Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


115. Heni86 (válaszként erre: 114. - Angyalka11)
2009. jan. 25. 16:34

Szia!

Jajj el sem tudom mondani mennyire sajnálom! :((( Remélem nem lesz baj és idővel magától kinövi majd. Rosszabbra ne is gondolj! Csak az járjon az eszedben, hogy nemsokára láthatod és biztos vagyok benne, hogy gyönyörű szép baba lesz és a mai orvostudomány mellett hamar egészséges is! Nagyon drukkolok nektek és kérlek írd majd meg a fejleményeket!

114. Angyalka11 (válaszként erre: 113. - Heni86)
2009. jan. 24. 13:16

Szia!Sajna nem mondtak jó híreket....a bigyókája nőtttt.10X10 es lett...:-((((

Annyira fo...ok....

De megint mindenki csak vigasztal...meg ,hogy ne gondoljak arra hogy mi lesz akkor -meg ekkor....

de nem nagyon megy.....

113. Heni86 (válaszként erre: 112. - Angyalka11)
2009. jan. 17. 12:03

Mindenképp mesélj majd, hogy mit mondtak! Remélem jó híreket kaptok!

Igen, csak egy héttel jársz előbb! :) Már mi is izgulunk és várjuk nagyon a nagy napot de a doki szerint még nagyon "egyben vagyok" szóval ctg-re is csak a 37.hét végén kell mennem...

A délpesti a kiszemelt helyszín mert 1km-re van tőlünk, anyukáméktól meg kb.20 méterre a főbejárat. :-)))))

112. Angyalka11 (válaszként erre: 111. - Heni86)
2009. jan. 16. 21:02

szia!

Szerdán ismét uh kkor talán többet tudok mondani...Már megy a parázás rendessen visszafelé számolunk nagyon...vágjuk a centit :))))

Szép méretei vannak a babádnak!Gratulálok!! :_))apuka tuti tök -re büszke :-))


akkor jelentkezem...


Jahh mejdenm egyidös pocakosok vagyunk...és most vasárnap töltöm a 35-öt!!

Hol fogsz szülni????


Üdv

111. Heni86 (válaszként erre: 110. - Angyalka11)
2009. jan. 16. 09:19

Szia!

Neked is boldog új évet! :-) Bocsi, hogy csak most írok. Örülök, hogy javulni látszanak a dolgok! Van azóta új fejlemény? Nekünk a 4D nagyon tetszett lehet hogy nem jó helyet fogtál ki sajnos. Azóta tele van a 4D képekkel a lakás és a DVD-t ki se vettük a lejátszóból hogy mindig kéznél legyen! :-)

Nálunk semmi különös nincs, most töltöm lassan a 34.hetet és még nagyon "egyben vagyok" azt mondta a doki. Botin szerencsére már semmi eltérés nem látszik a gigászi kukacán kívül ami már most kb. 2cm!!! :-))))))) A súlya pedig 2000g körül van... Majd írj ha lesz egy kis időd és igyekszek hamar válaszolni! Pusza!

110. Angyalka11 (válaszként erre: 102. - Heni86)
2009. jan. 12. 21:52

BÚÉK!!


Hahóóóóóó még mindig senki??Elvesztetek Csajok???

2008. dec. 29. 18:02
HAhóóóóóóó
2008. dec. 23. 21:48
Boldog Karit mindenkinek!!
2008. dec. 17. 22:52

Szaiasztok!

bocsi,hogy nemjöttem azonnal de ,viszonylag jó hireket kaptunk!

olyan jól esik ,hogy gondoltok ránk!Köszi!

Szóval a 4dben csalódtam ...lehet,hogy nekem nagyok az elvárásaim de...az igért 20percből 13 volt azon belűl a 4d része kb3perc!Az is csak a pofijáról.Minden más 3dben volt.

Igaz nekünk az alap az volt mondják meg mi az a csoda a gyerköcön:Nem a bordái között van...hanem a máján!!DE ami jó hirnek számit nem nő együtt a gyerekkel...mert 21hetessen amikor még Ő nagyon apróka volt az az zizé ugyanekkora volt azaz most mintha kicsit kisebb is lenne.

De tudjuk mindenki másképp mér!!

Most teendő nincs vele!!Reméljük és beszéljük meg a babával,hogy növessze ki magából mire megsziületik!De a szülőszobán már hangoztassam,hogy a gyerekorvos nézze meg uh val és vegyen le neki egy májfunkciót!!Aztán 6hetes korban ujjabb kontroll!!

viszont a Drnő sokkal megnyugtatóbban adta elő és valahogy hihetőbb és azóta tényleg nyugodtabb vagyok vagyunk mert a párom is végig ott volt...

Neki tetszett ez a része...de neki is kevés volt a 4drész....mind időben mint abban ,hogy a gyerekből csaka pofiját láttuk.

Igaz megerősitette az hogy kisfiúnk lesz!!

A családnak nagyon tetszik a dvd...igaz mutogatni kell mi micsoda:-))


Jövök még ....tobábbi beszámolokkal ha nemzavarok?!


mindenkinek csak ajánlani tudom a pozitiv hozzállást!!!!!!!!!

További szép babavárást!

106. Heni86 (válaszként erre: 104. - Angyalka11)
2008. dec. 11. 08:58

Szia!

Csak érdeklődök, hogy mi újság! Mi volt a genetikai Uh-n???!!! Ugye minden rendben? Majd írj ha lesz egy kis időd mert szorítok ám értetek!

2008. dec. 1. 17:28
hupsz
104. Angyalka11 (válaszként erre: 102. - Heni86)
2008. dec. 1. 17:27

Szia!Bocs,hogy csak most...de már csak 1 hét és minden kiderül megyünk genetikai uh-ra.Közben meg beszéltem egy orvossal is tök véletlen és azt mondta ,hogy ez "fiú2 betegség és valóban a többség kinővi születésére.

Nagyon rendes volt mert előbb diszkréten megkérdezte ,hogy tudjuk-e már a nemét? vagy szülőszobai meglepetés lesz?!

Jól esett...megint egy fokkal nyugodtabbakk vagyunk.A babón is érezhető mert majd kirugja a hát oldalát!

Mostanra már előkarácsonyi ajándékot is kaptam:babacuccokat!olyan jó érzés volt nézegetni,rendezgetni,pakolgatni.

Jelentkezem hamarossan.

Mindenkinek további csodás várakozást!CSak pozitivan kell mindenhez hozzáállni!!!

Üdv mindenkinek!!

103. Angyalka11 (válaszként erre: 102. - Heni86)
2008. dec. 1. 17:27

Szia!Bocs,hogy csak most...de már csak 1 hét és minden kiderül megyünk genetikai uh-ra.Közben meg beszéltem egy orvossal is tök véletlen és azt mondta ,hogy ez "fiú2 betegség és valóban a többség kinővi születésére.

Nagyon rendes volt mert előbb diszkréten megkérdezte ,hogy tudjuk-e már a nemét? vagy szülőszobai meglepetés lesz?!

Jól esett...megint egy fokkal nyugodtabbakk vagyunk.A babón is érezhető mert majd kirugja a hát oldalát!

Mostanra már előkarácsonyi ajándékot is kaptam:babacuccokat!olyan jó érzés volt nézegetni,rendezgetni,pakolgatni.

Jelentkezem hamarossan.

Mindenkinek további csodás várakozást!CSak pozitivan kell mindenhez hozzáállni!!!

Üdv mindenkinek!!

102. Heni86 (válaszként erre: 94. - Angyalka11)
2008. nov. 24. 13:07
Mi újság veled Angyalka???? Kérek szépen jóhíreket!!!
101. Heni86 (válaszként erre: 100. - Encike 2)
2008. nov. 24. 13:06
Szuper! :) Akkor további nyugodt és szép babavárást neked!
2008. nov. 18. 01:29

Én tegnap voltam genetikán, az afp eredmény ici-picit alacsony, de uh és többi eredményem szerint minden oké.

Igy nem kell levenni a magzatvizet.

99. borcsika (válaszként erre: 98. - Cikicakk)
2008. nov. 18. 01:12
Köszönöm a jókívánságot! Eddig minden rendben. :)) (A 26. héten járok..)
98. cikicakk (válaszként erre: 97. - Borcsika)
2008. nov. 17. 18:55

Szia Borcsika!

Természetesen én sem dobnám el magamtól a beteg gyerekem,de ha van rá mód, inkább megelőzöm,hogy az egész család életét megnehezítse.Abban nagyon igad van,hogy a Down kóros gyermekek 50%-a fiatal,egészséges szülőknél fordul elő.Épp azért,mert meg sem fordul a fejükben,hogy estleg beteg gyermekük születik.Tudod én miért haragszom a TB-re?Azért mert a 35 éves kor alatt szülő nőknek, ha nincs orvosi javaslat kemény tízezreseket kell fizetni,ha esetleg szeretnék ezt a vizsgálatot elvégeztetni.Mivel én nem vagyok istenhívő,így csak a természetben tudok bízni,hogy segít az ilyen betegségek elkerülésében.Kívánom, hogy egészséges, boldog kiegyensúlyozott kisbabád szülessen.Üdvözlettel: cikicakk / Maja /

97. borcsika (válaszként erre: 96. - Cikicakk)
2008. nov. 16. 22:43

Kedves cikicakk! Köszönöm, hogy reagáltál a hozzászólásomra. Tudtommal, a férjem családjában és a saját családomban sem volt visszamenőleg szellemi fogyatékos, Down-kóros vagy végtagrendellenességgel született baba. De - tudom - ez nem garantálhatja 100 %-osan, hogy a mi gyermekünk nem lesz az. Nem is ezért nem vállaltam az amniocentézist. Bízunk benne, hogy egészséges babánk születik harmadszorra is, de komolyan gondoljuk azt, hogy ha mégis beteg babát kapunk, akkor őt is felneveljük és ugyanúgy szeretjük, ahogy az egészséges testvéreit. Igen, gondoltunk arra, hogy élete végéig felügyeletre szorul egy Down-kóros gyermek. (Az utcánkban is lakik egy, ismerjük közelről, több szeretetet képes adni, mint bármelyik egészséges gyermek - ja, az ő anyukája a 20-as évei elején hozta világra beteg babáját, mivel őket egyáltalán nem vetik ilyen vizsgálat alá, gyakoribb ez az eset, hogy fiatal anyukának születik Down-kóros babája.)

Egy szó, mint száz: bízunk Istenben, hogy akármi történjen, megsegít minket. (Ha már mi nem leszünk, lesz még egy bátyja és egy nővére...) Nem aggódunk feleslegesen! Ja, azt mondják, "Isten a 8. napon teremtette a Down-kóros embert", mert a létezésük csoda. Lehet más szemmel is tekinteni egy beteg életre, nemcsak úgy, hogy nincs semmi értelme, nem hasznos tagja a társadalomnak, le vele a Taigetoszról... Tudom, az a kor már a múlté, de sokan még ma is így gondolkodnak, sajnos.

96. cikicakk (válaszként erre: 90. - Borcsika)
2008. nov. 16. 20:48

35 éves kor a vízválasztó.Természetesen utána sem kötelezhetnek senkit, hogy vállalja a magzatvízvizsgálatot.Mindenesetre,ha a családban bármeddig visszamenőleg volt szellemifogyatékoos, Down kóros,végtagrendellensességgel született baba erősen ajánlott a vizsgálat.Te azt írtad, hogy megbeszéltétek a férjeddel,hogy akkor is felnevelitek, ha ne adj isten fogyatékos.Arra gondoltál,hogy egy Down kóros gyermek élete végéig felügyeletre szorul?Önnálló életvitelre alkalmatlan?Te most vagy 35 éves.Meddig tudnád garantálni a biztos nevelést.ha te ezt a vizsgálatot nem teszed meg szíved joga, de senkit ne beszélj le róla, főleg ha orvos is javasolja.

Mikor én voltam az amniocentézisen,egy kismama a vizsgálat előtt 5 percel elment,mert félt.Utánam szült 2 nappal.Inkább nem írnám le,de nagyon megbánta, hogy akkor visszafordult.Nem olyan vészes az a vizsgálat, hogy egy gyermek életminőségével kelljen játszani.

2008. nov. 16. 18:12
Nekem is megcsinálták ezt a vizsgálatot. A dokim nagyon erősködött, a végén meg annyit mondott, hogy ha hülye gyereket akarok, akkor rám bízza...Ezzel teljesen kiakasztott! A genetikai tanácsadáson is csak ködösítettek, mivel megkérdeztem, hogy indokolt-e maga a vizsgálat. Utólag utánanéztem, hogy mikor ajánlják/szükséges ez a vizsgálat, erre kiderült, hogy akkor (3 éve) vitték le a javasolt (!!!) vizsgálati korhatárt (kismamáké). Én meg mit idegeskedtem miatta!
94. Angyalka11 (válaszként erre: 93. - Heni86)
2008. nov. 16. 16:30

Heni!!Köszi a megnyugtató szavakat!!

olyan jó volt olvasni...el is olvasom mégegyszer!!

Azt azért érzem ,hogy hasonlóan gondolkozunk....:-)))

93. Heni86 (válaszként erre: 92. - Angyalka11)
2008. nov. 15. 20:42

Szia!

Én tényleg nem értem ezeket az orvosokat!!! Miért nem lehet időben figyelmeztetni, vagy felajánlani a vizsgálatokat mert már tényleg feleslegesen riogatnak ilyen korú terhességnél! Már rég ki kellett volna vizsgálni és megnyugtatni, hogy semmi baj! Miért kell végig izgulni ezt a 9 hónapot amit a nők "leggyönyörűbb" időszakának kéne megélni! Áhhh...

Velem is szórakoznak még mindig mert kaptam a magzatvíz mintavétel után egy Anti-d szurit és azt megtalálták a múlt heti laboromban. Emiatt most járkálhatok vérvételre, pedig közölte a doki, hogy tudja csak azt mutatták ki amit akkor kaptam. Kééész!

Amúgy szerintem se idegeskedj egy percet sem ezen az egészen! Nekem is azt írták a genetikai Uh-n a leletre, hogy nincs semmi elváltozás csak kissé több a víz. A dokim szerint csak rutinból írják nehogy véletlenül kiadjanak olyan papírt a kezükből amin az van, hogy minden OK!

Az echodens kifejezés tömörebb (még kialakulóban lévő) szövetet jelent ha jól vettem ki a doki szavaiból... Emiatt jobban visszaveri az ultrahangot mint a környezete.

Egy szó mint száz ne idegeskedj ezen mert a babák 99%-nál születésükre eltűnik mintha sosem lett volna! Nálunk egy hét alatt megszünt és drukkolok, hogy mire mentek kontrollra már se híre se hamva ne legyen! :) Ugyan mi is lenne ha tényleg ilyen gyorsan növöget és kirobbanó erőben van??!! Nyugi! :)

92. Angyalka11 (válaszként erre: 89. - Heni86)
2008. nov. 14. 22:35

Szia!

A doki most küldött genetikai uh-ra amit csak a 29héten kell elvégeztessek!!Jófej mi??Meg amugy azt a mondatocskát is elengedte ,hogy bármi is lesz az eredmény már nincs mit tenni mert nagy a terhesség!!Szép!!A másik fele meg fogalmuk sincs mi is ez az echondens!!latin szó alá /mögé/ bultatott semmi!!Igy fel is adtam a parázást!!(A baba nagyon szépen fejlödik!nagyon aktiv mostanában..(most is).A vizre meg azt mondta a doki ,ne foglalkozzam vele mert mindig az adott pillanatot mondják.(csak nekem az adott pillanatban mindig több a vizem!!)De ezzel sem huzom magam!!A lányomnál meg olyan kevés volt a vizem az utolsó 1 hónapban ,hogy fájt mikor mocorgott.Az sem volt baj...mert a "zsebekben"elegendő volt a viz!!Kiérti ezt??!!

ezzel nemteszem tönkre sem a babát (mégjobban) sem magamat és föleg a családomat!!

De ha tudsz konkrétabbakat írni erről akár priviben azt nagyon megköszöném!!jóbban megnyugodnék semilyen szakirodalom sem forum nincs ezzel kapcsolatban....nagyon kár...gondolkodom,hogy nyitok egyett....de az a baj , nemnagyon tudnék foglalkozni a baba születése után a forummal ...nemszeretném a töbieket cserbenhagyni....

De köszönöm,hogy ide kiönthetem a lelkem ,meghallgattok és biztattok és ami a legfontossabb tanácsot is adtok nekem!!

köszönöm....na jó hosszú lettem Bocsi.

Jelentkezem még!!

2008. nov. 12. 09:15

Ugye 12 hetesen is néznek tarkoredőt, ami szerint nekem az jo, 16 hetesen afp, ami nem 100%-os eredmény, de nekem ez is jo, azaz kevesebb egy picivel, sőt a többi eredmény negativ.

Most ezzel az uh-val csütön minden kiderül.

Nekem anno vettek magzatvizet, de paráztam, hogy mi lesz, ha elvetélek, de hála egészséges babám született.

De ha akkor nem veteetm le, akkor végig bennem lett volna, mi van, ha nem egészséges.

Ezt nagyon megg kell gondolni, de én ajánlom a levételt, ha a doki azt mondja.

2008. nov. 9. 00:26

Sziasztok!

Bocs, hogy belekotyogok. Nem olvastam a topikot, csak az indító kérdést. Én 35 múltam a nyáron, most tartunk a 24. héten (a 3. babánkat várjuk február végére) - DE! mégsem mentem magzatvíz vizsgálatra. A 12. héten elvégezték a genetikai vizsgálatot (csak egy vérvétel kellett hozzá), és a védőnő + a doki is azt mondták, ez is kimutatja a genetikai rendellenességet, ha van - 95%-os a teszteredmény. Így én nem mentem magzatvíz vizsgálatra, ami után 2-3 %-os esély van a vetélésre. Kösz, de ebből inkább nem kérek - gondoltam. Másnak sem javaslom.

Ja, és még mielőtt valaki megkérdezi, de mi lesz, ha ezért nem vették észre, hogy pl. Down-kóros a baba - a férjemmel egyetértettünk abban, hogy akkor is megtartjuk, ha ez menetközben kiderülne...

89. Heni86 (válaszként erre: 87. - Angyalka11)
2008. nov. 8. 23:40

Szia!

Jajj de sajnálom, hogy még mindig ott van az az izé! :( Beszélgess el a babával, hogy legyen szíves mihamarabb kinőni végre! :) Amúgy én is beszélgettem már több anyukával akinél ilyesmi baj volt mert én is meg voltam rémülve de mindegyiküknél helyrejött a szülésig! Nekem meg már a 18. 20. és a 21.heti Uh-n sem látták, de a vizem nekem is egy kicsit több... Szorítok, hogy nálatok is ilyen egyszerű legyen! :) Mondjuk a dokival én sem értek egyet mert egy genetikushoz tényleg elküldhetett volna még időben mert a magzatvízvételt neked már biztos nem csinálják meg! Majd te is írj, hogy van-e valami fejlemény! Bevallom nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doki!

88. Heni86 (válaszként erre: 86. - Encike 2)
2008. nov. 8. 23:30

Szia!

Ha a genetikai Uh-n nem találnak semmit akkor nem de mindenféleképpen ajánlott beszélni egy genetikussal aki elmondja hogy egy csomó minden alapján mennyi az esélye bármi problémának. "Levetetni" amúgy sem lehet azt hiszem mert csak annak csinálják akinek ajánlott valami miatt. Én így utólag nem bánom, hogy beleegyeztem a vizsgálatba mert sokkal nyugodtabb vagyok, hogy tudom minden a lehető legnagyobb rendben! Drukkolok, hogy minden rendben legyen! :) Azért majd írd meg ha tudod, hogy mi volt az Uh-n!

2008. nov. 7. 14:50

Tegnap voltam megint uh-n,a szonográfus megint látta az az echondenst és totál kivolt miért hozzáküldött vissza a doki miért nem genetikushoz.

DE amugy a méretei a korának megfelelő,súlya is 750g.A viz kicsit több....

Most látott gyomortelitödést.medencevégű fekvésben van.

Hétfőn megyek dokihoz.De nem is tudom most hová kell menni genetikushoz,hogy a Söfi megszünt.

Az uhs szerint már késő bárhová is szaladgálni....

mert nagy terhes vagyok.De Ő nemis írhatja a dokinak mert ezt neki kell eldönteni ,azt mondta legyek erőszakos a dokinál!

Na elyenlöre ennyi...

Igazán nemaggódok nagyon mert az nyugtat ,hogy a baba megduplázta a súlyát és az echondens mérete ugyanakkora mint volt.

Kedvessek vagytok ,hogy érdeklödtök,kedden megírom mi volt!

2008. nov. 7. 11:35

Sziasztok!

Tegnap vittem a z afp eredményt a főorvoshoz, szerinte alacsony (0,63), ezért elküldött a genetikai uh-ra.

Jövö7 csütön megyek.

Szerintetek, ha e szerint minden oké, ettől függetlenül le kell vetetni a magzatvizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook