Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. szept. 8. 16:42
Ja és azt mondta az önkormányzati ügyintéző, amikor azt mondtam, hogy dolgozni akarok, hogy ja kérem itt mindenki dolgozni akar. Visszafogtam magam, nem borítottam rá az asztalt, de elmondtam a véleményem a hozzáállásáról, és a többiről. És akármit is mond bárki, azt is megkérdeztem tőle, hogy esetleg ha hozok néhány gyereket, akkor jogosult leszek e bármire...
1302. a0c1361e44 (válaszként erre: 1301. - Toprengo)
2009. szept. 8. 16:39

Hát nem tudom kire gondolsz ilyenkor. Én el nem tudom képzelni, hogy annyi segélyt kapjon valaki, hogy megéljen belőle.

Én egyszer kértem segélyt. Le kellett adnom egy rekás papírt, majd környezet tanulmány, majd az autót le kellett tagadnom, majd azt kellett hazudnom, hogy havonta x összeget kapok valakiktől, és végül kaptam 6000,-Ft-ot. Azt nem hiszik el, hogy munkanélküli segélyből+ 1 gyerek családijából éltümnk, de azt elhitték, hogy a 6000,-Ft segít.

Tehát ha ilyen mércével mérik a segélyt, akkor az mire elég? Hogy lehet ebből megélni?

1301. Toprengo (válaszként erre: 1299. - Doxikri)
2009. szept. 8. 16:07
Nem azokra gondoltam, akik dolgozni szeretnének, hanem akik direkt nem dolgoznak, és segélyekre rendezkedtek be. Ismerek sok ilyen családot sajnos.
1300. a0c1361e44 (válaszként erre: 1299. - Doxikri)
2009. szept. 8. 15:38
Igen! Ez igaz:) Nem gyerek számtól, munkától függ, hogy rendes e valaki. Manapság pedig munkát találni.....
1299. doxikri (válaszként erre: 1298. - Toprengo)
2009. szept. 8. 15:33
Mostanság még lehet az ember rendes, attól, hogy nem dolgozik.....szerintem.
1298. Toprengo
2009. szept. 8. 15:16

Nem attól függ, hogy milyen valaki, hogy hány gyereke van, hanem mástól. Vannak gyermektelenek, 1 gyermekesek és több gyermekesek is, akik segélyért állnak sorba, és nem dolgoznak, de ugyanígy rendes emberek is vannak mindháromban. Inkább össze kellene tartanunk, mint sárral dobálni egymást.

Nekem ez a véleményem.

Én sokáig gyermektelen voltam, most egy gyermekem van, de lehetek még több gyermekes is, ha úgy hozza az élet. :-)

2009. szept. 8. 13:49

Sziasztok!


Döbbenten látom ezt a fórumot,soha ilyen dolgok nem jutnának az eszembe!

Igaz nincs túl sok tapasztalatom, 22 évesen van egy kisfiam és nem gondolom úgy hogy az egy gyerek az nem gyerek! Ilyen marhaságot,nem is hallottam!!!

Szerintem ez nem így van,ugyanúgy vannak problémái az embernek és nem feltétlenül"nyalják ki a gyerek fenekét",és ha az ember mindent megtesz a gyerekéért amit csak tud az miért baj?????? Ugyanúgy a több gyerekes anyuka is mindent megtesz a gyerekéért ahogy az egy gyerekes!!!Gondolom én!

És szerintem aki több gyereket válal az se a segélyért teszi,mert annyit úgyse adnak hogy az ember meggazdagodjon,és egy gyerekkel sok felelőség van hát még több kisgyerkőccel! Mindenki magának szül és nem másnak,és a gyerekeknnél semmi nem ér többet!!! Én így láttom!

Kár mással foglalkozni hisz úgy él mindenki ahogy szeretne!!!!!!! Hangsúlyoznám a gyerekek az elsők! És mi vagyunk azok akik példát mutatnak!!!

2009. szept. 8. 13:35

Én nem akarom töröltetni a fórumot, nem is fogom kérni.

A fórummal magával semmi baj, a hsz-ekkel annál inkább.

2009. szept. 8. 13:01

Én nem akarok vitatkozni!!!!

De ezen a fórumon a nagycsaládosok kivétel nélkül az egy gyerekesekkel jönnek és a gyerektelenekkel. Ha oda írjátok azt, hogy tisztelet a kivételnek, ha nem, akkor se mondjatok ilyet! AZ egy gyerek nem gyerek, stb. Felháborító! Töröltessük ezt a fórumot! Azt tudom ezzel kapcsolatban mondani, amit a vidéki-pesti viszonyra. A vidéki azt mondja, hogy a pesti alapból utálja őket. Ez nem igaz, ha bármi van rögtön azt mondják a vidékeik, hogy azért mert te pesti vagy, nekem még időm sem volt mondani semmit. A családdal kapcsolatban ugyan ez van! A nagycsaládos már akkor felháborodik, amikor még szóba sem kerültek és rögtön szidja az egy gyerekest. Hogy is van ez?

Szerintetetek miért nem szülünk többet? Miért gondoljátok, hogy elkényeztetjük a gyerekünket? Miért hiszitek, hogy jobban csináljátok?

1294. msforrester (válaszként erre: 1253. - Danama)
2009. szept. 8. 12:27

Én sem fizettetnék meddő párokkal, én csak a különbségre akartam felhívni a figyelmet, hogy régebben az természetes volt, hogy aki nem nevel gyereket, és így többet visz haza, viszont elvárja, hogy legyen nyugdíja, meg egészségbiztosítása, az fizessen.

Megjegyzem mindenki tévedésben él, aki azt hiszi, hogy a múlt rendszerben fizetett nyugdíj és egészségbiztosítást is, akkor ugyanis ezek egybe mentek, és a rendszerváltáskor üres volt a kassza, azaz ellopták tőlünk, felélték, beletették másba, stb.

Mi azért fizetünk ilyen sok adót, hogy a nyugdíjasainkat és a gyerekeinket is eltartsuk, plusz magunkról is gondoskodjunk.

Már aki fizet, és nem csak a markát tartja.

1293. bjman (válaszként erre: 1291. - Harivera)
2009. szept. 8. 12:17
Igazad van mindenben.Beszélhetnénk erről éjjel-nappal,de sajnos a nagycsaládosok ugyanúgy,mint a cigányok(én nem bántásból mondom)mindig is központi támadosok céljai lesznek.Ezen senki,semmilyen kormány nem fog tudni változtatni.Az emberek felfogásában van a hiba.
1292. bjman (válaszként erre: 1285. - C19f5f79fa)
2009. szept. 8. 12:14
Hát biztos sokan vannak még rajtam kívül,s higgyétek el nem azért mert nekünk "nike" cipő kell,meg mecis ebéd!Spórolunk ugyanúgy,mint amikor a párom itthon dolgozott.Annyiban változott meg a helyzetünk,hogy nem kell megnéznem,hogy honnan vegyem el,ha fizetni kell a suliban,vagy a számlákat.De nem élünk nagy lábon.Majd akkor,ha a férjem hazajött.De akkor lelkiismeret fordulás nélkül(persze csak mértékkel,s nem hülyeségekre),hisz meddig nélkülöztük őt,ő meg minket.Szerintem megfogjuk érdemelni.
1291. harivera
2009. szept. 8. 11:36

sziasztok.

most kezdtem el olvasni az elejétől így reagálnék visszefele.


de elől járóban annyit hogy nekem 5 gyermekem van és most hagyott el a férjem.


1:abban igazat kell adjak amit az elején Anka71 mondott hogy orvos nagyon jómódú szülők 3 gyerekkel és ingyen kapja a könyvet míg az egyedül álló 2 gyerekes meg fizethet

*de viszont ha ezt is fizetéshez raknák akkor meg a sok jól kereső fekete munkások meg vállalkozók is jól járnának.

de ha meg azt hoznák vissza vagy vezetnék be hogy az egyedül állók is kapják ingyen azt is sokan ugye párban él de egyedül állóként van beírva szóval gáz ez az egész. Soha nem lesz ez igazságos.


remélem érthető


2:iker kontra egy gyerekre járó gyes.

nah emiatt eleinte én is replikáztam mert az aki pl 1 év vagy 2 éven belül szül csak 1 gyest kap és semmi féle kompenzációt közötte de viszont amiatt jó hogy az ikresek 2 gyest kapnak azért gondoljatok bele mennyi pelus fogy el vagy tápszer kaja stb. az előző verziónál meg van átmenet. de itt se lesz soha megoldás úgy hogy igazságos legyen.


3:ami a mi rendszerünkben volt hogy az ingyen tankönyveket beszedték év végén és a másiknak adtak az most azért nem kivitelezhető a mostani tankönyvek 90%-nál mert még a könyvben is írnak bele. de nagyon sok a munkafüzet. anno nekünk emlékszem rendes tankönyv volt és sima füzet amiben írtunk. nem úgy mint most.


egy észrevétel a segélyezésben. nemrég volt erről egy nagy balhé hogy a levágott kezű emberkét visszahívták megnézni hogy visszanőtt e a keze:))) vagy hogy csökkentették a leszázalékolását mert tuti visszanőtt a lába addigra:))


ez Magyarország a törvények hálójában. de a parlamentben egy icike picike törvény módosítással még több milliókat le tudnak húzni és jobban jártak hogy aláírás gyűjtéssel kierőszakolták ezt a törvény módosítást mint előtte (költségtérítésről beszélek)


mivel nem számítottam eme fordulatra az életemmel kapcsolatban háát biza én most nem restellek kérni egy rendkívülit mert van 3 sulisom egy ovisom és egy karonülőm de a sulisaimnak élből most hó elején be kellett fizessek fejenként 2000 ft-t egyéb címeken: osztálypénz, másolási díj stb stb.


És míg nem rendeződik a tartásdíj addig biza csak a családim meg a gyesem van ebből élünk.


emőci(69-es hozzászólás)

én ha tudom hogy ez lesz a sorsom akkor is vállalom őket. És én sem kértem eddig semmi segélyt csak pl ha khba került valamelyik mert akkor kimaradtunk a munkából pl. De rendesen dolgozom én is ősztől megint és dolgoztam mindig is. ez megint egy olyan mondat olyan szájából aki nincs ebben a cipőben.


zsuzsa76xx

naggyon jól mondod:)))


de ezen tényleg nap hosszatt lehet vitázni ám mindkét félnek mert amit az egyik fél mond az nem tetszik a másiknak és fordítva.


de pl ha van alapja annak ami nemrég volt hírverés hogy valahol falun a kissebségi anyukák a terhes hasukat ütötték meg olyan dolgokat csináltak hogy beteg legyen a gyerek hogy emiatt magasabb családit kapjanak háát ezeket kellene valahogy meddővé tetetni kötelezni őket erre.

de ez nem a témába illik bocsi érte csak kiakadtam rajta.


nahh eddig jutottam felébredt a kicsim.


a végére annyit hogy nem értek egyet a nyitóval. ez a mondat nem állja meg a helyét azoknál akik nagycsaládosok d ugyan úgy dolgoznak adót fizetnek stb stb.

2009. szept. 8. 11:31

Sziasztok!

Én személy szerint támogatom és becsülöm azokat az embereket akik 3 vagy annál több gyermeket bevállalnak. Minden tiszteletem az övék!!!

2009. szept. 8. 11:08
Ezt a címet olvasva kicsit morci lettem!5 gyermekünk van a pici 1 éves,de én a szinte a 15 éves fiam megszületése óta végig dolgoztam a gyes időszakát is mint vállalkozó.Nekünk nincs megállás A gyerekek ellátása nagy feladat de mindent önerőböl csinálunk.a csp összege korát sem fedezi a megélhetést ahoz legalább 5*ennyi kell.nem szabad az összes nagycsaládost egy kalap alá venni!!!
2009. szept. 8. 10:54

Nem akartam hinni a szememnek, amikor elolvastam a fórum címét. Bennem egy percig sem merülne fel ez a kérdés.

Két kislányom van, szerettünk volna még egy babát (nem anyagi okokból), de a jelenlegi helyzetben nem merjük vállalni. Nálunk is hasonló a helyzet, mint ahogy többen írták...a két hitel elég sokat kivesz a család kasszájából.

Aki több gyereket vállal, és tisztességesen neveli őket (minden tiszteletem az övék...sok ismerősöm nagycsaládos), nem a pénzért teszi, hanem mert nagy családra vágyik. Sőt! Az egyik család az 5 gyerek mellé, szeretne örökbe fogadni egy babát is. Ez baj?

Nem a támogatásokból élnek, keményen dolgozik mindkét szülő. Soha, senkitől nem kértek pénzt, mégha szorosabbra is kellett húzniuk a nadrágszíjat. Beosztják, ami van. A gyerekek sokkal toleránsabbak, empatikusabbak, emberszeretőbbek, megtanulják értékelni a jót, a szeretetet, nem úgy mint némely egygyerekes családokban (tisztelet a kivételnek), ahol a gyereknek a fenekét is kinyalják.

2009. szept. 8. 09:57
Akkor igen ha valaki azért szüli a gyerkeket mert ebből tartja el magát, és férjét aki kijelentette hogy minimál bérrért nem megy el dolgozni, mert amúgy több segélyt kap. - magyar család. De ismerek olyan három és 4 gyerekes családot ahol a nő már megy vissza dolgozni, hogy mindent megadhasson a gyerekeinek és szeretetből szülte őket.
2009. szept. 8. 09:44

nem olvastam el (még) a fórumot, de hát erre muszáj írnom...3an vagyunk tesók, anyu, apu dolgozott mindig is, soha nem álltunk sorba segélyért, abból éltünk amit megkerestek, szóval akkor akinek egy gyereke van az azért dolgozott, hogy mi megéljünk?


2 gyerekünk van párommal, szeretnénk harmadikat, de nagyon unom már, hogy állandóan ezt kell hallgatni, hogy a nagycsaládosok mennyi segélyt, meg támogatást kapnak. legalább már az nincs, hogy azért szülnek a nők gyereket, mert megkapják a szocpolt!!! nem azért lesz harmadik, mert ad az állam + egy gyerekre családi pótlékot, meg fél áron van az ebéd az igaz, na meg az ingyen tankönyv...legtöbbször könyvtári agyonhasznált...ezt irigylik?mindenki előtt ott a lehetőség, szülni 3-4 gyereket...elvégre OLYAn sokat ad az állam és a gyerektelenek!

most pedig elolvasom a fórumot!

1285. c19f5f79fa (válaszként erre: 1284. - Bjman)
2009. szept. 8. 09:06
Szia! Ez a szomorú ebben az országban,hány családnak kell nélkülözniük egymást,mert a családfenntartónak muszáj külföldön dolgoznia,mert itthon ellehetetlenítik az embert.Egy élet munkája kell ahhoz hogy egy lakást kifizessünk.
1284. bjman
2009. szept. 8. 08:57

Sziasztok!

Én 3gyermekes anyuka vagyok!(7,9,12évesek)Minket sem az állam tart el.Életünk a következő:A férjem hollandiában dolgozik,3-4 havonta jön haza.1400eurót kap havonta,abból általában1200-at haza is küld.Én állandó 6-14ig dolgozom.Egyedül lakom győrben,se anyós,se anyukám a közelben(pécsen laknak) aki segíthetne.Reggelente megszakad a szívem,hogy a gyerekeim épségben eljussanak az iskoláig.Hál istennek egy helyre járnak.De minden reggel aggódom értük.Hogy felkelnek-e időben,hogy nem vitatkoznak,hogy elindulnak-e,hogy odaérnek-e.Nagyon rossz,de ez van.Délután már otthon vagyok velük.A férjemnek még 2-3évet muszáj kint maradnia.Nehéz,mert se neki,se nekem nincs lelki támaszom.De utána nyugodtan lehetünk.Ki lesz fizetve a lakáshitel,spórolni is tudunk,nem élünk nagy lábon.Tartalékolok,hogy mikor hazajön,lássa,hogy volt értelme egy kicsit nélkülözni a családot.

1283. Bcicus (válaszként erre: 1281. - A0c1361e44)
2009. szept. 7. 13:45
Lehet rájött, hogy hülye volt. Vagy valami kedves ex ismerősöm, akivel annó gondjaim voltak. (mikor az exemmel szétmentünk akkor voltak emberek akik az "ő pártjára" áltak és már akkor is akrtak lejárató kampányt, úgy hogy azt sem tudták mi történt köztünk, úgyhogy az exem nem akart lejáratni csak pár kedves barátja)
1282. Bcicus (válaszként erre: 1279. - Mókicaaaa)
2009. szept. 7. 13:43
De szeirntem azzal nicnsen baj, ha emberek vitatkoznak egy fórumon, még akár kicsit durvábban vagy vadabbul is. De szerintem senki nem rágalmazott senkit semmivel, csak mások az álláspontjaink. A rágalmazás viszont szerintem már egy olyan dolog kéne legyen, ami nem elfogadható egy fórumon.
1281. a0c1361e44 (válaszként erre: 1275. - Bcicus)
2009. szept. 7. 13:41
És már nem is tag itt a hoxán...
2009. szept. 7. 13:35

Lehet nincs igazuk!!!


[link]


A zene nagyon jóóóóóóóóóóóóó! :DD

2009. szept. 7. 13:29
Cicus azon az első estén, amikor elindult a fórum, biztos emlékszel, mi is sokat vitáztunk, de abban igazad van, hogy normális keretek között tettük... elhiszem hogy bánt.. tudod nem vagyunk egyformák, vannak akik így reagálják le a dolgokat!
2009. szept. 7. 13:24

[link]


Igazatok van!!!


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

1277. danama (válaszként erre: 1276. - 3667336370)
2009. szept. 7. 13:19
igazad van Lia az egész fórumnak nincs értelme:-)
1276. 3667336370 (válaszként erre: 1275. - Bcicus)
2009. szept. 7. 12:30
hagyd Cicus ... nincs értelme ...
1275. Bcicus (válaszként erre: 1274. - 349cfe5a37)
2009. szept. 7. 10:42
És ebben hol van leírva, hogy adót csaltam. A gyed-ről érdeklődtem, mert akkor még azthittem lehet babánk és a lombikok miatt sokat voltam itthon táppénzen, így kiváncsi voltam mi a helyzet. De ez sehol nem alapozza meg a rágalmaidat. Szó nincs benne arról, hoyg nem adózok, csak arról, hogy idén sokat voltam táppénzen. Szóval hol írtam, hogy nem vagyok bejelentve? Mert ezt nem sikerült megtalálnod (nem véletlenül), arra találták bizonytékot, hogy van rendes munkám és ezért táppénzt kapok. Mi nem jár, ha nem vagyok sokkal bejelntve kibeszélt itt összegekről. Azt nem tudtam, hogy a táppénzes időszak a Gyed-be beleszámít e. Tudod amikor ezt írtam, azthittem egyből lesz gyerekünk, és csak a baba körül járt az agyam és ezzel kapcsolatos dolgokkal. Ez nem sértő, hanem én leírtam a véleményemet és, hogy karácsonra mennyit költök annak is mi köze ehez.A leadózott jövedelmünkből, hadd költsek már annyit amennyit szertnék, vagy tudok. Szóval mégegyszer kérdezem, hol találtál olyat amiben azt írtam, hogy nem vagyok bejelntve és adót csalok?
1274. 349cfe5a37 (válaszként erre: 1273. - Bcicus)
2009. szept. 7. 10:21

Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. 1564. (Anyának lenni, Szervezés, pénzügyek) 2009-01-22 08:19

Köszi aranyos vagy, nem idegesítem magam ezzel, csak kiváncsi vagyok, szerencsére a párom jól keres, így ha valamiért nekem a sok idei táppénz miatt nem járna a magas GYED, akkor sem történik semmi, csak hajt a kivnácsiság

(válasz nemetherika 1561. hozzászólására)



ha nem vagy olyan sokkal bejelentve, akkor nem jár?

és a te egyéb sértő szólásaidból gondolom, mint pl.

havi 100 ezerért fel sem kelnél dolgozni, és karácsonyra több százezret költesz, hmmm?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook