Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


13. 1f9774333a (válaszként erre: 2. - D0759ec0b9)
2009. aug. 30. 11:07
Nekem egy gyerekem van, kicsi.. nem érzem, hgo ybárkieltartana minket... max a férjem...
2009. aug. 30. 11:07
nálunk az önkormányzat 12 éve kifizeti a tankönyveket, az általános, és a középiskolásoknak is, legyen bármennyi gyerek a családban.
2009. aug. 30. 11:05

Ekkora baromságot....

Azt hiszik sokan,hogy azért mert valaki gyereket vállal nem dolgozik és nem adózik?dehogynem..

2009. aug. 30. 11:04
Dehogy!
2009. aug. 30. 11:04

Ez ilyen formában talán nem állja meg a helyét.

Most mindenki példákat fog úgyis írogatni, ezért írok én is: Ami engem kiakaszt, hogy miért van az, hogy három gyerek ha van, alanyi jogon ingyen van a tankönyv. Lányom osztálytársnőjének orvosok a szülei, jómódban élnek, van három gyerek. De nekik ugye ingyen van, gyerekszámra tekintettel.

És van egy szintén osztálytársnő, anyuka egyedül neveli a két lányt, tanári fizuból, nekik simán ki kell adniuk gyerekenként azt a 20-30 ezret tankönyvre, sok mindent meg kell vonniuk maguktól. Én ezt tartom igazságtalannak, hogy miért a gyerekszám dönt, lehet a háromgyerekes is jómódú.

2009. aug. 30. 11:03
Miért mindíg mi vagyunk a téma?A hajléktalanok?A kisebbséget bezzeg eltarthatjuk ?És még félhetünk is tőlük?
2009. aug. 30. 11:02
ilyen olcsó általánosítással és egyszerűsítéssel csak a butákat lehet meggyőzni. a költségvetés ennél sokkal bonyolultabb rendszer, szóval ez a kijelentés enyhén szólva elemelkedett a valóság talajáról.
2009. aug. 30. 11:02
Két négygyerekes barátnőm van. Az egyik egy kocsmában dolgozik 12 órákat, sokszor éjszaka is, a másik egy üzemben takarítónő. Nem gondolom, hogy bármelyiket is eltartanák.
2009. aug. 30. 11:01

Aki gyereket nevel, az nem fizet adót és járulékot?

Dehogynem.

2009. aug. 30. 11:01
igy van..... de jó....remélem igy is marad a kevés gyerekeseknek bizony adót kéne fizetni hogy ők is annyit tegyenek a jövőért mert...és akkor talán tényleg ugy van mint a cim is jelzi....
2009. aug. 30. 11:01
Egyáltalán nem értek egyet ezzel.Szerintem ez igy abszolút nem igaz.
2009. aug. 30. 11:00
Nem, ebben a formában ez nem igaz. A dolgozók-adófizetők tartják el őket is!
2009. aug. 30. 10:59

Egy másik fórumban -nem szorosan a témához kapcsolódóan -ilyen gondolatok merültek fel.

Te egyetértesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook