Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptemberére várt babák fórum

2009 szeptemberére várt babák (beszélgetős fórum)


2009. jan. 18. 21:26

Babszi, Isten hozott :) Gratulálok!!! De jó lehetett látni a szívverését, akkor a nehezén az első akadályok leküzdve :)

Borsi, igen, elméletileg az első 3 hónapban nagyon fontos a +folsavat szedni, mert rengeteg dolog kialakulását megelőzi,mint pl. a nyitott gerinc. De mivel az első trimeszterben alakulnak ki a szervek, utána már nem kell szedni.

122. Borsi :-) (válaszként erre: 121. - Babszika)
2009. jan. 18. 20:34

Szia Babszika!:o)

Én is új vagyok itt,de persze,hogy csatlakozhatsz hozzánk!!!

Reméljük tényleg ez okozza.Gondolom ez lehet,ha mindannyian érezzük...

2009. jan. 18. 20:32

Sziasztok mégegyszer! lehet hozzátok csatlakozni? Csak, mert valahogy senki semmit....


Én is úgy tudom, hogy a méh és a méhszalagok növekedése okozza a hasi fájdalmakat, a köldököm környéke nekem is fáj egy ponton időnként.

2009. jan. 18. 20:32
Remélem nem ijesztettelek meg a vetéléssel!Nem szerettem volna!
119. Borsi :-) (válaszként erre: 118. - Kombar)
2009. jan. 18. 20:30

Azt nem érzem szerencsére.De azt azért hozzáteszem,hogy én kétszer is elvetéltem már és egyiknél sem éreztem semmilyen fájdalmat előtte,csak megjött a 6. és a 8. héten.

Én is hallottam már ezt,hogy nő a méh ill. a méhszalagok húzódnak,biztos ez van nekünk is!A magne B6 miért jó ilyenkor?

118. kombar (válaszként erre: 117. - Borsi :-))
2009. jan. 18. 20:25
Nekem is az alhasam szokott fájni olyan görcsösen-tompán-nyomással. Most vettem Magne B6-t, hátha segít. Egyébként azt mondta a dokim, h az a baj, hogyha mély hüvelybe is behúzó fájdalom lenne vérzéssel. Állítólag amit érzünk most, az a méhszalagok nyúlása.
117. Borsi :-) (válaszként erre: 116. - Kombar)
2009. jan. 18. 20:22

Szia Kombar!:o)

Nekem az alhasam fáj,kb két órája.Nem görcsölés,csak fájdogálás.Eddig ezt nem tapasztaltam,csak inkább a köldökömnél szúrkálást.

10 percenként Wc-re járok,hogy nincs e vmi...Eléggé izgulok.

És Te mit érzel?

116. kombar (válaszként erre: 114. - Borsi :-))
2009. jan. 18. 20:19
Neked, hogy-hol fáj a pocid?
115. kombar
2009. jan. 18. 20:18
Sziasztok! Én ma vagyok a 6/2 napon. Néha émelygés, mellfeszülés, ill napi 2-3x mensis hasgörcsöm van, de vérzés nélkül. Ez az, ami aggaszt egy kicsit. Csütörtökön újra kell mennem dokihoz, mert pár napja még csak 11mm petezsákot látott a méhben. Én a Hipp Natal-t iszom, mert a tablettákkal gondom van(méret).Nagyon finom és minden van benne! Szívesen ajánlom!
2009. jan. 18. 20:17

Sziasztok Lányok!:o)

Hogy vagytok?Nekem most egy kicsit fáj a hasam,meg is ijeszt eléggé...

Rám az álmosságon kívűl,a feszültség a jellemző,de ezt lehet a duphaston okozza.

Ti a multivitamin mellé szedtek folsavat?

Holnap kell hívnom a dokit az eredményekért,hogy nincs e vmi fertőzés amiről nem tudok és ha van,akkor kezelni kell...remélem nincs,mert akkor arra is gyógyszert kell szednem.

Mi már elmondtuk a szűk családnak a hírt,bár nem szerettük volna,de lebuktam,mert felraktam a tesztről egy képet és a sogórnőm észrevette,így elmondtuk inkább...

Mindenkinek szép estét!:o)

113. Borsi :-) (válaszként erre: 108. - Da5a93d992)
2009. jan. 18. 20:10
Szia Szelburdi!:o)Egy nap van köztünk,én ma vk a 5.hét 3.napon.Te egy nappal előttem jársz,igaz?
2009. jan. 18. 20:00

Hali!

Érdekes, amiket írtok a kezdeti tünetekről, nálam a pocifájdogáláson kívül egy se jelentkezett. Az első terhességemnél aluszékony voltam és sokat ettem az első trimeszterben. Mondjuk ez lehet, hogy a vitamin hatása (akkor elevitet szedtem, most gravidát). Hányingerem nem volt és étvágytalannak se mondanám magam. Pedig nem kéne sokat híznom. Annával 19 kg jött fel, most jó lenne a felénél megállni, már így sem vagyok egy nádszál.

A kalkulátor szerint 4 hetes vagyok, szept. 27 a nagy nap elméletileg. Uh-ra majd keddhez egy hétre megyek, akkor már betöltöm az 5. hetet. Nagyon lassan mennek a napok...

Csajok! Van tapasztalata valamelyikőtöknek a hipp natallal kapcsolatban? Arra szeretnék átállni, ha elfogy a gravidám.

111. babszika (válaszként erre: 109. - Csillu...)
2009. jan. 18. 19:33

Csillu, de örülök, hogy te is itt vagy! Teljesen igazad van, mostantól no stressz! Főnök vagy bárki más, most már mondhat, amit akar. A legfontosabb a baba és persze a mama nyugalma.

Te milyen magzatvédőt szedsz?

110. babszika (válaszként erre: 108. - Da5a93d992)
2009. jan. 18. 19:30

Mi éppen ma mondtuk el anyósoméknak, kaptunk is egy narancscentrifugát, hogy mostantól mindennap facsarni kell a narancsot:) Anyukám viszont már a teszt elött sejtette, sőt tudta, azt mondta ezek a tünetek, amiket említettem, számára egyértelműek, úgyhogy nagyon örült másnap, hogy pozitív lett a teszt, de nem lepte meg.

A szívhang hatodik hét körül már látható, legalábbis mi hallani nem hallottuk, azt mondta a doki, hogy még túl kicsi ahhoz, hogy Dopplerrel be tudja fogni, de már láttuk, ahogy - ez vicces, de a legjobb szó rá - pulzál. :)

109. Csillu... (válaszként erre: 106. - Babszika)
2009. jan. 18. 16:05

Sziasztok!

Látod babszika megérkeztünk ide is:-)

Remélem nem bánjátok ha én is csatlakozok hozzátok.

Sajnos én sem vagyok előzmény mentes,mert az első babácskánk a 12.héten megondolta magát.

Az első tesztet(LH) lassan 2 hete csináltam ami + lett:-)

Azóta megjártuk a dokit akkor volt 5,5hetes.

Ma 6hetes és 3 napos a pindurka.Szeptember 10. a nagy nap.

Reménykedünk,h ezúttal nem lesz semmi baj.Vitamin+hormonpótlás és no stressz:-)

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!!

108. da5a93d992 (válaszként erre: 100. - Moki-kopi)
2009. jan. 18. 14:47

Ez teljesen várható volt moki, nem csodálkozom :)) Egyértelmű babós görbéd volt. Nagyon örülök!! Hisztikirálynőnek is grata és minden boldog pocisnak! Tegnap óta én is megnyugodtam (csak még nem fogom fel :)) és már nagyon várom, hogy mehessek dokihoz. Szerdánként rendel csak, így majd csak két hét múlva megyek, mert most szerdán még csak az 5. hét legutolsó napján fogok tartani. Utána héten már hallhatok szívhangot ugye?

Ma még nem bírtam ki és mértem hőt (37,0) de ezután már nem méregetek, csak idegesítene.

Ti már elmondtátok párotokon kívül másnak, hogy babaósok vagytok?? Mikor tervezitek elmesélni? :)

107. bodrika
2009. jan. 18. 12:56

Jaj,drágák vagytok lányok,nagyon jól esett s sok kedves köszöntés!KÖSZÖNÖM!

Mindenkinek puszi érte,este jövök,de csak későn mert 9-re megyek csak Uh-ra.

2009. jan. 18. 12:43

Sziasztok!


Mindenkinek gartulálok, a poztitív teszthez, és Boldog szülinapot Bodrikának!:)Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, persze ha nem bánjátok. Én másfél hete - éppen a születésnapomon teszteltem poztitívat - azóta hétfőn már dokinál is jártam és megállapította, hogy egy kb. 4 mm -es élő kis embrióm van már:) Még nem írt ki, de a kalkulátor szerint szeptember elejére várható a babám. Most léptem a hetedik hétbe, de azt mondták ezt a majd az uh-val később pontosabban is belövik.

105. Hisztikirálynő (válaszként erre: 98. - Bodrika)
2009. jan. 18. 12:35

Bodrika, boldog születésnapot kívánok!:)

Holnap pedig biztos minden rendben lesz. Ne aggódj!

104. Borsi :-) (válaszként erre: 100. - Moki-kopi)
2009. jan. 18. 12:11
Mokiiiiiiii!!!:o)Gratulálok!Nagyon jó,hogy sikerült!Biztosan jó a teszt,és nem lesz semmi baj!Jaj,de örülök!:o)
103. Borsi :-) (válaszként erre: 98. - Bodrika)
2009. jan. 18. 12:10
Szia Bodrika!:o) Nagyon boldog szülinapot kívánok és írd majd meg mi volt a szívhangon!
102. Borsi :-) (válaszként erre: 97. - Hisztikirálynő)
2009. jan. 18. 12:07

Szia Hisztikrálynő!:o)

Gratulálok a pozitív teszthez!!!

101. moki-kopi (válaszként erre: 98. - Bodrika)
2009. jan. 18. 11:27

Hű Bodrika, olvastam a korábbi írásodat, és meg is könnyeztem.

Hihetetlen erőd van, tisztellek érte.


Nagyon boldog születésnapot!!! :) és szuper kis szívdobbanásokat kívánok neked!

2009. jan. 18. 11:25

sziasztok! csatlakozhatnék hozzátok?


ma hajnalban teszteltem egy pozitívat, majdnem egyforma erős lett mindkét csík...

Október óta próbálkozunk a férjemmel, első baba lesz, szeptember 20-át számol a kalkulátor. Jövőhét csütörtökön megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz.... Most még félek, fő parám, hogy mi van, ha csak a teszt rossz :DDDDDD gondolom ez már a gyerek diplomázásáig így marad, mármint a parázás :DDDDD


Szeleburdi, Borsi, Kombar és Otis már ismerősek babaprojektes topikokból.


Remélem még beférek a csapatba.


Üdv

moki

2009. jan. 18. 10:21

Hisztikirálynő!!! Üdv újra, most már hivatalosan is a klubban :) Bodrika, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!! Hiszem, hogy csodás ajándék vár ma Rád :) majd mesélj...

Judit, jó esélyekkel indulsz akkor már most a szívhanggal, menj már el dokihoz :)

Szép napot mindenkinek!

2009. jan. 18. 10:11

Minden új kismaminak nagy-nagy gratula és problémamentes hónapokat kívánok!

Bennem is van némi para ahányszor csak wc-re megyek,de ez természetes szerintem,főleg azoknál akik már veszítettek el babát.lsd:én.Persze hinni kell és bízni,hogy minden rendben lesz,nálam pl új taktika,hogy beszélek hozzá.Elmondom minden nap mennyire várjuk,mennyire szeretjük és milyen boldog élete is lesz ha örökre minket választ.Éreznie kell,hogy bízunk benne és soha nem mondunk le róla még csak gondolatban sem,bármi történjék is.

Ma megyek szívhangra,pont 7 hetes vagyok,remélem meglep engem sok kis szívdobbanással bébybogyó,ugyanis ma van a szülinapom,tehát nem hagyhatja cserben anyukáját.Ennél szebb ajándékot nem is kaphatnék,nagyon bízom a gyermekemben...

2009. jan. 18. 07:46

Szépjóreggelt Kismamik!:)

Képzeljétek, ma reggel pisiltem egy kétcsíkosat:)

Egy kicsit halovány még a terhességet jelző csík, de még csak a 28. napon járok. 24 napos a ciklusom, nem is akartam hamarabb tesztelni, majd pár nap múlva azért megismétlem a tesztet:)

Nagyon boldog vagyok:)

Remélem mindenki jól van.:)

96. erika0313 (válaszként erre: 39. - Judithnyuszi)
2009. jan. 17. 21:27

Szia!


De szerinted még a babaprojekt előtt menjek vérvételre? Vagy próbálkozunk addig is?

2009. jan. 17. 20:21

Sziasztok!

Borsi, Ancsa, Szeleburdi, Savanya6, üdv, és nagy-nagy gratula! :)

Most sietek, olyan hamar hétfő lesz megint, de majd még jövök.

Puszi Mindenkinek!

Egyébként, már nem tudom, hogy ki kérdezte, de én 6 hetes és 6 napos vagyok, és még nem voltam UH-on. Csak egy hcg vérvételem volt. Szerdán konzultálok személyesen a dokimmal, ő majd dönt, hogy mikor érdemes bekukkantani a pociba.

De kivárni persze én sem győzöm, nagyon lassan mennek így a napok!!!

94. Borsi :-) (válaszként erre: 93. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 17. 20:16

Köszi Pözümi!:o)

Próbálok optimista lenni!:o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook