Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek magzatvíz szivárgása amniocentézis után? fórum

Volt valakinek magzatvíz szivárgása amniocentézis után? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. egypt (válaszként erre: 42. - BoBi86)
2014. nov. 7. 23:21
De jó! :)
44. BoBi86 (válaszként erre: 43. - Emi75)
2014. nov. 7. 12:45
Köszi, aranyos vagy! :)
43. emi75 (válaszként erre: 42. - BoBi86)
2014. nov. 7. 12:40

Nagyon örülök, jól van :)


további jó egészséget, jó babavárást :)

42. BoBi86
2014. nov. 7. 10:43

Sziasztok!

Gondoltam hátha lesz még valaki hasonló rossz helyzetben és rátalál erre a fórumra. Biztosan szeretné tudni a végkifejletet ami a mi esetünkben szerencsére pozitív!

Több mint 1 hét elteltével 100% biztonsággal kizárták a magzatvíz szivárgás lehetőségét! :)

41. BoBi86
2014. nov. 5. 10:09

Nagyon köszi!

Én is bízok a legjobbakban. Remélem ha valóban nagy baj lenne már bent tartottak volna. Pénteken minden kiderül az amnio eredményt kivéve. Addig még van 2 hét idegeskedés.

2014. nov. 4. 21:54

Orulok h nincs nagy baj, a dokdnal remeljuk jo kezekben vagy!

Beszelgess a babaddal hogy nyugodjon meg, uszkajon nyugodtan még joideig :)

39. egypt (válaszként erre: 36. - BoBi86)
2014. nov. 4. 21:44
Ó, szegény...:( De nekem pozitív a dolog lecsengése, azt vettem ki ebből, hogy valószínűleg nincs semmi baj. Bízz a dokidban és próbálj megnyugodni!
38. emi75 (válaszként erre: 36. - BoBi86)
2014. nov. 4. 14:11
Addig is pihi és nyugi... majd írd meg mi lett.
37. emi75 (válaszként erre: 36. - BoBi86)
2014. nov. 4. 14:09

Hű, akkor rendesen megforgattak :( Nagyon sajnálom. De nem lesz semmi gond, és legalább a dokid is előkerült, remélem ez is megnyugtat, ha baj lenne, intézkedett volna.


Mondjuk érdekes, hogy a klion után milyen eredményt tud a kenet hozni, de hátha ez pont olyan vizsgálat, aminél nem számít, hogy kaptál már kezelést rá, és okosabbak lesztek utána.


Sajnos nekünk is nagyon rossz tapasztalataink vannak amnio tekintetében, főleg hozzáállás, meg amit írsz is, hogy ahány orvos, annyi félét mond, a te bőröd rovására, csak dobálóznak a ki tudja valós-e diagnózisokkal, te meg nem tudod, hog ymit gondolj, van-e baj, vagy nincs, teljesen kihagyják a számításból, hogy egy kis életről, és egy aggódó, a hormonok miatt eleve sokkal érzékenyebb kismamáról van szó... mi is kipróbáltuk debrecenben a 4 órás várakozást úgy, hogy sorszámunk volt, és az utánunk jövőket is már mind behívták, ezek után félretájékoztattak, három féle, egymásnak ellentmondó eredményt kaptunk, satöbbi satöbbi. Nagyon gáz szerintem ez a futószalag. Mikor először kerül rá az ember lánya, lehetetlen felvértezni magad ellene :(

36. BoBi86 (válaszként erre: 35. - Emi75)
2014. nov. 4. 12:11

Hát a történetünk eddig így néz ki tömören-röviden:

Tegnapi napon még mindig nem volt a dokim. Cirka 4 órás (!!!) várakozás után kézi vizsgálat eredménye zárt méhszáj, és szivárgás nem észlelhető még provokációra sem.

Utána előre hozott genetikai UH-n kissé több magzatvíz ami jelen esetben jó és találtak egy kis cisztát a baba fejében ami egyenlőre normális de figyelni kell és szóltak, hogy azonnal kezelőorvos mert teljesen nyitott a külső-belső méhszáj is.

Újabb kézi vizsgálat eredménye teljesen zárt. Na ezen igazodjon ki az ember ha tud... Végül mikor már a párom üvöltött a klinika terhes ambulanciáján kiderült, hogy mégiscsak van egy vizsgálat amivel meg lehet állapítani a szivárgást (hüvelyi AFP kenetből). 5 nap az eredmény kb. Szóval ha csütörtökön levették volna már meg lenne!!!!!

Ezek után ma elértem a dokim aki azonnal behívott és megvizsgált. A méhszáj teljesen zárt, kért konzíliumot is a klinika UH vezetőjétől aki hasonlóképp azt állapította meg (kézi vizsgálattal), hogy teljesen zárt a méhszáj. Elmondása szerint hasi fejjel méhszájat vizsgálni nem is lehet! 2 hét múlva személyesen ő szeretne megnézni UH-n addig legyek nyugodt nincs baj.

Dokim vett kenetet mert szerinte csak valami fertőzés lehet. Pénteken kell visszamennem kontrollra és talán minden eredmény kész is lesz. Addig pihi és nyugi...

35. emi75
2014. nov. 3. 17:06
Szia! na mi lett?
34. BoBi86 (válaszként erre: 33. - Egypt)
2014. nov. 2. 21:32

Persze mindenképp írok majd!

Erre rájöttem, hogy hiába idegeskedek de hát könnyű okosnak lenni és rájönni más kérdés megállni! :)

Percről percre stresszesebb vagyok ahogy közeledik a reggel...

33. egypt (válaszként erre: 32. - BoBi86)
2014. nov. 2. 21:19
Majd írd meg, mi volt! Próbálj meg nem idegeskedni, tudom, könnyű mondani, de segíteni úgysem tudsz vele, és remélhetőleg fölösleges is lenne. Gondolj arra, hogy a dokik azt mondták, nem magzatvíz és hazaengedtek, na meg az előző hozzászólás is megnyugtató szerintem.:)
32. BoBi86 (válaszként erre: 31. - 3a5c305959)
2014. nov. 2. 21:13
Nagyon köszi! Bízok benne és pihenek, mást nem nagyon tehetek. Reggel kontroll ahonnan remélem jó hírekkel távozok!
2014. nov. 2. 17:00
Szia! Az en tudomasom szerint viszonylag gyakor a magzatviz folyas amnio utan es 90 százaléka az eseteknek egy héten belül magatol megoldodik. Remelem nalad is minden oke lesz!
30. BoBi86
2014. nov. 2. 11:17
Csak az a reggel 8 még olyan sokára van...
29. BoBi86
2014. nov. 2. 11:16

Holnap azért az orvosomtól megkérdezem kicsit rámenősebben.

Egyébként talán tényleg igazuk lesz mert nagyon minimális a folyás. Este 7 óta most érzem először és sűrűbb fehéres.

28. virag32 (válaszként erre: 27. - BoBi86)
2014. nov. 2. 11:04

Pofám leszakad.

Nem aggódod túl egyaltalán,én már agyf..szt kaptam volna a helyedben.

27. BoBi86 (válaszként erre: 26. - Virag32)
2014. nov. 2. 11:02

Hát ez az!


Olvastam róla egy csomó helyen hogy van az úgy nevezett arborizációs teszt amikor tárgylemezre kenetet készítenek és megnézik, hogy páfrányosodik-e a minta ami kb. 99%-ra kimutatja a só tartalmú magzatvizet. Az orvos elmondása alapján ilyesmire a SOTE-n nincs lehetőség. Hát kérdezem én ha ott nincs akkor mégis hol???


Nagyon örülök, hogy nekik szent meggyőződésük, hogy nem folyik a víz de ez engem nem feltétlenül nyugtat meg. Én fekete-fehér párti vagyok. Igen vagy nem. Azt nem igazán szeretem mikor azt mondják hogy "szerintem nem" vagy "remélhetőleg nem" stb.

Biztos túlaggódom de könyörgöm mikor aggódjak ha nem akkor mikor okom van rá?!

26. virag32 (válaszként erre: 24. - BoBi86)
2014. nov. 2. 10:30

Az jó akkor,ha nem a víz folyik!

Nekem is hihetetlen,h ezt nem lehet simán megnézni,ha mást nem,mintavétellel abból,ami folyik.

25. BoBi86
2014. nov. 2. 08:54
Holnap reggel kontroll...
24. BoBi86
2014. nov. 2. 08:52

4 nap fekvés alatti internetes keresgélés után sajnos tisztában vagyok a helyzet minden buktatójával köszi.


Az orvosok hivatalos álláspontja az, hogy nem a víz folyik. Így engedtek haza csütörtökön szóval ebben bízok most. Nézték a méhszájat ami köhögésre, hasrázásra sem engedett semmit, normális felső határán volt a víz. A folyás szerintük kétség kívül fertőzésre utal állagát tekintve szóval nagyon reménykedek.


Most egyébkén 14 órája semmi tünetem nincs pedig kijártam éjjel is pisilni meg nézegetni. A hasam sem keményedik, nem fáj. Kicsit mintha talán nyálkás folyás lenne törlésnél de minimális. Talán segített a Klion tabletta. Ebben kell bíznom.


Ha gyanús lett volna nekik akkor szerintem nem engedtek volna el ilyen könnyen és talán már meg is lett volna a baj.

Engem csak az zavar, hogy oké ők biztosak benne hogy nem az de nem tudják feketén-fehéren megmondani. Tényleg annyira hihetetlen. Olvastam egy csomó fajta vizsgálatról, hívogattam a laborokat, kórházakat hol csinálnak ilyet (pl. mikroszkópos) de sehol senkit nem találtam aki magán úton is de megnézték volna.

2014. nov. 1. 22:53
Az a gond,hogy ha folyik a magzatvíz,akkor csak három napon át van védve a baba,utána már nagyon nagy a fertőzésveszély,akármit csinál az ember. Nekem a kiírt időpont előtt egy hónappal kezdett szivárogni-csordogálni a vizem,várták,hogy elkezdődjenek a fájások,de mivel nem történt semmi,így a harmadik napon muszáj volt megindítani a szülést, akkor tudtam.meg,hogy bár folyton termelődik a víz,de a fertőzés szinte garantált. Remélem,létezik ilyen "betapasztásos" módszer ilyen korai stádiumban.
22. BoBi86 (válaszként erre: 21. - Nikimiki01)
2014. nov. 1. 21:23

Köszi hidd el próbálkoztam már mindenhol. 2 másik kórházat hívtam de közölték, hogy ott jelentkezzek ahol megvizsgáltak és hogy nekik sincs jobb módszerük a szivárgás kimutatására. Hívtam a Róbert Károly klinika ügyeletét is ma ahol ugyanezt mondták illetve hogy magánklinikán ilyen esetekkel nem foglalkoznak menjek a klinikára de szerintük sincs túl sok jobb módszer kideríteni hogy szivárgás-e.

Nekem ez a furcsa, hogy a 21.században erre tényleg nincs semmi megoldás??


Ennél többet én nem tudok tenni. :( Hétfőn lesz már az orvosom ő hátha jobban odafigyel majd.

21. Nikimiki01 (válaszként erre: 16. - BoBi86)
2014. nov. 1. 20:38

Szia,

Hanaz istenhegyire nem akarsz menni, hivd fel a maternitiy klinikát. En ott szultem, csak es kizarolag jokat tudok mondani.

Barmelyik orvos is ugyel epoen, biztosan foglalkizni fog dologgal,

Én a helyedben nem hagynam annyiban es nem fekudnék otthin tetlenul, mert ebbol nagy baj lehet.

Hiaba mertek az uh-nal megfelelo mennyisegu vizet, az mindig termelodik ujra, lehet gyorsabban termelodik mint amennyi fogy, de igy nem leeht kihordani egy babat, az biztos.

Őszintén szolva azt nem tudom hogy ilyenkor mit tudnak csinalni hangenyleg szivarog, a termelést tudjak fokozni, de "betapasztani" a burkot nemnagyon.

Drukkolok hogy ne legyen gond, de NE HAGYD ANNYIBAN mert ha baj lesz, nem fogsz tudni elszamolni a lelkiismereteddel.

20. BoBi86 (válaszként erre: 19. - Egypt)
2014. nov. 1. 17:37

Szia!


Köszi a kérdést egyenlőre jól vagyunk. Folyásom még van de közel sem annyi mint eddig de a klion miatt már nem nagyon tudom megkülönböztetni. De van hogy órákig nem jön semmi aztán egy kis klion-os cucc. Abban bízok ha tényleg víz lenne akkor már így közel 1 nap alatt kimosta volna a kliont. Meg fekve is folyna és úgy semmit nem érzek.

Nagyon reménykedek hogy tényleg csak valami fertőzés! Babuci mozog de nem érzem annyira mint az amnio utáni napon.


Hétfőn kell mennem kontrollra. Addig megöl az idegeskedés...

19. egypt
2014. nov. 1. 13:25
Szia! Mi újság? Hogy vagy?
18. BoBi86 (válaszként erre: 17. - Emi75)
2014. okt. 31. 16:12

Köszi!


Egyenlőre dél óta nem színeződött el a betét. Nagyon reménykedek!

17. emi75 (válaszként erre: 16. - BoBi86)
2014. okt. 31. 13:11

Sajnálom :(


Remélem rendben lesz.


Úgy tudom a magzatvíz folyamatosan termelődik, ilyen kis mennyiségnél elvileg nem tud "elfogyni" és elállhat a szivárgás is idővel.


kitartás!

16. BoBi86
2014. okt. 31. 12:37

Budapesti vagyok de nekem nincsenek jó tapasztalataim velük. :(

Próbáltam több orvostól segítséget kérni de mind azt mondta feküdjek, ne menjek sehova.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook