Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon nagycsalád, de 4 gyerekkel fórum

Nagyon nagycsalád, de 4 gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 98. - 6dd28a8227)
2015. szept. 8. 18:16
Gratulálok! Boldog babavárást!
2015. szept. 7. 16:53
Sziasztok! Sikerült jön a teso. Igaz nagyon nehèz ez a terhessèg. Veszèlyeztetett vagyok. Hol vèrzek hol barnázok. Terhes tünet szinte minden.nagyon fáradt vagyok. Nem örülök hogy vita alakult itt ki.egy egyszerű kèrdès akart lennu de nagyon mèlyre ment. A csalad nem tudja 9-10 hetes vagyok orvosi fegyületett alatt fèlek hogy baj lesz ìgy nem szolok rá. Vigyázzatok magatojra
2015. aug. 28. 16:21

Én meg elkezdtem dolgozni..


Hihhetetlenül szuper..


De bizony nem menne segítség nélkül.


Gyerekek még itthon a szünetben, a kicsim most meg lázas is.

Nekem ennek ellenére menni kell, nem is akarok itthon maradni.


Viszont szuper, hogy most mások csinálják, amit eddig évekig lenézve én csináltam..


Persze így is mosok, vásárolok, főzök sokat, de nagyon jó, hogy most máshol vannak a súlypontok, eddig nagynak tartott problémák eltörpülnek.


A közvetlen kolleganőm is 3 gyerekes, a főnököm 4 gyerekes, szintén bölcsis kicsivel, és más mérnökök is vannak az osztályon 3-4 gyerekesek.. Olyan jó látni, hogy azért nem áll meg az élet így se.


És bizony még a 6 órában dolgozó 3 gyerekes váltótársam se tudja megoldani bébiszitter nélkül, pedig helyben lakik.. Egyszerűen nem ér oda mindenkiért, amikorra kéne... Neki az anyukája még dolgozik, nem sokat tud segíteni, de heti 1x-i segítséget viszont kifizet a lányának..


A másik két 4 gyerekes kollegám férfiak, vezetők, az egyiknél most kezd az anyuka is dolgozni.. Már ő is jött tőlünk kérdezni, hogy mi ugyan hogyan oldjuk meg, mert kezd otthon kikészülni mindenki..


Tehát nem könnyű, de nagyon jó olyan környezetben lenni, ahol legalább értik a problémát, és még segíteni is tudunk egymásnak a megoldásban a munkahely megtartása mellett.

2015. aug. 25. 18:02
Sziasztok :D
95. Nyunyóka83 (válaszként erre: 94. - Andurka85)
2015. júl. 30. 16:12
Szia! Tényleg elég rég nem írt ide senki:-( Nekem is ez volt,már a harmadik gyerkőc megfoganásakor,hogy erre a világra három gyerek?stb.Hat gyönyörű,tündér gyermekünk született....Pár év múlva,bevállalnám,a hetediket is.Gondolhatod,milyen reakciók voltak,a 4-5-6 gyerkőc bejelentésénél.De nem érdekelt,segítséget nem kérünk senkitől,se anyagi,sem más,nagyszülők messze,de megoldjuk,a férjemmel.Szerintem nagyon jó ennyire nagycsaládosnak lenni,persze megvannak a nehézségek is de mindent feledtet,ahogy ránézek,a gyerekeinkre.
2015. júl. 22. 18:27
Sziasztok.Csatlakozom én is,bár látom,pont egy hónapja csend van. :) Végig olvasgattam a hsz-at. Most a fórum indítóhoz szól ez a pár sor. Nekünk 3 gyerekünk van,mind 3 tervezett,már a házasságunk elején beszélgettünk,hogy milyen jó lenne 3 gyerek majd.. aztán teltek múltak az évek, de a második gyerek születése után valahogy megtorpantunk. Dilemmáztunk..számolgattunk..közben a férjem munkahelye becsődölt... nem egyszerű idők voltak akkoriba.. el is keseredtem,hogy vége a nagycsaládos álmunknak. Aztán teltek az évek,rendbe jöttünk,szép volt jó volt minden,és belevágtunk,megszületett a 3. gyerkőcünk. Az én szüleim mellettünk álltak, a férjem szülei ellenezték, a rokonok barátok megosztottan vélekedtek, volt aki szerint felelőtlenek vagyunk... volt aki azért bántott mert irigy volt ránk,hogy be mertük vállalni Őt. Most eltelt 4 év azóta...megbékéltek a haragos nagyszülők is... de egyik ünnepi összejövetelen szóba jöttek az unokák..meg hogy remélik meg se fordul a fejünkbe a 4. baba. Csendbe maradtunk. Nekik meg nyílt a szemük tágra... :D Mondtam,hogy ha jönne "véletlenül" akkor mindenkép maradna,de nem kell parázni egyenlőre nem tervezzük. Aztán megnyugodtak(látszólag). Megmondom őszintén nagyon vágyom még egy babára.. a férjemben vegyes dolgok kavarognak.. nem a baba ellen van,de nem tudja helyesen döntenénk-e,ha ilyen nagy család lennénk.Bírnánk e... nem tudom én magam se. A terhességeim sem voltak leányálmok.. 3 császár...bár a dokim szerint nincsen gond a hegekkel..simán lehetne még.. de nem tudom. Mi is döntés képtelenek vagyunk. Várunk..hagy érjen még bennünk a dolog... elkésve még nem vagyunk,fiatalok vagyunk. A védekezéssel ,,spórolni,, szoktunk.. :D Már egy jó idelye nem vigyázunk olyan nagyon... tehát annyira nem vagyunk mi ellene...de ott van egy kis félsz..egy kis DE ,ami azért elkondolkodtat...
93. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 25. 13:35

Kedves Szurikáta!


A fórum nem rólam szól. Nem magyarázkodom, újból és újból, mit tudok, milyen és mennyi tapasztalatom van. Nem személyre kiélezve, leírtam egy véleményt, ami az enyém, nem fog senki meggyőzni az ellenkezőjéről. Elvem az élni és élni hagyni. Ha valaki eleve nem akarja a babát, nem várom el, hogy segítsen. Ennyi. Fogalmad sincs mennyi mindent tudok, mekkora tapasztalatom van. Mennyire család centrikus vagyok. Hány óvodai tapasztalatom van, ahol sehol nem kapnak ilyen megjegyzést a szülők, hogy hol a nagyszülő?...milyen család az, ahol nincs? Az ilyen elszólás,már a magánszférájukba való pofátlan, neveletlen agresszív beavatkozás.

Neveljétek egészségben, boldogságban a csemetéiteket!

Ha lehet, ne próbálj tovább analizálni, milyen lehetek, mert feltételezések, aki ismer tudja milyen vagyok, akit érdemesnek tartok rá azoknak adok bepillantást az életembe, van aki előtt nyitott könyv az életem. Ha hideg-meleg játékkal jellemezném, a feltevésed a személyemről,a jéghideggel tudnám jellemezni.

92. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - 31bc25d879)
2015. jún. 25. 08:05

Az a nehéz ebben a kérdésben, - és ez az, amit Enissa ma nem lát, az bizots - hogy nagyon sok a túlontúl önfeláldozó nagyszülő. Ez még egy dolog.


De mivel egy átlag óvodai, bölcsődei csoportnak legalább a fele ilyen, ezért az óvónők ezt veszik alapul.


Én nagyon-nagyon sokszor kaptam meg szemrehányóan óvónőktől, amikor fizikai okok miatt nem tudtam valahol jelen lenni - mert mondjuk orvoshoz vittem egy másik gyereket időpontra - hogy milyen család vagyunk "nem igaz, hogy nincs egy nagymama"..


És nem értették, hogy de, van, és még segít is, csak éppen itt volt két napja, meg jön holnap is, és nem rángathatom minden nap. Vagy éppen volt olyan, hogy új melóhelyen volt, nem tudott eljönni. Az óvónők meg azokból indulnak ki, ahol a nagyszülők inkább pótszülők..


Elég baj ez, szerintem nem csak én tapasztalom..

91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 89. - 6dd28a8227)
2015. jún. 25. 08:01

Szerintem a mai világ arról szól, hogy ezeket az ösztönöket, lelki kérdéseket hogyan tudjuk mi "emancipált, egyenjogú" nők nagyon eltitkolni, ha kell örökre...

Miért kéne mindenkinek beállni a sorba?

Én a 4. gyerek után mindent elajándékozok, és már nagyon nem vágyok gyerekre. Érdekes, eddig mindent megtartottam.. Tanlán tudat alatt ott voltak a dolgok..

Miért lennél dilis? Szerintem te vagy normális.


Egyébként a 3 meg a 4 gyerek között már nincs olyan nagy különbség, már amikor megvannak.


A terhesség nyilván strapás, nálunk volt is gond, mert volt, hogy nem tudtam ellátni a gyerekeket, mert műtöttek, meg gond volt a vesémmel. 8 hétre az egyik nagyfiam koleszos lett. Nem volt könnyű helyzet, de akkor az volt, így hosszú távon mindenki egészséges maradt.


Mert pl. a nagyszülők 2-3 hónapra már nem vállalták el a gyereket. Megértem. Rosszul inkább az esett, hogy amikor a kolesz mellett döntöttünk - náluk az oviba volt kolesz, ők ajánlották fel - akkor meg nekem estek, hogy "milyen anya vagyok én".. Hát én elmondtam, hogy beteg.. Ez van. Aztán meg tök jól vette a nagy az akadályt, és eltelt az az idő is, a nagyszülők is megnyugodtak. Szerintem egy kicsit furdalta őket a lelkiismeret, hogy nem ők vállalták el, azért is támadtak. De én azt is megértem, ha nem, anyám nem olyan alkat és kész. Anyósomnál fel sem merül, hogy elvállalna ennyit.. Mostanság segített sokat, hetekig hazahozta a gyereket a suliból. De az olyan, hogy túl van rajta egy óra alatt, aztán usgyi.. Ő ilyenre kapható, másra nem. Tudomásul vettük.

90. 31bc25d879 (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 24. 14:25

Én sem akarok veszekedni, Isten őrizz, szeretem magam körül a csendet, a nyugalmat és a békét.

Enissával meg dehogy van bajom, sőt senkivel, nem is ismerek innen senkit:)


Csak ez a "csicskáztatás" elindította bennem a gondolatokat. Mert ha ő nagymama és náluk így van, akkor azt nem szabad hagyni. Nem szabad végnélkül és határok nélkül a saját kárunkra. Aki ezt tapasztalja és így éli meg és valóban "kihasználják" az tegyen ellene, mondja ki, hogy elég. Ennyit és nem többet.


Mi nagyanyók megtettük a magunkét. Felneveltük, útra bocsájtottuk, elindítottuk a gyerekeinket. Most is mögöttük állunk, ha kellünk ott vagyunk. És még jó, hogy kellünk:)


Az én szüleim és anyósom is sokat segített nekem mikor kellett és szükségem volt rájuk. Én is ezt teszem szívesen és örömmel, hiszen az én gyerekem és az én unokáim... ki segítsen ha nem én. Egyébként meg ezt kaptam örökül. Amig a kezem, lábam mozdítani tudom a gyerekem a gyerekem, az unokám, az unokám. Ez nem kérdés. Ez így van rendjén.


És persze, lehet egyedül is...az anyai ösztön az anyai szív, a lelkünk visz minket előre és tovább erőn felül. De ha van mögöttünk egy szerető, segítő család miért kellene egyedül? Kinek jó az? Senkinek.


És hát igen, nekem is nagyon szép emlékeim vannak a nagymamáimról:)

89. 6dd28a8227 (válaszként erre: 88. - 6dd28a8227)
2015. jún. 24. 14:04
Sok parám van nem csak úgy vágjunk bele dolog van sajna ... Kezdtem egy naplót de nem.folytattam de van olyan èszlèny aki a terhessègbe , szoptatásba szerelmes? Azután vágyodik nagyon? Perpill nem jár a fejemben az milyen lesz 4 gyerekkel hanem hogy milyen lesz várandósnak lenni , szülni, szoptatni. Ez önzősèg nem? Tiszta dilinyos vagyok :D
88. 6dd28a8227 (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 24. 13:58
Van de 5 szemèlyes. Nem extra nagy családra terveztünk. Annyi van hogy a fèrjen le akarja cserèlni nem tudom mi a taktikája de ( nem tudom a márkáját ) de 7 szemèlyest nèzet ki. Hogy sikerül vagy sem megvenni az a jövő mèg. Az a baj nincs jogsim :( a doki helyben ovi suli helyben de ez azèrt a mozgás teremet korlátozná :/
87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 79. - 6dd28a8227)
2015. jún. 24. 13:16

Még egy kérdés:


(bár ne ezen múljon a baba, csak szempont)


autóval hogy álltok? (bár már lehet, írtad)


Ugyanis itt van a határ ebben is, 5 személyessel már nem lehet megoldani, hogy mindenki beférjen..


Ilyenkor jön az egyterű, vagy a kisbusz.. Ez utóbbinál matrica-okokból vigyázni kell, utána kell járni.

86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 83. - 31bc25d879)
2015. jún. 24. 13:14

Aranyos, vagy, bár én nem szándékszom "veszekedni", még vitatkozni se Enissával, sőt azt a véleményét osztom is, hogy ne pusztán a nagymamára alapozva szüljünk.


Én is csak annyit mondtam, hogy persze hogy lehetséges biológiailag élni nagyszülők nélkül is, csak egész más az életminőség, és bizony szükség van, nagy szükség van a kikapcsolódásra, a párkapcsolat ápolására gyerekek nélkül.


Arról nem beszélve, hogy a gyereknek is nagy szüksége van a nagyszülős, lazább, más szempontú beszélgetésekre. Életem legszebb ajándéka, hogy a nagymamám 30 éves koromban halt meg. Gyerekként megvette a cumi alakú gumicukrot a kisboltba, nyáron sokat voltam náluk, kamaszként rejtegette a pasijaimat, felnőttként meg kísérgette a gyerekeimet a mosdóba kezet mosni evés előtt. Aztán élete utolsó éveibe meg a dédiunokák kísérték őt... És még ekkor is, az utolós nehezebb időkben, amikor már néha nehéz volt vele, ha jött hozzánk, még akkor is éreztem azt a semmihez sem fogható örömet, megkönnyebbülést, hogy "jön a mama".


Meg a napi, heti segítségben is számítanak hát.


Az egy másik kérdés, hogy isemrek olyanokat is, fiatalokat, akik ezt gátlástalanul kihasználják, és nem érzik, hogy hol a határ. Volt ilyen kétségbeesett nagymamás fórum itt is.. Hogy hogyan állítsa le őket, mert ő nem akar minden nap gyerekkel tanulni, fektetni, minden gondot átvállalni.. Nyilván..


Szóval igen, a középút.


Nekem semmi bajom Enissával, ő ezzel a témával úgy van, hogy anno ő túlélte, hát másnak se legyen sohase jobb. Lelke rajta, vagyunk így néha, én főként a tanulós-képzős témával vagyok inkább így.. Én tanultam, aki nem, az meg csecce meg, és ne sírjon.. Nehéz átállnom más szemszögre..


Meg az se mindegy, mikor csinálta ezt valaki..


Nekem a két nagy anyukámékhoz született, náluk laktunk. Ugyanoda jártak oviba, mint én, ugyanahoz az óvónőhöz is részben..

Anyámék mégis álltak, mint Rozi a moziban, hogy mitől más minden mégis alapjaiban, mitől mások a gyerekek, mitől más a hozzáállás..


És bizony a mindannyiunk által szeretett Éva néni mesélte el anyukáméknak, hogy azóta eltelt 25 év, és ami akkor fehét volt, az ma fekete.. Ma már mást várnak el egy szülőtől, más a szint, mások a kötelességek, más a társadalmi státusz, nagyobbak a különbségek, mint régen.

Tőle jobban elfogadták ezt a nagyszülők, én hiába mondtam, vagy akárki más hiába mondta nekik.


Igen, ebből az időből tudom én is, hogy mennyivel más minőség úgy élni, hogy ott vannak a hátam mögött, mint úgy, hogy nincsenek, vagy kevésbé.


Az meg ezen a fórumon is átjön, hogy vidéken, ahol nincs akkor zűrzavar, mint itt a nagyváros egyik legforgalmasabb részén, ott azért más, kisebben el lehet engedni a gyerekeket. Ott ennyivel könnyebb. Itt alsóban el se mehet a gyerek a suliból, csak kísérőnek adják ki.. Nincs mese. Oka van.

85. Hani12 (válaszként erre: 83. - 31bc25d879)
2015. jún. 23. 22:09
Jó volt olvasni a hozzászólásodat! Klassz nagymama lehetsz! Én is azt gondolom, hogy ez a normális hozzáállás az unokához, de sajnos nem mindenki ilyen. Nekem szerencsére imádják a nagyszülők a lányaimat, de mivel már közel járnak a hetvenhez (azért még fiatalosak), tudom, hogy pl. ha elkezdenek járni, nem fogom tudni őket egy egész napra rájuk bizni, mert fizikailag nem fogják vszeg birni. De már az is nagy segitség, ha 1-2 órára vigyáznak rájuk. Igen, nem szabad a segitségre alapozva gyereket vállalni, de azt gondolom, az a normális, ha a nagyszülő is ki szeretné venni a részét, vagyis szeretne az unokájával lenni. Ha nem igy van, az nagyon szomorú...
2015. jún. 23. 19:31
És, hogy a fórum témájához is hozzászóljak: gratulálok és le a kalappal az ilyen házaspárok előtt. Örvendetes, hogy vannak ilyenek. Jó egészséget kívánok nekik:)
83. 31bc25d879 (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 23. 19:26

Enissa, Te nagymama vagy? Téged "csicskáztatnak"?


Én az vagyok és nagyon nem úgy élem meg a segítséget amit adok és nyújtok. Én kérem a gyerekeket, én akarok velük lenni, én akarom, hogy nálam legyenek, hétvégén vagy ha szabin vagyok itt aludjanak. Közös programok, együtt töltött idő. Pedig aktívan dolgozom. A nyarat az unokákkal, gyerekekkel tervezzük, persze leszünk csak kettesben is a férjemmel. Is-is...a kecseke is és a káposzta is esete. Itt is mint mindenben nagyon fontos az arany középút.


Arról nem beszélve, hogy kell a lányoméknak is a kikapcsolódás. Menjenek csak együtt ketten a vejemmel.


Valamennyire értem amit mondasz. De!! Szurikátának adok igazat. De bizony, hogy elkél a segítség. Hajaj, két gyerek mellett is, hát még a négy-öt mellett. Hidd el, hogy igenis nagyon más azon anyák és házaspárok élete, mindennapjaik ahol van hathatós, biztos és állandó segítség. Az életminőségük, lehetőségük optimálisabb. És ezzel nem csak ők hanem a gyerekek, (unokák) is lényegi pluszt és többletet kapnak.


Persze az más, ahol a nagyik "nem kíváncsiak" az unokákra. Részemről ez elképzelhetetlen lenne.

Azt gondolom, hogy A család nem egy emberes, és attól család, hogy mindenki kiveszi a részét belőle.


És tőlem sem kérdezte meg a lányom, hogy akarok-e unokát, csak 3 évvel ezelőtt szentestén jöttek a becsomagolt pozitív teszttel és egy picuri gyerekcipővel. És nagyon nem akartam még unokát (47 voltam, fiatalos még a 27 éves lányomat sem nézték ki belőlem, nemhogy egy unokát) de amikor megláttam és tudatosult...hát...na onnantól kezdve rettegtem, hogy egészséges és minden rendben és határtalanul boldog voltam és mikor Borkámat a kezembe vettem...na onnan megváltozott az életem...az unokáim rajongója vagyok, mert hogy azóta van egy 10 hónapos öcsikénk is.


Kicsit elkanyarodtam...bocsi mindenkitől...csak azt akartam leírni, hogy igenis a nagymamik és nagypapik örömmel és tiszta szívből önzetlenül segítenek és teszik a dolgukat továbbra is amíg erejük és módjuk van...

2015. jún. 23. 17:58

A másik nagy kérdés meg a férj.


Sőt, az az első nagy kérdés.


Mert a nagyszülő-segítség-bébiszitter dolog is ott annyira kiélezett, ahol apuka nem tud/akar résztvenni a dolgokban megfelelően. Legyen az akár logisztika, akár a gyerekkel való játszás, tanulás, stb..


Ahol apuka vagy vállalkozó, tehát tegyük fel szabadabb, és még hajlandó is gyerekezni, akkor azért jobb.


Ill, ha apukának jó állása van, 8-5-ig, és relatív közel, és reggel, tud gyereket vinni, szélsőséges esetben este még hozni is, tud 1-2 különórára hordást is bevállalni, és meg is teszi, akkor az már megint más..


Szóval az a fránya társ, azért mégiscsak az az alfa..

81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 66. - 6dd28a8227)
2015. jún. 23. 17:56

Szerintem ha eddig megvoltatok, és tényleg annyira szeretnéd, akkor megoldjátok.

A leírt nehézségek léteznek, de azért látod sokan megoldják vidéken a dolgaikat, sőt, városban is.


Nagy titok, hogy annyit kell vállalni, amennyit bír az ember, most ezt itt nem a gyerekre, hanem pl. a különórákra mondom.


A másik, még ennél is nagyobb kérdés - nagyon leragadtunk a nagymamáknál - hogy hogyan tovább.. Mert addig csak-csak ok, amíg a kicsikkel otthon vagy. De hamar megnő, 3 éves lesz a negyedik is, sőt 6 éves.


Utána mik lennének a terveid, ill. a reális esélyeid.

80. fda026287f (válaszként erre: 78. - Fda026287f)
2015. jún. 23. 12:37
Na helyesen leìrva úgy szólt. Vehettek most egy kis levegôt ha már nincs otthon egy gyerek se. Nálunk nincs igy bár mi is nagycsaládosok vagyunkm èn drukkolok.
79. 6dd28a8227 (válaszként erre: 78. - Fda026287f)
2015. jún. 23. 12:34
Szia! Nálatok is ez a helyzett? Amúgy èn is igazat adok kicsit mindenkinek. A nagyszülős kèrdèsben nem tudok... Nálunk más a szitu... Èlvezni kell a 3 gyermekemet is.
78. fda026287f (válaszként erre: 77. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 23. 12:31
Igaz... Teljesen. Van egy kis időn a kertre állatkákra ès magunkra is. Talán mèg lesz idő aztán :)
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - 6dd28a8227)
2015. jún. 23. 09:42

Mindenki maga érzi mikor jött el az az idő, amikor újabb babát szeretne,ha én járnék hasonló cipőben, akkor kicsit kitolnám még, hogy a nagyobbak még önállósodjanak. Amikor ők már cseperednek, még mindig marad egy picurkátok otthon, akin kiélheted a babázás örömeit.

Persze, ez csupán az én gondolatom, mindenki másképpen, más élethelyzetben másként él meg dolgokat.

2015. jún. 23. 09:11
Már beteg vagyok :D este álmomban vajúdtam, kórházban , láttam a nagy hasamat.... Kèsz :D vicc
2015. jún. 23. 08:57
Nekünk,a nagyszülők,sajnos messze laknak,így csak kb.2 javonta látják,az unokákat:-( Nekem nincs segítségem a férjemen kívül,de úgy érzem,hogy mindent meg tudunk oldani;-) Suliba nem helyben járnak,hanem 20 perc busszal,járnak minden féle különórára,de du.négyig,minden extra belefér.Van egy ovisunk,és két pici otthon velem.Délután még játszóterezés,az összes gyerekkel.Nagy kertet művelünk,és a nagyobbak,szívesen segítenek,kertészkedni is.Persze,csak ha kedvük van hozzá,mert vallom,a gyerekkorukat nem vehetjük el tőlük,pl.állandóan,a kicsikre,a nagyoknak kellene figyelni,vigyázni rájuk.Szerintem ha valaki nagyon vágyik egy babára,inkább vállalja be,mint úgy járjon mint a barátnőm,aki nem engedett a vágyainak,és most nagyon bánja hogy nem szült még egy babát.Persze valóban,ez az én szubjektív véleményem,ebben a témában,effektív tanácsot adni nem lehet.
74. 6dd28a8227 (válaszként erre: 73. - Hani12)
2015. jún. 22. 22:19
Köszi Hani :) lehet jobb lenne a kèsőbb aztán elmúlik a vágy is... Sose tudni...
73. Hani12 (válaszként erre: 66. - 6dd28a8227)
2015. jún. 22. 21:17
Azért ne vegyék el a kedvedet! Lehet, hogy kicsit még várnotok kell, és ennyi! Nekem a fodrászom mondta a minap, hogy "Jajj, milyen jó lett volna egy harmadikat vállalni!" Két nagylányuk van, most már a koruk miatt nem vághatnak bele, de sokat gondol rá, hogy milyen jó lett volna. Szerintem ez rosszabb, mint az, amikor tudod, hogy nehéz lesz, de vágysz rá, és belevágsz.
72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - Manó2000)
2015. jún. 22. 17:04

Hidd el van olyan nagyszülő. Anyósomék is ilyenek voltak (anyósom meghalt már), de apósomat baromira nem érdekli, élnek, vagy halnak az unokái.

Mivel ők ezt előre megmondták, hogy ők a saját életüket szeretnék élni, nem is nehezményezem, el sem várnám, hogy körbe ugrálják a gyerekeimet.

Az egy dolog, hogy lelki siváraknak gondolom őket, de ez az én véleményem attól ők nagyon jól meg voltak egymással, apósom most már egy másik nővel.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Jozsi.38)
2015. jún. 22. 16:58

Nem értettem semmit félre. Van aki azt írja, nagyszülői segítség nélkül nem megy. Én erre írtam, hogy vállaljon mindenki annyit, amit nehézségek nélkül egyedül is feltud nevelni.

Kicsit összemosódott egy másik fórum témával, ha a nagyszülők nem akarnak még unokát témával, hogy oké, felnőtt ember, döntsön mindenki belátása szerint, DE amikor a nagyszülő, rokon nem szeretne babázni, ne várjuk el, hogy muszájból csinálja.


Szurikáta is írta, nagyszülő nélkül nem menne neki.

"41. szurikáta111

Nagyon nem az a világ van, mint régen, igen, az én szüleim is dolgoztak mindig is 8 órában állandó nagymamai segítség nélkül, csakhogy azóta 180 fokot fordult az értékrend. Az öcsémnek még a mai napig megvan az oklevele, amit elsőben kapott, mert egy napot se hiányzott az iskolából.. Ja, akkor én is meglennék nagymama nélkül.. Ez ma jószerével, legalábbis itt a büdös városban elképzelhetetlen."

2015. jún. 22. 14:01
Mondjuk nem értem a vitát. Nyilván nem kell elvárni a nagyszülőktől, de azért fura, ha a nagyszülőknek nincs igénye az unokázásra. Én pl nem várok el semmit, de azért az rosszul esik, ha mondjuk a szülinapjára egy sms-t sem képes írni a nagyszülő. Mondjuk nem nekik szüli az ember a gyereket. Nem értem miért kéne megkérdezni, hogy ők mennyit akarnak???Szerintem el nem lehet várni, de egy egészséges segítség talán kinézhető a nagyszülőkből. A gyerekeknek is jobb, ha lehet a nagyszülőkre számítani.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook