Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1093. terrier
2016. máj. 12. 14:39
lányok! 6 hetes korunk óta tejallergiások vagyunk, most két és fél éves. a gyerekorvosunk nem nagyon foglalkozik velünk, gasztrós rendelésre úgy kellet kikönyörögni beutalót, vérvétellel nem mutattak ki semmit, tejterhelésre kellene menni. közben megszakadt a diétánk, kb egy hónapja csoki, sajt (kemény), egy egy falat túró, vagy joghurt egy egy kanállal. na a testi tünetek nem is, de amit pchihésen művel szegénykém, már alig bírható. volt már így valaki? kórházi tejterhelésnél ha "csak" ezek jönnek elő, ki hiszi el nekem, hogy nem ennyire hisztis és eleven a gyerek, hanem a tejfehérje miatt ilyen "nem normális"?
1092. wencus
2016. ápr. 13. 16:39
Az én kisfiam 10 éves, anno mi is a peptit kaptuk( neki sem volt jó) azután mi a pregomint kaptuk gasztroenterológiai javaslatra. De 3 éves koráig komolyabb vizsgálatot nem végeztek, csak tej tojás szója mentes diétán tartották. Akkor 3 évese kapott egy gyógy tápszert ami aminosav alapú volt, nevére nem emlékszem . Az volt jó neki attól hízott havi 30 dgk őt. Sajnos még mindig szigorú diétán vagyunk. A tojás allergia a leg magasabb, a tej egy picit javúlt de még nem terhelhető. Mi is azonnal hányás, ödéme, fulladás viszketés tüneteket produkálunk ( szerintem a tojásból) a tejtől a szája körűl piros száraz foltok.
1091. jucika33
2016. ápr. 13. 09:42
És amit nem értek, hátha valakinek az orvosa elmagyarzta: miért kell a tápszer, amikor már mindenfélét eszik? Igaz, hogy nem szopik már, de amúgy nagyon jól evő baba.
1090. jucika33
2016. ápr. 13. 09:40

Bár régen nem járt erre senki, de hátha...

Kislányom 17 hónapos lesz. Gyerekorvos szerint tejfehérje érzékeny, szerintem is, mert többzsör tudatosan próbáltunk tejtartalmú kaját: trappista sajtot, gyerekitalt, ami tejes, és mindig kb két óra múlva elkezdett hányni, amíg teljesen ki nem ürült a gyomra. Most kaptunk pepti plusz 2 tápszert, de nagyon félek tőle, mert bár tejfehérje nincs benne, laktóz van. Van- valaki közületek, akinek esetleg ettől a tápszertől is hányt a babája? Kivizsgálásra csak sok hónap múlva kaptunk időpontot. :-(

1089. nono0104
2014. nov. 7. 08:21

Sziasztok!

Bár én már lassan 20 éves vagyok nem tudom,hogy mi lehet a bajom, de mostanában gyakrabban fogyasztok tejtermékeket és rögtön jönnek a tünetek vagy aznap vagy másnap (erős szédülés,hasfájás,hasmenés,hányás,viszketés) az orvosom mindig annyit mondd: gyomorrontás.... Csak ez hónapokon keresztül megy már! Kiütéseim még nem voltak. Tudnátok segíteni,hogy ez tejallergia gyanú vagy volt valakinek ilyen tapasztalata és kihez forduljak?!

Előre is köszönöm!

2014. nov. 4. 11:15
sziasztok,az én kisfiam 1 éves,és a kis lábán van 2-3 kis ekcémás pötty.Sehol máshol.A doki szerint tejallergiás.Mikor adtam neki tejes dolgokat akkor is vagy volt pötty,vagy kis időre elmult.Akkor nem lenne máshol is pöttyös???
1087. cristal6996 (válaszként erre: 1086. - Micike31)
2014. okt. 9. 14:52
Szia! Nálunk is negatìv a vérvétel.Ha tejet kap azonnal ekcémás lesz.Rosszabb esetben befullad.Amióta diétázunk minden o.k..Nekem a dr.nõ azt mondta hogy az anyuka megfigyelése számít,mert nem lehet mindent kimutatni a vizsgálatokkal sem.
1086. micike31 (válaszként erre: 1085. - Banyaci)
2014. okt. 9. 12:02
Negativ lett a vérvétel mindenre... teljes tejmentes diétán van most már jobban van. Csak egy pár napja éjjel nagyon fáj a hasa kb mikor pici baba volt ugy most elkezdtem arra cseppeket adni tegnap éjjel jól aludt. Annyi kiderült hogy nagyon alacsony a vasa 2. De a gasztros szerint nem vérszegény a hasfájással nem kell foglalkozni szerinte minden rendben és felesleges diétáztatni. Most viszem máshova hogy kiderüljön mi van
1085. Banyaci (válaszként erre: 1084. - Micike31)
2014. okt. 3. 19:32
Hogyha a peptitől jobb, akkor lehet, hogy a tejfehérje kavar be a picinél. Egyébként minimum egy vérvétel (Ige, Igg) kellene, mert abból sokminden kiderülhet. A tejfehérjét szűrd ki teljesen. Figyelj, mert a felvágottak egy részében is van. Egyébként jobb ha fehérje érzékeny, mint tejcukor (laktóz) mert az ritkán marad hosszútávon. Sokaknál elég egy év tejfehérje mentes étrend és már el is illan. Az én kislánykám már kigyógyult belőle. Már mindent eszik, vedeli a kakaót. Igaz, nem egy díjbírkózó alkat hanem olyan madárka, de eleven, jó erőben van.
1084. micike31
2014. szept. 24. 12:42
. micike312014-09-24 12:29Kisfiam 17 hónapos, másfél hónapja kezdödött a probléma gyakori kakilás napi 6-7 is előfordul van hogy olyan hig hogy eltűnik a pelusban éjszakánként sokat sirt pukizott fájt a hasa az utobbi fél évben nem hizott semmit sőt fogyott is... a házi orvos laktozintoleranciára gyanakodott...kértem időpontot gasztrora okt végére kaptunk a hazi orvos felirt neki pepti tápszert és laktozmentes diétát elkezdett csökkeni a széklet mennyiség ekkor én felfedeztem hogy a peptiben van laktoz igy irt fel neki pregomint amiben már nincs ekkor megint elkezdett romlani a helyzet hivogattam a korházat hogy fel vegyék osztalyra hogy kiderüljön mi baja de azt mondták hogy negativ széklet minta hiányában nem tudják fel venni ekkor háziorvos irt beutalót várunk az eredményére sikerült elérnem hogy megvizsgalja egy gasztros de nem lettem okosabb.. azt mondta a koranak megfelelő súlyban van és ő nem lát rajta semmit és én azért látom betegnek mert össze hasonlitom az ikertesójával...az tény hogy elmondtam hogy az ikertesó 2,5 kilóval nehezebb semmi baja nincs de nem hinném hogy egy orvos mondhat ilyet és szerintem ez a sok kaki nem normális mondom ezt ugy hogy azelőtt naponta vagy két naponta kakilt egyszer... levették a vért vizsgalatra étkezésről nem kérdezett semmit a sok kakira amitől a fenemke már vörös nem mondott semmit diétára nem mondott semmit... most egy pár napja elkezdtem neki megint a peptit adni merthogy attól láttam javulast nem eszik semit amiben tej lehet most éjjel megint nyugodtabban alszik kevesebb a hig kaki...kiváncsi lennék a véleményetekre esetleg beszélgetnék olyan anyukákkal akik hasonló cipőben jarnak
1083. Banyaci (válaszként erre: 1081. - Full Up!)
2014. júl. 1. 17:29
Létezik másféle tejmentes tápszer is, kérd az orvost, hogy próbáljatok másfélét. Ám ha csak az ételeit készíted vele úgy is jó. A boltban nagyon oda kell figyelni az élelmiszerekre. A felvágottak is tartalmazhatnak tejfehérjét és a pékáruk zöme is. Az óvodában kérdezd meg, hogy mikormit evett. Esetleg nem-e kapott valami tejmentesnek gondolt nasit.
1082. mkjudit
2014. júl. 1. 17:25
Sziasztok, nem olvastam végig a rengeteg hozzászólást, de valószinüleg én is tejallergiás lehetek felnőttként( tehát én már nem fogom kinőni :-)), melyik az a tej, amelyik hasonlít a tehéntejhez, iható íze van, tejeskávét készítenék belőle!?
1081. Full Up!
2014. jún. 16. 12:40

Sziasztok!


4 és fél éves kislányomnál tejfehérje allergiát mutattak ki bőrtesztből, labor eredménye még nincs meg. Hosszan elhúzódó hasmenés, heti egyszer éjjel jelentkező hányás miatt kerültünk gasztrora. Hasi uh semmit nem mutatott ki. Már 3 hete diétán van, oviban junior menüt kap. A problémám viszont az, hogy a hasmenés még mindig nem szűnt meg. A köldöke környékét gyakran fájlalja. (liszt, tojás labor folyamatban, de kizártnak tartom, hogy azokkal baja lenne). Inkább az a gyanum, hogy a tejmentes diétánk nem tökéletes, vagy az oviban van vmi gubanc.

Milyen irányban érdemes még kivizsgáltatni?

Ca pótlást hogy oldjátok meg, nekem ezt a milupás tejmentes tápszert nem issza, hiába írta fel az orvos, ételbe keverve sem eszi. Ötletek esetleg?


Köszönöm a segítségeteket, de ez a diétázgatás egy rémálom.

1080. püpci
2014. jan. 16. 13:28

Sziasztok! Ez egy mai cikkből egy részlet, de lehet, hogy érint valakit:

"A fenntartónak gondoskodnia kell a különleges étrendre szoruló gyermek napi háromszori étkeztetéséről, akár többletköltséget jelentő beszállító megbízásával, akár képesített alkalmazott felvételével. Az ellátás megszervezése nem szabadon választható, nem jóindulat kérdése, hanem az óvoda, iskola feladata – szögezte le az ombudsman.


A megoldást a közoktatási illetve köznevelési intézménynek kell megtalálnia. Az ombudsman álláspontja szerint ezért sem, de közegészségügyi okból sem jogszerű azt kérni a dietetikusi ismeretekben járatlan szülőktől, hogy otthonról hozzák az óvodába a szükséges ételeket."

Gondoltam új infóval bővül az aki eddig nem tudott róla!

1079. püpci (válaszként erre: 1078. - Gabcciccus22)
2014. jan. 15. 18:51
Én Liga vajat használok.
2014. jan. 15. 18:18
sütibe milyen margarint használtok a kocka rama helyett?
1077. püpci (válaszként erre: 1076. - Gabcciccus22)
2014. jan. 15. 10:16
A Holland kakaóport szoktam venni.
1076. gabcciccus22 (válaszként erre: 1075. - Püpci)
2014. jan. 14. 23:58
Köszi :) Milyen kakót szoktál venni?Mert a nesquikben van tejpor..
1075. püpci (válaszként erre: 1071. - Gabcciccus22)
2014. jan. 14. 19:58
Ezüst színű csomagolása van és porszerű!Sokáig eláll és lényegesen olcsóbb mint a rizsital, vagy a szójaital..Nálunk a bioboltban 810Ft-ért van. A lényeg, hogy nedvesség illetve pára ne érje.pl: kakaó készítés:egy normál csészébe 2 evőkanállal szoktam tenni a vízhez. A csomagoláson egyébként rajta van az adagolása. Sütikhez kicsit sűrűbbre kell csinálni.
1074. püpci (válaszként erre: 1069. - Gabcciccus22)
2014. jan. 14. 19:52
Igen, ez teljesen "tejszerű" és akár kakaónak , de tejbegríznek, akár főzelékbe, mindenbe jó amibe egyébként tejet raknál. Nincs rossz utóíze. Az ízét én a tartós tejéhez hasonlítanám.) Én is örültem amikor kiderült, hogy van ilyen! Nekem olyan oviban mondták, ahol van vegetáriánus étkeztetés, így ott ezt adják a gyerekeknek..
1073. gabcciccus22 (válaszként erre: 1072. - Gabcciccus22)
2014. jan. 14. 09:47

a link lemaradt.... :)



[link]

2014. jan. 14. 09:47

Sziasztok!


Csináltam Facebookon egy csoportot ahol szeretném egycsokorba gyűjteni a hansonló allergiával szenvedő gyerkőcök szüleit!Akinek van kedve csatlakozzon!Szívesen látok mindenkit a csoportban! :)

1071. gabcciccus22 (válaszként erre: 1068. - Püpci)
2014. jan. 13. 20:08
ahogy nézem ez valami por...ezt is úgy kell megcsinálni mint mondjuk a tápszert?bocsi h ilyen hülye kérdéseim vannak :D :P
1070. gabcciccus22 (válaszként erre: 1067. - Böbi1985)
2014. jan. 13. 20:07
akkor jól tudtam én is... csak az egyik ismerős mondta h Ő 2éves kora előtt is kapta,de akkor biztos h az régen volt...
1069. gabcciccus22 (válaszként erre: 1068. - Püpci)
2014. jan. 13. 20:06

Dejó,hoyg írtad! :) ezt lehet tej helyett adni a gyereknek inni is akár?

Mert nálunk az is a baj h ha mi iszunk tejet Neki is kéne... :(

1068. püpci
2014. jan. 10. 18:19
Sziasztok!A kisfiam 4hónapos korától tejérzékeny (tejfehérjére), most 3 éves. Elég nagy odafigyelést igényel összeállítani neki az étrendjét, azért, hogy minden tápanyagot megkapjon. Van egy nagyon bevált "tejpótlék" amit ajánlok mindenkinek. Bioboltokban kapható. VegiMilk a neve. Laktóz, tejfehéje és glutén mentes. Nincs rossz íze, mint a rizsitalnak és sokkal gazdaságosabb is. Ugyanúgy főzhető, süthető vele minden és önmagában is teljesen "tej"ízű.
1067. Böbi1985 (válaszként erre: 1065. - Gabcciccus22)
2014. jan. 9. 17:19
Akkor jár az emelt családi ha 2 éves kor felett tejterheléssel be van bizonyítva az allergia. Tehát ha betöltitek a 2 évet és utána lesz valamikor terhelés, és ha akkor is előjönnek a tünetek, nem nőtte ki, akkor viszed a dokinak a papírt hogy töltse ki.
1066. 0a969f72e1 (válaszként erre: 1065. - Gabcciccus22)
2013. dec. 29. 15:26

Szia!

Nálam is így volt, mind a két gyermekemnél és nem kaptunk emelt családit, mert az orvos szerint kinőheti az allergiát/érzékenységet. Így nem kaptam egy gyerekre sem, ráadásul azt hiszem szigorítottak is a jogszabályokon, hogy milyen betegségekre adnak emelt családit.


A zsemle általában nem készül tejből, de én is sok receptet kerestem annak idején a neten...


Egyedül a tápszerre kaptam 90%-os támogatást, mindkét gyermek esetében.

2013. dec. 22. 21:01

Sziasztok!


A kislányom 15hónapos és tejérzékeny 5hós kora óta,nem csak laktóz hanem tejfehérje is úgy hogy nálunk teljesen ki kellett iktatni minden féle tejes dolgot!

Van esetleg valakinek bevált tuti receptje otthoni kenyérre,zsömlére,valami fini nasira?:)

És valaki tudja h az emelt családi mikortól jár és h kell elintézni?


Köszönöm előre is a válaszokat!:)

1064. Bea08 (válaszként erre: 1063. - Banyaci)
2013. nov. 10. 23:55
Mi lett a terhelés eredménye? Nekünk most van 7.nap, dorzsszeru kiütések mindenhol, a combok belső felén pedig csúnya ekcéma szerű kiütések, amit véresre vakart.holnap telefonálok. Szerintem dsajnos nekünk ennyi :-(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook