Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1543. doxikri (válaszként erre: 1542. - 707655fba1)
2009. szept. 21. 17:20

Nem támadlak, csak nem szeretem, hogy általánosítotok. Ez a mostani helyzet nem mindennapos....de vegyük észre, hogy emberek, családok mennek bele tönkre! Függetlenül attól, hogy ki kit tart el!

Bárki, aki szentnek és sérthetetlennek(most én általánosítok) érzi magát, kerülhet hirtelen olyan helyzetbe, hogy igen...talán nem tud enni adni a családjának! Lehet, hogy annak az egyetlen lehetősége, hogy a gyereke, vagy gyerekei az oviban, vagy a suliban egyenek...és kénytelen sorba állni segélyért, addig, amíg van. És igen, kihasználja a munkanélküli segélyt, mert a szolgáltatók nem várnak a számlákkal, ha nemfizetsz, kikapcsolják, elárverezik, elviszik...soroljam? Pont azok süllyednek egyre mélyebben a sz.rba, akikt ki kéne húzni. És nem mindenki lumpen,meg láblógató ingyenélő....jó persze olyan is van, meg volt és lesz is!! De nem ők vannak többen.

Sajnos látom magam körül a kilátástalanságot és hidd el, félelmetes! Erre épeszú ember nem számíthatott, mikor pár éve gyereket szült!!!


Nem támadok senkit, de ne azokon verjük már el a port, akik amúgy is nagy kakában vannak!!!

1542. 707655fba1 (válaszként erre: 1541. - Doxikri)
2009. szept. 21. 17:13

Nem értem miért támadsz, miért nem akarod megérteni amit mondani akarok.


Nem azokról van szó, akik elvesztették a munkájukat. Ebbe a helyzetbe bárki, akár még én is kerülhetek.


Egyébként mindegy....

Nem ragozom, ha valaki akarja éerteni az úgyis érti.

1541. doxikri (válaszként erre: 1540. - 707655fba1)
2009. szept. 21. 17:09

De aki dolgozott x évig rendesen és most esetleg elvesztette a munkáját és kénytelen segélyből élni...azt dobáljuk meg, mert jelenleg nem fizet járulékot és láblógatásból él??

Azt meg, hogy előtte dolgozott, meg nyilván még fog is, azt felejtsük el, mert különben kire fognánk? Nem?

Szerintetek vannak sérthetetlen emberek( persze, tudom vannak) akikkel ez biztosan nem történhet meg....jajj, de jó, mert akkor ők tervezhetnek is akár előre 8, sőt 10 gyereket is!!Ők lesznek a "fasza" nagycsaládosok!!

1540. 707655fba1 (válaszként erre: 1538. - A0c1361e44)
2009. szept. 21. 17:00

Érdekes hozzáállások vannak ezzel a "ki kit tart el" témával kapcsolatban.

Tudom, sokaknak nem fog tetszeni amit most írok, de én úgy gondolom, hogy mindenki, aki adót fizet, az valamilyen szinten eltartja a segélyből élőket, hiszen a juttatásokat is a befizetett adóból kapják.


A másik dolog, kiírtam egy szavazást, hogy helyeselnék-e, hogy ha bevezetnék, hogy a gyedet, gyest stb csak minimum 2 év ledolgozott munkaviszony után folyósítanák.

Érdekes lett az eddigi szavazatok aránya!

1539. doxikri (válaszként erre: 1538. - A0c1361e44)
2009. szept. 21. 16:54

Idiotizmus ez az egész, komolyan!

Azért esnek egymásnak emberek, hogy ki kit tart el??? Még jó, hogy nem név szerint is tudjuk....."dolgozz fiam, éjt nappallá téve, hogy szép nyugdíjas éveim legyenek" - mondom majd a szomszéd Lajoskának!! Ááááááááááááá!!

1538. a0c1361e44 (válaszként erre: 1534. - Erikpipi)
2009. szept. 21. 16:51

Az utolsó részt nem tudom lekövetni:)

Tehát, aki nem vállal gyereket annak a nyugdíját a több gyerekes családból jött gyerek fogja megtermelni? Meg a 2 gyerekesét a 3 gyerekes? Vagy mi?

Hát tudod, akinek van bejelentett munkahelye, az megtermeli a sajátját. Igaz jelen pillanatban ő tart el valakiket a saját befizetéséből, de majd később, ha nyugdíjas lesz talán visszakapja. Zehát, ha jól belegondolunk senki nem tart el senkit, csak időbeni elcsúszás van, illetve azokat tartjuk el, akik egész életükben nem dolgoztak és így nem fizettek járulékot. Most természetesen nem azokról beszélek, akik nem tudnának, vagy az idősekről, akik régen napszámban, cselédként stb. dolgoztak és természetesen akkor még nem volt nyilvántartás, stb.

1537. doxikri (válaszként erre: 1536. - 707655fba1)
2009. szept. 21. 16:48

Igen...én vendéglátós vagyok...arra sincs már szükség. Enni sem fogunk...

Ó, átkos, ó "átkozott" létbiztonság!!!

2009. szept. 21. 16:46

25 évvel ezelőtt valóban nem gondolta volna senki, hogy ez lesz. De az még az "átkosban" volt.

Azóta gyárak zártak be, munkahelyek szűntek meg.


Sokszor eszembe jut édesanyám tanácsa a pályaválasztáskor :Menjél leányom ápolónőnek, arra mindíg szükség lesz.

Hát tévedett, nem lesz szükség ránk.


Ezt azért írtam, mert van, amiben nem tud az ember előre tervezni.

1535. doxikri (válaszként erre: 1534. - Erikpipi)
2009. szept. 21. 16:31

Nem is értem ,miért nem jutott eszembe 25 évvel ezelőtt, hogy majd egyszer idáig jutunk és akkor, meggondolhattam volna a három gyerekemet!

Igaz, akkoriban eszembe sem jutott ilyesmi, egyrészt mert volt normálisan fizető munkahelyem, volt az oviban meg az iskolában térítési díj, meg volt akkor is aki kapott támogatást, de valahogy simán ki tudtuk fizetni....és ilyen hülye gondolatok meg sem fordultak az emberek fejében.

Nem is volt olyan régen!! :-))

1534. erikpipi (válaszként erre: 1481. - Anka71)
2009. szept. 21. 16:16

"Viszont egyik anyuka kerek-perec kijelentette, hogy ő egyszerűen nem is fogja tudni kifizetni ily módon a három gyereke ovis és napközis kajálását.

Itt jön be az, szerintem (amit azért páran írtak itt a fórumban), hogy nem valamire számítva kell bevállalni a gyerekeket. Hanem úgy, hogy minden esetben tudja kajáltatni, mert végülis az ő dolga.

Csak ennyit akartam hozzáfűzni."


Hát, ha a világ nem készült ekkora válságra, hogy lehet, egy anyától elvárni, hogy előre számítson rá?


Valaki azt írta, hogy csak akkor vállaljon... demagóg azt gondolni, hogy az ember képes előre tervezni. Ember tervez, szokták mondani,és ez így igaz. Terezhet az ember, csak nem biztos, hogy bejön.

A topik kérdésére: nem. Ha egy pár nem vállal gyereket, majd annak a gyereke fogja az ő nyugdíját kitermelni, aki bevállalta a 2 esetleg 3 gyereket. És ha valaki 2 gyereket vállal,annak majd az a 3 gyerekes egyik gyereke, akire itt fújtat. Ilyen egyszerű.

1533. doxikri (válaszként erre: 1532. - Encsy75)
2009. szept. 21. 16:08
Tudom. Gyere haza. :-)
1532. Encsy75
2009. szept. 21. 16:08
Nem akarok senkit meggyőzni!!!Ezek a tapasztalataim!!!
1531. doxikri (válaszként erre: 1530. - Encsy75)
2009. szept. 21. 16:05
Nem engem kell meggyőznöd! :-)))
1530. Encsy75 (válaszként erre: 1529. - Doxikri)
2009. szept. 21. 16:04

Miért nem?Kell annál egészségesebb!!!???

Jobb a városi porpüré?

1529. doxikri (válaszként erre: 1528. - Encsy75)
2009. szept. 21. 16:02

Itt legalábbis.

Nem szeretik...na!

1528. Encsy75 (válaszként erre: 1527. - Doxikri)
2009. szept. 21. 16:01
?????
1527. doxikri (válaszként erre: 1526. - Encsy75)
2009. szept. 21. 16:00
Vidéken a főzelék az nem divat! Nem szoktuk!!
1526. Encsy75 (válaszként erre: 1525. - Doxikri)
2009. szept. 21. 15:56

Mikor a falukonyhán dolgoztam,mindennapos volt ,hogy az ételek 3/4 része a moslékban landólt,mert mondván"anyu otthon ilyet nem főz".

Az minegy volt,hogy csirke pöri,vagy tök főzelék.Pedig mindennap frissből főztünk.Kivéve télen a borsó és zöldbab.

Sőt a tökfőzeléknél csak az én porontyom állt ott repetáért,mert ő itthon már megismerte az izét.

1525. doxikri (válaszként erre: 1524. - Encsy75)
2009. szept. 21. 15:52

"Nagy szatyrok " a gyermekétkeztetésben teljesen mindennapos jelenség! Sajnos!

Az iskolatej is így van, ahogy mondod...sajnos.

Pedig lenne, aki meginná...már ha nem lenne savanyú!

1524. Encsy75
2009. szept. 21. 15:45

Nem nagyon olvastam vissza,de azt látom az egészséges étkezésnél tartotok.

Az iskola tejről is lehetne beszélni,sokszor nem birják meginni ,mert savanyú.Pedig a suliban van tejes hűtő.

Amikor pedig kimarad a jó tejből nem adják oda annak a gyereknek aki pl inna mégegyet,mert az szabály ellenes.De a takarítók nagy szatyrokkal viszik haza.Akkor hogy van ez?

1523. doxikri (válaszként erre: 1522. - Anka71)
2009. szept. 21. 15:28
Mondjuk én nem csodálom, hogy automatikusan a kukába dobálják pl. a kétujjnyi vastag, vajjal NEM megkent kenyeret, amiben van egy ujjnyi vastag szelet, csimbókokkal teli valami beazonosíthatatlan felvágott. Egészséges étkezés!!! Ugye?
1522. Anka71
2009. szept. 21. 15:25

Értem, amit Jut*ka írt, iskolaotthonos, a lányom volt sulijában is volt ilyen, a tesi tagozat miatt.

De akkor is durva, hogy a sulis kajálást nem lehet kiiktatni. Kész rablás a semmiért, aztán a gyerek hazamegy, mint az éhes farkas.

1521. doxikri (válaszként erre: 1517. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 21. 15:22

Na, ez is micsoda baromság...kötelező!

A fiam rendesen eszik és sokkal jobban tanul, mióta otthon van és otthon eszik és tanul.

A napközi semmire nem jó!

Megjegyzem egyedül volt az osztályban, aki nem kajált a suliban.

1520. doxikri (válaszként erre: 1515. - Anka71)
2009. szept. 21. 15:19

Én csak nem szeretem ezt az egy gyerek-sok gyerek megkülönböztetést! A gyerek az gyerek...akkor is ha egy van, akkor is ha tíz, akkor is, ha veled él és neveled, akkor is, ha már felnőtt!

Már itt írtam, hogy én ugyan három gyereket szültem, most mégis azt mondják rám, - lenézően - hogy egy gyerekes!

Most nem a pénzekről meg támogatásokról beszélek!!

Egyszerűen csak ezt hülyeségnek tartom. Mindenki tudja, hogy hánygyereket akar, mennyit szül, vagy mennyit nem, lehet-e gyereke vagy nem, ezeket a dolgokat nem szabadna általánosítani és főleg nem szabadna ilyen éles határvonalat húzni!!!

De mondom, ez csak az én véleményem!!

1519. Anka71 (válaszként erre: 1517. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 21. 15:18
Ez jó nagy kicseszés:((
2009. szept. 21. 15:17
közel 20ezret fizetek a kisiskolás és az ovis kajájára és mint írtam csomagolok az iskolásnak mindennap fél liter folyadékot és dobozban szendvicset kekszet gyümölcsöt...
1517. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1516. - Anka71)
2009. szept. 21. 15:15
Nálunk pl iskolaotthonos a gyerek ott nem lehet...én próbáltam azt hogy csak meleg ételt egyen ott mert a tízórai uzsi annyira semmi hogy csomagolok minden nap mert éhes de nem lehet nem fizetni:((
1516. Anka71
2009. szept. 21. 15:14

De úgy őszintén, akkor szerintem (ha ilyen díjak vannak), érdemes otthon főzni. Én mondjuk minden nap főzök, mert a lányom harmadikos kora óta nem eszi meg a sulis kaját, nem akarom írni, hogy melyik gyermek étkeztetési cég szállít, de valami pocsék (tanár barátnőm is mondta).

Szóval, ha ilyen díjak vannak, és már sulis a gyerek, szerintem jobban ki lehet jönni otthoni főzéssel, és akkor tetejébe azt főz az ember, amit szeret a gyerek.

(Ovisnál mondjuk muszáj az oviban enni, de napközisnél dobozban lehet csomagolni hideg ebédet, és délután otthon eszik meleg főételt, szerintem).

1515. Anka71 (válaszként erre: 1506. - Doxikri)
2009. szept. 21. 15:09
Akkor nincs köztünk vita:))) Én nem is mondtam, hogy sírsz, csak hogy a Te legkisebb gyereked is egyszem kicsike, mint az enyém (a nagyok már melóznak).
1514. f8db0709b8 (válaszként erre: 1504. - Fbab8271ce)
2009. szept. 21. 14:47
Pedig a környezetem az ilyenektől hemzseg.....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook