Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
205. Anika70 (válaszként erre: 204. - Zz71)
2011. máj. 6. 07:20

Sajnos ez így igaz:-(


Nem véletlenül kell aláírnunk, hogy saját felelősségre végeztetjük el a vizsgálatot.


Nálam tegnap kiderült az ultrahangon, hogy rossz helyen van a méhlepény, vagyis a méh hátsó falán és éppen eltakarja a belső méhszájat.

Tehát szigorú pihenés és legkisebb gond esetén kórház:-(

Ezek után már csak azon csodálkozom, hogy átvészeltem a magzatvíz vizsgálatot semmi pihenés nélkül.


Egyébként tuti jó, hogy 5 hónap alatt eddig senki nem vette ezt észre!

204. Zz71 (válaszként erre: 203. - Anika70)
2011. máj. 6. 06:47

Nagyon nem foglalkoznak az emberrel az biztos.

Szerintem azért nincs ilyenkor befektetés, mert anélkül több pénze marad a kórháznak.

Ha meg elvetél valaki, akkor széttárják a kezüket és lobogtatják az aláíratott papírokat, hogy Ők mindent elmondtak!

Ha meg gyerek van otthon, akkor aztán borul minden, főleg ha kicsi.

203. Anika70 (válaszként erre: 202. - Zz71)
2011. máj. 5. 08:27

Igen, nagyon bátor voltam..már én is tudom :-(


Nem volt éppen könnyű az a szatyor...:-(


Én egyébként azt nem értem, hogy ha ennyire veszélyes beavatkozás a magzatvíz vizsgálat, miért nem fektetik be 3 napra a kismamát?


Másrészt ha otthon várt volna 2-3 gyerek, hogyan feküdtem volna?

Nem mindenkinek van otthon a Férje, hogy tudjon segíteni :-( :-(


Bővebb felvilágosítást kellene nyújtani az orvosoknak erről az egészről!

202. Zz71
2011. máj. 4. 09:55

Üdv mindenkinek!


Hát a Sotés dokik nem az emberbaráti oldalukról mutatkoztak be nekünk az biztos.

Semmi konkrét arról, hogy mi a természetes a beavatkozás után, mi jelenthet rosszat, csak annyi, hogy 2 nap fekvés.

Annyival más nálunk, hogy a méhszáj miatt mindenképp feküdnie kell. Ma már sétálunk egy kicsit a szabadban is, de itthon mondták, hogy fokozottan figyeljük a keményedéseket ilyenko.

Anika nagyon bátor vagy hogy már a 3. napon cipekedtél! Remélem azért nem volt olyan nehéz a szatyor.

2011. máj. 4. 09:41

Sziasztok!


Látom némely doki eléggé félvállról veszi a tájékoztatást.

Nekem tavaly nov-ben csinálták a magzatvíz vizsgálatot és elötte elmondta a doki hogy 3 nap ágynyugalom és 2 hétig semmi megerőltetés. Még sétálni sem mert nálunk elég sok emelkedő van.

200. Anika70 (válaszként erre: 197. - Zz71)
2011. máj. 4. 07:59

Szia! Szép napot kívánok Nektek!


Akkor ezek szerint benneteket sem láttak el különösebb tanácsokkal, pedig nyitott méhszájjal különös óvatossára kell inteni a kismamát.


Szerintem ilyen esetben a 2 nap pihenés sem elegendő, bár úgy érzem normális esetben sem.


Nem is arra értem, hogy 2 napig feküdni kell, hanem a cipekedésre, takarításra...


Nekem 5 nap múlva szűnt meg a poci keményedés, ebből gondolom, hogy 5 nap pihenésre szükség lenne.

Igaz én már harmadik nap 2 szatyorral gyalogoltam haza, de nem halhatok éhen azért, mert a Férjem elvitte az autót:-)


Ez persze az én hülyeségem, senkinek nem tanácsolnám!

199. Zz71 (válaszként erre: 198. - NyZy)
2011. máj. 3. 16:03
Nem tudom miért, de neki van keményedés. Szerintem ez összefüggésben van a nyitott méhszájjal is, mert azóta keményedik neki jobban, hogy kiderült a nyitott külső méhszáj. Viszont görcsei nincsennek és az nagyon jó.
198. NyZy
2011. máj. 3. 10:19

Sziasztok

Nekem a beavatkozás után görcsölt egy pár órát de nem menszesz görcsök.Utána nem volt keményedés a pociba.

197. Zz71 (válaszként erre: 196. - Anika70)
2011. máj. 3. 07:33

Jó reggelt Nektek is!


Hát a keményedést neki sem mondták, a fórumokról szedtük le ezt is, meg a hajlást és emelgetést is. 2 nap pihit mondott neki az orvos. A jó magyar utakon történő utazás neki sem tett jót szerintem, bár ő félig-meddig tudott feküdni a kocsiban.

Igen a dokink a méhszáj miatt abszolute pihenést írt elő neki, de már néha erőszakkal kell vissza zavarni az ágyba.

Most már el kell vinni sétálni egy kicsit, hogy jól érezze magát!

196. Anika70 (válaszként erre: 195. - Zz71)
2011. máj. 3. 06:43

Szép reggelt Nektek!


Nekem még azt sem mondták, hogy keményedni fog a hasam.


Úgy lettem útba igazítva, hogy a vizsgálat napján szigorú pihenés + még 1 nap.


Más kérdés, hogy 1,5 órát utaztam hazafelé tömegközlekedésen, ami biztosan nem tett jót...


A vizsgálaton átesett hoxa-s csajoktól szedtem össze a többi információt, miszerint 3 nap fekvés, semmi emelgetés, 2 hét szexmentes időszak(kinek lenne kedve ilyesmihez, amikor keményedik a hasa...)


Gondolom a Párod nyitott méhszája miatt fokozott figyelmet rendelt el az orvosa.

195. Zz71 (válaszként erre: 194. - Anika70)
2011. máj. 2. 11:06

Köszi, hál' Istennek minden rendben van velük!

A gyerkőc rájött, hogy hajnalban a legjobb neki úszkálni, ennek megfelelően rá is hozta a szívbajt az anyjára, mivel két éjszaka is rendesen megmozgatta magát.

Tényleg szerencsés vagy, hogy ilyen jól bírtad meló mellett a dolgokat!

Neki még keményedik a pocija, de véleményem szerint nem a beavatkozástól, hanem alapból. Már előtte 2 héttel is eléggé gyorsan be tudott keményedni neki. Gondolom ezért is nyílt ki egy kicsit a külső méhszája. Ha fekszik, akkor nincs keményedés.Ha feláll, sokáig mászkál, akkor igen.

Kérdezi, hogy neked a keményedésen kívül mondtak-e valamit?

194. Anika70 (válaszként erre: 193. - Zz71)
2011. máj. 2. 09:47

Én is köszi:-)


Úgy érzem teljesen rendben vagyok :-)

Már nem fáj, nem keményedik a poci.


Csodálom, hogy semmi gondom nem lett ebből az ugra-bugrálásból, de úgy látszik nagyon szerencsés vagyok.


Nálatok minden rendben?

Párod jól van?

193. Zz71
2011. ápr. 30. 20:34
Köszi, viszont nektek is!
192. Anika70 (válaszként erre: 191. - Zz71)
2011. ápr. 30. 17:09

Rendben, igyekszünk.

Nektek is minden szépet és jót kívánok és elsősorban a babucinak :-)

191. Zz71 (válaszként erre: 190. - Anika70)
2011. ápr. 30. 13:20

Érthető a dolog, azért is írtam, hogy semmi közöm a dologhoz. Gondoltam, hogy valami hasonló van a háttérben.

Amennyire csak tudsz vigyázz magatokra!

190. Anika70 (válaszként erre: 189. - Zz71)
2011. ápr. 30. 11:56

Hát tudod már én sem szívesen tartom meg az ígéretem, de miután 2 éve vagyok a cégnél (Volánbusz) és majd gyes után 44-évesen szeretnék ide visszajönni egy 3 éves babával, így próbálok igyekezni, hogy vissza is vegyenek.


Egyébként hol találnék munkát ennyi évesen egy picivel?

Sajnos nekem már ilyen szempontokat is figyelembe kell vennem.


Egyébként ha fiatalabb lennék és szülnék mégegy picit, abban a percben betegállományba mennék, amint megtudnám.


Rettentő problémás dolog állandóan helyettesítést kérnem, mert a vizsgálatok általában délelőttre korlátozódnak és mivel én már 40 feletti vagyok, még plusz vizsgálatokra is elküldenek..:-(

189. Zz71 (válaszként erre: 186. - Anika70)
2011. ápr. 30. 11:51

Bocsi, semmi közöm hozzá, de szerintem nem kell megtatani mindig az ígéreteket! A főnök is megértheti, hogy a baba a legfontosabb ilyenkor!

Amúgy a páromnak sem mondtak semmit azon kívül, hogy 2 nap ágynyugalom és nem hajolni, nem emelni 1 hétig. Azt, hogy mennyire és miért fog keményedni a pocija nem magyarázták el. Szerintem a dokik sem tudják pontosan, mert mindenki másképp reagálhat a dologra. Neki nem mondták, hogy sokat igyon. Neki sajnos már előtte is gyakran keményedett. Most ha fekszik, akkor oks, de ha felkel, rögtön bekeményedik neki.

Pont most voltam a patikában MagneB6-ért, kérdeztem a patikus a különbségről a Magnerot és közte, azt mondta, hogy semmi különbség nincs, következőleg majd olyat veszek azt is kipróbáljuk.

188. Anika70 (válaszként erre: 184. - Zz71)
2011. ápr. 30. 11:38

Egyébként a Magnerot jobb, mint a MagneB6.

Ezt nekem az orvos mondta...

Először én is magneB6-ot szedtem, egy hónapja tértem át a Magnerot-ra orvosi javaslatra.

187. Anika70 (válaszként erre: 182. - Island)
2011. ápr. 30. 11:37
Ez érdekes, ugyanis amikor nekem végezték ezt a beavatkozást a hét elején, volt ott 35 alatti kismama is, de neki sem kellett érte fizetni..
186. Anika70 (válaszként erre: 184. - Zz71)
2011. ápr. 30. 11:35

De igen..pihennem kellene, de május végéig még kitartok.

Megígértem és ha rajtam múlik betartom.


Utána jön 3 hónap édes pihenés a szülés előtt:-)


Nekem is keményedik még mindig a poci. Már kezdem megszokni, remélem pár napon belül megszűnik.


Javasolta az orvos, hogy igyak rengeteg folyadékot!

Párodnak is mondták ezt?


Szerettem volna, ha részletesen elmagyarázzák, hogy miért keményedik a beavatkozás után a poci, miért kell sok folyadékot inni...stb..stb..


Vagyis mit, miért tegyek...

185. Zz71 (válaszként erre: 182. - Island)
2011. ápr. 30. 10:08
Nem tudom, nekünk sem kellett fizetni érte!
184. Zz71 (válaszként erre: 183. - Anika70)
2011. ápr. 30. 10:08

Örülünk, hogy minden OK veletek! Nem kéne már otthon pihenned?

A párom is napi 6 szem MagneB6-ot szed+ homeopátiás, magnézium felszívódást elősegítő szert. Neki csütörtök éjszaka volt rossz, akkor meg is ijesztett, de reggelre helyre jött. Azóta is keményedik a pocija, de remélem rendben lesz.

183. Anika70 (válaszként erre: 181. - Zz71)
2011. ápr. 30. 07:53

Szia!

Ó igazán ne haragudj, de otthon bedöglött a számítógépem.

Ma is csak azért tudok írni, mert a munkahelyemen vagyok.


Minden rendben, de nekem is keményedik a hasam.

Kettessével szedem a magnerot tablettát.

Napi 6-ot be lehet szedni, mondta is az orvos, hogy mind a 6-ot szedjem is be!

182. island (válaszként erre: 161. - Anika70)
2011. ápr. 29. 17:53
nekem a sotén mondták,hogy nem támogatja a tb,méghozzá múlthéten voltam.Azt nem tudom,hogy azért nem mert még nem vagyok 35,vagy miért nem,de én is néztem egy nagyot.
181. Zz71
2011. ápr. 29. 11:33
Szia Anika70! Mi van veled? Remélem minden ok veled és a babával!
180. Zz71 (válaszként erre: 178. - Anika70)
2011. ápr. 28. 15:59
Az rossz lehet! Szerintem kettesben jobban elviselhető a dolog. Neked mennyire keményedik a pocid? Az övé most elég kemény
179. Angyalka11 (válaszként erre: 159. - Island)
2011. ápr. 28. 15:59
küldtem neked privit:)
178. Anika70 (válaszként erre: 176. - Zz71)
2011. ápr. 28. 15:04

Igyekszem óvatosnak lenni, de sajnos engem nem tud pihenésre inteni a Férjem, mert csak 5 hét múlva jön haza :-(


Szerencsés a Párod, hogy vele tudsz lenni.

177. Zz71 (válaszként erre: 175. - NyZy)
2011. ápr. 28. 12:37

Köszi! Én nem engedek neki semmi mást mint a pihenést.

Most csak ez kell hogy a dolga legyen.

176. Zz71 (válaszként erre: 173. - Anika70)
2011. ápr. 28. 12:36
Őt a jobb oldalán, de középtájon szúrták meg. Holnaptól már nyugodtan feküdhet arra az oldalára is.Azért nagyon óvatos légy te is a munkahelyeden!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook