Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? fórum

Volt már valaki magzatvíz vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


85. Heni86 (válaszként erre: 83. - Angyalka11)
2008. nov. 4. 17:54
Jajj szegénykém! Velem is ugyanezt csinálták vagy 2 hónapig... Aztán most a 23. héten jelentették ki, hogy ugyan egy picit több a víz de minden a legnagyobb rendben van az Uh-n és a genetika alapján is! Szóval szerintem nem lesz semmi gond! :) Tudom, hogy ilyenkor hiába nyugtat bárki, de azért ne idegeskedj mert nem jó a babának és bízz a legjobbakban, nekem segített! Kíváncsi vagyok mi lesz az UH-n majd írj! Szijja!
84. cikicakk (válaszként erre: 83. - Angyalka11)
2008. nov. 3. 20:47
Én várom nagyon, hogy mi lesz veled.Feltétlen írd meg.Mindenesetre drukkolok nagyon.Szia, cikicakk!
2008. nov. 3. 19:49

szziasztok!

Köszi a válaszokat!

Echondens nálunk nem a beleken van hanem a jobb rekesz alatt.De azóta voltunk dokinál és azt mondta ,nemkell aggódni mire megszületnek addigra kinövik:-)

Igy most sürübben kell uh-ra mennem .A héten lesz esedékes.Ha minden jól megy akkor csütörtökön.

utánna ujra doki.....

A magzatvizem is több volt akkor és a gyomor sem telitödött,rá pár napra pedig a vizre nemmondtak semmit...és a gyomra akkor éppen telitödött.....Szóval kiváncsi leszek a mostani uh-ra.A mintavételt megsem hallota a doki.Semmi reakciója nemvolt rá.Gondolom megakarja várni a mostani uh eredményét.

Köszi ,hogy írtatok és probáltok nyugtatni...de mint más is én is akkor leszek nyugodtabb amikor a gyerköc a kezemben lesz.Ha nemgond akkor jelentkezem az uh eredménnyel.

2008. nov. 3. 15:31
Én voltam,mert 41 évesen lettem terhes.Ebben a korban ha nem is kötelező,de erősen ajánlott.Ilyenkor már sokkal gyakoribbak a fejlődési rendellenességek, és a Down kor.Hát nem volt kellemes, de szerencsére semmi baj nem történt.Azért nem árt utána egy-két napig takarékra tenned magad.Az eredmény 2 hét múlva jött meg.Most 12 éves a gyerkőc.Érdekes volt, mert azt mondta a prof akihez mentem, hogy túlmozgásos lesz, és színtévesztő.Mind a kettő igaz lett.Még az oviban hiperaktívnak tartották, de mára kicsit megszelídült.Most 12 éves.
81. Heni86 (válaszként erre: 79. - Angyalka11)
2008. nov. 3. 13:45
Szia! Nekem sajnos nem derült ki, hogy mi okozta de már elmúlt! Az echodens belek azt jelentik, hogy tömörebbek a belek egy kicsit a kelleténél... (Ezt mondta a doki legalábbis). Ahogy jött el is múlt! :) Kiderült már azóta valami????
80. Heni86
2008. nov. 3. 13:39
Hello! Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem volt netem. :( A kisbabámmal minden a lehető legnagyobb rendben! :))) Immár fél kilós kissrác! Okt. 27-én voltam a genetikai eredményért.
79. Angyalka11 (válaszként erre: 77. - Heni86)
2008. okt. 18. 22:00

Szia,bocs ,hogy betolakodok de láttam,hogy neked is az uh.n echodenst vettek észere a babádnál.

Kiderült,hogy mi is az??

Sajnos én nemkaptam rá magyarázatot.Hétfőn megyek dokihoz és akkor talán válszt i s kapok.A vizem is több kicsivel....lehet kérni a magzatvizvizsgálatot vagy csak a doki javasolhatja?

bocs a sok és idétlen kérdésért de nagyon félek.

Kösz a válaszokat.

2008. okt. 14. 07:05

Sziasztok!

Heni hogy vagy?

Holnap letelik a két hét. Van valami fejlemény?

77. Heni86
2008. okt. 8. 10:25

Szia!

Jujj az nem jó! Ettől én is tartok egy kicsit mert régebben vacakolt a cukrom és így nagyobb az esély a terhesség alatt... Van egy ismerősöm aki terhesség alatt cukros volt és a diéta miatt 9kg-ot fogyott de olyan gyönyörű kisfia van! :))) Képzeld tegnap és ma is volt hívásom magánszámról! Azt hittem mindkétszer görcsöt kapok!!! Eddig egy évig nem keresett soha senki magánszámról most meg mindenki így zaklat! Ez Murphy törvénye??? Amúgy pont egy hete volt a szurim. :(((

76. 03755e6896 (válaszként erre: 75. - Heni86)
2008. okt. 7. 17:52

Szia!

Jól vagyunk,köszi,csak nagyon magas a cukrom. Sajnos lehet,hogy inzulin lesz a vége :(

75. Heni86 (válaszként erre: 74. - 03755e6896)
2008. okt. 7. 12:55

Szia!

Semmi baj! :)) Köszönöm szépen egész jól vagyok csak ez az izgulás ne lenne! Mondjuk már majdnem eltelt egy hét... Ti jól vagytok?

2008. okt. 6. 20:49

Szia Heni!

Elnézést hogy nem kérdeztem felőled,de megint rossz lett a gépem...


Hogy vagy? Minden rendben?

73. Heni86
2008. okt. 1. 13:28

Szia!

Hazaértem épségben! :) Picit az én hasam is bekeményedett de már el is múlt.


Az én dokim mindig átrendezi a gyógyszereimet akárhányszor megyek hozzá. Aktuális vérkép alapján általában. És ma megkaptam a Magnerot-ot is a Magne B6 helyett. :)))

2008. okt. 1. 08:15

Szia!

Igen én begörcsöltem a szúrás utáni negyed órában,és be is keményedett a hasam,utána kezdett enyhülni.Mire hazaértünk bevettem 2 db magne b6-ot és el is múlt.


Eddig sem szedted a magne b6-ot?????

Pedig az orvosok általában mondják. Én a terhességem elejétől szedem,először 2x1-et kellett,utána 3x1-et,mert görcsölt a lábam nagyon,a szúrás után meg 3x2-t szedek.


Szedem mellé a Gravidát minden nap egyet,meg a vasat szedem 20 hetes kórtól,és iszok egy kálciumot is mert nekem, rettentő lábgörcseim vannak. A nagyfiammal ugyan így voltam csak akkor a gravida helyett az Elevitet szedtem.

71. Heni86
2008. szept. 30. 19:03
A kímélő életmódot betartom, már meg is beszéltük itthon! :) Lehet a szuri miatt görcsölni??? Jajj! Ezt még nem hallottam! Nekem még nem ajánlotta senki a Magne B6-ot! Mire jó valójában?
70. 03755e6896 (válaszként erre: 68. - Heni86)
2008. szept. 30. 18:40

Nekem azt mondták,hogy 1 hétig kell kímélő életmódot élni.Aztán minden mehet tovább. Ja meg nemi életet sem lehet egy hétig.


Na mi épp az építkezés kellős közepén voltunk,úgyhogy én nem nagyon pihiztem,viszont apát megkértem,hogy legyen türelmes legalább két hétig...


Ja! és azt mondták ha görcsölök,akkor nospát szedjek,de az orvosom a magne b6-ot emelte meg,úgyhogy most is 3x2 szedek.

69. Heni86
2008. szept. 30. 11:27
Amúgy tegnap megkérdeztem este apát, hogy meg akarjuk-e tudni a babánk nemét a vizsgálatból, és nem nagyon volt határozott. Azt mondta, hogy ő nem így szerette volna megtudni... Szegénykém majdnem elsírta magát és egész este beszélt a picurihoz hogy nem lesz semmi baj.
68. Heni86 (válaszként erre: 67. - 03755e6896)
2008. szept. 30. 10:04

Szia!

Tegnap volt a genetikai, úgyhogy szerintem nem mondanak többet a 4D-n sem. :( Holnap reggel meg már megyünk a kórházba. Így is, úgy is megcsináltatom a szurit mert szeretném tudni, hogy minden rendben van-e. Inkább aggódok 2 hetet mint egészen a szülésig! Amúgy mennyire kell vigyázni a következő 2 hétben? Mert ez a doki szinte semmit nem mondott el nekem...

67. 03755e6896 (válaszként erre: 65. - Heni86)
2008. szept. 30. 08:46

Szia!

Fel a fejjel!

Nem voltál 4D-s ultrahangon?

Én elmentem mielőtt az amnióra került volna a sor.Ott mindent rendben találtak,de ott is azt mondták,hogy mindenképp menjek a szúrásra.


Én javaslom,hogy menj el.Hátha ott többet tudnak mondani.

66. tücsimücsi (válaszként erre: 55. - Heni86)
2008. szept. 29. 19:23
Nekem a lányomnál 0.7 volt az AFP, és nem kellett amniora menni, a fiamnál 0.4 itt már kellett, de kiderült, hogy az alacsony érték abból eredt, hogy a méhlepény cystikus volt. Apró lyukacsok votlak rajta, amik a terhesség végére teljesen eltűntek. Az amnio nem kellemes engem 2-szer szúrtak meg mire levették, de ki lehet bírni. A szüléshez képest kutyafüle.
65. Heni86
2008. szept. 29. 18:04
Inkább amiatt aggódok amit az UH-n mondtak, nem az AFP miatt. Így együtt a kettő miatt sajnos nőtt az esély és nem csökkent. :(
64. Heni86 (válaszként erre: 63. - 03755e6896)
2008. szept. 29. 18:03
Nekem szerencsére ott praktizál a szülészem úgyhogy ráuszítom a genetikusokra hogy azonnal hívjon ha meg van az eredmény! Szerencsére nagyon segítőkész kis doki úgyhogy talán segít. De az biztos hogy nagyon rosszul fogom viselni azt a 2-3 hetet is.
2008. szept. 29. 17:51

Ne izgulj,nem lesz semmi baj! Tudom,hogy ezt könnyű mondani...

Hidd el,hogy a 0.88 nem alacsony!!!!


Igen,nekem is azt mondták ha baj van akkor 3 hét,és telefonálnak,ha nincs baj akkor 4 hét és kipostázzák. Szerencsére levelet kaptam.

62. Heni86 (válaszként erre: 58. - 03755e6896)
2008. szept. 29. 17:47
Gratulálok hozzájuk! :))) 2 pici fiú már kihívás a javából! :) Mi még sajnos nem tudjuk mert nagyon szeret törökülésben jógázni! :) Bejelölöm az amniós papíron hogy mondják meg, de addig még megyek UH-ra is. Hátha rendbejön a pocakja is időközben!
61. Heni86 (válaszként erre: 57. - 03755e6896)
2008. szept. 29. 17:43
Valamelyik dokim azt mondja hogy igen, valamelyik azt, hogy nem... Meg vagyok áldva egy párral sajnos mert nem egy a szülész és a nőgyógyász (+ volt a genetikus és az ultrahangos). Én is így vagyok vele, nem szeretnék a végéig izgulni. Nameg ez az UH lelet sem győzött meg arról, hogy minden rendben. Állítólag 2 héten belül telefonálnak ha baj van, ha nincs akkor nekem is 4 hét múlva kell visszamenni.
60. Heni86
2008. szept. 29. 17:39
Szerintem én holnap rendbe is teszem a lakást, hogy szerdától péntekig meg se kelljen mozdulni... Aztán még 2 hét óvatosság azt mondta a doki. Végülis "csak" költözködni fogunk az elkövetkező két hétben. Én max. mutogatok majd, hogy mit hova!
59. 03755e6896 (válaszként erre: 56. - Cservenák Vali)
2008. szept. 29. 17:39
Nekem megcsinálták a szúrást utána úgy hazaküldtek,mint a pinty.
2008. szept. 29. 17:38

Kisfiú,ez is kiderült az amnión,mondjuk már előtte is tudtam.Ja és van már egy 3 éves kisfiam.

Neked fiú vagy lány lesz?

57. 03755e6896 (válaszként erre: 55. - Heni86)
2008. szept. 29. 17:36

A 0.88 az alacsony afp????? húúú nekem 0.33 volt.

Igen nekem is azt mondták,hogy 1 % az esély hogy down kóros és 99 hogy nem. Azt mondták,hogy ez elég jó esély,de mindenképp menjek az amnióra,mert az az 1% is százalék.


Igen....4 hét.Majd bele őrültem.De megérte mert így legalább tudom, hogy minden rendben van.

2008. szept. 29. 16:56
igen én voltam magzatvíz vételen nem fájt,csak utánna 48 óráig felsem kelhettem,mert arra nagyon kellett vigyázni,hogy a szúrástól megne repedjen a méhfala.Túl lehet élni ,de nem veszélytelen ,bekell tartani pontosan az orvosi utasítást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook