Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1100. szisi
2010. jún. 21. 10:16

Era! A beszéd olyan dolog, hogy észre sem vezesd, és már is ott tartotok, hogy beszélgettek a gyerekkel!

Ha egyszer beindul, akkor nincs megállás!!!


Egyébként sajnos későn vettem észre a harapásos esetet, mert én úgy láttam, mintha közeledne Zétény keze felé, de anyuka idejében elkapta volna. Hát sajnos nem így történt... =o(

1099. erababa1111 (válaszként erre: 1094. - Szisi)
2010. jún. 20. 14:24
A harapásos storyt én sem így intéztem volna el, mint Te! Szerintem először az anyja kezébe harapok bele, majd jól összeszidtam volna! Biztosan nem viseltem volna ilyen jól, ráadásul bocsánatkérés, szabadkozás nuku...
2010. jún. 20. 14:00
Judit! A nevelési módszereken én is gondolkodtam már, mert Gergő ugyebár Csibészke elég rendesen, de nem jutottam sehova. :( A rákiabálós sem jön be, az elverős sem, de a beleegyezős sem az igazi. Szóval, ha esetleg Te találsz valami jó módszert, oszd meg velem is légyszi'!!!
1097. erababa1111 (válaszként erre: 1096. - Szisi)
2010. jún. 20. 13:17

Hát, hogy úgy mondjam: pénteken egy kissé "elirányított" a fiam a géptől (konkrétan fogta magát és kikapcsolta) olvasgatás közben, s annyira mérges lettem, hogy be sem kapcsoltam újra, csak ma...

most talán többet sikerül olvasnom! :)

1096. szisi (válaszként erre: 1095. - Erababa1111)
2010. jún. 18. 15:56
Lesz mit! ;o)
2010. jún. 18. 15:55

sziasztok!

Itt vagyok újra. Nem voltam nyaralni, csak egy csomó minden összejött, s ezért nem írtam a naplómba. Csak néha bekukkantottam, hogy mi történik itt, de nem sokat olvastam naplókat sem. Most fogom pótolni :)

1094. szisi (válaszként erre: 1093. - OlíviaAnna)
2010. jún. 18. 08:52
Szó nem volt bocsánatkérésről sem. Simán elcibálta a gyereket... No comment.
2010. jún. 18. 00:44
Szisi! ÁÁÁÁÁ!!! Én a más gyerekére is csaptam volna! Ha valaki Olíviát megharapja azt én minimum megharapom. Az anyukát is elővettem volna. Az tuti, hogy nem lett volna elintézve egy bocsánatkéréssel.
1092. OlíviaAnna (válaszként erre: 1089. - Szisi)
2010. jún. 17. 22:18
Persze! Azt írtam neki, hogy nem olyan Nélküle a fórum és, hogy hiányzik a derűje, humora, jókedve.
1091. OlíviaAnna (válaszként erre: 1090. - Szisi)
2010. jún. 17. 22:17
:-* köszönöm...
1090. szisi (válaszként erre: 1087. - OlíviaAnna)
2010. jún. 17. 18:51
Még összejöhet, péntek óta még csak 4 munkanap telt el, semmi nincs veszve! Görcsben álló kézzel szorítok!!! =oD
1089. szisi (válaszként erre: 1088. - OlíviaAnna)
2010. jún. 17. 18:50

Szerintem megkapja, Mártély nem egy hatalmas teleülés, afféle "mindenki ismer mindenkit" típusú. Nem tudom, mi lehet, de már nekem is megfordult egy pár dolog a fejemben... :(

Remélem beleírtad, hogy várjuk vissza...

2010. jún. 17. 15:29
Lányok! Gondoltam egy merészet, írtam Anettnek egy levelet, de - mivel nem tudom a címét - csak annyit írtam rá, hogy "Mártély". Remélem van ismerősük a postán és egy kis szerencsével eljut hozzá. Nagyon jó lenne hallani felőle, iwiw-en se volt ezer éve, aggódok is érte...
1087. OlíviaAnna (válaszként erre: 1085. - Szisi)
2010. jún. 17. 15:27

Szia Szisi!

Jól jön az a mellékes. A szüleim vidéki házánál nagy a kert, én is úgy nőttem fel, hogy sokszor kellett gyomlálásban, locsolásban, gyümölcsszedésben besegítenem. Néha meg is nyugtat a monoton munka. Jó stresszlevezetésnek, ráadásul Zéténynek is jót tesz az önállósodás! Nagy dolog, hogy ilyen szépen megszokta, hogy néha a mamánál alszik.


As for my job: péntek óta nem kaptam választ. Kezdem elkönyvelni, hogy ez nem jött össze. Kár volt magam beleélni :(

1086. szisi
2010. jún. 16. 15:59
Era! Nyaralni vagy? Régen hallottunk már felőled/felőletek!
1085. szisi
2010. jún. 16. 15:57
Olvastam, hogy talán mégy dolgozni? :o) Kifejtenéd ezt bővebben? =o)
1084. szisi (válaszként erre: 1083. - OlíviaAnna)
2010. jún. 16. 15:56

Miután megírtam a bejegyzést, olvastam a tiédet, és hát nekem is az jutott eszembe, hogy valami "gáz" lehet a gyerekekkel, de nyilván velünk is, mert én is nehezen viseltem az üvöltését... Mondjuk megvan az a tulajdonságom, hogy egy idő után ki tudom kapcsolni az agyamat, elkezd nem érdekelni, hogy mondjuk mit szólnak a szomszédok, és egyebek... Költözzenek el, vagy szüljenek gyereket, és tapasztalják meg, hogy nem mindig úgy van minden, ahogyan ők eltervezték.


Beszéljük meg, hogy tényleg csak a front az oka, rendben? Nem lesz maradandó a halláskárosodásunk, csak átmeneti ez az állapot. Akkor ezt megbeszéltük! ;o)

Egyébként ma már csak a morzsáit tapasztalom a tegnapi viselkedésnek, mintha kezdene visszatérni az eredeti gyerek...


Köszi a "kitüntetést", nem vagyok én akkora paraszt, mint ahogyan ez mostanában a bejegyzéseimből kitűnik! Mivel S. szülei ebből élnek, tőlük tanulta, és a rendszergazdai "rendes" állása mellé jól jön egy kis plusz. Diplomásként is meg kell találnunk a lehetőségeket a tovább lépésre, és ha ez a föld, akkor ez van. A hagyma meg ilyenkor érik, nem lehet elhúzni a vele való munkát hónapokig: sajnos egyszerre kell ilyenkor nagyon sokat gályázni. Nagy öröm, hogy a víz ellenére nagyon szép lett a termés! Természetesen vannak benne gyengék is: kirepedeztek, ezek jók lesznek majd magnak tavaszra!

Meg ugye a szeptemberi álláslehetőségek híján ebből kell kipótolnunk a lakáshitelhez szükséges összeget: akkor már csak gyes lesz. Kábé a hátsó felünk kitörlésére, már bocs.

Egyébként úgy vélem: nem szégyen a munka (de hasznos! =oD ) Vagy valami ilyesmi? =o)


Hatalmas szerencse, hogy van segítségünk a felügyeletre: anyukám bármikor vállalja, ő a családi vállalkozásukban dolgozik, igazából kötetlen a munkaideje - ő osztja be, hogy mikor mit csinál. És ilyenkor Zétény néha napokat tölt el anyuéknál úgy, hogy kénytelen ott is aludni, mert korán reggel megyünk, és késő este, mire hazaérünk. Nem terhelném azzal, hogy korán felébresztem, és késő este hozom haza, az nem tenne jót senkinek. Hagymát pucolni meg nem viszem, mert egy pár óra hosszáig érdekesnek találná a helyzetet, de utána csak szaladgálhatnék utána, meg fegyelmezhetném, nem haladnék sehova.

Úgyhogy így szoktuk megoldani, de ezt természetesen a szüleim és a testvéreim sem bánják! :o)


Ja, és jutalmat a bevételből? 2 napja kaptam egy esti pizzát a hosszú munka jutalmaként! ,o)

2010. jún. 16. 15:19

Jaj Szisi, teljesen együtt érzek Veled. Olívia is gyakran jobban hasonlít egy őrjöngő diktátorhoz vagy zsarnok terroristához, mint saját magára. Én is remélem, hogy ez valami front, napkitörés vagy telihold hatása - és ahogy jött el is megy.


Nagy hős vagy a hagymafronton!! Megérdemelsz valami különleges jutalmat a bevételből :-)

1082. OlíviaAnna (válaszként erre: 1078. - Erababa1111)
2010. jún. 15. 18:36
Hát igen... Eleinte Olívia is Barbapapát mondott mindenre :-) (mondjuk most sincs ez nagyon másként).
2010. jún. 13. 16:47
Nálunk is alapzajként megy a mini... tv. Néha ránéz egy-egy mesére Törpike, de sokáig még nem bírja. Mi nem tiltjuk a tévétől, mivel nem érdekli annyira, hogy tiltani kelljen. Tényleg csak alapzaj... Ja! És mesére alszik el általában napközben. Bámulja, majd előbb-utóbb elpilled rajta :)
1080. erababa1111 (válaszként erre: 1071. - Korisa)
2010. jún. 13. 16:41
Hát, igen! Én is mesélhetnék a kis szélvész gyermekemről :) Mi 10 hónaposan kezdtünk járkálni, a kúszás nálunk is kimaradt (éppenhogy valamicskét produkál ebből mostanában). Egyébként én anno szintén 9 hósan kezdtem járni, 1 évesen beszélni. A fiam sajnos nem örökölte ezt a "gyorsaságot" :(
1079. erababa1111 (válaszként erre: 1068. - Korisa)
2010. jún. 13. 16:37

Az én fiam dettó, ugyanez! A mosógép rendes ütemét utánozza: amikor mos a gép, lábát rogyasztva táncol, mikor megáll, Gergő is áll :) Öröm nézni!

Az én Manóm a tévén kapcsolja be a televíziót, s Ő sem nézi, csak a reklámokat. Arra bezzeg mindig odafigyel. Szerintem ebben rám hasonlít, mert én is mindig szerettem, ha valami "szól" mellettem. A csend nem az én világom, csak éjjel :)

1078. erababa1111 (válaszként erre: 1064. - Szisi)
2010. jún. 13. 16:31
:D Ez nagyon jó! :))) Amúgy Gergő valószínűleg azért mondja, hogy anyát rajzol, mert azt biztosan tudja mondani :)
2010. jún. 13. 16:27

Sziasztok! Üdv Neked is, Korisa! :)

A meleget jól bírom, Gergővel is egészen jól elvoltam. Azon kívül, hogy a hátamon és a cicimen folyik a víz, meg persze egyéb testrészeimen... :), minden rendben van, jól vagyok. Kistesó mocorog, úgyhogy nyugodt is vagyok ilyenkor :)

1076. szisi
2010. jún. 12. 12:50
Era! Hogy viseled ezt a baromi meleget?
1075. szisi (válaszként erre: 1074. - OlíviaAnna)
2010. jún. 12. 09:03

Nálunk mesecsatorna sincs, hétvégén reggelente szoktak mesék menni két adón, azt nézheti. Mondjuk maximum 10 perc, amit bír, de nem is bánom. Jól van ez így, hiszen a főiskolán az agyunkba vésték azt, hogy a gyerek kreativitása úgy tud megfelelőképpen alakulni, ha inkább olvassuk neki a mesét, semmint hogy néznék.

Én is betettem neki már egy Kisvakondot úgy, hogy ott ültem vele, és magyaráztam, hogy mi történik. Ezt sem bírta 10 percnél-negyed óránál tovább, és elment inkább olyan játékokkal játszani, amik a leginkább fejlesztik a hasonló korúakat.

Persze később úgyis ráveszik magukat 1-1 mesére, de jól megválogatva (anyailag cenzúrázva) természetesen megengedhető ezek "bámulása" is! =oD

2010. jún. 9. 13:41
Szia Korisa! Üdvözlünk exkluzív (4-5 fős) klubunkban :-) Kisfiad hogy hívják? Látom nem vezetsz babanaplót, örömmel olvasnánk bővebben is rólatok, kisfiadról. Hogy érted, hogy a TV-nek mennie kell? Én nagyon óvom Olíviát a tévézéstől, max. mesecsatornát nézhet (azon is csak az egész kicsiknek való, lassabb, nyugodtabb meséket), valamint a "retro" dvd-ket (Futrinka utca, Frakk és társai). 9 hónaposan tényleg nagyon korai a járás, szinte nem is hallottam még ilyen korán egyedül járó gyerekről. Remélem a beszéd is beindul hamar!
1073. korisa (válaszként erre: 1072. - Szisi)
2010. jún. 8. 13:00
Nálunk a kúszás kimaradt! 4,5 hónaposan stabilan ült majd 7 hónapossan elkezdett mászni kúszás nélkül. Rá 2 hétre felállt és kapaszkodva ment-falig mászva, onnan állva. És így lett 9 hónapossan egydül járó:) De pl nem néz mesét. A TV-nek mennie kell de soha nem nézi.... Sógornőm fia 1 évesen már mesét nézett, 1,5 évesen pedig beszélt! Nekem könyörögnöm kell egy anyáért!! Mindenre azt mondja:TE
1072. szisi
2010. jún. 8. 12:56

=o) Tényleg "korán"! :o)

Nálunk ez is viszonylag késői volt. Jó, nem extrém mértékben, de 13 hónaposan elindult, és utána már nem láttuk mászni, nem voltak átmenetek. Ő ekkorra ért meg arra, hogy csak járjon.

1071. korisa (válaszként erre: 1069. - Szisi)
2010. jún. 8. 12:51
Nekem 9 hónapossan kezdett el járni a manó majd futni és azóta megállás nélkül fut!!! Nem látom ülni szinte soha!!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook