Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények egyke Anya-Fia viszonyról? fórum

Vélemények egyke Anya-Fia viszonyról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
66. kszb (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 23. 18:40
Hát én megnézném, amint az én anyósommal leülsz megbeszélni egy ilyet :D szemtől pofába hazudik :D akár hiszed, akár nem, van az az ember, akivel szemben ez az elmélet puszta utopia
65. mosolyka1111 (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2015. júl. 23. 18:39

Szerintem ez szép, csak az is lehet vele a baj, hogy kétféle reakciót válthat ki: Normális anyósjelöltből azt hozza ki, hogy értékeli, és elfogadóbb lesz, közeledésnek veszi, és ő is jobb lesz ezáltal.

Normálatlan anyós viszont ettől csak "vérszemet" kap, és pláne azt hiszi, hogy neki mindent lehet.


Ezt csak úgy írom, hogy nekem nem volt anyósom, meghalt, mielőtt házasodtunk, és lánygyerekem van. Viszont láttam már olyat, hogy pl. férjem lánya bárhogyan is igyekszik alkalmazkodni, kedvében járni a banyának, az csak még magasabb lóra ül ettől, egyszerűen van, aki buta, és nem tudja, hol a határ. Szerintem.

64. Guruljka (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2015. júl. 23. 18:38

Én eleve kaptam a receptet. Nem is volt semmi baj ezzel. A bablevesem annak alapján lett a gyerekeim számára egyedi és összetéveszthetetlen.


Csak a fiával nem közölte, hogy a szilva tényleg nyáron terem, és télen nem kapható a piacon sem. csak mosolyogva hallgatta a panaszt, hogy nem akarok februárban szilvás gombócot főzni.


A fia azt szokta meg, hogy meleg étel várja, bármikor is megy haza. Azaz melegen kellett tartani. És ott ülni imádó tekintettel nézve, ahogy eszik a ház ura. Aki változó időben ért haza!

Egyszer a nagyobbik lányunk az etetőszékben kente összevissza a főzeléket, én a kicsit tettem volna éppen a kiskádba, pucéron volt a kezemben. Akkor esett haza a ház ura, és közöltem vele, hogy ott az étel, szedjen magának, mert én a kicsit fürdetem.

Az volt a válasz: tegyem félre azt a gyereket, és üljek oda, majd fürdetem később.

Egyszer, ott ülvén, résztvevően megkérdeztem: fáradt vagy?

Villámló tekintettel csapott az asztalra: ő egész nap dolgozik, ha nem tudnám!

Akkor azért már szóvá tettem, hogy anyaként 24 órás szolgálatban vagyok.


Szóval nem a recept itt a gond, hanem az egy szem kiskirályfi neveltetése. El lehet rontani rendesen!

63. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Globus)
2015. júl. 23. 18:28
:D
62. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2015. júl. 23. 18:27
Én ellenkezőleg csináltam: elkértem a férjem kedvenc kajáinak a receptjeit! Pont azért, hogy ugyanolyan legyen! Gondoltam, ráérek arra, hogy máshogy főzzek, anyós meg annyira boldog volt, hogy elkértem tőle a recepteket, annyira örült, hogy megoszthatta velem, hogy egyáltalán engem érdekel ez, meg hogy a fia nem fog éhen halni mellettem, mert lesz anya főztje az étlapon!:)))) Meg finomak is, miért ne? Miért csinálnék valamit direkt máshogy csak baxakodásból már kezdetben, ha az övé is finom?
61. globus (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. júl. 23. 18:23
Jóvanna, perdült egyet a sarkán :D
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. júl. 23. 18:21
:DDDD
2015. júl. 23. 18:18
Ja, és a "360 fokos fordulat" mindent visz...szint az van!
58. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Barbicska)
2015. júl. 23. 18:16

Lapult??! Bakker...


Szerintem te még rosszabb anyós leszel, ha így indítasz! Majd megnézem, hogy ha lesz egy fiad, akinek lesz barátnője, te hogy fogsz hozzá viszonyulni. Az élet egy jó kis lecke. Ha te így viszonyulsz egy emberhez, aki felnevelte a barátodat, kétlem, hogy előzékenyebb leszel, és LAPULSZ, mikor anyós lesz belőled. Szar ügy, majd akkor megtanulod, csak addigra késő lesz, hogy bocsánatot kérj.


Szerintem tiszteletet csak úgy tudsz kivívni, ha te magad is tudsz tisztelettel viselkedni. És nem vagyok anyós, de úgy érzem, senkit sem illet, hogy így beszéljenek róla, ha nem adott rá különösebb okot.

57. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Globus)
2015. júl. 23. 17:42
Hajajaj, mifelénk igen. DD
56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2015. júl. 23. 17:40
Nálam falka. :D
55. globus (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2015. júl. 23. 17:39
Talán csak birkáéknál, szerinted?
54. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Globus)
2015. júl. 23. 17:30
De miért "nyáj" mindenhol a család?
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Globus)
2015. júl. 23. 17:29
Like!!
52. globus (válaszként erre: 43. - Muraja)
2015. júl. 23. 17:25
Mindnyájan tudjuk, hogy te tökéletes vagy! :)
51. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Muraja)
2015. júl. 23. 17:21
Hogy miért nem mindenkit te szültél és neveltél?
50. Muraja (válaszként erre: 47. - Pieta4)
2015. júl. 23. 17:16

Igen az a sajnalatos , nincs szomorub mind az " anyafia "

Szpe estet !

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2015. júl. 23. 16:32

Ez az, amire gondoltam, ha 2 értelmes ember találkozik megoldják a problémát, hacsak az egyik is a másik ellen akar tenni, régen rossz.

DE a Te érdemed is, minden kapcsolathoz 2 ember kell. :) Hiába ó a lány, ha a menye egy ördög,vagy fordítva.

Az a baj, hogy sokan elfelejtik ők is voltak menyek és, ha szerencsések lesznek anyósok is. Tehát nem érzik át a másik érzelmeit.

48. fincsi5 (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 23. 16:26

Én nem kérdezném meg, hogy mi baja velem, hanem "normálisan" viselkednék. Ha megkérdezné túrázás közben , hogy mi bajom, őszintén megmondanám: sok ez nekem, rá kellett volna hallgatnom.

Sok lány eleve ellenségként tekint a párja anyjára, amiből aztán az is lesz.

Az én fiam menyasszonya már a kezdetektől megmondta/ már ha rákérdeztem/, mi bántja.

Egyszer volt, hogy nem akarta, és könnyezés közben mondta: semmi, de aztán elnevette magát.

Nem tudok minden lépésükről, gondolatukról, de sokkal többet, mint sok anya. És ez nem az én érdemem, hanem a lányé, mert egyenrangú félnek tekintett mindig.:))

47. pieta4 (válaszként erre: 43. - Muraja)
2015. júl. 23. 16:18

Az a baj, hogy mire felneveli a fiát, beleég annak az agyába ez a szöveg.

Az a legrosszabb, amikor a menyt a fia előtt dícséri, ha egyedül maradnak, akkor meg beszólogat. Ez a jó stratéga!

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Barbicska)
2015. júl. 23. 16:13

Amíg nem lesz gyereked, nem fogod megérteni, hogy mennyire óvja egy szülő a gyerekét.

Ha idáig nem volt gond, most látott meg benned valamit, amitől óvni szeretné a gyerekét.


Szerintem nagyon sok nagyszülőnek nem tetszik a gyereke, vagy a párja által választott név. Nem is kell vele foglalkozni, majd megszokják.

Ne hidd, hogy nem veszi észre a párod anyja, hogy ellenségként tekintesz rá, ha a párod az anyjától nagyobb békét kap, dobni fog, mert megutál, hogy bántod az anyját.

Az ellenségeskedés sosem oldott meg még semmit. Inkább higgadtan beszélj az anyjával, hogy úgy érzed valami gondja van Veled és szeretnéd megtudni mi a gond, hiszen a fiát szereted és nem szeretnéd, ha valami a közös kapcsolatot mérgezné. Ezen gondolkodj, ne ördögi terveket szövögess!!! Hidd el az őszinte beszélgetés mindennél többet ér 2 intelligens ember között, ha meg nem az, akarod az egész életed problémákkal telve leélni? Ha a fiú szeret igazán melletted áll, ha meg nem, akkor kár a gőzért, örök vesztes maradsz a kapcsolatban.

45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Barbicska)
2015. júl. 23. 15:51
Ha harcolnod kell, régen rossz. Fordítva kellene, harcoljon érted a pasi.
44. barbicska (válaszként erre: 42. - Kszb)
2015. júl. 23. 15:45
Megeshet...Tudod mi meg nagy lelkesen,na de jó eljutunk anyukádékkal is nyaralni,biztos jó lesz. Hát nem, és többet nem is szeretnék velük menni akármilyen olcsó is lesz. :D
43. Muraja (válaszként erre: 28. - Pieta4)
2015. júl. 23. 15:43

Az a szulö ki hangsulyoza hogy ö " aldoszta " az eletet nem erdemli meg hogy szulö legyen ! Nincs az a kölyök a vilagon mely ezt elvarna !

Fiaim mar reg nagok es sajat csaladjuk van , egyvarosban lakunk de meg veletlenul sem mennek hozajuk anelkul hogy meglennek hivva .

Undoritok e fele anyak kik a gyerekuket mar regen a felnöt korban is erzelmileg zsaroljak . Nem beszelve arrol hogy sok esetben nem tudjak a fiatalok elni a sajat eletuket ugy ahuogy ök szeretnek . Igy lesz sok fiatal lanybol egy " szobamacska " tipusu ki nelkul az anya nem tud letezni . Legkisseb jelnel hogy szeretne önnalo lenni marjatsza az anya a dramat !

En egyedul neveltem egy egesz nyajt , de mivel nagyon fiatol jöttek egymas utan ugy veluk " öregettem " maig es inkab barati viszony volt es van kösztunk . Nem beszelve arrol hogy a iskolai eveket is fifty - fiftyben tekertuk le mert sokat othon tanultak - mivel az iskolai anyagnak a fellesleges reszet igy kikerultek .

42. kszb (válaszként erre: 41. - Barbicska)
2015. júl. 23. 15:40
na de várj! :D Kérdés, h kire gondoltak, h így olcsóbb lesz :D inden jel szerint, nem rátok :D
41. barbicska (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2015. júl. 23. 15:21

Így olcsóbb lesz,és még úgy sem voltunk együtt sehol.

Hát olcsóbbnak nem volt olcsóbb,mert hát anyósom úgy gondolta,hogy az autópálya díjat elosszuk közösen,aztán már a páromnak a benzinbe is kellett pénzt adni...jobb lett volna ha maradunk a repülő mellett.

40. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Barbicska)
2015. júl. 23. 15:13
Mivel vettek rá titeket, hogy velük menjetek nyaralni?
2015. júl. 23. 15:00

Nekem annak idejen olyannal is beprobalkozott anyos paromnal,h van baratomnak egy jo heverja es ez a bizonyos haver mikor parom kint volt kulfoldon atjott valami buli alkalmaval otthagyott dobozert.

Az anyja meggyanusitott parom elott azzal h mi osszejarkalunk ezzel a gyerekkel!

Pedig soha semmi nem volt koztunk!


Volt olyan is h egy veszekedes alkalmaval az anxja azt vagta a fejemhez h miattam halt meg nagyapam,mivel nem vettem magamhoz amikor leesett a labarol,hanem anyummal ugy domtottunk h egy varosbeli idosek otthonaba jobb lesz neki,mert ha hiszizek ha mem en nem tudtam volna rola lelkileg gondoskodni,de mimdem nap mentem hozza stb..

Ugyhogy engem anyos alazott rendesen....vannak olyan dolgok amiket mai napig nem felejtek es bocsajtok meg.

38. kszb (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2015. júl. 23. 14:58
hát az enyém nem győzi kihangsúlyozni, h ő és a fia is mennyivel tökéletesebb ember, mint az apósom. Életemben először találkoztam vele, és mikor 2esben maradtunk, engem is megpróbált apósom ellen manipulálni (ahogy azt a fiával szemben a mai napig megpróbálja. Sikertelenül. Pár hete jutottunk el arra a pontra, h párom leordította az anyját emiatt. Nagyon ritkán ugatja le, de van az a pont. Olyankor anyuci jön az érzelmi zsarolással :) Bőgés, meg az öngyilkossággal fenyegetőzés :) ) Ha bmi olyan tulajdonsága van páromnak, ő imádkozó sáska pózt vesz fel, mint egy Shrek macska tágra mereszti szemeit, fejét félig lecsapja, úgy közli, h hát sajnos ezt az apjától örökölte, én se tudok mindenre hatni :( Ő persze a tökéletes, szaporodásra méltó egyén, minden jót csak tőle örökölhetett párom, stb, stb :) Nevetséges egyszóval 62 éves létére a viselkedése :)
37. barbicska (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2015. júl. 23. 14:52
Ha ez a kérdés nekem szólt akkor a válaszom a következő: havi 30-40 ezer forintot ad a közös dolgokba.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook