Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


145. NyZy (válaszként erre: 142. - Demeeri)
2011. ápr. 6. 14:40
Nekünk az orvos ezeket tanácsolta.Mi a párommal be is tartottuk és valóban semmi gond nem merült fel.
144. demeeri
2011. ápr. 5. 16:25
Azért mondják mindig az orvosok,hogy ne bújjuk az internetet,mert fölöslegesen aggódunk aztán mindenért,ok nélkül.Igazuk van.Lassan már az utcára sem mernek kimenni a terhes nők,nekogy valami bajuk essen,mert ezt-azt olvasnak.
143. demeeri (válaszként erre: 135. - Cservenák Vali)
2011. ápr. 5. 16:23
Ez a sok fekvés fölösleges,hisz ez nem műtét,csak egy szúrás.A sok ülés meg nekem inkább ártott,mint használt,pedig nem feküdtem.Mozogni igenis kell,csak nem szabad megeröltetni magát az embernek.Mikor elengedtek a kórházból,mondták,hogy otthon vegyem le a tapaszt,zuhanyozzak nyugodtan,másnap mehetek dolgozni is,ha nem megerőltető.
142. demeeri (válaszként erre: 138. - NyZy)
2011. ápr. 5. 16:19
Semmi ilyesmit nem mondtak,hogy tilos lenne a házasélet.Csak az első nap ajánlották a fekvést,utána bármit lehet csinálni,persze cipekedni azt nem.De azt amúgy sem.Másnap már éltünk házaséletet,és egyáltalán nem volt gond.
141. NyZy
2011. ápr. 1. 08:37

:))

Jó lett az eredményem.Nagyon ideges voltam.

Fiam lesz.Két lány után !? :)

Sajnos a szobatársamnak nem lett jó ezért ma megcsinálják a magzatvíz vételt.Még 3-4 hét.

5-en jöttünk össze abból 3 fiú kettő kislány.

BOLDOG VAGYOK!!!!!

140. NyZy (válaszként erre: 139. - 79Boszi79)
2011. márc. 19. 08:11
Rendben.Március 31-én kell menni.
139. 79Boszi79 (válaszként erre: 138. - NyZy)
2011. márc. 18. 16:12
Majd írd meg mi lett az eredményed!
138. NyZy
2011. márc. 11. 12:22

Sziasztok

Túl vagyok a mintavételen.

Csak pozitív eseményről tudok beszámolni.

A Bajcsiba voltam és dr. Ferenczi doktor úr végezte.

Nagyon kedves és szakmailag megbízható doki.

Semmi fájdalom nem ért.A ragasztó szalag levétele 100-szor kellemetlenebb volt.Kb a vetkőzéssel,vizsgálattal,mintavétellel együtt volt 10 perc.Óvatos és nagyon figyelmes mindenki.Még másnap ajánlják a pihit de nem kell feküdni.Két hétig nem szabad sportolni,cipekedni,fürödni,házas életet élni.

Tudom ajánlani mindenkinek.3 hét múlva kell vissza menni a kontrollra és az eredményért.

Ne féljetek,tartsátok be az utasításokat és akkor nem lesz baj. :)

137. NyZy
2011. márc. 8. 08:29

Sziasztok

Csütörtökön megyek vizsgálatra.De végül is nem a magzatvízből vesznek mintát hanem a lepényből.Ennek a vizsgálatnak hamarabb megvan az eredménye és ez is pontos eredményt ad.

Nagyon izgulok már most.

Ha nem is csütörtökön de pénteken biztos leírom a tapasztalataimat.

136. 79Boszi79 (válaszként erre: 135. - Cservenák Vali)
2011. febr. 16. 18:31
Én tegnap voltam ilyen vizsgálaton, nem fekszem, csak kímélem magam. Szerencsére a vetélés nagyon ritka. Valóban nem fájdalmas vizsgálat, szerintem hasonló egy vérvételhez (mármint érzésben)...
2011. febr. 14. 19:20
Lányok van egy nagyon jó és megszívlelendő jó tanácsom én 41 éves koromban mentem el magzatvíz vételre.Kocsival vitt fel a férjem és a magzatvíz vétel után 2 napig csak feküdtem még pisilni sem keltem fel hanem vett a férjem egy ágytálat és abba pisiltem.Nagyon szigorúan betartottam a fekvést még nem is nagyon mocorogtam az ágyban hanem hanyat feküdtem.Javaslom nektek,hogy tegyétek meg,nem mondom,hogy igy sem lehet baj de sokkal kisebb az esélye annak,hogy baj lesz.Nekem a kromoszómák nem stimmelnek 80-20%-ban de a lánmyom makk egészséges amikor megkérdeztem az orvost,hogy ez mit jelent azt mondta,hogy ha a lányom terhes lesz akkor neki is kell magzatvíz vizsgálatra mennie. Szóval ne féljetek tőle mert nem fáj.Mindenkinek sok sikert kívánok.
134. 79Boszi79 (válaszként erre: 133. - 48bf8c027e)
2011. febr. 11. 15:35
Köszi! Azért elég szomorú, hogy ilyen megtörténhetett!
133. 48bf8c027e (válaszként erre: 130. - 79Boszi79)
2011. febr. 11. 14:36

El olvastam a hsz-t és szerintem ott valami gond lehetett.

Mert nekem elmagyarázta a doki az eljárást és azt hogy miért tart sokáig.

Mind ez a levett sejtek tenyésztése miatt van és ha nincs elég sejt a mintában nem is tudnak rendes eredményt produkálni. De ilyen esetben újra csinálják a vizsgálatot, hogy ezzel csökkentsék a hibaszázalékot.


Ott valaki valószínűleg hibázott az eljárás során főleg azzal hogy nem ismételték meg a vizsgálatot. Viszont ilyesmi nagyon ritkán fordul szerencsére elő.

132. d3752afcf3 (válaszként erre: 130. - 79Boszi79)
2011. febr. 11. 12:41
én is úgy tudom.
2011. febr. 11. 12:38

[link]

ez meg lemaradt

2011. febr. 11. 12:37
Megvan a 34. Bazsianyu hozzászólást olvassátok el, csak nem értem szerintem ikreknél nem is végeznek amniot nem????????????
2011. febr. 11. 12:33

Sziasztok!

Megmondom őszintén itt a hoxán...megpróbálom megkeresni. Nekem is nagyon furcsa.

128. d3752afcf3 (válaszként erre: 126. - 79Boszi79)
2011. febr. 11. 12:17

ilyenről még én se hallottam....

te hol olvastad?

127. 48bf8c027e (válaszként erre: 126. - 79Boszi79)
2011. febr. 11. 07:13

Szia!

Én ilyenről még nem hallottam hogy negatív vizsgálat után beteg baba született. Arról igen hogy valami nem volt jó a vizsgálatnál így nem tudtak eredményt sem mondani. De ez igen csak elenyésző százalék.


Én is paráztam vizsgálat előtt de kibírtam és azóta is minden rendben találtak a lányomnál igaz még 7 hét hátra van szülésig. Az már nem sok. :))

2011. febr. 10. 15:28

Sziasztok!

Én jövőhét kedden megyek kromoszóma vizsgálatra (magzatvízből)nagyon parázok. Magas NT érték miatt javasolták, de azóta olvastam, akinél hiába csinálták meg mégis down-os babája lett :(((((

125. 48bf8c027e (válaszként erre: 124. - NyZy)
2011. febr. 10. 13:54

Szia

Szívesen. :))


És végül is minden rosszban van valami jó is, kérheted ha persze akarod a nemiség vizsgálatot is.

Mi így tudtuk meg hogy kislányunk lesz az UH-n nem akarta megmutatni magát.


Ha majd túl vagy a vizsgálaton írj.

Addig is sok szerencsét és kitartást.

124. NyZy (válaszként erre: 123. - 48bf8c027e)
2011. febr. 10. 13:41

Szia

Ha minden igaz akkor a 14.héten vagyis 2 hét múlva megyek.Most,hogy az ágyhoz vagyok kötve már egy hónapja és nézem a Zone Reality-t csatornát a Csecsemő mentőket stb. ,nem is gondolná a földön járó halandó milyen iszonyú dolgok vannak.Pont ez erősít meg abban,hogy az egészséggel nem szabad játszani és kockáztatni.Ezzel a vizsgálattal már sok mindent meg tudnak állapítani és elkerülhető elég sok betegség.Ha nem egészséges a baba nem a szülő szenved igazán hanem az a kis ember akinek felelőtlenül rossz döntés miatt betegen kell a világra jönnie.

Köszönöm

123. 48bf8c027e (válaszként erre: 122. - NyZy)
2011. febr. 10. 07:06

Szia!


Írd meg majd hogy mikor mész.

Majd szorítok neked. :))))


Egy jó tanács: Vizsgálat előtt próbálj meg nem görcsölni és vizsgálat közben nem megmozdulni.

Fájni nem fáj de eléggé kellemetlen érzés. És utána minden mozdulatot csak lassan és óvatosan csinálj.

122. NyZy
2011. febr. 9. 16:26

Sziasztok!

Beszéltem az orvosommal a kombinált tesztről.

A véleménye az volt, hogy nyugodtan megcsináltathatom nincs ellene.Viszont hozzátette azt is ,hogy az a vizsgálat nem 100%-os csak a magzatvíz vizsgálat.Ahogy itt a fórumot olvasgattam alátámasztotta a doki véleményét.Tehát maradok a magzatvíz vizsgálatnál.

121. maya75
2011. febr. 3. 16:15

Sziasztok!

Nálam tavaly kellett magzatvizsgálatot csinálni,a kombi teszt pozitív eredménye miatt..ráadásul pont a 35.szülinapomon..a Párom is biztatott hogy nem lesz semmi baj...levették a magzatvizet..utána szigoru pihi jött..aztán 1 honap körömrágás,bár éreztem nincs gond.az AFP-m is jó lett..s nem is volt hálistennek semmi baj.Most egy egészséges majdnem 4honapos Tökikénk van..:)

120. NyZy (válaszként erre: 119. - 48bf8c027e)
2011. febr. 3. 10:40

Szia

Felhívtam a klinikát és a kombinált tesztet ajánlotta az általam elmondottak alapján(kor,vetélés,mostani bevérzés).

Nagyon félek a vetéléstől mert ez a bevérzés 3szor akkora volt mint a baba.A héten növi túl a baba a bevérzést.Ha ez meg törtinik talán elmúlik a veszély attól hogy a bevérzés nem választja le a babát.Hétfőn voltam uh és a nyomok megvannak de a vérzés meg szűnt 5 napja.Hétfőn megint mennem kell uh-ra.

Értem mit mondasz igazad van.Még van egy kis időm.

Köszönöm a tanácsot.

Üdv.

119. 48bf8c027e (válaszként erre: 118. - NyZy)
2011. febr. 2. 20:30

Háromféle vizsgálat van. A kombinált teszt az integrált teszt és a magzatvíz vétel. Mind a három a kromoszóma rendellenességet szűr, mint pl Down-kor. Ebből a kombinált 86%-os bizonyosságot az integrált 94%-os és a magzatvíz 100%-os eredményt nyújt.

Én nem csináltattam meg a két tesztet csak a magzatvíz vételt. Nekem ez volt a megnyugtató.

Ezt neked kell eldöntened hogy elég a 94% vagy biztosra mész.

Te milyen genetikai vizsgálatra gondoltál?

118. NyZy (válaszként erre: 117. - 48bf8c027e)
2011. febr. 2. 15:42

szia

a 8.héten egy hematóma szegődött hozzám.nagyon megijedtem.Úgy elöntött a vér mint még soha.De hála az angyalkáknak a babámnak nem lett baja.Szóval ezzel azt szeretném mondani hogy a fekvéssel nincs gondom mert csütörtökön lesz 3 hete hogy 24 órában fekszem.Csak a mosdóra kelek fel.

Szerinted ha a genetikai vizsgálat negativ akkor is kérjem a magzatvíz vizsgálatot?

117. 48bf8c027e (válaszként erre: 116. - NyZy)
2011. febr. 2. 12:16

Szia!


Nekem csináltak magzatvíz vizsgálatot tavaly novemberben akkor voltam 19 hetes terhes most a 32.-ben járok.

Nekem is a korom miatt javasolták mivel elmúltam 35. Én is tartottam ettől a vizsgálattól ezért nagyon sok orvosi véleményt olvastam el. Utána döntöttem el hogy megcsináltatom. Mert az az 1%-os vetélés is szinte mind a kismama hibája mivel nem tartja be a 3 napos szigorú fekvést és egy kis megerőltetéstől is megrepedhet a burok.


A környezetemben elég sok kismamának megcsinálták a magzatvíz vizsgálatot és senkinek nem lett semmi baja tőle.

Én a helyedben megcsináltatnám.

Ez nem rábeszélés de fontold meg.

116. NyZy
2011. febr. 2. 11:54

Sziasztok!

Remélem nem baj,hogy bekapcsolódok hozzátok.

Idén töltöm a 40.életévemet.Van két nagylányom 18,14 évesek. :)A második körhintába szédülök no a párom is.Szeretnénk közös gyermeket.Neki is van két nagy lánya 16,12 évesek.Tavaly karácsony előtt a 9.héten elvetéltem.Most a 11.hétnél járok és a dokim nekem is ajánlotta a magzatvíz vizsgálatot.Nagyon félek a vetéléstől nagyon vágyunk a babára.Kértem időpontot az Istenhegyi úton lévő génklinikára.A 13.héten csinálják meg.

Olvastam az előzményeket és szomorúan vettem tudomást arról az 1%ról,ami miatt csak ki kell tenni magunkat a veszélyesebb vizsgálatnak.

De igen fő a pozitív gondolkodás minden rendben van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook