Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1160. szisi (válaszként erre: 1159. - Erababa1111)
2010. aug. 3. 18:32

Édes vagy! :)

Ne aggódj: engem már a mostaninál jobban el sem lehetne keseríteni... :(

Tisztában vagyok a műtét kockázataival, előnyeivel, utóhatásaival és negatívumaival, persze csak elméletben, gyakorlati tapasztalatokkal nyilván csak utána tudok szolgálni.

Na, én is biztosan be fogom venni a nyugtatót is, meg a fájdalomcsillapítót is, az ipari mennyiség sincs kizárva...

Budapesten fogják megcsinálni, egy hetet fogunk ott tölteni, mintegy "nyaralásképpen". Terveink szerint a műtét előtt 3 nappal megyünk hármasban, akkor szét is nézünk a környéken, majd műtét, és a "lábadozási időmet" a fiúk a játszótéren töltik. Meg a másik szobában. Szóval ott lesz apukája, nem nekem kell vele foglalkoznom.

A napszemüveg még kérdéses, van egy, de nem simul a fejemre, ennek beszerzése még hátra van. De csak akkor veszünk, ha a vizsgálat is megállapítja, hogy alkalmas vagyok a műtétre.

2010. aug. 3. 12:55

Szisi!

Ne félj a műtéttől! Egyáltalán nem fájdalmas, csak az utána levő pár nap húzós! Nem akarlak még jobban megijeszteni, de nekem nagyon nagy kínjaim voltak utána, mikor kiment a fájdalomcsillapító hatása (pedig kaptam utánpótlás gyógyszert minden napra). Úgy bírtam elviselni, hogy teljes sötétet csináltunk a szobámban, s első két nap (a műtét napján és másnap) majdhogynem csak aludtam - így nem "szúrt" annyira (talán ez a legmegfelelőbb szó az érzésre). Javaslom, hogy Zétényt vigyétek el a nagyikhoz, mert szerintem nem lesz erőd Őt is ellátni 2-3 napig :(

Bocs, de ezeket korábban nem mertem leírni, nehogy elriasszalak a műtéttől! Én úgy érzem, megérte mindenképpen a szenvedést az az élmény, hogy szemüveg nélkül nézhettem a világot sokáig!!! :)))

Ja! Szerezz be egy nagyon jó minőségű, jól "záró" napszemüveget, mert a napsugár nagyon fogja zavarni a szemed egy jó darabig!!! Nekem volt egy szemcsim, de még baseball sapkát is felvettem, hogy minél kevésbbé érjen a napocska :)

Szóval: sok sikert!!!

Hol csináltatod a műtétet? Szegeden?

2010. júl. 26. 09:59

Szisi! Nálunk már réges-régen elkezdődött a "nem"-korszak!!! Nem csoda, hogy idegbeteg vagyok!?! :)))) És tényleg hullana a hajam - sőt, már nem is lenne, ha nem lennék kismama. Ez az egy szerencsém :)

A Lolás idézet nagyon jó! :) Biztató

1157. erababa1111 (válaszként erre: 1156. - Erababa1111)
2010. júl. 25. 14:00
Ja, az még lemaradt, hogy a szőnyeggel nekünk is meggyűlt a bajunk, mert nálunk két réteg volt "csodálatosan", azaz jó erősen leragasztva! :) Párom alig bírta felszedni, csak darabonként szétvagdosva tudta feltépni... Sajnáltam, mert láttam, hogy milyen nehezen megy; folyt róla a víz :S
1156. erababa1111 (válaszként erre: 1154. - Szisi)
2010. júl. 23. 09:35

köszi a bátorító képeket! :) A mi lakásunk is ugyebár valahogy így néz ki, ha nem rosszabbul... De azért már látom az alagút végét akkor is, ha még sok-sok munka van vele! :)

Amúgy Gergőt is nehezen lehet kiimádkozni a kádból. A legrosszabb szokása fürdéskor, hogy állandóan kilocsolja a vizet (elég nagy mennyiséget), ami ugyebár az alattunk lakóknak nem biztos, hogy nagy öröm... De ha nem adok neki "edénykéket", akkor állandóan mutogat, hogy márpedig Neki az kell! :))

1155. erababa1111 (válaszként erre: 1154. - Szisi)
2010. júl. 21. 11:23
Még nem sok dolog van kész, de majd csinálok egy kis összeállítást, ha már lesz mit megmutatni :)
1154. szisi
2010. júl. 20. 16:21
Era! Tudsz képeket mutatni a lakásról? Biztosan nagyon szép lesz, még élénken él bennem a mi 4 évvel ezelőtti lakásfelújításunk...
1153. szisi (válaszként erre: 1152. - Erababa1111)
2010. júl. 20. 16:16

Ahhoz mérten reagált így, ahogyan viselkedett. Na, az aztán nem volt emberhez méltó, de még egy 22 hónaposhoz sem... :S

Szóval apuka csak olyan szinten reagált megfelelően, amennyire megfelelő ez a viselkedés egy gyerekhez. Főleg úgy, hogy még soha nem csinált ilyesmit. És ha nem akarjuk, hogy rászokjon, akkor tennünk kell valamit. Hát a párom tett. Végül is bevált... :)

2010. júl. 20. 12:45
Szilvi, mi állandóan ezt "műveljük" Gergővel, szóval a Te kis angyalkád még nem is volt rossz! :))) Én már hiába könyörgök, veszekszem, csapok a mancsára, teszem a kiságyba büntibe, nem sok hatása van :( Mindenre nemet mond, és Gergő is kiröhög időnként. Ez a vizes poharas dolog lehet, hogy nálam is eljön egyszer... Ezek szerint én még türelmes vagyok, ha párod ilyen gyorsan így reagált?! :)))
1151. erababa1111 (válaszként erre: 1150. - Szisi)
2010. júl. 17. 12:00
mindenképpen érdemes elmenni az előzetes konzltációra. a papírjaimról majd összeszedem később az infókat, de most mennem kell!
1150. szisi (válaszként erre: 1149. - Erababa1111)
2010. júl. 14. 15:03

Wow, végre valaki, személyes tapasztalatokkal! Várom a részletezést! (Hol, mikor, miért, hogyan, milyen érzésekkel, fájdalmak, hozzáértés, stb...) :o)

Egyébként én is örülnék, ha lényegesen lejjebb tudnák vinni, még ha nem is nullára. De a -12-höz képest a 2-es, 3-as is hatalmas minőségi különbség!!! És tényleg: egy nagyon szép vékony szemüveget mennyivel szívesebben viselnék, mint egy szódásszifont!!!

S. egyébként éppen tegnap mondta, hogy ne rendeljek se lencsét, se szemüveget, várjuk meg, mi lesz a hagymával (lesz-e egyáltalán belőle valami), és akkor belevághatnék. Hát nem tudom, azért vannak félelmeim...

De igaza van: éves szintem már nagyon sokat költünk lencsére és szemüvegre, egészen egyszerűen azért, mert muszáj. A vastagsága határozza meg az árát is, és mivel mindenképpen vékonyított kell, azért is olyan drága... :o(

Ha most nyáron megyünk Pestre, mindenképpen kérek egy időpontot, van egy ingyenes vizsgálatra jogosító kártyám. Annyit megér, hogy megmondják, egyáltalán alkalmas vagyok-e a műtétre, reménykedjem-e.

2010. júl. 14. 14:56
Szilvi! A szemműtétet érdemes lenne mindenképpen megcsináltatnod ilyen dioptriánál! Nekem a 8,5öset anno nem tudták nullára kihozni, de sokkal kényelmesebb így. Most is hordok szemcsit, de csak -2eset, mert a szülés után nekem is romlott. 2003 vagy 2004 nyarán csináltattam meg, azóta a -2 szerintem egészen jó! :))
2010. júl. 14. 14:45

Judit! Olívia igazi kis csábító szépség a zöld ruhácskában! Igazán gyönyörű! :)

Ha a másik "babára" így reagált, a tesvérrel is így lenne?!? Gergő nem féltékeny a játékaira, bár nálunk még nem nagyon volt senki hosszabb ideig. Inkább odaadta, odahozta nekik a játékokat :) Remélem, majd a Kistesóval is ilyen "odaadó" lesz!!! :)))

2010. júl. 12. 16:21

Szilvi! Örülök, hogy jobban érzed magad lelkileg! :)

Szerintem sincs semmi baj a kínai ruhákkal! Na meg a használtakkal sem! Nekünk is sok ilyen ruhánk van. Teljesen mindegy, hogy mit adok rá itthon, úgyis összepiszkolja pillanatok alatt, ha olyanja van. :) Sok ruhát örököltünk, ami óriási segítség volt anno, és még most is kapunk kölcsönbe cuccokat barátnőmtől. Nagyon örülök neki! És egyébként van egy-két „rendesebb” darabunk is, ami pl. dokihoz, vagy valamilyen ünnepre való, s az nem biztos, hogy az olcsóbb fajtából van… Amúgy meg vigyázunk rájuk most is, hogy Kistesónak is legyen majd! :)

1146. erababa1111 (válaszként erre: 1145. - Szisi)
2010. júl. 12. 16:10
:)))))) Ez nagyon jó! És tényleg lehet benne valami, ha már ennyien mondják! :)
1145. szisi (válaszként erre: 1143. - Erababa1111)
2010. júl. 11. 21:00

Köszönöm, de ne aggódj: nálatok is ez lesz pár hét múlva, Zétény is nagyon hirtelen fejlődött e tekintetben. Ha egyszer beindul, nincs megállás! Néha nem tudunk megnézni egy híradót normálisan, mert nem értjük, ugyanis gyermekünk kommentálja a látottakat, illetve remekül időzítve általában akkor kezdi el feleleveníteni a napi eseményeket.


"A gyerekünk első két évét azzal töltjük, hogy megtanítjuk járni és beszélni, a következő 12-t azzal, hogy üljön le végre, s fogja be a száját."


Milyen igaz! =oDD

1144. szisi (válaszként erre: 1142. - Erababa1111)
2010. júl. 11. 20:54
Úgy legyen, a Próféta szóljon belőled!!!
1143. erababa1111 (válaszként erre: 1142. - Erababa1111)
2010. júl. 9. 15:52
Ja! És gratula a párbeszédhez! :) Irigykedem ám rendesen! Gergő is gagyarászik ugyan, de csak én értem, vagy sokszor én sem :(((
2010. júl. 9. 15:51

Szisi!

Ne add fel! Nem szabad a jövőre ilyen borúsan gondolni! Tudom, hogy nem lehet egyszerű, de legalább ott vagytok egymásnak hárman! Gondold el, hogy egy egyedülálló anyukának milyen lehet ugyanilyen helyzetben, s máris másképp látod a dolgokat!

Különben meg: meglásd, nemsokára beköszönt majd valami!!! Amikor már nem is várnád, adódik valami lehetőség! Szorítok!!!

1141. hofferke
2010. júl. 7. 11:50

Sziasztok!

Töprengő, udv itt is!

Megyünk mi is nyaralni majd, aug. 9-19-ig, Balatonfenyves, nagyon jó lesz, még sose voltunk hárman ilyen messzire!

Úszópelust mi is a dm-eset használjuk, szerintem az jó és az ára is korrekt.

Találkozó nagyon jó lenne!

Puszka, majd jövök máskor is!

1140. hofferke (válaszként erre: 1111. - Szisi)
2010. júl. 7. 11:44

Szia!

Sajnos a cég nem az igazi, de próbálkozunk, nem adjuk fel! Muszály sikerülnie! :D

1139. erababa1111 (válaszként erre: 1138. - Szisi)
2010. júl. 6. 10:21

Köszi az infókat! Azt hiszem, utánanézek a Dm-ben az általad ajánlott pelusnak. Szeretnénk majd valamikor elmenni fürdőbe Manóval, de most nem sok időnk van rá. Mi még sosem voltunk, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Neki! Olyan a fürdéskor, mint én: utálja, ha a szemébe megy a víz (konkrétan hisztizik), de talán a medence más hatással lesz rá... :)

Ja, a babaúszásotokat már el is felejtettem, de most beugrott, hogy írtál róla anno, hogy milyen bután csinálják az uszodában a belépőket...

Puszi Nektek!

1138. szisi (válaszként erre: 1137. - Erababa1111)
2010. júl. 5. 17:15

Igen, úszópelusban. Nekünk már nem volt újdonság a fürdés, hiszen 3 hónapos korától idén január-februárig babaúszásra jártunk.

Az általad említett méretezést nem ismerem. Mi a DM-es dobozos úszópelussal kezdtünk, ez be is vált, és nem így van méretezve, hanem súlycsoportokra osztja a gyerekeket. 3 féle méret van belőle. Most a 7-13 kg-osban van benne.


Az úszópelus nem tartja szárazon, hanem arra való, hogy a "szilárd" dolgokat tartsa magában, a folyadék-jellegű meg ebből is kifolyik. De a nagy dolgot benn tartja.

Én az úszópelus fölé még szoktam rá adni egy kis fürdőgatyát is, így nagyfiúsabb! :o)

Egyébként lehet vele spórolni (amennyiben nem kakilt bele): ha napjában többször belemegy a vízbe, akkor 2 fürdés között ki kell tenni a pelust a napra, és ha megszárad, ugyan úgy rá lehet adni. Persze csak akkor, ha nem rendeltetésszerűen veszed le róla, hanem lehúzod, mint egy kis nadrágot. Mert egyébként az úszópelust úgy kell levenni, hogy a 2 oldalán elszakítod, így nyilván csak egyszer használható.

Én mondjuk minden alkalommal újat adok rá.

2010. júl. 5. 14:48
Szisi! Miben fürdött Zé? Vettetek úszópelust? Én is néztem már (eddig még nem voltunk strandolni), de mit jelent pl. az S, ill. az M méret? Honnan tudjam, hogy melyik jó Gergőre?! Nem folyt ki belőle semmi?
1136. Toprengo
2010. júl. 2. 13:39

Sziasztok!

Itt vagyok, ha van itt valaki. :-)

1135. Toprengo (válaszként erre: 1134. - Szisi)
2010. júl. 1. 14:44

Szia!

Te hol élsz?

Sajnos most mennem kell, felébredt a zsarnokom. :-)

Holnap jövök...

1134. szisi
2010. júl. 1. 14:43
Már látom is: szinte földim vagy! :o) Szinte, 30 km eltéréssel...
1133. szisi (válaszként erre: 1132. - Toprengo)
2010. júl. 1. 14:42

Szia! Természetesen, nagyon örülünk Neked, befogadó társaság vagyunk! :o)

Üdvözlünk itt a körünkben, Danival egyetemben! Most már a fiúk vannak abszolút többségben:

Anettnak Tomi,

Erának Gergő,

nekem Zétény...

És persze ne feledkezzünk meg az egy szem "kislányunkról", Olíviáról sem, akinek Judit az anyukája.


Merrefelé éltek? (Lehet, hogy az adatlapodon fenn van, de mikor megnéztelek, nem figyeltem...)

1132. Toprengo
2010. júl. 1. 13:42

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?

Dani fiam 2008. szeptemberében született. :-)

1131. szisi
2010. jún. 30. 19:54
Judit! Veled együtt örülök én is annak, hogy "újra családfenntartó" lettél (re)! Egészséges mértékben irigy is vagyok, hiszen látom a rengeteg előnyét a helyzetnek! =o) És azok a "romantikus" közös ebédek...! Hmmmm! ;o)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook