Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények egyke Anya-Fia viszonyról? fórum

Vélemények egyke Anya-Fia viszonyról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2015. júl. 23. 14:50
Úristen ,ezeket olvasva hálát adok az égnek az én tündér anyósomért:)
35. Guruljka (válaszként erre: 31. - Kszb)
2015. júl. 23. 14:49

Az én ex anyósom mártír is volt talán valóban is, de nagyon maradi.

Az asszonynak legyen nagy a köténye, hogy mindent eltakarjon. Ha a férje félrejár, azt is, még nekem is elmagyarázta, hogy "a férfi csak úgy tud megtisztulni". A nő pedig havonta "megtisztul".)


Ha tehát válásra kerül a sor, biztos, hogy az asszony volt a k..va.. szegény férfi nem bírta mellette tovább.


Neki akkor látszott öröm az arcán, amikor unokája született, hogy a sógornőm (ő remekül szót értett vele), közölte, megfelelő arcjátékkal, hogy: "Megszenvedtem, anyuka"...

Amikor én voltam az első babával veszélyeztetett terhes, példabeszédet tartott, hogy ő megfőzte a pörkűttet az urának, megvárta, míg eszik, utána mondta, hogy indulhatnának a kórházba.


Soha nem nézte le a férjét, nagyon is tisztelte. Büszke asszony volt, mert mindig talált munkát magának. Máshoz nem is értett, hát a fia mellé is tökéletes feleséget akart.

34. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:43
És mit csinál ez a nagyfiú? Talán a fizetését is hazaadja?
33. Guruljka (válaszként erre: 28. - Pieta4)
2015. júl. 23. 14:40

Vajon miért "nem lehetett több gyereke" az ilyen nőnek? Nem biztos, hogy nem tehet róla.


Van ám lányos anya is, aki játékbabának tartja a kislányát ahelyett, hogy csodálná benne, hogy MÁS egyéniség, már a kezdetektől.


Nekem is van egy fiam, aki a "legkisebb királyfi", kései jövevény a két nagyobbacska lány után. De ahogyan hagytam elesni is, úgy hagyom csalódni is a maga kenyerén.

Úgy lesz önálló akkor is, ha már nem leszel mellette, mert én sem vagyok örökéletű.


Képzeljétek el, itt a faluban (Pestről jöttünk ide) az még oké volt, hogy a legényt és a lányt elkülönítik az "embertől" és a "fiatalasszony"-tól.

Pl. "Beszélgettünk az úton, nem tudom lány-e vagy asszony" vagy "ember-e vagy legény, nem tudom."


Volt egy "öreglegény", aki az anyja mellől nem mert nősülni, még kapcsolata is ha volt, jól titkolta. Ő élt együtt az édesanyjával, de volt egy nővére is.

Meghalt az édesanya, ezután kiderült, hogy Pisti már nem öreglegény, hanem már ember. Mert nincs élő szülője, tehát önállóvá, "emberré" vált ha akarta, ha nem. :D

32. kszb (válaszként erre: 30. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:40
kritikán alulian képesek viselkedni :)
31. kszb (válaszként erre: 28. - Pieta4)
2015. júl. 23. 14:37
ó, páromat se egyedül nevelte fel, mégis így adja elő :D az igazi házisárkánynak mindegy, h van-e férje, vagy se. Sőt! Olyannyira a férje elé helyezi önmagát, és a gyerekét is, h a férj csak egy spermadonorként jelenik meg a közös történetükben :)
30. barbicska (válaszként erre: 27. - Kszb)
2015. júl. 23. 14:31

Rátelepedéses téma nálam is van :D

Szintén nyaraláson történt, mi már ketten lent reggelizünk,amikor megérkeznek a szülei,és az anyja egyből odamegy hozzá, és ezt mondta:

,,Kicsim!Az este nem adtál jó éjt puszit!" És a többi reggeliző szeme láttára elkezdte puszilgatni a 26 éves fiát!!!

29. barbicska (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2015. júl. 23. 14:28

Ez egy igazán jó ötlet!!


Köszönöm Guruljka! :)

28. pieta4 (válaszként erre: 21. - Pipi57)
2015. júl. 23. 14:27
Viszont Te nem egyedül nevelted fel. Azok az anyák, akik pici kortól egyedül nevelik a fiúkat, képesek a mártírszetepre.mert nekem csak Te vagy Fiam és hasonlók, rád áldoztam az életem stb
27. kszb (válaszként erre: 12. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:26
anyósom folyamatosan próbálta ellenem manipulálni a párom. Próbált engem is féltékennyé tenni, amikor közös programok voltak. Pld. közös nyaraláson a 29 éves fiára konkrétan rámászott a vízben, h én lássam mennyire szeretik egymást :D Közben meg nézett rám kihívóan, figyelte, h én mit reagálok :) Én olyan gyönyörűen az arcába mosolyogtam, rezzenéstelen arccal, mintha a világ legtermészetesebb dolgát látnám éppen :D Csak azt láthatta, h nem tud idegesíteni :) Nem hagytam magam. Nem csináltam cirkuszt, pláne előtte nem. Mikor kettesben voltunk párommal, és ő kezdett panaszkodni anyucira- mert azért ő nyomasztónak érezte az anyja rátelepedését-, akkor kezdtem manipulálni. És megerősíteni abban, h ez tényleg ultra gáz. Azt tudni kell, h az ilyen anyuci kisfiai pasik mindig is rettenetesen manipulálhatóak maradnak. Egyszerűen iylen személyiséget neveltek beléjük. Ezt a manipulálás feletti irányítást kell tudnod neked átvenni. Ha ez meg van, minden hatalmat átvettél anyucitól. De! Anyucit szidni, mocskolni soha nem szabad, akár mennyire is utálod, mert úgyis meg fogod utálni. Én mindig azt mondom páromnak, h azért nem értem az anyját, mert mi soha nem leszünk egy státuszban az életében. Az anyja világ életben az anyja marad. Én? Vagy maradok, vagy nem. Ki tudja, mit hoz az élet? Ezzel a manipulálással meg tudni kell finoman bánni. Ha nem papucsot akarsz magad mellé, akkor hagyod őt is megtapasztalni, h neked van igazad.
26. barbicska (válaszként erre: 22. - Cippora)
2015. júl. 23. 14:26
Már megvolt...Velem tervezi a jövőt stb...a szokásos pasi duma,de haladni nem nagyon haladunk előre. Szerintem arra vár, hogy anyuci rábólintson mindenre.
25. Guruljka (válaszként erre: 14. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:26

Most olyan dolog ugrott be, hogy tudatosan picikét másképpen készíteni el egy ételt, ami "csak úgy jó", ahogy az anya készíti.

Hátha rájön a srác, hogy az igazság (és a főzési stílus) többféle is lehet.

Közölni, hogy "Anyukádé is finom, de én így szoktam"...


Bátor vagy!


Az anya bőszen hangoztatja esetleg, hogy ő lenne a legboldogabb, ha a fia megnősülne, ugyanakkor egy nő sem felel meg neki.

Sokféle változat van. Az én első férjemnek két nővére volt, de mégis ő volt a fiú.

"Fiút szültem az uramnak". Aki néha jól megkergette a családot, de hát a férfi az ilyen...

24. barbicska (válaszként erre: 21. - Pipi57)
2015. júl. 23. 14:25
ebben igazad van, ahogy korábban írtam itt a nevelés lett elrontva, de nagyon.
2015. júl. 23. 14:24
De ha semmit nem teszek, az sem jó. Sőt, akkor az anyós azt fogja hinni,hogy minden úgy fog történni,ahogy ő azt megálmodta. Jelen helyzetben az a felállás,hogy erősen próbál kikészíteni, amit őszintén megmondom, hogy nehezen bírok. Soha nem volt dolgom ilyen szülővel, és nem igazán tudom hogyan is reagálhatnék ezekre a támadásokra. Sajnos a számat meg néha nem tudom befogni a párom előtt,és ezerrel mondom neki a véleményemet.
22. Cippora (válaszként erre: 20. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:23
Azért most kezdte mert most kezd komolyra fordulni a kettőtök dolga.Leültetném a párod,és konkrétan rákérdeznék mit tervez a jövőben.
21. Pipi57
2015. júl. 23. 14:22

Azért nem kellene általánosítani,mert nem mindenki így van.

Én is egyedül vagyok az egy szem fiammal,aki későn is született ,és t ráadásul az apja is meghalt.

A nevelésen múlik minden.Ha pici korában nem engedtek meg neki mindent ,akkor a későbbiek során is ennek alapján él.

20. barbicska (válaszként erre: 15. - Cippora)
2015. júl. 23. 14:21

1,5 éve. Eddig szépen lapult, és most kezdett el irritálóvá válni. Sőt amikor a párom felhozta, hogy ha majd egyszer lesz gyerekünk témát, egyszerűen nem szólt hozzá semmit, amikor elmondtuk, hogy milyen neveket szánunk neki húzta a száját,főleg a lány névnél...Véleményem szerint az egész nevelési stílusa katasztrófa. Miért jó egy anyának, ha a fia nem önálló? Hogy lehet így gyereket nevelni?

Ő 7 éves koráig nevelte egyedül, aztán rátalált a szerelem, a párom pót apukája egy nagyon szeretnivaló ember, de csak ritkán szól bele a dolgokba.

19. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:21
Te mit es kivel akarsz harcolni? Komolyan nem ertelek! Ez igy mar regen rossz! Leigazod az anyjat, aztan akkor mi van? Ebbol jo nem fog kisulni...
18. pieta4 (válaszként erre: 12. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:20

Úgy tudsz a lejobban manipulálni, hogyaz anyósnak bólogatsz, mindent helyeselsz, fiának sose mondasz rosszat az anyjáról, egy bűbáj vagy.

Közben meg leszarod:)

17. Jasmine24 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 23. 14:18
Tokeletesen igazad van! :)
2015. júl. 23. 14:17

Egy biztos, sosem az anyóssal harcolnék ebben az esetben, hanem a férfit állítanám választás elé.

Piszok nehéz, hiszen biztos nagyon szoros az érzelmi száll gyerek és anya között. Nem harcolnék, én mimt idegen húznám a rövidebbet biztos. Hagynám ezt a kapcsolatot a fenébe, megvárnám azt, aki tényleg csak engem akar, aki a helyén tudja a magánéletét kezelni. A fenének lenne szüksége rivalizálni egy anyával.

2015. júl. 23. 14:17
A párom is egyke,ráadásul az anyja egyedül nevelte 5 éves kora óta,soha nem házasodott újra,szóval az élete egy az egyben csak a fiáról szólt.Ő is hasonlóval próbálkozott összeköltözésünkkor,de szerencsére a párom volt annyira felnőtt,hogy pont nem érdekelte,aztán anyósom is belenyugodott.Volt még egy nehéz időszaka mikor szültem,mert akkor az unoka került az első helyre,és kicsit túlzásba kezdte vinni a nagymama szerepet,meg kicsit sokat akart,meg szólt bele,de helyre raktam,azóta kezelhető :) baj csak akkor van ha a párod inkább az anyja felé húz,akkor nem sok esélyt adok nektek.mióta vagytok együtt?
2015. júl. 23. 14:14
Nem, nem ez kell nekem. Hanem az a pasi kell, akit az elején megismertem, aki próbálta azt a látszatot kelteni,hogy ő teljesen önállő. de véleményem szerint míg az anya nem támogatja, addig nehéz dolgom lesz. De kemény fából faragtak, így támadásba fogok lendülni, csak a tervet nem tudom még...Esetleg valakinek ötlet?Tapasztalat a győzelemhez? :)
13. 18f139611b (válaszként erre: 6. - Pieta4)
2015. júl. 23. 14:13
TELJESEN EGYETÉRTEK :) Ha nem érzed magad elég erősnek, hogy kitarts egy olyan kapcsolatban, ahol anyuci az első, te meg az örök második (de ebbe mi a jó?), akkor lépj!
12. barbicska (válaszként erre: 8. - Kszb)
2015. júl. 23. 14:11

Megkérdezhetem,hogy pontosan mit takart a halk manipulátor? :) Szeretnék én is szembeszállni az anyós jelölttel,mert nem olyan fából faragtak, aki meghátrál...Csak nehéz úgy, hogy a párom minden szavát issza.


Előre is köszönöm!

11. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - Kszb)
2015. júl. 23. 14:10

Jesszus!!! Akadályozd meg!!

Amúgy tényleg tud kavarni többszáz km-ről? Telefonon, vagy időnként odamegy Hozzátok pár nap látogatóba?

10. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:08

Nálunk is van ilyen a családban, a rokon lány pasiját 11 év után is még az édesanyukája ugráltatta (aztán a pasi levált az anyjáról, de szerintem későn...).

Szerintem se várj semmi jót a helyzettől, sajnos ezt kell mondanom.

2015. júl. 23. 14:05
(... a cím "egyke anya - fia" viszonról kérdez, de NEM az anya az egyke, hanem a fiú... :D )
8. kszb (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2015. júl. 23. 14:04
nézd. Van egy pont, amikor már mindenki vitát indít anyós miatt. Kinél mikor jön el az a pont. Én ezt a vitát későre hagytam. Addig pedig anyós módszereivel éltem, és halk manipulátorba mentem át :) (szétcseszte az ideg, és feladta) De annyi előnyöm volt, h az én párom több100 km-re lakott már akkor is anyucitól. Nagyon sok mindent lenyeltem, mert mégiscsak párom anyja. De most, h jön a gyerek is, elkezdtem durva határokat húzni, mert muszáj. Most újra beindult, de már nem engem mar, hanem olyanokat vett a fejébe, h ő ideköltözik, mert mennyivel könnyebb lesz az nekünk is....
7. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. júl. 23. 14:02

Kell ez neked?

Ez a pasi képtelen leszakadni az anyjáról. Ha össze is költöznétek, a háttérből anyuci irányítaná őt, és örökös gond lenne, mert mielőtt bármire is válaszol neked, előtte felhívja anyuciját!

Keress egy olyat, aki TÉGED szeret és nem az anyját.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook