Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
325. Anika70 (válaszként erre: 324. - Zz71)
2012. jan. 24. 08:04

Szia Zoli!


Igen gondoltam, hogy sok a tennivaló, ezért nem írsz.

Nálunk sem működik az alvás napközben, Bius is max. negyed-fél órákat hajlandó aludni.

Szóval én is csak éjjel alszom, mert legalább azt már végig tudjuk aludni:-)


De az a jó, ha elevenek a babák, akkor nincs semmi bajuk:-)))))


Vigyázzatok magatokra!


Anika

324. Zz71 (válaszként erre: 323. - Anika70)
2012. jan. 24. 07:49

Szia Anika!


Bocsi a ritka írásért, de néha elcsúszok a dolgokkal, meg hát egyre gyakrabban kell besegíteni a srácnál!

Nagyon eleven, van amikor egész nap nem akar aludni, olyankor viszont nagyon nyűgös. Általában ilyenkor csak én tudom elaltatni, de már én is nehezen.

Remélem a fogzás nehézségei ellenére jól vagytok!

Ha Bius alszik Te is próbálj meg aludni!


Zoli

323. Anika70
2012. jan. 21. 07:48

Szia Zoli!


Remélem jól vagytok:-)


Nem írsz mostanában, sok a munka?

322. Anika70 (válaszként erre: 321. - Zz71)
2011. nov. 12. 12:31

Remélem valóban megoldást nyújt majd a hozzátáplálás, ami - igazad van - ismét fejtörést okoz, hogy tápláló legyen, elegendő legyen, jó minőségű legyen.


Én inkább kimegyek a piacra, ha zöldséget akarok venni. Ott még vannak őstermelők, mert a tesco-s ilyen-olyan répa, gyümölcs bizony kicsit sem egészséges az biztos.

321. Zz71 (válaszként erre: 320. - Anika70)
2011. nov. 12. 11:11

A srác nevében is köszönjük a dicséretet, átadjuk neki!

Hát reméljük ilyen kis nyugodt, kiegyensúlyozott baba is fog maradni! Megpróbálunk minél többet foglalkozni vele. Nálunk egyszerűbb a dolog, mivel felváltva tudunk vele foglalkozni.

Nem leszel dilis nyugi! Hamarosan már jön a hozzátáplálás, utána pedig a rendes evés és onnan elméletileg könnyebb lesz a dolog, már ha nem nézzük azt,hogy törheti a fejét az ember azon, hogy minél változatosabb kaját adjon a kicsinek és mi legyen az.

320. Anika70 (válaszként erre: 319. - Zz71)
2011. nov. 12. 10:46

Szia Zoli!


Ó de szépséges a kis Domika:-)

Nagyon cukik a képek, én is megnézegettem:-)

Olyan nyugodt kisbabának látszik, aki meg van elégedve mindennel:-)


Hát Bius elgondolkodik Apánál, mert szerintem nem tudja hová rakni...hol van, hol nincs :-(


Vettem Biusnak a bukás-félrenyelésre gastrotuss baby szirupot....hmmm 15 napja nem volt félrenyelés, 2 napja adom a szirupot és tegnap este 3 órával kaja után ilyen vízszerű cuccot bukott és félre is nyelte oldalt fekve :-(

Persze alvás előtt kellett volna adni belőle, de előre nem tudhatom, hogy akar-e még aznap enni, vagy nem....ÁÁÁ nagyon nehéz így, mire megnő én tiszta dilis leszek:-(

319. Zz71
2011. nov. 12. 08:51

Még egyszer szia!


Volt időm megnézni a képeiteket, Bius baba nagyon szép! Nagyon érdeklődve nézi anyucit! Apánál meg úgy láttam elgondolkodva szorítja ökölbe a kezeit.

Gyönyörű a kis csaj!

318. Zz71 (válaszként erre: 317. - Anika70)
2011. nov. 12. 08:44

Szia Anika!


Érdekes a dolog, mivel Bius többet kér egy alkalommal, mint amit kellenne ennie, Domi pedig sokszor kér enni és kevesebbeket eszik.

Bár ezek is változók, mert két napja most 1-1 evésre nagy átlagban 110-140 grammot eszik, de van olyan, hogy csak 60-at. Néha izgulunk, hogy aznap nem evett eleget, de mi sem eszünk egyformán minden nap.

Az esti 7 órás elalvás fél 3-ig nagyon szép, irigylünk érte. Domi képes éjszaka is két óránként enni, ha olyan kedve van. Tegnap éjszaka viszont 8 órát aludt egyfolytában. Nála a hasfájósság is közbeszól, mivel sokszor az ébreszti fel.

Domi anyatejet eszik még, van a páromnak. Kb. 3-szor kellett tápszert adni kiegészítésnek, mikor nem volt elég a tejcsi.

Gondolom Bius is gagyog már, ennivalóan édesek tudnak lenni, amikor a fogatlan ínyűkkel mosolyogva gagyognak!

317. Anika70 (válaszként erre: 316. - Zz71)
2011. nov. 7. 12:46

Szia Zoli!


Bius is éhenkórász :-) :-D

Sajnos nekem tartani kell a rendet a sok bukása miatt.

Max. sokszor keveset adhatnék neki, de ha egyszerre nem kapja meg a neki megfelelő adagot, akkor a következő etetésig torkaszakadtából ordít, úgyhogy ez nem vált be.


Így 3-4 óránként eszünk.

Szerencsére már ott tartunk, hogy este 7-kor elalszik és hajnal fél 3-ig nem ébred fel:-)


Domika mennyit eszik 1-1 alkalommal?

Nekünk 140 ml-t kellene enni, de neki nem elég, úgyhogy 167-et eszik, vagyis egy kanállal több tápszert és 30 ml-el több vizet keverek össze, ami éppen 167 ml.


Párodnak van tejcsije, vagy tápszereztek?

316. Zz71 (válaszként erre: 315. - Anika70)
2011. nov. 7. 10:20

Szia Anika!


Örülök, hogy a párod legalább ilyen módon látja csöppséget, rossz lehet így a dolog!


Domi nől, de vele együtt az akarata is! Mostanában teljesen meg van bolondulva az evésért. Van amikor nem is tartja a 3 órát, hanem 1.5-2 óránként kér enni. A párom sokszor már nem is bírja vele a lépést, néha örül annak is, ha le tud ülni vagy feküdni egy kicsit. Ha itthon vagyok akkor megy a dolog, de nem mindig mivel sokszor én nem vagyok jó a srácnak és az anyuka kell neki társalkodónak.

Máskor meg pontosan 3 óránként eszik, de úgy, hogy órát lehet igazítani hozzá.

Egy biztos, a mosolya minden mást feledhetővé tesz!

315. Anika70 (válaszként erre: 314. - Zz71)
2011. nov. 6. 14:44

Szia Zoli!


Húú de nagy a kisfiad:-)

Bius még csak 56 cm, de persze a srácoknak kell magasabbnak lenni:-)


Nálunk sem volt gond a 2. hónapos oltással, de mindjárt itt a 3. hónapos és én annyira sajnálom szegénykémet, bár legutóbb sem sírt, nem is lázasodott be.


Igen, nálunk is van, hogy egész nap csak Biussal kell foglalkoznom.

Mostanában már Apuka is vigyáz rá:-) A babakocsiba rakom a webkamerát, felhangosítom a hangszórókat, így Apuci tud szólni, ha gond van és látja is a kislányát:-)


Mikor visszament dolgozni 2 hónapos volt Bius, mire hazajön 4 hónapos lesz...

Így legalább látja a fejlődését, nem szeretném, ha mindenről lemaradna, hiszen így is látom rajta milyen nehéz neki, hogy nincs velünk:-((((((

314. Zz71 (válaszként erre: 312. - Anika70)
2011. nov. 6. 08:05

Folytatom az előzőt mert már berakta a rendszer. A szúrásra egyáltalán nem reagált csak nézelődött.

Már rettenetesen igényli a társalgást, van amikor nem lehet mellette csinálni semmit, csak vele kell foglalkozni.

313. Zz71 (válaszként erre: 312. - Anika70)
2011. nov. 6. 08:02

Szia Anika!


Gratula a súlygyarapodáshoz! Szépen növöget a lányka! Tündéri lehet a gagyogása!

Domi is erősödik, már 4.75 kg és kb 59 centi hosszú!

Már Ő is próbál beszélgetni, de még nem sikerül. De az már megtanulta, hogy a mosolyával le tud venni minket a lábunkról.

A Gripe Water elég jól használt, bár nem a legtökéletesebben, néha az is előfordul, hogy szélcsövezni kell, de az első óta megtanulta, hogy az jó neki ezért nem sír már miatta!

Ráadásul a kötelező oltásokat is férfiasan viselte, csak akkor sírt, amikor belenyomták a szert a combjába. A

312. Anika70 (válaszként erre: 311. - Zz71)
2011. nov. 4. 11:26

Szia Zoli!


Köszönjük szépen jól vagyunk:-) Bius baba már pár dekával több, mint 5 kg:-)


Igen, hát egy tündérke:-) Már próbálná mondani a dolgokat, de ugye még nem tudja:-)

Próbálja utánozni a hangokat, amit mondok neki, de persze még az sem megy:-)


Szerintem hamar meg fog tanulni beszélni.


Nálatok miújság?


Kicsi fiadnak használt ez a watergroup?

311. Zz71 (válaszként erre: 310. - Anika70)
2011. nov. 4. 08:47

Sziasztok Anika!


Hogy telnek a napjaitok, hogy van Bius baba?

Gondolom már jó nagy és állandóan beszélget veled!

310. Anika70 (válaszként erre: 309. - Zz71)
2011. szept. 30. 19:55

Szia Zoli!


Nagyon örülök,hogy kaptatok gripe water-t :-)

Biztosan használni fog, húgom kislánya szinte ordított éjszakánként és miután ezt kapta, teljesen rendbe jött tőle.


Vigyázzatok magatokra, pihentető alvást kívánok Nektek!

309. Zz71 (válaszként erre: 308. - Anika70)
2011. szept. 30. 09:11

Szia Anika!


Örülök, hogy az Espumisan használt Biusnak!

Nálunk néha használ, néha nem a kapott gyógyszer, de már sokkal elviselhetőbb a hasfájósság!

Végül is találtunk olyan gyógyszertárat, ahol van Gripe Water, vettünk is, de csak vasárnaptól lehet Dominak adni, akkor lépi át az egy hónapos kort.


A párod nemsokára otthon lesz és akkor tudsz majd egy kicsit pihenni!


Jók legyetek!

308. Anika70 (válaszként erre: 307. - Zz71)
2011. szept. 29. 10:14

Szia Zoli!


Sajnálom, hogy nem lehet Gripe water-t rendelni, de a neten úgy láttam lehet, bár nem próbáltam még.


Nekünk most ez az espumisan így evés elött bevált, azóta nincs éjjeli ordítás:-)


Kitartok..kitartok...de nagyon nehéz, bár szépen fogynak a napok, már "csak" 15


Bius most Milupa Német terméket a Milumil AR optima tápszert kapja, ez megakadályozza a bukást.

A hasfájás úgy tűnik rendeződött.


Remélem nálatok is használ a gyógyszertári keverék.

307. Zz71 (válaszként erre: 306. - Anika70)
2011. szept. 28. 21:19

Szia Anika!


Sajnálom, hogy Ti is hasfájósak lettetek!

Ennél rosszabb nincs is talán, azt sem tudom, hogy mit csináljak, ne fájjon a srácnak a hasa!

Mi már odáig jutottunk, hogy a gyerekorvossal írattatunk fel rá szert, amit a gyógyszertárban kevernek össze, és csak fájdalom eseteén szabad adni belőle max. 3-szor naponta. Ez talán használni fog. Nem tudom milyen tápszert használsz most, de nekünk az orvos a Nestlé BebaProHA Startot írta fel arra az esetre, ha szükség lenne rá.

A Gripe Waternek utánna érdeklődtem, de azt mondták, hogy már nem tudnak rendelni belőle, valószínűleg leállnak a gyártásával, vagy nagyon drága lesz. Ilyenkor mindig ez szokott bejönni.

Tudom, hogy nem segít, de kitartás arra a 2.5 hétre!

306. Anika70
2011. szept. 27. 16:56

ZOLI!


ELÍRTAM A BABAVÍZ NEVÉT, GRIPE WATER EZ A RENDES NEVE, NÉZZ UTÁNA A NETEN ÉN IS MEGTALÁLTAM:-)

[link]

305. Anika70 (válaszként erre: 304. - Zz71)
2011. szept. 27. 12:03

Szia Zoli!


Nem...sajnos Bius még mindig nem alszik éjszaka, ráadásul ő is hasfájós lett:-(


Van ordítás rendesen :-(( Legszívesebben vele sírnék én is ilyenkor...


Van egy jól bevált "gyógyszer", vagyis water group a neve, ez egy babavíz, amiből egy kanállal kell adni a babának. Húgom használta a kislányánál, teljesen elmúlt a hasfájása, jókat kakilt tőle.

Csak az a gond, hogy nálunk a gyógyszertárban hiánycikk, máshová meg egyenlőre nem tudok menni, hiszen autó a Férjemnél, babakocsival meg elég nehéz...:-(((

Esetleg próbáljátok ki...

Most espumisan-t vettem neki, de ez sem ér semmit. Amit Ti használtok arról egyenesen lebeszéltek, hogy még annyit sem ér, mint ez a másik:-(

Mindent eladnak, hiába nem ér semmit sem....


Vettem Biusnak másik tápszert, ettől kevésbé bukik, de megkaptuk mellé a hasfájást :-((((


Kitartás nektek is, remélem használ ez a babavíz, ha nálatok lehet kapni.


A gyógyszertáros azt ajánlotta, nézzem meg a tesco-ban, hátha ott van, bár kétlem, hogy ilyesmit árulnának, igaz babatápszer is van.


De sajna nem tudok elmenni oda sem, mert nagyon messze van tőlünk:-(


Már csak 2,5 hét...nagyon nehezen bírom :-((((

304. Zz71 (válaszként erre: 303. - Anika70)
2011. szept. 26. 20:43

Szia Anika!


Hogy vagytok, Bius átalussza-e már az éjszakákat?

Az avent márkájú az tényleg az egyik legjobb. Lehet, hogy kicsit mohóbban eszik a lányzó!

Igazad van, majd kinövi. Nem is olyan sokára már simán fog kajálni, bukás nélkül.

Mi még küzdünk Domi hasfájósságával, mert néha rettenetesen szenved től. Kipróbáltunk már mindent, de nem vezetett eredményre.

Amint hazaér a férjed könnyebb lesz neked is és együtt tudtok majd babázni. Nincs is attól jobb, ha együtt a család és lehet nézni a csöppséget!

Köszi a Mecsek bébis írást, mert az Dominak is használ úgy általában!

Néha már Ő is beszélget és olyankor válaszolni kell neki, mert ha nem akkor könnyen sír.


Kitartást neked és sok jó hosszan átaludt éjszakát!

303. Anika70 (válaszként erre: 302. - Zz71)
2011. szept. 21. 10:40

Szia Zoli!


Olyan cumisüveget használok, amin van visszabukás gátló gyűrű...Avent márkájú, vagyis ennél jobbat nem tudok venni.

Majd kialakul, egyszer megnő Bius, addig meg majd csak elboldogulok:-)


Szóval Domi is hergeli magát? :-)


Azért szegény Párod biztosan nem díjazza, ha a cicin áll bosszút a babuci:-(


Én Mecsek baby teát itatok Biussal, úgy látszik ez használ neki. Jó nagyokat kakil tőle és kevésbé hisztizik:-)


Tegnap este 8- éjfélig, utána éjféltől hajnal 4-ig aludt a drágám.


Ma nem sírt, csak nem volt álmos, így délelött fél 10-ig "beszélgetett", de amikor elmentem az ágya mellől, azt nem díjazta, úgyhogy szórakoztatnom kellett :-)


Na de már csak 3,5 hét is jön haza a Férjem :-)))

302. Zz71 (válaszként erre: 301. - Anika70)
2011. szept. 20. 21:02

Szia Anika!


Sajna, hogy a lámnyka nem hagy pihenni!

Fáradtak vagyunk mis, de biztosan nem annyira mint Te, mivel mi ketten tudjuk figyelni a srácot, ezért napközben a párom tud alaudni ha akar. Az etetésen kivül minden mást el tudok végezni a kicsi körül.

A bukás ellen talán jó meg oldás lehet ha más fajta cumisüveget használsz.

Hasfájásra mi az infacolt kezdtük neki adni, de azt nagyon utálta, ezért áttértünk az espumisanra. Ez úgy látszik bejön neki.

Amúgy Domi is nagyon betudja hergelni magát, ha nem tetszik neki valami, és ilyenkor a cicin áll bosszút!

301. Anika70 (válaszként erre: 300. - Zz71)
2011. szept. 20. 14:43

Szia Zoli!


Én is küzdök Biussal.

Éjszakai átalvásról szó sincs..


3 óránként ébresztő..

Ráadásul egy hete a pocija is fájdogál, úgyhogy olykor éjjel a két etetés között sem tudok pihenni. Na és ez a tápszer visszabukás..hát ettől a frászt kapom, pedig tudom, hogy minden babánál van ilyen, de mégis...

Bius egyébként is úgy fel tudja magát hergelni, hogy képes még a nyálát is félre nyelni..Na ettől végkép kész vagyok :-((((

A másik a csuklás..., de legalább ez ellen tudok tenni, mert egy kis tea ivástól elmúlik.

Olvasom, hogy nálatok is hasfájós Domika:-((((

Biztosan Ti is nagyon fáradtak vagytok, mert én bizony eléggé.

Jó lenne a Férjem segítsége, legalább esténként, amikor éppen csak el szeretnék menni fürödni, de néha bizony éjfélig kell várnom, hogy ott tudjam hagyni Bius babát.

300. Zz71 (válaszként erre: 299. - Anika70)
2011. szept. 20. 13:10

Szia Anika!


Hogy telnek a napjaitok? Remélem Bius csak ijeszgetett téged azzal, hogy felkelt éjszakánként, és most már nagy lányhoz méltóan végig alussza az éjszakákat!


Mi még harcolunk Domival, sajnos a hasfájóssága közbeszól néha. Amúgy hajnalban általában csak egyszer kel fel.


Jók legyetek és jó egészséget nektek!

299. Anika70 (válaszként erre: 298. - Zz71)
2011. szept. 14. 10:32

Szia Zoli!


Köszönjük szépen mi is jól vagyunk, de az éjszakák még mindig fárasztóak.

Egyszer volt Budán kutyavásár....:-) Azóta megint 3 óránként éhesek vagyunk éjjel is:-)


Jól tette az orvos, hogy császárt javasolt.

Ez a babának is biztonságosabb megoldás:-)


Igen, mi nők sajnos képesek vagyunk túl vállalni magunkat, de ez ellen semmit nem lehet tenni:-)

Én is képtelen vagyok pihenni, pedig éppen megtehetném, hiszen nincs kiért rohangálnom. Biuskám nem köti le az egész napot, tehát akár pihenhetnék is.

298. Zz71 (válaszként erre: 297. - Anika70)
2011. szept. 12. 20:36

Szia Anika!


Hogy s mint bagytok Biussal, hogyan telnek az éjszakáitok? Remélem a lányka megtartotta az éjszakai alvást, és nem kell sokat felkelned hozzá!


A férjed cége még normálisan is gondolkodik, sok magyar cég nagy ívben le az ember életét, családját. Az 5 hét is hosszú lesz minden bizonnyal, de talán elviselhetőbb mint a 8.


Hál Istennek a párom is és a srác is jól vannak. A párom néha túl akarja vállalni magát, hiába mondom neki, hogy pihenjen.


Végül is azért lett császár mert az egyik Nst-n a baba szívhangja leesett 65-re és a doki nem lutrizott, hanem úgy döntött, hogy császár lesz a baba érdekében.


Domi sem mindig szeret fürödni, ha nagyon éhes, akkor meg végképp nem. Sajnos szegénykém kicsit hasfájós, így néha tornáztatom, illetve simizem a hasát. Ma már vettünk infacolt, mert az jó a hasfájós babáknak.

Már nálunk is relatíve jól telnek az éjszakák, bár 22 és 06 között még van ébredés 2 is.


Jó egészséget nektek!

297. Anika70 (válaszként erre: 296. - Zz71)
2011. szept. 10. 20:17

Szia kedves Zoli Apuka:-)


Természetes, hogy büszke vagy a kisfiadra, hiszen nekem is Bius baba a legféltettebb kincsem.


Sajnos ma Apukája vissza kellett menjen dolgozni, így már csak kettecskén vagyunk itthon:-(((((


5 hét távollét és még örülhetünk, mert legutóbb 8 hét volt. Csupán Bius baba miatt kell "csak" ilyen keveset távol lennie, ugyanis a Finn cég úgy gondolta, most nagy szükség van itthon Apukára, mert az Édesanyák ilyenkor esetenként depressziósok lesznek, ezért engedélyezték az 5 hetet. Szerencse, hogy én nem vagyok ilyen, a Férjem eddig is hiányzott, ha sokat volt távol.


Remélem Párod is jól érzi magát, minden rendben van vele.

Nem is írtad, hogy miért lett császár a vége?

Tudom ezer oka lehet, de szerintem egyébként ez a legkíméletesebb a babának :-)


Köszönjük a gratulációt, majd ma kiderül, hogy tart-e még az átaludt éjszakák száma:-)


Én is örültem, amikor leesett a köldökcsonk, mert bizony nagyon kellett figyelni, nehogy vizes legyen.

Bius sajnos nem szeret pancsizni, csak félálomban viseli el, úgyhogy igyekszem esténként az aktuális etetés elött negyed órával felkelteni.

296. Zz71 (válaszként erre: 295. - Anika70)
2011. szept. 10. 10:22

Szia Anika!


Hát hogyne lennék büszke erre a kicsi emberkére!?

Most értettem meg mit jelent az, hogy az ember a saját gyermekével szemben elfogult. Én személy szerint nem tudok betelni a látványával!


A fürdetés mától már teljesen élvezhető lesz, leesett a köldökcsonk.

Néha már megértem, hogy miért sír, de többnyire még csak találgatok.


Gratulálok neked és Bius babának az első, hosszabban átaludt éjszakához! Nagyon ügyes a kicsi lány, ha már most ennyit alszik egyszerre.

Kívánom, hogy ezek a nyugodt, hosszan átaludt éjszakák maradjanak meg és Ti is ki tudjátok pihenni magatokat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook