Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
295. Anika70 (válaszként erre: 294. - Zz71)
2011. szept. 10. 06:21

Szia büszke Apuka! :-)


Olyan szép, formás kisfiad van. Igazán büszke lehetsz a gyönyörű családodra!


És milyen aranyosan mosolyog az új képen:-)))))


Sajnos eltelik egy kis idő, amíg megértitek mit szeretne a baba:-)

Nálunk néha még mindig előfordul ilyesmi, pedig már 22 naposak vagyunk:-)


Ma csoda történt, mert Bius este 10-től reggel 5-ig aludt.

Most először érzem a 22 nap alatt, hogy mintha aludtam volna :-) :-)

294. Zz71 (válaszként erre: 293. - Anika70)
2011. szept. 8. 20:58

Szia Anika!


Remélem jól vagytok mindannyian!

Hogy gyarapodik a kisasszony?

Ma 4 napja, hogy hazajöttek a kórházból és ennek megfelelően küzdünk a sráccal, Ő meg velünk, hogy értsük már meg, mit szeretne!


Az adatlapomra tettem fel újabb képeket róla.

293. Anika70 (válaszként erre: 292. - Zz71)
2011. aug. 26. 12:50

Kedves Zoli!


Nagyon köszönjük a gratulációt, Apuka el is olvasta, hogy bizony bocsánatot kell kérnie a hiányzás miatt:-D :-) :-)


Ne haragudj, de nincs időm leírni a történteket, ha van kedved kérj hozzáférést a titkos naplómhoz, ott mindent leírtam:-)

Igyekszem megadni az engedélyt, azért minden nap be-be kukkantok:-)

292. Zz71 (válaszként erre: 291. - Anika70)
2011. aug. 25. 20:37

Szia Anika!


Hát akkor gratulálunk a babához, nagyon sok egészséget kívánunk mindannyiótoknak.

A Papának üzenjük, hogy a lánykánál sűrűn kérjen bocsánatot a hiányzás miatt.A mamánál is!

Légyszí, ha lesz időd a kicsi mellett írd már meg mekkora babaként született, és maradtatok akkor a császár mellett?


Jó babázást kívánunk!


Linda és Zoli

291. Anika70 (válaszként erre: 290. - Zz71)
2011. aug. 25. 10:33

Szia Zoli!


Hát Bius baba nagyon sietett világra jönni,így aug. 20-án délután 15:10-kor megszületett:-)


Párom nem ért haza, így sajnos egyedül voltam:-(


De már minden rendben, tegnap kijöttünk a kórházból, Apuka is itthon van:-)

290. Zz71 (válaszként erre: 289. - Anika70)
2011. aug. 19. 18:00

Szia Anika!


Sajnálom, hogy a Párod késik a hazajövetellel!

Azért remélem már több késés nem lesz, főleg, hogy aznap délben már menned kell a korházba.

25-én pedig Bius megszületik, ez tényleg zsúfolt lesz az utolsó napokban.


A vizesedéstől a Párom is szenved, bár Ő arra még nem panaszkodott, hogy fájna neki. Tegnap a dokija azt mondta igyon napi 4 liter vizet, mert az is megmozgatja a szövetek közti vizet és csökkentheti a vizesedést. Javasolta még, hogy egyen sok fehérje tartalmú ételt is a sok folyadék mellé.Ezért a Páromnak el kell viselnie, hogy csirke- és halhússal tömöm minden nap. A fokozott fehérje bevitel is csökkenti a vizesedést.


A srác ugyanúgy van szinte ébren mint mi( éjszakai).

Ma végre sikerült felvennem, amint mozgolódik a pociban. Elsőre nem is gondoltam, hogy ilyen erősek a rúgásai, a párom egyáltalán nem fájlalta őket, de a felvétel útán láttan, hogy néha 3-4 cm-es kinyomásokat csinált a pociban. A páromnak mondják az ismerősei, hogy már eléggé leszállt a pocija, biztos készül kifelé a baba. Ő meg beszélné rá, hogy még maradjon benn a kiírt ideig.

Néha már mondja, hogy a baba nyomja a szeméremcsontját, ezért én azon a véleményen vagyok, a következő hidegfront hatására meg fog születni a srác. Ez valószínűleg a jövő hét végén lesz.


Ja igen! A megrendelt menű tényleg jó! Jó étvágyat majd hozzá!

289. Anika70 (válaszként erre: 288. - Zz71)
2011. aug. 19. 15:03

Szia Zoli!


Ha ti is éjjel vagytok ébren, akkor semmi gond:-)

Ezek szerint a baba már alkalmazkodott :-)


Férjem hazaérkezése csúszik 2 napot, csak hétfő hajnalban ér haza, ráadásul kamionnal, ugyanis aki haza hozta volna mégsem most indul haza, csak jövő héten.


Tehát hétfő hajnalban kipakoljuk Férjem ruháit, cuccait itthon, utána beülök a személyautóba, elkísérem Vecsésre, mert ott adja le a kamiont és semmi mással nem tudna hazajutni.


Ez így még az utolsó napokban nagyon hiányzott!!!

Délben indulhatunk a kórházba, tehát vasárnap kell főzni-sütni.


Igen, Férjem is szereti a hasát és mindent meg is teszek annak érdekében, hogy jól érezze magát:-)


Már meg van rendelve a menü:-)

Madártej, húsleves, lasagne, rántott hús csak hogy az is legyen.

Nem kispályás ebéd ugye?


Ő ilyeneket nem tud kamionban megfőzni, ezért mindig megkérdezem mit főzzek, mire hazajön.

Most picit nagyobbra sikeredett az igény:-)


Szegény Párod biztosan nagyon szenved, hiszen én is.

Ma el kellett volna mennem a cégemhez, de képtelen vagyok rá.

40 fok van árnyékban, ilyenkor teljesen be van vizesedve a lábfejem, feszít, fáj..:-(

288. Zz71 (válaszként erre: 287. - Anika70)
2011. aug. 19. 12:38

Szia Anika!


Nagyon jó lesz, ha a srác majd éjszakákba nyúlóan nem akar aludni!! Én is a Párom is éjszakai baglyok bagyunk, valószínűleg a srác is az lesz. Szerintem. Remélem azért éjfél után hagy majd minket aludni.


A Párom is szenvedi most már a vizesedést, ez a nagy meleg főleg nem tesz jót neki. Éjszaka nem tud aludni, ilyenkor nappal alszik valamennyit.

Végül is ez már a célegyenes. Tegnap a doki is azt mondta, már nem sok van. Az NST-n azért produkálta magát tegnap a srác, mozgott jó párat, meg csuklott rendesen.


Az jó, hogy a Párod holnap már hazajön, már nem kettesben lesztek a lányzóval. Valami finom kajával várjad! Tudod! A férfiak szeretrik a hasukat!!!

287. Anika70 (válaszként erre: 286. - Zz71)
2011. aug. 19. 08:05

Szia Zoli!


Igazi fiú a kisbabátok:-)

Éjjel bulizik a kis drága:-)


Hát el lehet viselni a terhességgel járó dolgokat, ha valaki van mellettünk, de nekem így nagyon nehéz volt ez az utolsó egy hét :-(


Férjem holnap érkezik, úgyhogy már csak pár óra és véget ér az egyedüllét:-)

286. Zz71 (válaszként erre: 285. - Anika70)
2011. aug. 18. 07:19

Szia Anika!


Bius nagyon szeret ezek szerint nappal mozgolódni! Nálunk a srác főként éjszakai bagoly, mert este 11 után, illetve hajnalban szeret a legjobban mozogni, bár mostanában már nappal is előadta magát.


A Páromnak is vizesedik a lába, de még a kezei is zsibbadnak, úgyhogy jól elvagyunk ezekkel. A vége már belátható távolban van, addig meg el tudja viselni ezeket a dolgokat.

285. Anika70 (válaszként erre: 284. - Zz71)
2011. aug. 17. 17:54

Szia Zoli!


Köszi elvagyunk, bár a melegben rettentően vizesedik a lábfejem:( Már olyan, mint egy felfújt gumikesztyű.


A hidegfronttal nekem semmi bajom, olyankor teljesen kivirulok:-)


Tudom sok kismamánál beindul ilyenkor a szülés.


Bius baba jól érzi magát, nagyokat rúg a mamiba.

Éppen fordrásznál voltam, ott is produlálta magát:-)


Párod hogy bírja ezt a nagy meleget? Nem vizesedik a lába?

Persze ez nem törvényszerű, de sajnos a legtöbb kismamának vannak ilyen problémái.

284. Zz71 (válaszként erre: 283. - Anika70)
2011. aug. 17. 11:05

Szia Anika!


Nem is úgy gondoltam, hogy mindent hagyj ott neki, hanem csak azokat, amikkel már nem bírsz.


Amúgy hogy vagytok a kicsi lánnyal, hogy bírjátok ezt a nagy meleget és a közelgő hidegfrontot?

283. Anika70 (válaszként erre: 282. - Zz71)
2011. aug. 14. 20:27

Szia Zoli!


Á nem tudnám itt hagyni Férjemnek ezt a nagy koszt:( Ő is 8 hete folyamatosan dolgozik.

Még holnap is festés van, utána majd lassan, de csak összerámolok .....huhhh

282. Zz71 (válaszként erre: 281. - Anika70)
2011. aug. 14. 10:51

Szia Anika!


Igen már írtad a dátumot.

Ne idegeskedj! Az a nyavalyás takarítás ráér. Majd a párod befejezi, amikor hazajön.

Csak magadra és Biusra vigyázz!

281. Anika70 (válaszként erre: 279. - Zz71)
2011. aug. 12. 20:09

Írtam már, hogy augusztus 25-én szülünk?


Már néha azt sem tudom mit írok, mit nem.


Ez a tatarozás teljesen elveszi az eszem.

Hol ide kell autózni,hol oda.

Mindent én vettem meg hozzá, hiszen magad uram, ha szolgád nincs.

280. Anika70 (válaszként erre: 279. - Zz71)
2011. aug. 12. 20:07

Szia Zoli!


Igen, minden rendben volt a vizsgálatnál, de kellett egy kis csoki,hogy beinduljon Bius :-)


Utána már rúgkapált :-)


Festés még nincs,de a burkoló már felrakta az új csempéket, holnap fugáz és vége.

Festő vasárnap reggel jön, ígérete szerint hétfő este befejezi.


Kedden Baross u-i kórházi vizsgálat.


Tehát boldog leszek, ha végre már szerda lesz!!!


Remélem kibírom, mert tegnap óta nagyon fáj a medence csontom, alig bírok állni a lábamon..nem is jöhetett volna jobbkor :( :-( :-(


Örülök, hogy nálatok is minden rendben van:-)


Nekem is vannak olyan érzéseim,hogy Bius szivesen kirúgná az albérlet oldalát:-)


Ő ráadásul a térdeivel akar utat törni, ami néha nem annyira kellemes, de nem is fájdalmas:-)

279. Zz71 (válaszként erre: 278. - Anika70)
2011. aug. 12. 08:10

Szia Anika!


Na mi volt az NST-n? Mennyire tetszett a kicsi lánynak?


Nálunk a srác tegnap nagyon jól érezte magát, olyanokat kalimpált mint aki már ki akar jönni.


A festésnél minden rendben van?

278. Anika70 (válaszként erre: 277. - Zz71)
2011. aug. 9. 15:32

Szia Zoli!


Nem csodálom, hogy tegnap nem volt hangulata pici Fiadnak a mozgáshoz!

Minden kismama panaszkodott, hogy tegnap alig-alig mozogtak a babák:-)


Biuskám is csak késő este rúgkapált egy picit.



Ezek szerint minden rendben van Fiacskáddal, bár nem tudom ilyenkor milyen diagnózist állít fel a doki a baba mozgásából és a méhösszehúzódásból, de majd a héten én is megtudom:-)


Ma vettem rengeteg takarófóliát, ha elég ügyes vagyok még takarítani sem kell,vagyis így terveztem:)


Szobában nincs szekrény, azt már év elején átcsoportosítottam a nappaliba, ami tavaly késő ősszel lett festve, tehát azt most nem kell, csupán a mennyezeti burkolólapot kell felragasztani, ami nem jár kosszal.



A konyha is tavaly ősszel lett megcsinálva, úgyhogy onnan sem kell kipakolni.


A fürdőszobából is ugye csak a mosógépet...


De pakolni nem én fogok, festő barátunk elvállalta a rámolást is:-)


Köszi a biztatást, én is remélem, hogy Biuskám Apukáját pillantja meg először :-)

277. Zz71 (válaszként erre: 276. - Anika70)
2011. aug. 9. 11:35

Szia Anika!


Hát tegnap meg volt az első NST. A srácot nem nagyon zavarta, a legnagyobb nyugalommal átaludta az egészet. Akkor méltóztatott csak megmozdulni, amikor a szülésznő a párom hasát megmozgatta. Akkor is csak kettőt rúgott, jelezve, hogy hagyják békén aludni és folytatta az alvást. Egyáltalán nem volt hangulata az egészhez.


A festő után csak annyi takarítást csinálj meg, amennyi nem megterhelő számodra. Ha egy hétig takarítasz, akkor egy hétig. Van időd befejezni!


A kiscsaj megfogja várni az édesapját! Nem lesz semmi gond.

276. Anika70 (válaszként erre: 275. - Zz71)
2011. aug. 8. 08:02

Szia Zoli!


Természetesen más-más ebben a korban már a babák súlya, hiszen ez alkati kérdés is.


Nekem 4 D-n még csak 1,25 volt Bius, most meg majd 3 kg:-)

5 hét alatt több, mint a duplájára nőtt:-)


Én is nagyon szenvedek a melegtől, együtt érzek szegény Pároddal, viszont Bius nálam is mozgékony volt tegnap.


Reméljük a babáink az NST-n is ilyen aktívak lesznek, mert különben ülhetünk ott órákig.


Én majd csütörtökön megyek.


Nem tudom Bius meddig bírja még velem együtt, de a héten jön a festő és nagyon vigyázni kell, hogy ne hajtsam túl magam, nehogy megelőzze Apukát az én hibámból!

275. Zz71 (válaszként erre: 273. - Anika70)
2011. aug. 7. 16:26

Szia Anika!


Hát ma, azaz vasárnap nagyon szenved a párom a melegtől, de a baba szerintem nagyon élvezi, mert mozog rendesen. Azt nem tudjuk még, hogy most mekkora, mert még nem nézték így meg, csak a 4D-n. Akkor 1.4 kg volt. Mi holnap megyünk NST-re.Kíváncsi leszek,hogyan viselkedik majd a srác!


Bius biztosan megvárja az apukáját, nem fog meglepetést okozni!

A babák súlya ilyenkor már nagyon eltérő is lehet, teljesen egyedi. Én legalábbis így tudom.

274. Anika70 (válaszként erre: 273. - Anika70)
2011. aug. 6. 17:29

Párod és a baba hogy bírják ezt a hőséget?


Mekkora már a poci lakócska?

273. Anika70 (válaszként erre: 272. - Zz71)
2011. aug. 6. 17:28

Szia Zoli!


Köszönöm a részvétet.


Csütörtökön voltam a dokimnál, ultrahang szerint Biuska 2,65 kg, ami picit nagyobb, mint egy 34. hét után lévő baba, kb. 2 héttel fejlettebb.



Jövő héten megyek NST vizsgálatra, következő héten a kórházban lesz ugyenez és még vérvétel, altatóorvossal való beszélgetés.


Szerencsére nem kell befeküdnöm még:-)

Férjem 21-én érkezik, nekem 25-re van időpontom császárra.

Nagyon rendes volt a nőgyógyász, azt mondta az Apukát mindenképp megvártuk volna, ha a baba is úgy akarja.

Remélem addig Biuskám is kibírja, mert ő ugye okozhat még meglepetést:-)


Igazad van a nyaralással kapcsolatban:-)

Egyébként is, ha a baba jól érzi magát, akkor szerintem mi is:-)

272. Zz71 (válaszként erre: 266. - Anika70)
2011. aug. 6. 09:52

Szia Anika!


Részvétünk az apósoddal kapcsolatban!


Azért próbálj meg nyugodt maradni és pihenj!

Na mit mondott a dokid, mikorra kaptál időpontot?


A nyaralással kapcsolatban annyit még, hogy teljesen mindegy hova, csak a kicsi és persze Ti is jól érezzétek magatokat.!

271. Anika70 (válaszként erre: 269. - Bc8ed0f530)
2011. aug. 5. 15:33
Ja értem, de ez a fórum a másik vizsgálatról szól, gondolom ezért értettem félre :-)
2011. aug. 5. 14:07
*külső
269. bc8ed0f530 (válaszként erre: 268. - Anika70)
2011. aug. 5. 14:07
amit te írsz a magzatvízvétel, ő pedig magzatvíz vizsgálaton volt. Ahol azt nézik, hogy meconiumos-e a magzatvíz. Nem beavatkozás, csak küldő vizsgálat. :)
268. Anika70 (válaszként erre: 267. - Kató1)
2011. aug. 4. 22:43
Hú ez valami félreértés lehet...ilyen vizsgálatot csak egyszer végeznek a terhesség alatt!!!
267. kató1
2011. aug. 4. 19:56
Szia!Én voltam a 9-dik magzatvíz vizsgálat után mentem szülni.A 40-dik héten másnaponta a 41-dik héttől naponta van ez a vizsgálat.Kató1
266. Anika70 (válaszként erre: 265. - Zz71)
2011. aug. 3. 21:01

Szia Zoli!


Hát sajnos nem vagyok valami jól, ugyanis 2 napja meghalt Apósom:-(


Anyósom több száz km-re lakik tőlem, még elmenni sem tudok,hiszen már nem merek volán mögé ülni ilyen hosszú útra:-( Vonattal meg kész katasztrófa lenne.Hozzánk több óra a pályaudvar, Anyósom házáig hosszú a vonattól a gyaloglás.....

Szerencsétlenségben a szerencse,hogy Férjem bátyja oda tudott utazni, legalább ott van Anyósommal.


Férjem aug.21-én jön haza, Biuskám születése kb. 25. körül lesz, úgyhogy még van idő.

Holnap megyek a nőgyógyászhoz, gondolom pontos dátumot majd ekkor tudok mondani.


Ráadásul jövő héten jön a festő, a burkoló (már 2 hónapja le van beszélve, de most tudnak időt szakítani rám.

Próbálom kímélni magam, de így elég nehéz.

Szerintem a festés utáni takarításba már be kell segítenie a családomnak,mert egyedül már nem fog menni.


Igen, mi is wellness-es szállodára gondoltunk, bár

Férjem Szlovéniába vágyik:-)


Cégem szakszervezete fenntart a tagok részére csodálatosan berendezett, új lakókocsikat egy szép öbölnél, bekerített részen.


Már jártunk Szlovéniában, valóban gyönyörű, de én nem merek elindulni egy pici babával ilyen hosszú útra.

Tudom 9 órás az út, hiszen Férjemmel sokszor megtettük már, mégis soknak tűnik, ha pl. a baba éppen belázasodik...



Jól át kell ezt még gondolnunk!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook