Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvíz vizsgálattól mennyire kell tartani? Tapasztalatok? fórum

Magzatvíz vizsgálattól mennyire kell tartani? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 23:21
Sziasztok!18 hetes vagyok és engem is elküldtek magzatvíz vételre,ráadásul leiden hetero vagyok,szúrom magam napi 0.6 ml-clexannal!Megmondom őszintén én is félek :( 10 hetesen 3.7mm nyaki redőt mértek,12 hetesen pedig 1.7 mm-t.Ma beszéltem egy orvossal a debreceni klinikán,és ő javasolta a magzatvíz vételt,mert a baba szívét is nézték u.h-val és négyüregü magzati szív,vaskosabban ábrázolódó kamrai szeptum látható,és a doki mindenáron down-kór-ra utal.Aztán elküldenek elvileg Budapestre szívhangvizsgálatra!Akinek volt magzatvízvétele legyen szives infót adni róla!Előre is köszönöm :Ági
8. kszk
2011. nov. 11. 09:38

Megcsináltattam.

Túl vagyunk rajta, tegnap feküdtem de ma már nem bírom a fekvést, fáj a derekam. Ma csak netezni fogok + enni.

A vizsgálattól jobban féltem, mint amennyire fájt, sőt szinte nem is fájt, inkább csak utána feszült a hasam kicsit,1-2 órát.Bébi mocorog, úgyhogy gondolom ő is jól van.

Sziasztok!

2011. nov. 8. 20:50

Igen, ebben teljesen igaza van Fakirmának, hogy mindenkinek magának kell eldönteni.Valóban nekem is mondták, hogy a genetikai rendellenesség és a vizsgálat kockázata bizonyos életkorban közel azonos. Azonban az életkor előre haladtával ez rohamosan nő. Kb. 38 évesen még azonos, 41 évesen már komoly rizikója van.

Én ismerek olyan családot, ahol a mamának 3 szép leány után, (igaz 44 évesen), iker Down-os fiai születtek.Nem is csak a fogyatékosság, de komoly szívprobléma is társul a Down-hoz.

De ha nekem első terhességem lett volna a 40 év fele, én sem csináltattam volna meg. Mindenkinek más az élethelyzete. Magadra hallgass! Neked mit súg legbelül a szíved. Az lesz a jó döntés.

Üdv: Györgyi

2011. nov. 8. 11:43
Én nem mertem megcsináltatni, bár semmi horrorisztikusat nem hallottam róla. De kiszámoltam, hogyannak az esélye, hogy baj van a babával kisebb, mint az egész vizsgálat kockázata
5. kszk
2011. nov. 8. 10:10

Köszönöm csajok!

Holnap lesz a nagy nap.

Remélem, minden rendben lesz.

Mindenkinek szép napot!

2011. nov. 8. 07:06

Semennyire ne félj tőle!

Nekem az I. sz. Női klinikán csinálták. Nem volt számottevő fájdalom.Egy pici csípést érzel csak inkább. (persze nem mindenki egyformán viseli).

Én utána haza buszosztam, majd 2 órával később kocsival elmentem a 2 kisebb gyerekért a barátnőmhöz. Aznap szigorúan feküdtem, másnap még néhány órát feküdtem, 2 nap múlva már elláttam a családot (3 gyerekem volt már akkor, a 4. gyermekkel volt ez a vizsgálat és akkor hagyott ott a férjem 23 év házasság után). A 3. napon már forma 1-es versenyen voltam a nagy fiaimmal.

Szóval nem veszélyes ne félj!!!!!!!Magne B6-ot nekem mondta a nőgyógyász, hogy szedjek, jót tesz.

Engem nem viselt meg egyáltalán és sokkal biztosabb mint a vérvizsgálat.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

Barátsággal: Györgyi

2011. nov. 6. 10:46

Nem kell félned. Nekem 4x végeztek ilyen vizsgálatot. Kellemetlen persze. Nekem 2x fájt,mert teljesen zárt méhszájon vizsgáltak. De kibirható. FOgorvos rosszabb:D


Magnézium nagyon sokat segit. Nekem utánna fájt a hasam alja,mint menstruációkor.

2. gne2
2011. nov. 6. 08:08
Előtte néhány órával vegyél be magne-B6-ot. Utána pihenés és szintén magnézium, főleg, ha hajlamos vagy görcsölésre. Amúgy egyáltalán nem vészes, ne félj! :)
1. kszk
2011. nov. 6. 08:06
Magzatvíz vizsgálattól mennyire kell tartani? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook