Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3115. Zsu77 (válaszként erre: 3114. - Csehe)
2012. júl. 4. 12:19

Sziasztok!

Boldog szülinapot mindenkinek!

Eszter hatalmas lányka lett, igen erős akarattal. A múlt héten uszi táborba volt, jövő héten pedig fitt-kid (táncos-akrobatikus torna) tábor lesz. Aztán egy kis nyaralást.

Én dolgozok, még mindig a régi cégnél.

Remélem írtok Ti is pár sort magatokról!

3114. csehe
2012. jún. 28. 21:20

És megint eltelt egy év. Utólag is boldog szülinapot a gyerkőcöknek! :)

Kivel mi a helyzet?

3113. csehe
2011. jún. 8. 14:16

BIZONY BIZONY, ELTELT EGY ÚJABB ÉV....


BOLDOG SZÜLINAPOT !!!

3112. Zsu77
2011. jún. 6. 11:09

Eltelt egy év.....

Boldog szülinapot Mindenkinek!

3111. csehe (válaszként erre: 3110. - Zsu77)
2010. jún. 14. 08:29

Tényleg, nem csak nekünk volt szülinap :)

Boldog szülinapot mindenkinek, apróságnak, és anyukának :D

3110. Zsu77
2010. jún. 14. 08:06
Minden júniusi apróságnak boldog 4. szülinapot kívánok!
3109. csehe
2010. ápr. 5. 10:25
Mi is mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk! :)
3108. Zsu77
2010. ápr. 4. 11:15
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk: Eszterke és Zsu
3107. Zsu77 (válaszként erre: 3106. - Csehe)
2010. márc. 24. 11:39

Annak idején én majdnem a munkahelyemről mentem szülni, mert idézem tőle: nem betegség, hanem állapot nem kell pihengetni. I-nek nem kell dolgoznia. Annak idején majdnem leharapta a fejemet, hogy miért vásárolok a bio boltból. Ma már azt hangoztatja, ők mindig onnan vásárolnak. Gondolom, ennek a picinek már mindent megad és odafigyel rá. Én presztizsből kellettem, egzisztenciát és munkakapcsolatokat teremteni, Eszter nem volt tervezett, így is áll/t hozzánk. Ez a kapcsolat érzelmi alapokon teremtődött, így másként is áll hozzá.

Eszterért is csak azért ragaszkodik, mert egy szakmában dolgozunk. Tudod mennyire elfordulnának tőle a kollegák, ismerősök, ha nem tartaná a kicsivel a kapcsolatot.

3106. csehe (válaszként erre: 3105. - Zsu77)
2010. márc. 24. 10:52

Én sem írtam le teljesen mit gondoltam... :)

Nem tudom mit fog majd tenni, érezni, mikor majd a pici baba is így jár, akkor is azt mondja, hogy megesik az ilyesmi?

3105. Zsu77 (válaszként erre: 3104. - Csehe)
2010. márc. 23. 13:56

Á, dehogy. Írt sms-t, hogy nem lesz semmi baj, megesik az ilyesmi. Jobbulást kívánt és a végén pedig ez állt: ÜDV ESZTERNEK.

Nem kell leírnom, mit gondolok.....

3104. csehe (válaszként erre: 3103. - Zsu77)
2010. márc. 23. 08:23

Komolyan nem hiszem el... Apuka legalább látta mit művelt a lányával???

Majd mesélj ám...

3103. Zsu77
2010. márc. 22. 09:07

Sziasztok!

Átestünk egy brutális hétvégén. Eszter csütörtökön olyan szinten kiütéses lett, hogy még a doktornénink is elszörnyedt. Aztán pénteken éjjel megindult a hasmenés, de olyan szinten, hogy nem tudott szegény csöppem lábra állni. Tegnap egy kicsit jobban lett, de még gyenge volt. Így ürült ki a szervezetéből az a csodás biotej. Szerencsére a kiütések is lelohadtak, nem hólyagosak. A fenekére még nem tud ülni, mert véresre maródott szegénykémnek.

Újabb kórház előtt még megpróbáljuk a biorezinanciás vizsgálatot. Meg kell tudnunk, hogy mennyire borult fel a szervezete. Félek, hogy a sok év kemény küzdés most elveszett. Annyira örültünk, hogy ehetett sajtot, túrót, joghurtot, vagyis savanyított tejtermékeket.

3102. Zsu77 (válaszként erre: 3101. - Csehe)
2010. márc. 19. 15:14

Eddig is jött, csak mindig elbújt a kocsi hátsó ülésén. Most, hogy pocakos ill., hogy behajoltam az autóba, nem tudott elbújni.

Vagy megkomolyodnak amikor megszületik a kisbaba, vagy Isten óvja azt a kis csöppséget is.

3101. csehe (válaszként erre: 3099. - Zsu77)
2010. márc. 19. 13:32

Komolyan, nem hiszem el, ezek normálisak?

Az I. minek ment? Gondolom nem Eszternek akart segíteni....

3100. Zsu77
2010. márc. 19. 09:05

Ja és a legjobb: "apával" szedtük ki az összehányt kislányt a kocsiból. A gyerekülés hátul a jobb oldalon. Barátnő a bal oldalon. Miután behajoltam a kocsiba elfordította a fejét, mintha ő ott sem lenne. Legalább most a pocaklakójától már nem az ülések mögött bújkál:))))

Vicces, mégis elszomorít. Ti biztos megértitek miért.

3099. Zsu77
2010. márc. 19. 07:56

Úgyabb keserűség történt. A hétvégén apás hétvége volt, megengedtem, hogy hétfőn is maradjon. Aztán sikerült a kislány fél 9-kor hazahozni, 6 helyett, összehányva. 10-kor Eszter arca kivörösödött és elkezdett dagadni. Kálcium, telefon "apának", mit evett a kicsi. Nagy nehezen kiderült, hogy biotejet kapott csokis reggeliző pehellyel.

Minden apás hétvége előtt elmondom, mik a tapasztalataink az evéssel kapcsolatban és miket kell betartani. Ezek a szerencsétlenek nem tudják,(vagy talán direkt csinálják?) hogy attól, hogy biotej egy tejallergiás még beteg lesz tőle. Szokott már kapni, de csak egy keveset ill. vmi tejet nem látott 1,5%-osat.

Aztán kedden iszonyat lázas lett, fájt a pocija, tegnap már jobban volt, de megjelentek a pöttyök. Vastagon és rondán.

Többek között a barátnő a felnőtt mosószerrel a nekik jó öblítővel kimossa a saját ruháival a gyerek ruháit. Biztos rendes dolognak tartja egy kívülálló, de szóltam, hogy nem kell. Mindig pakolok be elég cuccot, mivel sajnos több mosószerre is allergiás. (Meg eleve az ő bugyijaival ne mossa az én gyerekem bugyiját.)

Rosszul vagyok:((((

3098. Zsu77 (válaszként erre: 3097. - Csehe)
2010. márc. 10. 09:58

Tegnap jól érezte magát, így ma is ment. Gondolom lesz még párszor ilyen "nemakarokovibamenni" eset, de most örülök, hogy átestünk egy mélyponton.

Nálatok mi újság? Luca jól van? Munka?

3097. csehe (válaszként erre: 3096. - Zsu77)
2010. márc. 10. 06:37
Örülök, hogy sikerült megoldást találni, és minden rendben. :)
3096. Zsu77
2010. márc. 9. 09:54

Jó hírem van! Ma sikerült Esztert elvinni az oviba. Tegnap délelőtt az egyik óvónéni meglátogatta, hozott Neki ajándékot és átbeszélték a dolgokat. Így reggel minden gond nélül mehettünk.

Remélem így, hogy nemcsak tőlem hallotta a jó dolgokat, ismét szívesen fog járni.

3095. Zsu77 (válaszként erre: 3094. - Csillu77)
2010. márc. 8. 09:40

Köszönöm a bíztatást! Várunk, beszélgetünk, mást nem tehetünk.

Szegény gyerkőcök. Remélem Anna teljesen meggyógyult. Laci pedig ne lázasodjon be, abár így picinek jól átvészelik, főleg, ha oltást is kapott. Ági mi jókat csinál már?

3094. csillu77 (válaszként erre: 3093. - Zsu77)
2010. márc. 8. 09:23

Megértelek, hogy aggódsz. Reméljük, hamar kiderül, hogy mi van a háttérben, amitől elment a kedve. Mondjuk simán el tudom képzelni, hogy mivel ő nagyobbnak látszik, kevesebb babusgatást kap.

Nálunk is sorra derülnek ki a disznőságok, pedig Anna több, mint két évig járt ezekhez az óvónénikhez, szóval nem kellene, hogy újdonság legyen. Szerencsére Laci ha a szívére is veszi, elmondja és ha megbeszéljük, talán túl is teszi magát rajtuk.

Kitartás!


Laci sajnos bárányhimlős, de mivel be van oltva, ezért nincs láza, állítólag pár napon belül átesik rajta. Eddig nem is viszket neki, szerencsére. Anna egy hónapot volt itthon arcüreggyulladással, ma ment először.

3093. Zsu77 (válaszként erre: 3092. - Csehe)
2010. márc. 8. 09:04

Ma sem lehetett elvinni az oviba. Állítólag ma délelőtt eljön az egyik óvónéni, holnap délután pedig a másik. Nem akarom erőltetni. Majd kiforrja magát. Mindenesetre én megértem. Nem jártam oviba max. 2 hónapot. Én nem ettem meg a húst, ezért közmegszégyenítés alanya lettem. 2 hónap alatt annyira kikészültem, hogy a doktornéni azt mondta, elég legyen az oviba nyúzásból. Képes voltam 40 fokos lázakat produkálni. Érdekes suliba viszont imádtam járni.

Lehet, hogy ezek a félelmek öröklődhetnek? Vagy csak ilyen hiperérzékenyek vagyunk? Nem tudjuk elviselni, ha valami sérelem ér?

Na ez jó kis monológ lett, de annyira bánt a dolog.

3092. csehe (válaszként erre: 3091. - Zsu77)
2010. márc. 6. 13:40
Nálunk is volt, hogy nem akart menni Luca, állítólag ezen minden gyerek átesik, akinek szoros a kapcsolata a szülővel. Szerintem mindenképpen vidd oviba, és beszélgess vele sokat, idővel biztos kiderül, hogy mi volt az utolsó csepp, ami miatt sztrájkol.
3091. Zsu77
2010. márc. 5. 08:59

Sziasztok!

Olyan gondban vagyok...

Eszter nem akar oviba járni. Eddig nagyon szeretett, persze voltak napok amikor szabit vett ki, de most még hallani sem akar róla.

Nagyon sokan vannak a csoportban, 30 pici gyerkőc. 2 hete kezdték beszoktatni az utolsó 4 kicsit. Természetesen ez felbolygatta a már megszokott csoportot. 2 óvónéni van egy egy dadus (aki lényegében, nincs is, sajnos). Eszter az egyik óvónénit nagyon szereti, de mivel nagyon sírós, nyűgös a csoport nem tud annyit foglalkozni egyenként a gyerekekkel. A másikat is szereti, de vele kapcsolatban valami történt. Eszter el-elmond 1-2 dolgot, ami bántja. Ma reggel azért sírt, hogy ő nem akar nagy lenni, mert a csoportban mindenki kicsi.

Tudom, hogy az én kislányom majd egy fejjel magasabb, de attól ő még ugyanolyan kicsi. Nem tudom mit is kellene tennem. Egyenlőre hagyom és ápolgatom a kis lelkét.

3090. Zsu77
2010. febr. 17. 09:42
Ma már minden renben volt. Reggel korán jöttem el, de már 8-kor felöltözve várta, hogy elinduljanak a mamival és a papival az oviba.
3089. csehe (válaszként erre: 3088. - Zsu77)
2010. febr. 16. 14:50

De jó dolga van :) Anya mindent teljesít :)

Luca is kissé küzd valamivel...

3088. Zsu77
2010. febr. 16. 11:17

Sziasztok!

Nálunk pénteken volt az ovi farsang. Eszter Csipkerózsika volt. Olyan édesek voltak egy kis műsorral is készültek. Kint volt a helyi tv is, majd most szombaton kerül adásba. Tegnap szaladgálós napot éltünk túl, ma meg itt cseverészik az irodámban. Kicsit beteg, de nem olyan vészes. Nem akart otthon maradni és az oviba sem akart menni. Így hoztam magammal:))

3087. csehe
2010. febr. 15. 17:57

Sziasztok!

Remélem, már mindenki egészséges.

Nálunk a hétvégén volt ovis jótékonysági bál, a farsang a héten van, konkrétan pénteken. Lucáéknál pizsi parti lesz, viszont egész héten eljátsszák a farsangot, és be lehet végig öltözni jelmezbe. Jó buli. :)

3086. csillu77
2010. febr. 10. 17:13

Sziasztok!

Az utóbbi hetet átbetegeskedtük, csak Laci egészséges, reggelente eltámolygok vele az oviba. De így jó mindenkinek, mert nem bírjuk lekötni az energiáját. Most mi is egy órával korábban járunk, mint egyébként, mire a lányok felkelnek, már itthon is vagyok.

Nálunk is van reggeli mizéria, sokszor balhézok vele, de még mindig ő a könnyebben kezelhető, ritkán hisztizik, gyakoribb, hogy kijelenti, hogy nem szeretném és kész. Olyankor ki kell találnom valami kompromisszumot, mert ő aztán nem enged. :-)

Remélem ti jól vagytok, csak nemigen van esemény. A farsangot szerencsére még megértük az oviban, Laci bohóc lett, nagyon jól érezte magát. A lányok minek öltöztek be?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook