Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2995. Zsu77 (válaszként erre: 2992. - Csehe)
2009. jún. 4. 14:06
Mivel mulasztottad el? Én csak kalciumot adtam neki.
2994. Zsu77 (válaszként erre: 2992. - Csehe)
2009. jún. 4. 14:05
AZ epret a meggyet és a cseresznyét a saját kertünkből esszük, a málnát is, de még nem érik. Mi nem használunk semmiféle nitrát tartalmú vagy egyéb mérgező vegyszereket. A föld lúgosítására fahamut gyűjtögetünk, így próbálunk a férgek ellen védekezni.
2993. csehe (válaszként erre: 2990. - Zsu77)
2009. jún. 4. 12:41

Ne is mondd! És akkor azt hallom a rádióban, hogy a nők milyen sokat vannak otthon a gyerekkel, mert nem akarnak dolgozni...

Nálunk most minden lehetőség fenn áll, akár a költözés is, 2 munkakereső vagyunk... :)

Nálatok milyen minőséges embereket keresnek? Küldöm is az önéletrajzom. :)

2992. csehe (válaszként erre: 2991. - Zsu77)
2009. jún. 4. 12:39
Luca is imádja az epret, málnát, tavaly nem is volt egyiktől sem baja, de az idén sikerült elsőre egy jó nagy adag epret beenni, ami úgy kiütötte, hogy alig tudtam elmulasztani.Azóta adtam neki megint, igaz csak pár szemet, de akkor semmi baj nem volt. Szerintem az is szerepet játszik, hogy melyik gyümölcs honnan származik, mennyire vegyszeres.
2991. Zsu77
2009. jún. 4. 10:19

Eszter tegnap valamitől teljesen kivörösödött és a nyelve is beduzzadt. A hétvégén evett pár szem mogyorót, melytől kipattogott a pocija és a popsija. Aztán kedden a szomszédasszonytól kapott pár szem málnát, de aznap este rengeteg dinnyét is evett. Szinte zabálta, annyira kívánta. Nem tudom melyik lehetett a ludas, vagy együtt mind a három, de a kalciumtól elmúlott a duzzanat, a pofiján lévő vörös foltok megmaradtak, talán egy kicsit halványultak.

Szegény tejet egyáltalán nem ihat, de azt olyan ügyesen betartja, hogy sok felnőtt megírigyelheti a hozzáállását. A pisztáciának és a mogyorónak nem tud ellenállni. Persze csak pár szemet szokott kapni, így nincs gond, de a hétvégén elszabadult vele a ló és elcsent egy egész tálkával és betömte mire észrevettem. A málnát nem nagyon szereti az epertől semmi baja nem volt, a dinnye elvileg nem allergizál és eddig nem is volt baj tőle. Nem tudom, majd megint kisérletezünk.

2990. Zsu77 (válaszként erre: 2989. - Csehe)
2009. jún. 4. 10:13
Nem egyszerű dolog. Sajnos nem nagyon keresnek emberkéket. Abár most nálunk felvettek 2 mérnököt is és a minőséges emberkéket is keresgélnek. Itt Pesten. Nem tudom , hogy nálatok milyen lehetőségek vannak. VAgy esetleg költöztök... Sokakanak nehéz szülési után munkát találni. Az egyik ismerősömmel is közölték, hogy majd nem tartanak rá igényt, de ekkor már 10 hetes kismama volt, így elment táppénzre. Harmadik gyerkőc, főállású anyaként folytatja a karrierjét. 3 gyereket terveztek, így most átmenetileg kicsit több, mint 8 évig nem kell ilyesmin gondolkodni.
2989. csehe
2009. máj. 30. 15:34
Még nincs semmi, de majd időben kell, hogy legyen egy nagyon jó. :):)
2988. Zsu77 (válaszként erre: 2987. - Csehe)
2009. máj. 27. 10:21
Nagyon sajnálom, tányleg iszonyat érzés lehet. Mi lesz tovább? Van már valami lehetőséged?
2987. csehe
2009. máj. 22. 11:39
Most hívtak melóhelyről, 9-én mehetek leszámolni. De sz@r érzés...
2986. csehe (válaszként erre: 2985. - Zsu77)
2009. máj. 14. 17:57
Húú, az nem semmi. DE jó lehet... Én lépek is, hétvégén ballagás, ezer a meló...
2985. Zsu77
2009. máj. 14. 09:53

Sziasztok!

Képzeljétek, múlt héten pénteken voltunk a lovardában. Eszternek valami különös érzéke van a lovakhoz. Még a kanca (akinek 2 hetes csikója van) is olyan szeretettel hajolt le hozzá, hogy megsímogassa. A ló amin lovagol úgy vigyáz rá, mintha hímestojás ülne a nyeregben. Eszter nagyon várja a következő alkalmat. Még nem tud tökéletesen együtt dolgozni a lóval, de hát ne várjunk egy ilyen pici lánytól csodát. Amúgy is a gyerekeket általában 5-6 éves koroktól hordják lovagolni, úgyhogy ő a legfiatalabb, nem is kevéssel.

Kinél mi a helyzet?

2984. Zsu77 (válaszként erre: 2983. - Csehe)
2009. máj. 11. 15:43

Kedves Csillu!

Szülinapod alkalmából jó egészséget, sok erőt és boldogságot kívánunk: Eszterke és Zsu

2983. csehe
2009. máj. 11. 14:30
Csillu! Boldog szülinapot! :)
2982. Zsu77
2009. máj. 11. 08:24
Nagyon édesek vagytok! Köszönöm szépen!
2981. csillu77
2009. máj. 10. 21:28
Boldog szülinapot kívánunk mi is!
2980. csehe (válaszként erre: 2979. - Zsu77)
2009. máj. 9. 22:40
Zsu néni! Boldog szülinapot!
2979. Zsu77 (válaszként erre: 2978. - Csehe)
2009. máj. 7. 15:58

Nem semmi dolgok történnek. Már megvan, hogy hová fogsz menni dolgozni? Tényleg albérletbe kell mennetek?

Nagy lovon, azok megbízhatóbbak. A póni önfejű és elég ingerlékeny, ha a hátán ülnek. Eszter igen nagy hangú (nem is tudom kitől örökölte:D), így egy türelmes állatot kell választanunk. Majd beszámolok, hogy milyen volt.

2978. csehe
2009. máj. 7. 15:00

Az szép, 4 napos munkahét... Bár errefelé több hasonló szigorítást vezettek már be... És nekem ilyen helyzetbe kell menni dolgozni, albérletbe?? ÁÁÁ, de király lesz. :)

Luca is szereti a lovakat, bár még nem lovagolt.. Eszter pónin lovagol, vagy nagy lovon?

2977. Zsu77
2009. máj. 7. 13:25

Holnap délután megyünk lovagolni. Nagyon készülünk, kíváncsi vagyok ez a nagy lelkesedés meddig tart. Eleinte fél órát foglalkoznak vele, aztán majd meglátjuk. Egyenlőre semmire nem ruházunk be, értem itt a kobakot, nadrágot...stb.

Hétfőn beírattam az oviba. Abba az oviba fog járni amibe én is jártam, csak azóta rendes ovónénik vannak és valami csoda felújításon esett át. Gyönyörű, praktikus és biztonságos. Remélem szereti majd, mert sajnos én utáltam odajárni.

Képzeljétek, jövő hónaptól bevezetik a 4 napos munkahetet. Így még szorosabbra kell húzni a gatyamadzagot, mert elveszik a fizetésünk 20%-t, egészen jövő év március végéig. Sejtettük, hogy nagy bajban van a cég, de hogy ekkorában és szerintem ez még nem a jéghegy csúcsa. Semmi bíztatót nem hallunk, de hát ez nem egyedi eset a legtöbb fizetésből élő család szenved.

2976. Zsu77 (válaszként erre: 2975. - Csillu77)
2009. máj. 7. 13:16

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Megértem, hogy nem nagyon tudsz jönni, otthon én is csak bepillantok aztán írni csak az irodából tudok, mikor a munkám megengedi.

Repül az idő: Ági baba most született, aztán már lassan szaladgál.

Nagyon ügyes Laci, hogy már teljesen szobatiszta. Nálunk nem ilyen rózsás a helyzet. Nappal egyáltalán nem kell pelus, még a délutáni alvásnál sem, de az éjszaka még adok rá és mindig úgy veszem le reggel, hogy pisis. Van 2-3 nap amikor száraz, de a következő nap már paplant, párnát és lepcsit kell mosni.

Úszás jól megy, abár elég önfejű és utál a víz alá merülni, nem is erőltetem. Nem akarom, hogy úszóbajnok legyen elég, ha egy vízbiztonságot szerez.

2975. csillu77
2009. ápr. 30. 22:26

Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, sokszor napokig be se kapcsolom a gépet, sokat vagyunk a levegőn, amikor meg bejutok, igyekszem a házimnunkát elintézni.


A gyerekek is jól vannak, húsvét előtt családilag átestünk egy hasmenős fertőzésen, a legjobban Lacit viselte meg, utána még napokig nem tudott enni, fogyott is jócskán. Azóta viszont remek étvágya van, épp a napokban mértük, 15kg és 99cm. Eddig elég mokány kis fickó volt, most viszont megnyúlt, de azért még nem vékony. Hétfőn kiderült, hogy szuperül biciklizik, csak el kellett vinni itthonról a bringát olyan helyre, ahol nem jár autó és nem lehet kutyákat nézni... Azóta már az oviba és vissza is eltekert, ami kb. 1km. Most egy hete lett tényleg szobatiszta, egyik pillanatról a másikra megérett rá fejben. Pisi tekintetében már hetek óta flottul ment minden, attól kezdve, hogy levettem a pelenkát, már másnap ágytiszta is volt. Viszont naponta többször bekakilt, hiába próbálkoztunk bármivel, aztán egyszer csak eljött s pillanat.:-)Bár lehet, hogy a markoló, amit kinézett, megéri a fáradságot.:-)))


Ágikánk is egyre nagyobb, már kapaszkodva áll, beszélget, egy pillanatig se marad nyugton.


Köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat! :-)

Picit irigykedem az úszás miatt, nekem is nagyon hiányzik. Annát hetente kétszer hordjuk, Laci is folyamatosan nyaggat érte.

2974. Zsu77 (válaszként erre: 2972. - Csehe)
2009. ápr. 22. 08:31

Jó lenne már összefutni! Mindig eltervezek egy kissé lazább pár napot, de valahogy mindig az ország másik végébe kell mennem.

Mondtam én, hogy nem semmi nagylány az én kislányom. Remélem a husisság majd lassacskán eltűnik, de ennek ellenére nagyon mozgékony, virgonc. Nem kövér, de azért van mit fogni rajta. Egy szót sem szólhatok és is ilyen voltam.

2973. Zsu77
2009. ápr. 22. 08:27

KEDVES CSILLU!

NÉVNAPOD ALKALMÁBÓL MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK! SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTÜNK: ESZTERKE ÉS ZSU

2972. csehe (válaszként erre: 2971. - Zsu77)
2009. ápr. 17. 23:50

Frissíts!

Komolyan, csak ámulok! Eszter valami hihetetlen milyen nagy, szép "baba", kíváncsi lenék milyen lenne a 2 csaj egymás mellett... :)

2971. Zsu77
2009. ápr. 17. 11:41
Raktam fel új képeket, de sajnos az első kép nagyításakor egy régi képet hoz elő. Már nincs kedvem vele szerencsétlenkedni. Nem tudom miért csinálja ezt, a többit normálisan betette:(
2970. Zsu77 (válaszként erre: 2969. - Csehe)
2009. ápr. 15. 15:28

Milyen ez a kristálykrém? Sose hallottam róla. Pénteken csak délelőtt voltam dolgozni, aztán délután vásárolgattunk. Kisasszony kapott egy csomó jó kis cuccot. Szombaton délelőtt usziban voltunk, meg fagyizni, aztán délután 4-kor jött apuka. Hozott síneket a tomaszos játékhoz. 7-kor már menni akar, de annyira maszatos volt a kislány és megengedte, hogy a hajába szórja a homokot, hogy segítenie kellett fürdetni, hajat mosni. (Mama és Papa templomban voltak). Megkért, hogy adjak eszterhez kezelési útmutatót, mivel semmit sem tud róla. Persze ezt úgy adta elő, hogy az én hibám. Vicces....

Vasárnap délelőtt túráztunk a közeli erdőben, Eszter, én és Paca a kutyusunk. Délután jött a Nyuszi. Így az egész nagy család összegyűlt. Hétfőn pedig elmentün Jászberénybe, de annyian voltak az állatkertnél, hogy csak egy nagy séta lett belőle, utána átmentünk a Mátrába és ott volt minden, mint a búcsúban. Túrázás, körhinta, bóvli vásár, csónakázás.

Nagyon jó volt. Eszter tegnap meg is volt zavarodva, mert reggel korán kellett Pécsre indulnom és persze hiányoztam Neki. Ma reggel is alakított, de egy jó félórás hiszti után megértette, hogy nekem dolgoznom kell. Sajnos ez a mai napig témánk:(

2969. csehe (válaszként erre: 2968. - Zsu77)
2009. ápr. 15. 15:13

Én most kristálykrémmel kenegetem, első 2nap kicsit durvábban nézett ki, de azóta teljesen jól gyógyul. A pisztácia nálunk is nagy favorit. :)

Húsvét eltelt, voltunk horgászni egyik nap, a másik nap meg a mamánál. Nálatok? Apuka remekelt?

2968. Zsu77 (válaszként erre: 2966. - Csehe)
2009. ápr. 15. 14:57

Te mit kensz rá? Már nem tudtam mit kitalálni, kentem neki a büdis popsikrémből, tudod abből a döglötthal szagúból. Nem tűnt el teljesen, de jelentősen javult és nem viszkedődzik annyira.

Eszter tejallergiás volt, kapott terápiás tápszert és addig jutottunk, hogy savanyított tejtermékeket tud enni minden gond nélkül, de tejet és kakaót nem. Valamint a mogyoró, pisztácia, mandula kicsapja, de szerencsére pár szem meg sem kottyan neki. Szegény imádja a pisztáciát és nem tudja mennyi az elég, így nem veszek, de amikor együtt megyünk boltba akkor vennem kell. Adok pár szemet neki, aztán gyorsan eldugom. Sajnálom őt, de talán még kinövi.

Az eper aprómagvas, így alergiát okozhat, de hát ezt nálad jobban nem tudhatom:)))))

Május 4-5-én lesz nálunk az ovis beiratás. Eszter nagyon várja. Kíváncsi vagyok, hogy szeptemberben is ilyen nagy hévvel indul.

Húsvét jól telt? Mi jót csináltatok?

2967. csehe
2009. ápr. 10. 14:50
Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!
2966. csehe (válaszként erre: 2964. - Zsu77)
2009. ápr. 10. 14:49
Mi nem kértünk oltást. Ha elkapja se nagy gond, úgyis itthon vagyunk még.;) Viszont Lucának is lettek jó kis ekcémás foltjai a pocóján. A végén arra jutottunk, hogy talán az eper a ludas... már rajtunk is látszik a napozás, legalábbis az arcunkon. :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook