Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2014. jún. 9. 18:01

Köszi a tippeket!

Nálam sem állandó ez a tünet, most pl. teljesen jól vagyok. Kilábaltam a gödörből, a mai zöldségnapomon leveszöldséget ettem eddig, csemege ubit rágcsáltam, fütyörészve gyártottam sajtos pirítóst és melegszendó-hegyeket. Ma úsztam jó másfél órát, szaunáztam, szóval visszazökkentem a helyes útra. :D

Hajrá mindenkinek!

5754. Arel (válaszként erre: 5750. - Könyvkukac)
2014. jún. 9. 06:28

Ötlet: figyelem-elterelés?

Úgy vesze észre, hogy ez az ehetnék szindróma nálam is periódikusan fellép, aztán meg van, hogy semmi probléma nincs ilyen téren. (mostanában ez utóbbi van szerencsére) Nem tudom, hogy nem-e a hormonháztartásunkkal van-e összefüggésben.

Már kínomban én is elkezdtem nézni holmi falánkság elleni dilibogyókat (csak patikában kaphatót), de még nem tette konkrét lépéseket. Önuralom az kéne, meg ugye a sok folyadékbevitel, de azt is tudom, hogy mennyire nem működnek ezek a tanácsok nálam se mindig. Talán mégis a figyelemelterelés a legjbb tipp: kezdj el pl. tornázni, vagy menj el sétálni!

5753. Arel
2014. jún. 9. 06:23

Tegnap délután zöldségnap keretében ettem még nyers répát, borsót (mert szedtem a kertben), csináltam egy salátát, és a végén egy kis corn-flakes-szet is csipegettem. Ez utóbbinál nem votam meggyőződve, hogy szabad-e, mert nem tudom, hogy kukoricán kívül még mi van benne...


Ma CH-nap, úgyhogy már áztattam be gerslit, paradicsomszósszal tervezem, desszert meg zabkása lesz (mert úgy szeretem). Uzsi-vacsi még bizonytalan.

5752. Arel (válaszként erre: 5751. - Könyvkukac)
2014. jún. 9. 06:20

Igen, azok, de biztosan megint jön majd a stagnálás, meg a falánkság. Most valahogy nem is voltam éhes, rengeteg dolgom van mostanában.


Túrókrém: desszertként, igen. Késes aprítóba túró, tejföl, édesítő és ízesítésképp mehet bele aroma ill. nekem vannak fehérjeporaim is. Pár perc alatt kész, csak hagyjanak a gyermekeim is belőle. :)

5751. könyvkukac (válaszként erre: 5749. - Arel)
2014. jún. 8. 17:38

Jó hírek!

Túrókrémet ebédeltél?

2014. jún. 8. 17:36

Én sajnos a tegnapi gyümölcsnapon ettem egy kis felvágottat. :(

Ma csak tízig bírtam gyümölccsel, aztán ettem egy adagot a tegnapi grillcsirkéből. :( Nagyon megnőtt az étvágyam valamiért. :( Aztán leveshús és leves meg némi felvágott. És úúúgy ennék egy könnyű rántottát...

Van valami ötlet az étvágy kordában tartására? Vagy csak az önuralom?

Jaj nekem.

5749. Arel
2014. jún. 8. 06:14

A mérleg továbbra is jó passzban van! :) Tegnap már 61-gyel kezdődött a súlyom! :)

Jókat ettem, leveslé májjal, saláta, sült pipimell, trókrém ebédre, vacsira saláta maradványa, felvágott, sajt és tej.

Ma leveslé zöldséggel, bab-kukorica-rizs, saláta, meg majd még valamit csinálok délutánra.

A célok mindig szem előtt vannak, csak néha elkenődik az ember, ha valamiért egyhelyben toporog.

Ja, egy kis újítás a reggeli gyümi kapcsán: pér napja 2-3 kanál korpával eszem reggel, lehet, hogy ennek is köszönhetőek az eredmények?

2014. jún. 7. 15:15

Minden mérleg ijedjen meg és mutasson kevesebb értéket mint tegnap! Meg azelőtt! :D

Ez milyen jó általános jelszó lenne itt a fórumon igaz? :)

Ma gyümölcsnapom van, a tegnapi ch-nap után(pizzával zártam) nem is árt, úgy érzem. Jó adag extra mozgást is beiktattam.

Viszont most mennem kell csirkét sütni. :/

Szem előtt kell tartani a célt, meg sokat gondolni az új nadrágokra... és kitartani. Mese nincs. :)

5747. Arel
2014. jún. 6. 05:56

Sziasztok! Kisvadócnak is!!!

Úgy látszik a mérleg megijjedt, mert egyre kevesebbet mutat, ma már a 61,9 is felvillant. Úgyhogy egyenlőre még maradok.

Tegnap megettem a maradék durumtésztás zöldséglevest párolt halványító zellerrel meg répával, meg volt mákos zabkása, aztán délután egy kus muffinpróba, egy mini sajtos kifli (én sütöttem), kis müzli, ropogós kenyér (szintén házi) és a sort a csokifalatok zárták. Soknak tűnik fajtára, de mindenből csak egy keveset ettem. És vacsi már nem volt.

Ma értelemszerűen gyümi, ergó sok-sok eper, de lesz nálam grapefruit, narancs, barack, banán is. És vettem tegnap egy kis földimogyorót, igaz nem tudom, hogy este megint mikor lesz időm enni. A mai nap is zűrös lesz, de remélem, hogy a tegnapihoz hasonlóan jól alakul.

Szép napot nektek!

2014. jún. 5. 11:36

Nagyon helyes, csak előre, tovább, Nem feladni! :)


Tegnapi rossz hangulatom már távozófélben, ma zöldségnapom van, így zöldbabfőzeléket fogok ebédelni.

5745. kisvadóc
2014. jún. 5. 06:43
Sziasztok. Bocsi kicsit eltüntem sokminden miatt...itthon fekszem lumbagoval meg vizsgák ilyesmik...Tartsatok ki, megy ez, csak nem azonnal...nekem ma van a félidö a 45. nap, most pattantam a mérlegre és -8,4 kg zártam az elsö félidöt! :)))))))))))))))))))))))))) Már alig várom h átlépjem a 10kilo fogyást, enem ez motivál 5 kilo volt a cél aztán most a 10. Ma fehérje nap...még fogalmam sincs mit eszek, meg us van, fáj a hasam is...nyügös vagyok, délután polgári jog vizsga...áhhhh de szépek leszünk, abba ne hagyjátok nem akarok egyedül maradni a fórumon:)
5744. Arel (válaszként erre: 5743. - Könyvkukac)
2014. jún. 5. 06:37
Nem adtam fel teljesen, csak már jó ideje nem mozdult, de nálam eleve pár kilóról van csak szó, mert tk. nincsenek nagy feleslegeim. Ja, a magasságomhoz képest akár 10 kilóval is lehetnék könnyebb, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a 60 kiló körült tudtam hosszabb ideig is tartani, ha odafigyeltem. Tegnap keveset ettem, de mindenfélét, de ma igyekszem CH napot tartani, igaz lesz hozz zöldség. Kicsit kaotikus napom lesz, de a reggel jól indult, mert jó volt a mérlegelés (62,6).
5743. könyvkukac (válaszként erre: 5741. - Arel)
2014. jún. 4. 17:14
Értem. Lehet hogy te épp most értél a stagnálós szakaszba, nem? Érdemes kitartani, ha eddig hatékonynak bizonyult a diéta.
5742. Arel
2014. jún. 4. 14:57

Ma keményítőnap nap lett volna, de valahogy nem sikerült összehoznom. Ettem sok párolt zöldséget, de husit és 1 burgonyafánkot is. Az okokat nem taglalom, benne van már a hitetlenség is.

Még nem lépek ki a fórumról, adok még egy pár napot magamnak.

5741. Arel (válaszként erre: 5740. - Könyvkukac)
2014. jún. 4. 14:55

Kedves Könyvkukac!

Nem járunk egy cipőben, nem ez az oka.

Sajnos inkább a mértékkel van a bajom, azaz eléggé nehezen állom meg, hogy ne uzsonnázak, és utána még vacsi is szokott lenni. Szóval most már 2 hete nem változik a súly.

Torna: változatosan tornázok, súlyzós edzéseket is csinálok, ott növeltem is a súlyokat. Nem hiszem, hogy ez a gond.

5740. könyvkukac (válaszként erre: 5738. - Arel)
2014. jún. 3. 22:33

Arel, azért még tarts ki! Ha egy cipőben járunk, azaz te is épp női bajoktól szenvedsz, akkor természetes hogy visszaesik az eddig szépen lefelé araszolgató súlyvesztés. Ilyenkor az ember dagad, püffed, na nem is részletezem. Ma én is haragudtam a mérlegre pedig amúgy jó cimbik vagyunk. :)


Lehet hogy érdemes volna mozgásformát váltani, talán már hozzászokott a szervezeted az eddigihez. Egy új,picit erősebb edzésforma segíthet visszalendülni... ;)


Én egy jó futócipőre vadászom, meg még pár kilócska lecsusszan, és megyek kocogni. :)

2014. jún. 3. 22:28

Kibírtam a mai napot, de a karamellás sült eper üvegbe szedése után nagyon morcosan szóltam a családnak, hogy tunkolja ki az edényt ropogós, friss kenyérkével. :/ Olyan de olyan csábító illata volt... :P

Holnap proteinnap, azt nagyon szeretem. Viszont nemigen tudtam előre készülni... néhány húsgombócot kiszedtem a zöldbabfőzelékből egy dobozkába ( na igen, még ez is!!!!! ott illatozott előttem a főzelék, brühühühühüüüüü!!! ) de az kevés lesz egész napra.

Azon gondolkodom, bevállaljak-e egy gíroszt? Eddig egész jól kerültem a kenyérfélét, csak néha ettem ch-napon, de sokat segített a súlycsökkenésben a kenyérmegvonás... Na majd még kitalálom. Holnap rohanós napom lesz, attól is függ az étrend, mikor-hova tudok beugrani valami ehetőért.

5738. Arel
2014. jún. 3. 17:59
Fehérjenap, hangulat szintén a bánya-béka sejheja alatt. Ebédre sali paradicsomos darálthússal meg egy kis sajt, túrókrém desszerttel, uzsira egy nagy adag túrós-tejes salátaturmix. Kezd teljesen elmenni a kedvem ettől az egész diétától, eredmények totál megszűntek. :(
2014. jún. 3. 10:12
Nekem ma van gyümölcsnapom, de rém rossz a kedvem... ha nem leszek elárasztva sok - sok munkával, robbanok ! Mandula, szőlő, alma, paradicsomlé.
5736. Arel
2014. jún. 2. 06:46
Zabpelhyes keksz. Nyami, az biztosan finom. Nálam tegnap CH napon pesztós kusz-kusz meg zabkása volt ebédre salival, vacsira megint sok-sok sali és a kb. 2 kockányi csoki. Ma gyümi nap, úgyhogy eper eperrel lesz, meg a salátás kókuszos banánkrém, és van még grapefruitom és narancsom is. Szóval már egyáltalán nem aggódok. Ja, szerintem diót is eszek, de csak pár szemet. Jók legyetek! Lassan itt a nyár!
2014. jún. 1. 12:35

Tegnapi proteinnapomon párolt és főtt husikat ettem és sajtot, jó sokat mozogtam is mellé. Ma keményítőnapom van, a menü ebédre a tegnapi rizses húsból egy kevés rizs, vacsi pedig párolt répa(megmentettem a tegnapi husi mellől)és petrezselymes újkrumpli lesz. Vettem karalábét is ha rágcsálhatnékom támad. Viszont ma csak egy kis tornát tervezek zenére, érzem a tagjaimat a tegnapi sürgés-forgás után. :)

Holnapi ch-napra most sütöm a zabpelyhes kekszet, aztán megyek vasalni.

Mindenkinek jó hétvégét!

5734. Arel
2014. máj. 31. 13:25

Keményítőnap: ebéd zöldségkrémleves - teljes családnak, végre nem csak magamnak főztem valamit. Aztán párolt spárga sült céklával. Nagyon finom lett!!!

Uzsi-vacsi: egy adag fejes saláta, barnarizs rebarbarával (ez utóbbi az édesség).

Fogyás nem igazán van pillanatnyilag, de szerintem jövő héten beiktatok megint egy lé-napot. Ideje lenne úgyis.

5733. Arel (válaszként erre: 5729. - Könyvkukac)
2014. máj. 31. 13:22

Azért találok ki efféléket, mert még mindig van egy csomó salátám a kertben, kezd felmagozni, de sajnálom kidobni. Még ki fogom próbálni, hogy lehet-e valahogy tartósítani vagy fagyasztani (eddig nincs nyoma), de addig is pusztítom mindenféle formában.

A krém egyébként kanalazható lett, persze rendszeresen csinálok zöld turmixot is belőle, akkor ugyebár iható. Ezt amúgy késes aprítóval csináltam.

5732. Arel (válaszként erre: 5727. - Kisvadóc)
2014. máj. 31. 13:20
A súlystagnálás kapcsán egyet értek könyvkukaccal. Ami viszont a mozgást illeti, abban nem adok igazat Neked! A mozgás segít fogyni!!! Ekkora súlyfelesleg esetén persze nem lehet akármit mozogni, de létezik jó mozgásforma Neked is! Aztán, ha izmot építesz, akkor azok több kalóriát égetnek el, így az is fogyással jár. Léteznek nagyon klassz tornavideók akár youtube-on is, gyaloglások, "duci-tornák", de akár otthon végezhető súlyzós gyakorlatok is. Lehet, hogy az elején csak 5-10 percet bír az ember megcsinálni (tapasztalat 90 kilós koromból), de idővel javul a helyzet. Szóval, ha nagyon stagnál én nagyon javaslom a mozgás elkezdését, mert szerintem sokat segíthet. Ráadául endorfin-t termel, azaz olyan, mintha csokit ennél. És, 3x-is meggondolod, hogy egyél-e egy szelet nasst, mert idővel arra is rájössz, hogy egy fél óra tornával mennyi kalóriát égetsz el, és hogy mennyire nem éri meg enni egy szelet csokit.
2014. máj. 31. 07:57

Most nagyon beindultam. -10.4 kg, 90 deka leugrott tegnapról mára. Nem is értem. Ilyenkor vizet szoktam megkötni, nem pedig fordítva. ( ilyenkor = ciklus közeledtével)

Pedig tegnap nem tornáztam semmit, csak 8 percet gyalogoltam gyorsan. ( majdnemhogy kocogtam... siettem melóba :) )

Tapasztalt ilyen hirtelen súlyvesztést valaki? Ez jellemző a 90 napos diétára? Nagyon furcsállom. Persze örülök is. :)

Ma lomtalanítok. Elhatároztam még tegnap, hogy kihajigálom az összes régi, nagy, szakadt, javított, stb. göncömet, amit eddig tartogattam.


Hú, most igénytelennek tűnhetek... de ezeket már nem hordani akartam, hanem foltnak, meg hasonlóknak tartogattam. Szoktam készíteni a régi cumókból mindenféle marhaságot, kutyapárnát, macskakuckót, zsákot, meg ami eszembe jut. :)


Most hirtelen nem jut eszembe ki mondta, azt hiszem Cortez : amikor partra szálltak Amerikában és elindultak a földrész belseje felé, visszaküldte egy szolgáját, hogy gyújtsa fel a parton maradt hajóikat! Azért,hogy az emberei ne hátra nézzenek, a menekülést, visszautat választva, hanem ezzel inspirálja őket az új dolgok felfedezésére, a letelepedésre.

Most jelképesen én is ezt teszem: kihajigálom az összes olyan holmimat is / a rongyok mellett/ ami még ép, de már nagy és lötyög. Soha többet nem akarok akkora lenni mint voltam.

2014. máj. 30. 15:54

Ezt most olvastam, bemásolom :


Mandula (25g)


Fehérje: 6g

Energia: 160 kcal


A mandula leszámol az édesség utáni sóvárgással, köszönhetően egészséges, monotelítetlen zsírsavainak és fehérjetartalmának. Azok, akik naponta 34 db. mandulát iktattak a diétás étrendjükbe, csökkent étvágyról számoltak be és jóval kevesebb kalóriabevitellel büszkélkedhettek, egy tavaly publikált kutatás szerint.


Szeretek enni és tudok is. De eddig nem értettem, miként lehet, hogy gyüminapokon elrágcsálok pár dekányi mindenféle magot, mandulát is a 2-3 db. gyümölcs mellé, és elvagyok vele másnapig. Most már értem. :)

5729. könyvkukac (válaszként erre: 5726. - Arel)
2014. máj. 30. 10:51

Miket talász ki! :) A krém iható volt vagy sűrű, kanalazható? :)

Nekem ma van gyüminapom. De se saláta, se turmixgép nincs a közelemben. :D

5728. könyvkukac (válaszként erre: 5727. - Kisvadóc)
2014. máj. 30. 10:48

Abszolút megértelek.

Nemcsak hogy hasonló értékeket mutatott a mérleg, de ugyanígy ingadozott-ingadozik nekem is, sőt időm is ugyanolyan kevés van mozogni akárcsak neked.

Viszont akkor is légy kissé türelmesebb magaddal, ne görcsölj rá nagyon. Én 9.5 kiló mínusznál járok, hétfőn telik le a nyolcadik hét. Lehet hogy félidőre a tíz kiló mínusz túl nagy elvárás még akkor is, ha nagy súlyból könnyebb sokat leadni... ugyebár mindenhol ezt olvasni. Csak lassan, türelmesen, kitartóan. A súlycsökkenés nem egyenletes, jobb ha elfogadod és nem izgulsz miatta. Csak tartsd be a szabályokat.

Mozogni pedig tényleg muszáj, hogy ne maradj lötyiplötyis fogyás után. Megpróbálhatnád szakaszosan végezni: egyik nap pl. gyalogolj többet a szokásosnál, másik nap hajolgass le-fel és oldalra, hogy a derekad vékonyodjon, következő nap végezz este lefekvés előtt oldal-lábemeléseket, szabályos guggolást és hanyatt fekvős lábtárogatásokat, amivel a comb oldal-és hátsó izmait feszesíted. Már tíz perc plusz mozgás is sokat dob az eredményeiden.

Ja és próbáld visszafogni a kenyerezést. A diéta leírása szerint elhagyásával jobb eredményt érsz el. Próbálj csak ch-napon kenyeret enni.

5727. kisvadóc
2014. máj. 30. 08:15
Sziasztok! Nem, szénhidrát napon eszem a puffasztott rizst, maradt a vaj és a zöldség mellé, a reggeli epren már túlestem..este pedig tojásos nokedli lesz a menü friss salival. 6 napja 132,9 súlyt mértem..azután voltam még mérlegen de akkor 134,4, 135,2 ilyen eredményeket mutatott és ma is 133,5 volt..nem értem...reméltem, hogy jövő csütörtökre meglesz a -10 kg (félidőre) de ezekszerint nem...kb fehérjenapon eszem 1300 kalóriát, keményitő napon 700-1000 között, szénhidráton 1300 körül és gyüminapon 700 körül. Ma szénhidrátokat felvezettem a kalóriabázisra, 1300 kalória, szerintem ezek jó értékek, egyáltalán nem csinálom drasztikusan..ez a pufirizs meg kivételes eset, kenyeret, zsemlét, tésztát szoktam eni, csak készülök a tojásosnokedlire és nem akartam azért annyira elszállni a kalóriával ez miatt...igen a naciknak nagyon örülök, tartogat még néhány kihizott nacikat a szekrény mélye, valamelyik kb 5 kg fogyás után lesz jó, de az álomfarmer szerintem még 10 kg fogyás után lesz jó..remélem. Amúgy én sem gondolom, hogy 90 nap után abba kellene hagyni, lehet nem fogom, vagy ha igen akkor dinnyediétát tartok, reggel dinnye, ebédre vmi tartalmasabb és vacsira megint diéta, nekem ez hasznos lesz a viztartalom miatt, mert baromira keveset iszom még mindig...már minden trükköt kipróbáltam, nem kell...ha ezt az utat választom akkor utána kezdem újra a 90 naposat, lehet hogy szünet után megint jobban megindulna a fogyás. Sajnos sportolni nem igen van időm, föleg most a vizsgaidőszakban, jó lenne erősiteni...de ugye csak a sporttól fogyni nem lehet...arra jó, hogy az izmok erősek, feszesek maradjanak.
5726. Arel
2014. máj. 30. 06:24

Ma fehérjenap ergo sok-sok sali, sajt, tojás, esetleg grillezett tofu.

Tegnapi gyüminapon kreáltam - igaz a saláta nem gyümölcs: 1 banán, 4-5 ek. kókuszreszelék, 1 saláta - aprítógépbe, krémmé varázsolva. Nagyon jó lett, édesíteni se kellett, és laktató.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook