Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1070. szisi
2010. jún. 8. 12:39
Ha belegondoltok: milyen jó, hogy nem vagyunk egyformák (nincs két egyforma gyerek sem), egyébként nem lenne miről beszélgetni! =oD
1069. szisi
2010. jún. 8. 12:37

Zétény nem egy szélvész-típus, az ilyen típusú gyerekekről inkább Judit és Era tudna mesélni!

Zétény inkább "figyelő", nem egy törtető gyerek (édesapa személyiségvonásaival), ennek megfelelően vannak kétségeim a mozgásfejlődését illetően. Nem vészesen van lemaradva, de néha elnézem a játszótéren a hasonló korúakat, akik lassan fára másznak, egy kicsit elbizonytalanodom... =o)

1068. korisa (válaszként erre: 1067. - Szisi)
2010. jún. 8. 12:23
Az enyém imádja a zenét!! Folyton táncol, még a mosógép kattogására is képes táncolni :))) Kis örökmozgó! De ugyanakkor távírányítóval bekapcsolja a TV-t és visszateszi a helyére :)
1067. szisi (válaszként erre: 1066. - Korisa)
2010. jún. 8. 12:15

Szia! Szeretettel üdvözlünk köztünk! :o)

A mi gyerekeink sem a beszédről híresek, természetesen vannak eltérések, de zömmel elmondható, hogy eléggé későn kezdenek/kezdtek el beszélni. A kisfiam úgy egy hónapja lódult meg ez ügyben, de mondatok még nagyon soká lesznek ebből! =o)

Ő egyébként - nagyon sok gyerekkel ellentétben - például meg sem mozdul, ha zenét hall, nem igazán érdekli a dolog.

Úgyhogy nagyon-nagyon eltérőek az azonos év azonos hónapjában született gyerekek is! =o)

1066. korisa
2010. jún. 8. 12:02

Sziasztok!!!! Szept 2-ai a fiam :)

Az enyém nem rajzol:( Ő inkább szerel.. és nem hajlandó beszélni, de mindent megért :)

2010. jún. 8. 11:30
Drága Szisi, akkorát nevettem a két utolsó hozzászólásodon...!!! A naplómba is beollózom. Puszi!
1064. szisi (válaszként erre: 1063. - Erababa1111)
2010. jún. 8. 10:34
Volt a mini csoportomban egy kisfiú, aki folyton gyors csigavonalakat rajzolt. Ha kérdeztük, hogy mi az, közölte, hogy mosógép! :o) Ebből már sejtettük, hogy valószínűleg elöl töltősük van otthon! =oD
1063. erababa1111 (válaszként erre: 1062. - Szisi)
2010. jún. 7. 21:02

:) A rajztábla nekünk is megvan. Kisfiam arra is rájött, hogy a fémvégű tollal remekül ki lehet húzni a szőnyegből a szálakat. Szóval, vigyázzatok! :)))

És a rajzolásról még annyit: Gergő mindig anyát rajzol :D

1062. szisi
2010. jún. 7. 16:03

Egyébként a falra firkálást megelőzendő én már nem adok neki ceruzát (csak szigorú felügyelet mellett), hanem gyereknapra vettünk neki egy mágnesporos vagy milyen rajztáblát (amire fémvégű ceruzával kell rajzolni, és egy kar meghúzásával már le is lehet törölni a kész rajzot). Gyerekkorunk újabb remek találmánya, ami ismét divatba jön. Garantáltan olyan színű marad a fal, amilyenre festettük. Imádja, sűrűn közli velünk, hogy "jaazósz", és elmegy rajzolni.

Természetesen bármit rajzolunk rá, az traktor. Még akkor is, ha nem. De ha mást rajzolunk, akkor teljesen összezavarodik a gyerek, és keresi az okokat, hogy vajon miért nem traktor. És keresi a szavakat is, amikor megkérdezzük, hogy mit rajzoltunk. Mert csak traktor lehet, más nem.

Lányok! Próbáltatok már traktort rajzolni? Pár éves óvónői pályafutásom alatt ilyet még senki nem kért tőlem, de lassan átmegyek képzőművészbe vagy valami grafikusba, már annyira profira képeztem ki magam... :o)

1061. szisi
2010. jún. 7. 15:53

Zétény anyuéknál a napokban a nyeles ablaktisztító gumi-részével takarította a falat. Kvázi összerajzolta azt. És mintegy mellékesen közölte velük, hogy "jazósz". Legalább nem futamodott meg a felelősség elől, afféle önbesúgásnak tűnt a dolog. A műve jelenleg is a falon tartózkodik, okulásképpen arra, hogy ne engedjék neki a nyelessel a takarítani a falat, csak a parkettát. És nem, neki az ablakot sem kell, különben lassan elmenthetik a telefonjukba a biztosító társaság kárbejelentési telefonszámát...

Egyébként a fal mosható, csak nyilván még gyönyörködnek a műben egy pár napot.

Esetleg végleg ott hagyják, és mintegy freskó-szerűen ott marad a pár száz év múlva kutató régészek és muzeológusok nagy-nagy örömére. Így a leszármazottak jövője is meg lesz alapozva.

1060. OlíviaAnna (válaszként erre: 1059. - Erababa1111)
2010. jún. 7. 15:17

Szerencsére jól van, ma már vittem is oviba, remélem most jó ideig nem kap el semmit.


A firkálásról... Olívia múltkor a hálónk falát is összefirkálta. Szerencsére papírtapéta van, de nem lesz egyszerű vele megértetni, hogy nem mindenhová szabad. Pláne, hogy az oviban néha a falra celluxozzák a rajzlapot, kvázi falra rajzolnak.

2010. jún. 7. 14:35

Judit! A hozzá nem értő emberekkel tényleg nem kell foglalkozni! Ne is törődj velük! Sokan nagyon okosnak gondolják magukat orvosi téren is :) Igazad volt, hogy inkább hagytad, s nem álltál le vitatkozni velük. A skarlát tényleg nem mindennapi betegség. És hogy szimulált volna a kislányod?!? Ez nevetséges!!!

És felgyógyult már Olívia teljesen??? Minden rendben van Vele?


A ceruzafogás tényleg nagyon szép! :) Gergő is ügyesen fogja a cerkát, csak Ő a bal kezében. Nem is mutatta Neki senki, magától jött rá. Szeret firkálgatni - fiú létére is :)

2010. jún. 3. 11:17
A skarláttal én is így vagyok: nem igazán hallottam róla. Illetve hallani hallottam, csak nem gondoltam, hogy elkapható manapság is... Reméljük, Olívia felgyógyul teljesen!!! :)
1057. erababa1111 (válaszként erre: 1054. - Szisi)
2010. jún. 3. 11:14

:) Köszi!

Lehetséges, hogy a helyhiány az oka. Ez eszembe sem jutott. Gergő nem volt ennyire aktív a pocakomban az elején, ezért gondoltam, hogy Kistesó aktívabb, s ezt "elvártam" Tőle a későbbiekben is. De majd az UH-n remélhetőleg teljesen megnyugtat a doki!

1056. erababa1111 (válaszként erre: 1053. - Szisi)
2010. jún. 3. 11:10
Nekünk nyugodtan elmondhatod (leírhatod) a bánatodat, ez segíthet Neked is!!! Szívesen meghallgatunk virtuálisan :)
1055. szisi
2010. jún. 2. 14:09

Judit! Olívia maradéktalanul meggyógyult? Bízom ebben!

Nem is tudtam, hogy a skarlát még ma is létező betegség...:S Mondjuk nem is vagyok orvos, na de hogy ne is halljam soha senkitől...! Ezek szerint kellene még pár érzékszervet növesztenem, hogy ne nézzem magam komplett hülyének...

1054. szisi
2010. jún. 2. 14:07
Kistesó talán azért ficánkol kevesebbet az utóbbi időben, mert már nincs akkora helye, nem? :o) Ne aggódj, semmi baj nem lesz! Miért is lenne? Vigyázol magadra, figyelsz, és egy újabb édes csöppség lesz ennek a törődésnek a jutalma! =o)
1053. szisi
2010. jún. 2. 13:58
Itt vagyok, Era, csak megint úgy érzem, hogy az élet nem nekem való. Eléggé negatív vagyok napok óta, és senkit nem akartam ezekkel a dolgokkal untatni. :o( Mindenkinek van elég baja. Ha túl leszek a mélyponton, újra rendszeresebben jövök... Próbálom összekapni magam.
2010. jún. 2. 12:53
:((( Kezdem magányosan érezni magam a barátaim nélkül... Hol vagytok?! Csak nekem van időm, energiám írogatni? Szilvi biztosan hagymázik, Judit pedig családozik. Mint? Merre jársz?
2010. máj. 31. 14:53

Lányok! Mi ez a csend, már megint?! Tudom, hogy Juditék nagyiznak, de a többiek???

Hogy telt a gyereknap? Merre jártatok? Erről nem olvastam a naplókban...

1050. erababa1111 (válaszként erre: 1048. - OlíviaAnna)
2010. máj. 28. 11:39
nekem sincs. Én is próbálkoztam e-mailben, de nem válaszolt. iwiw-re már rég nem lépett be... :(
1049. szisi
2010. máj. 25. 13:43

Judit!


Mihamarabbi gyógyulást kívánok Olíviának!

A mért érték nagyon magas, jól tetted, hogy egyből megtetted a megfelelő intézkedéseket! Remélem ma már nem volt folytatása a történetnek...

1048. OlíviaAnna (válaszként erre: 1047. - Szisi)
2010. máj. 25. 09:50
Nincs... Annyira jó lenne ha visszatérne, nélküle nem olyan a fórum, mint rég. Nagyon hiányzik a derűje, a humora, az őszinte barátsága. Még Húsvétkor írtam neki az iwiw-re, de nem válaszolt arra sem. Nagyon aggódom érte. Anett!!!!!! Telepatikus üzenetben könyörgök, adj életjelt Magatokról! Puszi Mindannyiónk nevében.
1047. szisi
2010. máj. 24. 11:40
Még mindig nincs híretek Anettről?
1046. szisi (válaszként erre: 1043. - Erababa1111)
2010. máj. 24. 11:21

Sziasztok!


Itt vagyok, most már talán megmaradok...:S


Betti barátnőmet egy hét után kiengedték a kórházból, most már jobban van, de szigorú ágyban maradást javasoltak. Sajnos nem fogja betartani. Ismerem. Pedig eddig is rágtuk a fülét a szüleivel együtt, hogy maradjon már néha nyugton.

"Csak egy kis husit sütök, meg krumplit, nem nagy dolog, stb..." "Á, nem tart sokáig itt letörölgetni..." Szóval ezzel a babával már harmadszorra feküdt a kórházban. Már mondtam neki, hogy ne nagyon csodálkozzon, ő tehet róla. Persze, a válasza az volt, hogy tudja is, és nagyon fog magára vigyázni. De messze van még az az október...:S

1045. erababa1111 (válaszként erre: 1044. - OlíviaAnna)
2010. máj. 22. 08:10

:))) Én képes vagyok kompromisszumra, hiszen ebben az esetben ugye nem az én ízlésemnek kell megfelelni. Megpróbálnám rábeszélni a "jóra", de ha nem megy, akkor elfogadnám az illetőét...

Már csak az a gond, hogy nincs kapcsolatrendszerem! :))

1044. OlíviaAnna (válaszként erre: 1043. - Erababa1111)
2010. máj. 21. 20:19
Az esküvőszervezői állás nekem azért nem jönne be, mert kiborítana, ha valaki a saját - egyébként sz@r - ízlését akarná magára erőszakolni. Bizonyos dolgokban nem vagyok kompromisszumképes, az esküvőszervezés meg nem az én esküvőmről szólna, hanem a mások (rém)álmainak megvalósításáról.
2010. máj. 21. 14:02

Szisi! Remélem, Betti barátnőd jobban van a babával együtt! Jobbulást neki!


Judit! Olívia hogy van? Sikerült láztalanítani? Úgy tűnik, most fogja az összes "ellenbacit" összegyűjteni, hogy aztán egy életre megvédje magát! :) Minden jót Nektek!

(Én is szeretem az esküvőket! Miután a miénket megszerveztük, arra gondoltam, hogy akár csinálhatnám is ezt másodállásban, aztán lebeszéltem magam. Pedig nem is lett volna rossz...)

1042. szisi
2010. máj. 16. 10:37

Ezeknek a szavaknak egy része azért még olyan, hogy ismerni kell hozzá az eredeti szót is, hogy megértsd, de végig mondja. Mert nyilván az "r" nem megy (ez evidens is), és sok hangot másikkal helyettesít.

Igazából az tűnt fel tegnap, hogy még csak pár hete próbálkozik, de már mekkora az aktív szókincse!

Ezt úgy mértem fel, hogy tegnap az ölembe ültettem, és a google-képkeresőbe írtam azokat a szavakat, amelyeket már felismer, azonosít és mond is, nevezze meg.

Ez játéknak és együtt töltött időnek is kitűnő, fejleszti a figyelmet, a memóriát, a türelmet, szóval nekünk nagyon jó játéknak bizonyult. Nem számoltam össze, mekkora a szókincse, de ma biztosan megteszem.

Belehúzott a gyerek, miközben pár hete még azt hittük, hogy "néma kacsa"...

1041. OlíviaAnna (válaszként erre: 1038. - Szisi)
2010. máj. 16. 01:08
Hűűű, irigyellek Benneteket! Nálunk még mindig a mama, dede, be, ki, báj-báj, halló, tik-tak, zok(ni), (nyu)szi, (i)gen-gen, ne, nem a repertoár.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook