Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
265. Zz71 (válaszként erre: 264. - Anika70)
2011. aug. 3. 08:00

Szia Anika!


Remélem jól vagytok, minden rendben veletek!


A jövő évi nyaralás már nálunk is felvetődött, de még nem lehet tudni mi, hogy lesz ebben az országban jövőre. A szándék minden esetre már meg van.

A párod mikor jön haza? Ha jól emlékszem akkor már csak kb. 2 heted lehet Bius születéséig.


Én örülök annak, hogy tudok segíteni a páromnak, ezért szerintem a párod is örömmel teszi majd ezeket. Engedd neki, mert mi ilyenkor úgy vagyunk vele, hogy csak ezzel tudunk segíteni egyelőre a gyereknevelésben!

A nyaraláshoz! Manapság már minden jobb szálloda fel van készülve a kisgyerekes családokra, az étlapjuk is ennek megfelelően van összeállítva, illetve a gyerkőcöknek külön is készítenek ételt.

Ha javasolhatom: olyan szállodába menjetek, ahol van welness-részleg, mert a baba azt élvezni fogja.

264. Anika70 (válaszként erre: 263. - Zz71)
2011. júl. 29. 17:25

Szia!


Hát igen, az én Férjem is elboldogul a konyhában, miután szegénykém 6-8 hétig önellátó, de nálunk azért készítgetem a kajákat, hogy amíg itthon van velünk, ne kelljen neki főzni, hiszen olyan ritka alkalom ez.

Természetesen ő is bevállalta,hogy mindent megcsinál majd,sőt minden nap el is mondja ezt msn-en, de azért remélem mire hazajutok a kórházból már leszek olyan állapotban, hogy minden feladat nem rá fog hárulni:-)


Örülök, hogy a kisfiad már szülési pozitúrában fekszik:-)

Biuskám is, de ez ugye nálunk nem számít.


Mi már a jövő nyarat is tervezzük,hogy hová kellene utazni, mert az idei nyaralás Biuskám jövetele miatt elmaradt, pedig Férjemnek nagy szüksége van a kikapcsolódásra ilyen feszített munka mellett, persze az idén mindketten tudtuk, hogy ez így lesz.Jövőre szeretnék egy igazi bababarát helyet találni:-) :-) :-)

263. Zz71 (válaszként erre: 262. - Anika70)
2011. júl. 29. 14:51

Szia!


Köszi! Nekünk is nagyon tetszik a srác, már így előzetesen is! A felvételek közül ezen a kettőn látszik a legjobban az arca, a többin igyekezett eltűnni az ultrahang elöl, illetve a karjait mindig maga elé rakta. Itt csak a kép lehívásával van a gond a cd-ről, de lehet, hogy csak nekem nem ment!

Személy szerint nem félek a császártól, csak nem lenne jó nézni.

Az sms-ek küldése nálunk is rám marad, de boldogan vállalom a feladatot.

A kajával nem nagyon lesz dolgunk, mivel a párom édesanyja biztosan besegít majd, de én is elég jól elvagyok a konyhában, ráadásul itthon tudok lenni velük egy ideig és így segíteni trudok bármiben. A fürdetés az már tutira az enyém, legalábbis az első időben.

Itt nálunk nem nagyon alkalmazzák az érzéstelenítést. Általában csak ha császárt csinálnak. A párom majd homeopátiás szereket fog szedni a jövő héttől, azok nagyban elősegítik a sima szülés lefolyását.

Hála Istennek a srác fejvégű fekvésben van, így ha más baj nem lesz, akkor mehet a sima szülés.

262. Anika70 (válaszként erre: 261. - Zz71)
2011. júl. 29. 11:50

Szia Zoli!


Ó de szépséges a kicsi fiacskátok!


Nagyon jó a felvétel, tisztán látszik az arcocskája.

Sajnos a miénk eléggé elmosódott, de aki ott csináltatta, ahol én, sajnos mindenki panaszkodik a gépre.


Nem kell félni egyik Apukának sem a császármetszés látványától, ugyanis a kismama elé terítenek egy nagy zöld lepedőt, tehát deréktól lefelé se a Papa, sem pedig a Mama nem lát semmit sem.


Én sem szívesen nézném végig, hogyan vagdosnak össze.


Én a Férjemnek még csak egy feladatot adtam,hogy majd ha megszületik a Kislányunk írjon sms-t a barátainknak,mert nekem 6 órán keresztül nem szabad megmozdítanom majd a fejemet az epidurális érzéstelenítés után.


Itthon folyamatosan fagyasztom le az ételeket, hiszen a kórház után ez nagy segítség lesz, ha nem kell főzni, most meg igazán ráérek főzőcskézni.


Ti nem gondolkodtatok még ilyen érzéstelenítésen?

Nekem 2 ismerősöm is így szült és azt mesélték, bizony ott a kismamák szépen csendben vajúdtak, nem volt kiabálás, a papák is jobban viselték ezt a helyzetet, amit a Férje is alátámasztott.


Ráadásul igen hasznos is, mert ha valami gond van, csak feljebb tekerik az érzéstelenítést és már jöhet a császár.


Természetesen a Te Párod még fiatal és ha a baba irányban fekszik, nem lehet különösebb gond.

261. Zz71 (válaszként erre: 260. - Anika70)
2011. júl. 29. 11:29

Szia Anika!


Nem tudom, hogy én a császárnál ott tudnék-e lenni! Bár nálunk nem is lehet. Remélem nem császáros lesz a srác.

A segítség meg minden friss anyának kell, mert akár sima, akár császáros a szülés csak megvisel mindenkit.

Én úgy néz ki, hogy elég jól be tudok majd segíteni a páromnak egy ideig, már osztogatja is a feladatokat, mit kell maj nekem csinálni!


A képeket feltettem az adatlapomra, de csak beszkennelve tudtam, mivel másként nem ment!

260. Anika70 (válaszként erre: 259. - Zz71)
2011. júl. 25. 12:54

Szia Zoli!


Sajnos nem minden kórházban engedélyezett császárnál az Apukás szülés, de a Baross u-ban, ahol Ti is voltatok magzatvíz vizsgálaton, ott van erre lehetőség és miután én egyébként is helyileg oda tartozom, orvost is onnan választottam, így egyértelmű, hogy ott szülök majd.

Ez bababarát kórház, tehát császár után 12 órával már oda is hozzák a babát és éjjel-nappal ott lehet velem. Hát ez nem tudom mennyire jó ötlet császár után, de mindenki megbírkózott vele, én is meg fogok. Másrészt ez a kórház semmit nem ad, az utolsó ruháig, pelusig mindent nekem kell bevinnem.

Szóval van előnye, hátránya mindennek.


Bizony jól fog jönni a segítség otthon, mert a császárosoknál később indul be a tejtermelés, de persze ez is adottság kérdése, másrészt a kórházban esélyem sincs kipihenni magam egy újszülött babával éjjel-nappali felügyelet mellett.

Nem bántam volna, ha legalább az első pár napban regenerálódhatok, de ez van.


Nekem sem szokott 3-nál többször mozogni a babuci, bár ha neki tetsző ingerek érik, azonnal megbokszol egy picit:-)

Legutóbb pl. kolléganőm videó felvétele tetszett neki az újszülött keresztlányáról. Amint meghallotta a baba sírását, azonnal rúgkapált. Szerintem beszélgettek:-)


Mozog még a neki tetsző ebédnél is:-) A csirkemájat nagyon szereti.


Esténként lefekvésnél mindig mocorog, mire elhelyezkedek a neki tetsző pózban:-)

259. Zz71 (válaszként erre: 258. - Anika70)
2011. júl. 25. 09:40

Szia Anika!


Nem is tudtam, hogy császárnál ott lehet az apuka is. Nálunk ezt biztos nem engednék meg, mivel már közölték is, ilyenkor csak az eü-sök maradhatnak benn.

Az a fontos, hogy a párod otthon lesz és tud segíteni neked egy darabig, mert a sebedre is vigyáznod kell majd, a lányka pedig biztosan éhes lesz!

A lányka mennyit szokott mozogni? A srác általában napi háromszor mozgolódik, de akkor úgy fél órákat szokott hancúrozni.

258. Anika70 (válaszként erre: 257. - Zz71)
2011. júl. 23. 17:18

Szia!


Persze, hogy kell segíteni, de ha nem tudott volna hazajönni a Párom, akkor hiába akart volna segíteni :-( :-(


Mi is azt terveztük, hogy ott lesz a Férjem a szülésnél, bár ő annyira sajnál, hogy nem tudom van-e értelme ennek.

Majd még eldöntöm mi legyen. Talán mégis jobb, ha a folyosón vár, hiszen a császár összesen 3/4 órát vesz igénybe, egy rendes szülésnél jobban tud segíteni az Apuka, mint az én esetemben.


A kórház után viszont övé a pálya :-)

257. Zz71 (válaszként erre: 256. - Anika70)
2011. júl. 23. 16:04

Szia!


Hát egyelőre úgy néz ki, hogy sima szülés lesz, aminek én örülök, mivel benn szeretnék lenni.

Aztán, hogy később mi lesz ebből nem tudom.

Mi az hogy igénylitek a segítséget? Kell is segíteni! Én el sem tudom képzelni a segítségem nélkül! Ott kell lennem velük!

Amíg a párod itthon lesz, addig szerintem állandóan körülöttetek fog forogni, de szerintem ez így természetes. Se a császár se a rendes szülés nem egyszerű móka.

256. Anika70 (válaszként erre: 255. - Zz71)
2011. júl. 23. 15:32

Szia!


De klassz :-)

Én ma vagyok 33+2 napos:-) Ezek szerint csupán 2 nap különbség van :-)


Nálatok rendes szülés lesz, vagy császár?


Hát nem is tudom mit tennék, ha a Férjem nem lenne itthon....be kell vinnie a kórházba(nem szeretnék utolsó nap is vezetni), haza is kell hoznia és a császár miatt, meg egyébként is ilyenkor minden anyuka igényli a segítséget.


Remélem sikerül programot találni a fényképekhez.

255. Zz71 (válaszként erre: 254. - Anika70)
2011. júl. 23. 13:33

Szia!

Nálunk ma van a 33. hét utolsó napja. Tehát nálunk is 7 hét van még hátra.

Én már nagyon várom, de a párom is a gyerkőcöt.

Szerintem már a srác is kiváncsi rá, ki dörmög neki annyit az anyja hasán keresztül.

Az jó, hogy a férjed itthon lesz a lányka születésénél, meg hát akkor, amikor elöször mentek haza.

A babamozival nincs baj, csak az a verzió, amivel le tudom venni a képet nekem még nincs meg. A programot már megtaláltam hozzá, de most keresek egy ingyenes verziót.

Ha másképp nem megy akkor a kinyomtatott fényképet fogom beszkennelni.

254. Anika70 (válaszként erre: 253. - Zz71)
2011. júl. 23. 09:35

Szia Zoli!


15 kiló hízás teljesen jó, én sajna már 22-nél tartok, de már 5 hét sincs és végre kezemben tarthatom Biuskámat.


Férjem 4 hét múlva jön haza, remélem minden a terv szerint alakul.

A császár biztosan, hiszen az programozva van, egyébként még 7 hét lenne a végéig.


Ti hogy álltok idővel, mennyi van még hátra?


Biztosan Ti is már alig várjátok, hogy megszülessen a kicsi Fiúcska:-)


Jól átvertek a babamozival, hogy nem voltak képesek képeket adni:-(

253. Zz71 (válaszként erre: 252. - Anika70)
2011. júl. 23. 08:06

Szia Anika!


A Zoltán túl hivatalos maradjunk a Zolinál!

Hát az induló súlyához képest 15 kiló felment rá, de nem vészes szerintem, bár Ő erről másképp vélekedik.

A képekkel kínlódok mert még nem találtam olyan programot ami átalakítáná, vagy segítene a feltöltésében.

Hát én tegnap este is gyönyörködtem a srác hancúrozásában, de néha tényleg olyan mintha irtózatosan erőseket, fájdalmasokat rúgna, ütne.

A párom is azt mondja, hogy nem fáj neki, sokszor csak olyan mintha a babó simogatná!

252. Anika70 (válaszként erre: 251. - Zz71)
2011. júl. 22. 18:18

Szia Zz! (Zoltán???)


Örülök,hogy minden rendben van nálatok :-)


Párodnak biztosan azért nem olyan nagy a pocija, mert nem hízott annyit, mint más kismamák, ami bizony jó dolog!


Jól kiszúrtak veled a képekkel kapcsolatban, nem is értem miért nem kaptatok külön képeket...


A baba mozgolódás nekem sem fáj, inkább örül neki a kismami :-)

251. Zz71 (válaszként erre: 250. - Anika70)
2011. júl. 22. 10:51

Szia Anika!


Köszi nálunk is rendben van minden, a párom elég jól bírja, csak az a fránya gyengeség jön rá néha.A képeknél már rájöttem a probléma okára, most már csak egy progi kell, amivel átkonvertálom más formátumba a képeket, mivel a jelenlegit a Hoxa nem ismeri fel és ezért nem tudom felrakni az adatlapomra.

Hát a napi szúrás nem kellemes, de csak legyen rendben veletek minden!

A páromnak relatíve, másokhoz nézve nem olyan nagy a pocija, de az eredeti alkatához képest azért nőtt rendesen.

A srác meg rendezkedik néha olyanokat, hogy kérdezem is a páromat, nem fáj-e a mozgolódás?

250. Anika70 (válaszként erre: 249. - Zz71)
2011. júl. 21. 19:28

Szia!


Hát remélem sikerül megoldani, olyan kíváncsi vagyok a Babucira:-)


Nálunk minden rendben, remélem nálatok is:-)


Nekem most szúrkálnom kell magam esténként, felírt a belgyógyász vérhigítót, mert visszeres a lábam, meg kell előzni a bajt.


Nem kellemes, de megoldottam....még császármetszés után is egy darabig szúrni kell, amit egyébként sem úsznak meg műtét után a betegek.


Párod hogyan viseli a nagy pocit?

249. Zz71 (válaszként erre: 248. - Anika70)
2011. júl. 20. 20:50

Szia Anika!


Mától a saját gépem közelében leszek, talán sikerül feltölteni a srác képeit.

Nekünk sajnos nem adtak külön cd-t a képekről, az egész egyben van.

Lehet, hogy a szonáros sem tudta, hogyan mentse le, mert én kérdeztem tőle, hogy a képek külön meg lesznek -e a cd-n és ő azt mondta igen.

Valahogy megoldom!

248. Anika70 (válaszként erre: 247. - Zz71)
2011. júl. 6. 08:10

Szia!


Ó hát ez nem semmi...én kaptam külön CD-t a képekről is....

247. Zz71 (válaszként erre: 246. - Anika70)
2011. júl. 6. 07:22

Szia!


Nem tudom egyelőre felrakni, mivel 2 hétig nem vagyok az otthoni gépem közelében.

Ráadásul a képek külön nincsennek elmentve a lemezen, hanem a felvételbe helyezték el, így még arra is rá kell jönnöm, hogyan tegyem fel a netre.

246. Anika70
2011. júl. 5. 21:37

Hát sajnos nem látom a képeket:-(


Pedig szívesen megnéztem volna...........

245. Anika70 (válaszként erre: 244. - Zz71)
2011. jún. 25. 19:07

Szia!


Köszi :-)


Már nagyon várom én is a képeket :-)

244. Zz71 (válaszként erre: 243. - Anika70)
2011. jún. 25. 10:09

Szia!


Nagyon aranyos a kiscsaj!

Mi egy hét múlva megyünk 4D-re!

243. Anika70
2011. jún. 24. 19:01

Sziasztok!


Raktam fel pár képet az adatlapomra 4D-s uh-ról :-)


Én már most is gyönyörűnek látom Biankát :-) :-)


Mindenkinek szép hétvégét kíván egy elfogult anyuka:-)

242. Zz71 (válaszként erre: 239. - 342bae44d8)
2011. jún. 23. 12:20

Szia!


Ha a 12 hetes Down-szűrésre gondolsz, akkor annak az ára kb. 7.000-30.000 Ft között mozoghat. Az ár annak a függvénye, hogy milyen szűrő vizsgálatot választasz. A legolcsóbb az én tudomásom szerint a kombinált teszt, ez olyan 7.000 Ft körüli.

Az AFP vizsgálat úgy van ahogy Anika írta.

Ja, a vizsgálatot kérni kell, épp azért mert fizetős!

241. Zz71 (válaszként erre: 238. - Anika70)
2011. jún. 23. 12:16

Tudom, hogy jobban tudtok aggódni mint mi!

Valakinek azt is kell! Én meg túl optimista tudok lenni, bár csak néha!

240. Anika70 (válaszként erre: 239. - 342bae44d8)
2011. jún. 23. 07:40

Szia! A 12 hetes magzati kromoszómavizsgálat sajnos nem ingyenes...21-30 ezer Ft körül mozog.


A 16 hetes AFP ingyenes, minden nőgyógyász elvégezteti, de sajnos ez nem megbízható eredményt mutat.

Véleményem szerint csak arra jó, hogy a kismama belebetegedjen az aggódásba, ha nem jók az eredményei.

Én is így voltam, utána kiderült, hogy semmi baja a babámnak :-)

2011. jún. 22. 20:04
sziasztok! szerintetek mindenhol megcsinálják rutinszerűen a 12 hetes magzati kromoszómarendellenesség kockázati szűrését és a 16 hetes afp-t vagy ezt kórháza válogatja? vagy olyan is lehet ahol fizetős? köszi
238. Anika70 (válaszként erre: 237. - Zz71)
2011. jún. 22. 19:51

Szia!


Én is elég aggódó típus vagyok, de én sem magamért aggódom.


A Férjemért, a babámért és mindenért :-D


A nők már csak ilyenek.


Nem tudom meddig bírom bringa nélkül, de úgy gondolom ha majd megfelelően összeforr a császármetszés helye, elkezdem az edzést.


Régen is kardió edzést végeztem, nekem nagyon hatásos volt.

Még a pulzus mérőm is meg van valahol.

237. Zz71 (válaszként erre: 236. - Anika70)
2011. jún. 21. 20:37

Szia!


Ő általában mindig aggódik, ilyen típus. Ő is nagyon szereti a gyümölcsökat, most az őszibarackot favorizálja, de már alig várja, hogy bejöjjön a görögdinnye szezonja és azt ehessen!

Szerintem nem sok fölösleg marad majd rajta 6-7 hónap elteltével.


A szobabringa valóban jó, de csak ha kardió edzést csinálsz vele. Azért a 6 hónapot várd ki a szülés után!

236. Anika70 (válaszként erre: 235. - Zz71)
2011. jún. 19. 18:38

Szia!


Ó, hát nem kell aggódni a Párodnak, hiszen mindenkinek más igényei vannak a táplálkozással kapcsolatban.


Én imádom a gyümölcsöket, de nagyon igazad van abban, hogy az eper nem kimondottan diétás eledel.


Hát mit tegyek...szeretem :-D


Én is azzal vigasztalom magam,hogy majd lemennek ezek a plusz kilók szülés után.

Ha másképp nem, hát teszek róla.


Férjem már beígért egy szobabringát, aminek nagyon örülök, hiszen imádok biciklizni, de eleinte nem tudok ennek hódolni, hiszen nem hagyhatom ott a babucikát, így majd a szobában eltekergetek:-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook