Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
5785. Arel
2014. jún. 18. 07:14

Nekem a tegnapi CH-nap zotális csőd volt. De ez inkább a frontnak vot köszönhető, mert már 2. napja fejfájás gyötört, és a gyerekeim is az őrületbe kergettek (szerintem őket is megviselte a dolog). Na mindegy. Fejfájás esetén aza kényszerképzetem van, hogy ha eszek, akkor majd elmúlik. Nem múlt el, helyette még bűntudatom is lett. :( Még szerencse, hogy estére azért már jobblett a helyzet, és legalább a torna nem maradt el.

Na de új nap, gyüminap, és holnap én is folyadékozok.

Van egy nagy adag eprem, málnám, almám és narancsom, és nincs szerencsére banán, mogyoró és társai (illetve törni kéne). De ideje felkelni a gödörből és újra pozitívan látni a dolgokat a tegnapi depi után!!!

5784. Arel (válaszként erre: 5777. - Könyvkukac)
2014. jún. 18. 07:08
GRATULA!!!
5783. Arel (válaszként erre: 5775. - Erus_78)
2014. jún. 18. 07:08

Én is kávézom, mégpedig sok tejjel. A reggelit viszont igyekszem sokkal korábban meginni, mint ahogy reggelizem, az ebédnél már sajna nem megy a dolog. Viszont lehetne szója és kókusztejben is gondolkodni, akkor bizonyos napokhoz igazodna...


Spenót: ahogy könyvkukac is írta, de pl. apukám sose ettem tejesen, úgyis finom.

5782. Arel (válaszként erre: 5774. - Erus_78)
2014. jún. 18. 07:05
Nem próbáltam, mert alapból nincs itthon kókusztejem, de a kókusz nálam a gyümölcs kategóriában van, ergo azokon a napokon ill. reggeli órákban iktatom csak be.
5781. könyvkukac (válaszként erre: 5778. - Kisvadóc)
2014. jún. 17. 18:54

Sok ilyen jellegű hozzászólást lehet olvasni, hogy az ismerősnek is működött így és úgy a diéta.

Szerintem ha szétválasztás, akkor érdemes tényleg szétválasztani. Mert ha tejet-péksütit reggelizik valaki, ebédre nagyjából az aznapi jellegű ételt eszi de pl. kenyérrel, este meg valami össze-vissza ételt, a végén csodálkozik és szidja a diétát hogy milyen vacak... pedig csak tartani kell. Kenyeret pl, elég csak minden második ch-napon enni, ha eredményt is akarunk.


Az összes diéta közül ez tűnik a legnormálisabbnak abból a szempontból, hogy nincs éhezés, és lehet enni rendesen, csak nem mindegy, melyik napon. Választásod is van : értelemszerűen jobban fogy az aki a könnyebb, kalóriaszegényebb verziót választja, mint aki állandóan jól belakik nehezebb kajákkal.

5780. könyvkukac (válaszként erre: 5779. - Erus_78)
2014. jún. 17. 15:03

Bátran turmixold össze főtt krumplival és főtt fokhagymával a spenótot, vagy étkezési keményítővel sűrítsd, ez utóbbit amúgy is használhatod a legtöbb főzelékféle elkészítéséhez.

Ajánlom továbbá a "próbaidőszakra" a KALÓRIABÁZIS.HU -t, ahol nyomon tudod követni, melyik étel mennyi kalóriát tartalmaz, láthatod a napi tápanyagtartalmat, és lemérheted a mozgás által "elégetett" kalóriát is.

5779. erus_78 (válaszként erre: 5776. - Könyvkukac)
2014. jún. 17. 09:17

Köszönöm a válaszokat! Spenótot eddig csak tejjel készítettem, de majd próbálkozom akkor krumplival sűríteni... még tojást is szoktam beletenni a végén felverve... sokkal finomabb tőle... na mindegy, akkor ezek kimaradnak majd belőle...


Szombaton bicikli túrára megyünk, úgyhogy jövő héten kezdem, lesz 8 napom (ez lesz a próba)... utána megyünk nyaralni...


Olyan jó, hogy ilyen ügyesek vagytok, és ki is írjátok! Ez nagyon lelkesítő...!!!!!!!!! Jó olvasni, hogy le lehet fogyni...

5778. kisvadóc (válaszként erre: 5777. - Könyvkukac)
2014. jún. 16. 17:48
Húúú de ügyes vagy, miota is csinálod? Belehuzok én is..a mai gyümölcsnapbol 1 db alma lett....szoval inkább léböjt, igaz kb 3dl vizet ittam...ejej..amugy én minden reggel iszok kávét tejjel...ennyi belefér, egy ismerösömnek ugy is müködött a dolog hogy a reggeli tejet és péksütit nem hagyta el...holnap elvileg fehérje...még nem tudom mi lesz a menü, de az is lehet hogy tartok még egy a maihoz hasonlo viz-gyümi napot...:)Na jóóó talán nem kéne h ilyen naagy szám legyen...ugyis evés lesz belöle:) de a gyüminapok nélkül jol elvagyok hogy helyette iszom..a 10 kilo remélem meglesz 2 honap végére...
2014. jún. 16. 17:33

Sikerült a tegnapi folyadéknap, legalább hat liter folyadékot ittam, ásványvizet, teát, nasinak pedig Cappy Pulpy narancslét.

11,6 kg. mínusznál járok.

Ma rántottát és hamburgerhúst hoztam magammal ebédre, vacsira is azt vagy salit eszem.

5776. könyvkukac (válaszként erre: 5775. - Erus_78)
2014. jún. 16. 17:29
Sokan nem tudnak vagy nem akarnak lemondani a reggeli kávéról. Úgy is működik a diéta, bár talán lassítja a kávé, nem tudom, én nem kávézom. Spenótot pedig miért ne ehetnél?? Hiszen zöldség. Párolhatod egy kevés vajon, készíthetsz pürét is belőle, csak ne liszttel, tejjel, meg hasonlókkal sűrítsd hanem étkezési keményítővel vagy főtt krumplival és botmixerrel.
5775. erus_78
2014. jún. 16. 13:35

Még egy-két kérdésem lenne. Minden nap megiszom 2 tejeskávét, csak kávé, és kb. 1 vagy másfél dl tej... nem rakok bele cukrot, semmi mást... ez baj? Mert ugye csak az első napon lehet tejterméket fogyasztani...

Akkor gondolom spenót (főzeléket) sem ehetek zöldség napon?

5774. erus_78 (válaszként erre: 5772. - Arel)
2014. jún. 16. 13:25
Köszönöm! Esetleg megpróbáljam a sima víz helyett kókusztejjel (ami porból és vízből áll)? Vagy azt már próbáltad, és nem jött be? ;)
5773. Arel (válaszként erre: 5771. - Kisvadóc)
2014. jún. 16. 13:06

Remélem, már jobban vagy! Jó olvasni, hogy nem híztál vissza, ami azt jelzi, hogy ha majd a végére érsz, akkor is van esély a súly megtartására!


A gyüminaphoz meg sok finom epret - cseresznyét - málnát kívánok!

5772. Arel (válaszként erre: 5770. - Erus_78)
2014. jún. 16. 13:04

Persze!

Alapból barnarizsből szoktam készíteni, amit érdemes beáztatni, mert akkor hamarabb megfő - hacsak nem előfőzött.

A lényege, hogy ugyanúgy, mint a normál esetben megfőzöd a riszt vízben só, illetve édesítő társaságában, és a végén tej helyett valamivel aromával ízesítem. Volt, hogy rebarbarát raktam bele, de elvileg mehetne bele szójatej is, mert komoly tanakodás után se tudtam egyértelműen azt mondani, hogy a szója termékek nem valók keményítő napra.

5771. kisvadóc
2014. jún. 16. 11:43
Sziasztok! Bocsánat hogy eltüntem, olvastam minden nap az irásokat, csak kedvem és erőm nem volt irni..Szóval 2 hétig otthon fekvés lumbagoval..nagyon rossz volt ennyit feküdni..és bevallom vétkeztem is jó sokat és sokszor, ennek ellenére a mai mérleg még mindig mutatta a -8 kilot, tehát nem hiztam vissza...pedig megkövezhetnétek ha leirnám miket zabáltam össze vissza...na mindegy..ujult erővel ujra itt..már dolgozom igaz menni még nem tudok csak mint a reumás csiga és gyógyszereken élek..ezzel meg is bukott a délig gyümi mert reggeli után kellett bevennem a gyogyszereket...ma gyüminap..jo is hogy dolgozom, otthon sokkal nehezebben birom ki..
5770. erus_78 (válaszként erre: 5768. - Arel)
2014. jún. 16. 09:28
Megkérdezhetem, hogy milyen az ál tejnélküli tejberizs? Érdekelne! :)
5769. erus_78 (válaszként erre: 5764. - Könyvkukac)
2014. jún. 16. 09:28

Már vagy 4 évvel ezelőtt le kellett volna fogynom... szóval az az 1-2 hónap már nem számít... a nyárra már úgysem fogyok le... de jó lenne karácsonyra már 10 kg-val kevesebbnek lenni.

168 cm vagyok, és 80 kg körül... hol kicsit több, hol kevesebb... Én már a 70 kg környékének is nagyon örülnék...

5768. Arel
2014. jún. 16. 07:06

Sziasztok! (Ha nem csak könyvkukac van itt)

A szokásos hétvégi időhiány miatt nem jelentkeztem. A tegnapi fehérjenap volt ismét kudarcos: ok a maradékétel problematika. Nem kifejezetten vészes, de akkor is tény, tehát leírom. A mai se lesz teljesen zöldségnap, hasonló ok miatt (még a múltkorról maradt darálthúsos csicseribosrós paradicsomos egyveleg). Egyébként meg cukkinikrémleves vár rám, saláta, talán csinálok megint ál tejnélküli tejberizst.

A héten én is fogok víznapozni, így eltolom a gyüminapot vasárnapról hétfőre. :)

2014. jún. 15. 10:39
Mivel a mérleg egész szép eredményt mutatott reggel, és amúgy is rákészültem, mégiscsak ma tartom a folyadéknapot. Minek halogatni? Vettem gyümölcslét is, azt iszom felhigítva teával, de ásványvíz is van készenlétben. Ma főzök is valami főzeléket egy kis pörkölttel, így nem lesz olyan könnyű, viszont legalább túlleszek rajta. :)
2014. jún. 14. 12:43

CH-nap ... ma tarhonyát főztem, csokis-meggyes sütit sütöttem. Igyekszem nagyon-nagyon visszafogni magam.Elvégre a fogyás a cél, nem a dagadás!

Tegnap azt számolgattam, mikorra iktassam be a folyadéknapot. Mivel nem olyan nehéz mint elsőre gondoltam, a jövő hét végén vagy a rákövetkező hétfőn valahogy beszorítom.


Mindenkinek jó hétvégét! Kitartást a diétához! :)

2014. jún. 13. 14:50
Zöldségnap: újkrumpli párolva, majd ropogósra sütve egy pici füstölt sajttal. Két dekáért talán még nem jár gyehenna. :)
5764. könyvkukac (válaszként erre: 5763. - Erus_78)
2014. jún. 13. 14:46

Szia!

Te tudod, hogy mennyire vagy erős, illetve hogy mennyire sürgető a fogyás. Milyen jellegű lesz a nyaralás, svédasztal, teljes ellátás vagy ti oldjátok meg .... Nem bonyolult betartani a szabályokat, hiszen délig gyümölcsöt enni nagyon könnyű így nyáron, ebédre és vacsorára pedig választhatsz leveseket az adott napnak megfelelően, hús-zöldköret - kombinációt proteinnapra, rizottókat vagy főzelékfélét zöldségnapra, tésztaételt ch-napra. Ch-napon fagyizhatsz és desszertezhetsz is.

Ha sürgős, vágj bele mielőbb, ha nem annyira, told el, de készülj rá. :)

5763. erus_78
2014. jún. 13. 10:44

Sziasztok! Csatlakoznék én is nemsokára... de lenne kérdésem:

A nyáron 2szer megyünk nyaralni, egyszer 10 napra (július 2-től) és 7 napra (augusztus 2-től). Szerintetek elkezdjem ezt a diétát, és folytassam, ha hazaértünk, vagy felesleges nekiállnom addig? Jövő hétre már rendeltem Norbi ebédet, így akkor sem kezdem, utána állnék neki, lenne 8 napom és aztán 10 nap nyaralás... a következő nyaralásig 21 nap marad majd... de biztos vagyok benne, hogy a nyaralások alatt nem fogom tudni betartani a szabályokat. :(

5762. Arel (válaszként erre: 5761. - Könyvkukac)
2014. jún. 13. 05:39

Majd én is szeretnék valamikor újra nyeregbe pattani, elvégre pár évvel ezelőtt a férjemmel elhatároztuk, hogy körbetekerjük a Balatont, aztán holmi babasírás miatt elmaradt az ügy. :)

A tegnapi zöldésgnap nem volt igazán sikeres a skót természeten miatt - nem akarok kidobni ételt, viszont még tegnapelőtt sütöttem cukkinis-sajtos tócsit, amit senki nem akar megenni. Próbáltam paradicsomos darálthússal "javítani", valamennyi fogyott, de túl sok volt még és még van is. Alapaosan beettem délután belőle, és még maradt is. Majd következő fehérjenapon megeszem a maradékot.

Ma CH nap, megyünk anyukámhoz, étkek bizonytalanak, lehet, hogy inkább viszek magammal kusz-kuszt, meg zabkásának valót. Ezek pillanatok alatt elkészülnek a mikróban. A szombati gyüminap izgalmas lesz, mert aznap vizsgázom, délután meg megyek a lányom musical-bemutatójára, remélem, utána nem lesz afféle szeretet-buli... Légy ügyesebb, mint én!

5761. könyvkukac (válaszként erre: 5760. - Arel)
2014. jún. 12. 13:13

Majd visszatalálnak, vagy idetalálnak az újabb versenyzők. :)

Én is kitartok, új lendületet vettem, mint a labda. :D

Igen, a CH-napokon nekem is határozottan érezhető az a bizonyos hullámvasút-érzés(bár én inkább örvényszerű jelenségként élem meg) , amikor újabb és újabb adagokat kíván az ember... Zöldségnapon semmi ilyesmit nem érzek. :/

Mai fehérjenapomon ettem egy jogobella light joghurtot / de rég nem ettem már! /, egy kevés aszpikos pulykasonkát, nemsokára egy kis malac oldalast is eszem, vacsorára tojásrántottát gondoltam, vagy valami hideget, felvágottat abonettel , még nem tudom. Fene ezt a meleget! Kín ilyenkor a konyhában lenni. :/


Újabb közös pont bennünk : az én bicómat is ellopták két éve. :/ Pár hónapja kaptam egy klassz hajtányt, valami Ausztriából behozott használt, de kiváló állapotú járgány. :) Neten sikerült levadászni. :)

5760. Arel (válaszként erre: 5759. - Könyvkukac)
2014. jún. 12. 06:07

Úgy tűnik, már csak ketten beszélgetünk... :( De, pont ezért kitartok melletted, hogy ne maradj magadra!!!

A CH-napok kifejezetten problémásak nálam is a mennyiség tekintetében, vszeg ebben szerepet játszik a CH maga. Ugyan igyekszem lassan felszívódót választani, de akkor is tipiusan követelődző fajta, kell neki az utánpótlás. És van amikor én is céklavörös lehetnék az irulás-pirulástól. :)

Gyüminapokon délidőtájt nekem már sokkal több szokott a pocakomban lenni, úgyhogy biztos jó csinálod!

Sajnos, én az elmúlt években nem nagyon tekertem, pedig egy időben elég komoly terepeken is mentem (pl. Kab-hegyre). A gyerekek miatt nincs nagyon időm, ja és a bicajomat is ellopták.

Ma zöldség-nap: paradicsomos csicseriborsó, saláta, répa, talán zöldborsó (ha lesz edvem/időm kifosztani).

5759. könyvkukac (válaszként erre: 5758. - Arel)
2014. jún. 11. 13:54

Iiigenn, a mennyiséggel volt gondom. *irul-pirul*

De most összeszedtem magam, mert ha a fene fenét eszik is, akkor is tovább akarok fogyni!

Gyümölcsnap: már ettem egy almát, bevágtam egy tálka málnát, most kesudiót rágcsálok.

Én is dimbes-dombos környéken élek, direkt jó bicózni a változatos terepen. :)

5758. Arel (válaszként erre: 5757. - Könyvkukac)
2014. jún. 11. 05:57

Mi a gond a spagettivel? Belefér a CH-napba! (Ha ha jól sejtem a mennyiség miatt tipródsz...) Nem úgy, mint az én tegnapi rizsfelfújtom a gyümi-napba (jó volt benne cseresznye is). Én is lemozogtam, kertfitnesszel. :) Fűnyírás délután a "szanuában".

Szerintem ma tofus ránottát sütök egy jó nagy adag salival. Mos már a tépősalátát írtom... :)

A mozgás meg jó, a bringázást különösen szeretem - főleg itt nálunk, mert a faluból nem lehet úgy kimenni, hogy ne kelljen egy dombon feltekerni. :)

Szép Napot!

2014. jún. 10. 20:15

Ma az én CH-napom sem valami jó. Egész jól elvoltam estig, de spagettit főztem, és hiába nem akartam enni belőle, azért csak sikerült. Pedig direkt tésztát főztem külön nekemnek :) a maradék leveshez, de hiába, az önuralom nem működött.

Most tele a pocak, de megyek még mozogni egy fél órácskát , bringázok.

Fenébe.

5756. Arel (válaszként erre: 5755. - Könyvkukac)
2014. jún. 10. 06:17

Ebben az időben az úszás ideális!!! Én este szobabicikliztem, de majd megdöglöttem így is.

Nekem nem sikerült valami fényesen a CH nap, délután csak többet eszegettem a kelleténél, a Nálad is jelentkezet ehetnék érzés miatt. Végül a figyelemelterelés segített, de egy ideig nem is küzdöttem a dolog ellen. Szerintem, nem is mérlegelek ma, nincs értelme. Viszont a mai gyümi-nap jó lesz, van sok narancsom, meg grapefruitom, ebben a melegben más nem is fog nagyon hiényozni.

Csak ügyesen!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook