Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élettársi viszonyról szakember vagy tapasztalt fórumozó segítségét kérném fórum

Élettársi viszonyról szakember vagy tapasztalt fórumozó segítségét kérném (beszélgetős fórum)

8. homokóra (válaszként erre: 7. - Jaina)
2011. jún. 30. 11:42
Én nem is akarok örökölni..inkább az aggaszt, hogy Ő fog-e..
7. Jaina (válaszként erre: 4. - Homokóra)
2011. jún. 30. 11:32
Élettársi viszonyban nem örökölhetsz. Szóval ha a párod nevén van a teljes ingatlan és ő meghal, akkor te nem örökölsz utána. Csak özvegyi nyugdíjra leszel jogosult, ha legalább már 10 éve együtt ltetek.
6. homokóra (válaszként erre: 5. - Cef15f164f)
2011. jún. 30. 11:29
Akkor inkább hozzámegyek:)
5. cef15f164f (válaszként erre: 4. - Homokóra)
2011. jún. 30. 11:22
A lakás kettőtök nevén van. Résztulajdonosként elővásárlási joggod van mással szemben. Ha hivatalosan bejegyzett élettársi viszonyban élnek, akkor van (vagy volt) X év után örökösödési jog. Pár éve változtattak valamennyit a Ptk. éllettársi viszonyra és házasságra vonatkozó részein, nem tudom, hogy a kérdésedre vonatkozó pontban történt-e változás. Az viszont biztos, hogy pusztán azért, mert közös tulajdonook van és azonos címetek, azért semmiféle örökösödési jogot nem kap. Ha egymásra akarjátok hagyni, akkor el kell menni az ügyvédhez, és ha annyirra ódzkodtok a házasság kötéstől és az hivatalos élettársi szerződéstől, akkor végrendeletet kell íratni.
4. homokóra (válaszként erre: 3. - Cef15f164f)
2011. jún. 30. 11:13
Csak azért kérdeztem, mert én már 16 éve élek együtt a párommal..papír nélkül..de együtt vásároltunk egy házat,még 15 évvel ezelőtt..a papír nekem nem számít semmit..de úgy tudom, ha 5 éven túl együtt élek valakivel, Ő akkor is az élettársam marad, ha meghalok, és ugyanolyan jog illeti meg, mintha a férjem lett volna..
3. cef15f164f (válaszként erre: 2. - Homokóra)
2011. jún. 30. 11:00
Mindegy, hogy mennyi ideje élnek együtt, ha hivatalosan semmi közük nincs a másikhoz. Ha a tulaj meghal, az örökösére száll az utána maradt vagyona. A berendezési tárgyakról, lakásban maradt értéktárgyakról meg lehet egyezni az örökössel, lehet marakodni meg lopkodni, de a lakótársat nem illeti meg semmi. Az ingatlannal az örökös azt csinál, amit akar.
2011. jún. 30. 07:37
Mi van akkor, ha valaki 16 éve él együtt valakivel? Akkor mi a törvény?
2011. jún. 29. 22:38
attól hogy az ember valakivel összebútorozik még a lakótárs nem lesz sem haszonélvező, sem örökös.... gondoljatok bele mi lenne egy koleszban, vagy diák-albérletben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook