ha 18 éves korodtól dolgozol. Ha 20 éved van, akkor 61 évesen, 15 biztosított év után pedig 63 évesen.
2009. szept. 11. 10:01

Magyarországon csak a rendőrök, katonák mehetnek ilyen korán nyugdíjba. Előnyugdíj is csak akkor van, ha meg van x idő szolgálati idő, és betöltötted az az életkort, hogy már csak 3 éved van a nyugdíj korhatárig. Tehát jelenleg 62 évesnek kell lenni és 37 év szolgálati időnek.

Jól értem, hogy már nyugdíjas lehetnék nálatok? Vagy a szolgálat idő 40 év?

2009. szept. 11. 09:26

A minimálbér úgy tudom, olyan bruttó 540 euró. A SZJA ugye jövedelemfüggően változó, a legmagasabb 41%, aztán 26 és 16%. Munkanélküli segélyt nem tudom.

"Szlovéniában minden 55 év feletti dolgozó különleges védelmet élvez. Részleges nyugdíjba vonulás esetén az idősödő munkavállaló jogosult rövidített munkaidőben dolgozni."

Szlovéniában a nyugdíjkorhatár férfiaknál 40 év járulékfizetés esetén 58 év, 20 évnyi biztosított időszak után 63 év, illetve 15 évnyi járulékfizetés után 65 év. A nők öregségi nyugdíjkorhatára 40 év biztosított időszak esetén 58 év, 20 év járulékfizetés után 61 év, 15 évnyi biztosított időszak esetén pedig 63 év.

1471. doxikri (válaszként erre: 1469. - Veronika27)
2009. szept. 10. 20:41

Itt? Ugyan!

Azt már el se mond, hogy ott mennyi a minimálbér, meg a munkanélküli segély. Ja. meg mennyi az adó és az áfa!

1470. a0c1361e44 (válaszként erre: 1469. - Veronika27)
2009. szept. 10. 20:04

Azért, mert vagy nem akarnak annyi plussz juttatást adni, vagy be sem jelenti a dolgozót, így nincs cafetéria, illeve igaz, hogy jelenleg adómentes a BKV bérlet, de nem lehet tudni meddig.

De szerintem elsődlegesen nem akar adni legtöbb cég, mert túl jól érezné magát a munkavállaló.

95-ben még az étkezési hozzájárulást pénzbe kaptuk (az én munkahelyemen), hozzárakták a fizetéshez, amiből adót egyebet vontak, aztán jött az étkezési jegy, most szerintem jövőre valami hasonló lesz 95-höz. Tehát ismét kiderült, hogy visszafelé lépkedünk:(

1469. Veronika27 (válaszként erre: 1468. - Doxikri)
2009. szept. 10. 19:47
Itt az a szerencse, hogy utazási és étkezési hozzájárulást adnak minden munkaszerződés mellé. Ezt nem tudom, M.o-on miért nem lehet kivitelezni.
1468. doxikri (válaszként erre: 1465. - A0c1361e44)
2009. szept. 10. 16:50

Vidéken, ha vállalkozónál kapsz munkát, akkor bejárás pénzre ne is számíts! Mindegy mivel mész munkába....és, hogy miből!! Pedig nem ritka, hogy valaki 30-40 km-re dolgozik.Tehát a fizetésből, már vond is le a havi bejárás árát. Akkor, mi marad?

Pláne, ha még be se vagy jelentve, mert itt, az is általános!!

1467. doxikri (válaszként erre: 1465. - A0c1361e44)
2009. szept. 10. 16:46

A munkanélkülim alatt, dolgoztam közhasznú munkán a helyi iskolában. A fizetés minimálbér. eddig oké! de a munkaidőbeosztás: reggel fél héttől, kilencig, majd 1 órától, 5-6 óráig.

Mi nem a faluban lakunk, hanem attól 6 km-re. Hegyen erdőben. Itt se troli, se metró, se villamos, se busz....csak az autó, vagy jó idő esetén bicikli.

Autónk egy van.

A gyerek és a párom 8-ra mentek suliba, ill. dolgozni. A gyerek 1-fél2-kor jött haza,a párom este 8-kor.

Na,most képzeld el ezt a logisztikát:

A párom reggel levitt engem, majd hazament. 8-ra lejöttek a gyerekkel, ott hagyták nekem az autót, amivel én 9-kor hazamentem. Közben vásárlás, főzés takarítás 1-ig, akkor újra le a faluba dolgozni, közben fél kettő körül hazadobni a gyereket, aztán vissza, majd 5-6 tájt újra haza, majd este la a páromért és haza!

Mindez egy tavaly, tavasszal, hideg, hó, jég stb. Tehát bicikli kizárva.Szerintetek mennyi maradt a minimálbérből?????? Mikor kifizettem a benzinpénzt abban a hónapban???

1466. Toprengo
2009. szept. 10. 16:22

Sziasztok!

Én is sokat töröm a fejem a megélhetésen.


A húgomékat sajnálom rettenetesen, mert ők alig tudnak megélni a férjével. Húgomnak közgazdasági diplomája van, ezzel egy élelmiszer-boltban dolgozik már évek óta. A főnöke nagyon kihasználja őt, rengeteget kell túlóráznia. A fizetése felháborító: nem éri el a 80000 ft-ot!!! Okos és szép a húgom, mégsem talál másik állást, mert egy kisvárosban laknak. A férje a kórháznál dolgozott évekig betegszállítóként, sokszor 24 órázott, ünnepnapokon is dolgozott, szintén nem kapott magas fizut. Most talált egy jobbnak tűnő munkát, nagyon szorítok neki, hogy sikerüljön! Csak az a gond, hogy vidéken dolgozik most már, így sokszor napokig nem fognak találkozni a húgommal. És ami a legrosszabb: pár éve hitellel vettek egy régi házat, sajnos devizahitelből, és a törlesztőrészletük már 70 ezer ft havonta. Így nem mernek még gyereket vállalni, hiszen miből???

1465. a0c1361e44 (válaszként erre: 1464. - Doxikri)
2009. szept. 10. 16:02

Sajnos ezzel egyre többen leszünk így.

Középiskolába már a könyvek is horrorisztikus összegekbe kerül. Az elsős a legdrágább, és még a járulékos dolgok (füzet, számológép, stb, stb.)


De már az is valami, hogy hitel nincs:)


Igen, ezaz. 16-18 órát minimlbérért! És megint ott vagyunk, hogy a bérek miért lefelé mennek...

Ezt nem tudhattuk x éve, így nem tudtunk felkészülni. Most meg ha sikerül elhelyezkedni minimálbérért napi nem 8 órába, hanem többe, akkor, hogy lehetne még plussz munkát vállalni is? És ha dolgozunk vannak kiadások (bérlet, kaja, stb.) Mennyi marad a minimál bérből akkor?

1464. doxikri (válaszként erre: 1463. - A0c1361e44)
2009. szept. 10. 15:46

Én most pont nem dolgozom, bár kiszámoltuk, hogy jobban jövünk ki, ha itthon maradok és biztosítom a hátteret a páromnak a munkájához, mintha elmennnék minimálbérért valahovánapi 16-18 órában dolgozni.

Nekem már nincs munkanélkülim se, de megtanultam úgy sakkozni a pénzzel, hogy ki tudjunk jönni. Hála istennek, a hiteleink tavaly lejártak. Pont jókor!

De ez akkor sem egy normális állapot.

itthon már csak egy gyerek van( ettől vagyok én lenézett egy gyerekes! :-)) )de ő meg 2 év múlva kezdi a gimit, akkor meg még többe fog kerülni az iskolába járása.

Félrerakni nem tudunk, mert mindig jön valami be nem tervezett kiadás! Jövőkép? Hát az nincs!!

Örülünk, hogy élünk!!

1463. a0c1361e44 (válaszként erre: 1460. - Doxikri)
2009. szept. 10. 15:35

És az a borzasztó ebben, hogy Te is dolgozol/dolgoztál és mégis csak ennyi jut.

Na és jön a gyerek téma: ahogy telik az idő, ahelyett, hogy félre tudnánk tenni, még a gyerekünknek sem tudjuk megadni azt, amihez szokott.

1462. doxikri (válaszként erre: 1461. - Bcicus)
2009. szept. 10. 14:42
Tudjuk. :-)
1461. Bcicus (válaszként erre: 1460. - Doxikri)
2009. szept. 10. 14:40

Én ezt elhiszem, hogy az van akinek sok, de én arra gondoltam, ami egy kutya költsége, normáls áron, ha nem kell gyógy táp meg hasonlók.

Közvetlenül az eredeti témához már nem angyon van mit írnom, mert leírtam a véleményem.

1460. doxikri (válaszként erre: 1459. - Bcicus)
2009. szept. 10. 14:26
Na, akkor itt térjünk is vissza az eredeti témához, arra a mondatodra reagálva, hogy az általad leírt kutyaköltség nem nagy összeg egy hónapban. Hiszed-e vagy nem, én havonta 60 ezer ft konyhapénzből gazdálkodok. És abban benne van a kutya is. (és nem éhezik)
1459. Bcicus
2009. szept. 10. 14:21
Hagyjuk szvíesen beszélek árakról vagy bármi másról másik topikban, mert ez itt tényleg off, csak azért írtam be, hogy abszolult nem egy nagy összeg és akkor sem ha válság van és ha valaki tényleg családtagnak tekinti, akkor az utolsó kenyér serclit is elfelezi vele, hoygha mondjuk a válság miatt nincs pénze, nem fog megválni tőle.
2009. szept. 10. 14:14

Én a kutyákhoz nem értek, de szerintem nem minden keverék kutya a gazdák felelőtlensége. A kutyatartó nem azért ereszti össze a kutyáját, mert mindegy neki. Ez egy ösztön (szaporodás), mint az embernél. Ha a kutya kiszökik nem nézi ám, hogy fajtiszta e a szomszéd kutyája:)


Biztos írtam hülyeséget:)))

1457. doxikri (válaszként erre: 1454. - Bcicus)
2009. szept. 10. 14:10

Így már tényleg szét offoljuk a témát.

Ezt inkább egy kutyás fórumra. Oda viszont én azért nem megyek, mert én nem értek a kutyákhoz,én csak szeretem őket és ami nekem van, az meg családtag. Szeretetből nevelem, nem hozzáértésből.

Na én kutyául vagyok, ezt a témát részemről lezárom.

1456. H.Ancsi (válaszként erre: 1453. - Doxikri)
2009. szept. 10. 14:08
nem, nem vagy hülye, csak van aki ugy próbál véleményt cserélni, hogy ugrik az első ugorható szóra, szerintem ennyi.
1455. H.Ancsi (válaszként erre: 1454. - Bcicus)
2009. szept. 10. 14:07
a 60-70 ezer kicsit sok havonta, némi kutyástapasztalattal a hátam mögött, de ez itt nem egy kutyásfórum, egyébként van ilyen néhány ahol szivesen eszmét cserélek veled kutya témában.
1454. Bcicus (válaszként erre: 1452. - Doxikri)
2009. szept. 10. 14:03
Nem mondtam, hogy baj van velük. Nem egy és nem kettő keverék kuytát mentettem már meg és imádtam őket, de ezek a keverék kutyák a gondatlan össze vissza szaporítás eredményei és sajnos nagy többségben ők kötnek ki menhelyen. Mert te bizonyára nem, de sokan úgy vannak vele, hogy ingyen van jó lesz a kertbe, aztán ha valami még sem tetszik akkor repül, mert sajnos sokan úgy vannak vele, hogy a kutya egy tárgy és ha ingyen van akkor nincs is értéke, tehát ki lehet dobni, ha valki vesz egy tenyésztőtől egy fajtatiszta tkv-es és egészségügyi szűrésekkel rendelkező szülőktől egy kicsit, jobban átgondolja mielött megvezsi. És ha netán még sem tudná tartani a tenyésztő vissza veszi. Van olyan aki azért visz haza nagyobb keverék kutyát, hogy a harci kutyái azon gyakoroljanak, volt nálam ilyen "ellopott kuty" (állatbarátok ellopták tőlü) csoda volt, hogy még élt. Sajnos magyarországon sok embernél a kuyta csak egy tárgy amit lehet csereberélni és csak arra van, hogy a ketben legyen, de ha mondjuk ás egy gödröt akkor repül. Nincsidehaza kutyatartási kultúra.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook