Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
582. fe939 (válaszként erre: 580. - Fe939)
2011. febr. 2. 16:34
*kazeinre
581. fe939 (válaszként erre: 580. - Fe939)
2011. febr. 2. 16:32

Ugyanis ez, amit irtal, nem igazan hozzaszolas....megvan a laktoz lebontasahoz szukseges enzim neve, leirasa, es a teny, hogy a legtobb ember ezt az enzimet kicsi kora utan nem allitja elo.


Mi tortenik a tejben levo komoly mennyisegu, lebontatlan laktozzal? Mint minden lebontatlan es emesztetlen, megromlik.


Ennyit a ,,tehen tolgyebol frissen, natur, csak icipicit perverz modon (jaaa...ujabban gepekkel) kifejt" tejrol....es lennebb vannak sugerliba hozzaszolasai is.

580. fe939 (válaszként erre: 564. - Jozsi.38)
2011. febr. 2. 16:27

,,jozsi.38 2011-02-02 15:49


nem tudom hogy hány ember laktóz intoleráns, de biztos nem az emberek nagy része ez durva túlzás! az allergia örökölhető ez tény. az is tény hogy 100kg tejben 3kg kazein van csak. te is állítottad, itt nem is oly régen, hogy az interneten a legtöbb cikk valótlan. valószínűleg ez is az, erős túlzásokra épít "



A laktozra az elobb valaszoltam.


Kerdes: ugy csinalsz, mintha nem vetted volna eszre, amit a laktozrol irtam? Ha nem, akkor ahhoz miert nem szoltal picit sem hozza?

579. fe939
2011. febr. 2. 16:20
Jo lenne valaki ,,husosnak" valaszolni az 575.- ben levo kerdesemre.
578. fe939 (válaszként erre: 577. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 2. 16:18
Hat ez mar kinos.....na olvasd szepen ujra: irtam a taplalekokrol es a SZINTETIKUS szerekrol, vitamonokrol.
577. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 570. - Fe939)
2011. febr. 2. 16:15
Bazeg, milyen hamis dolgok? Szintetikusnak mondod a csukamájolajat, és én vagyok a hülye?
576. fe939 (válaszként erre: 574. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 2. 16:08

Hat ezt se ertetted meg, vagy nem akarod (remelhetoleg utobbi)....az van, hogy nagyon ,,halkan" mondjak ezeket embereknek, hogy lelki lazitottsag nelkul nincs rendes egeszseg, valamint hogy kell a sok folyadek es a rost, es nagyon rossz ajanlas a mindjart halcsontu, tantorgora gyengult nepnek a napi 30 perc mozgas....nekik kb. ennyi bemelegites kell az igazi mozgashoz, amire nem kepesek.



Lattad a sok, csodalatos tornaora ellenere nyiszlett gyereket????


Hat ezt irtam, probald megerteni, inkabb elfogadni, es akkor nemilyen ,,Te hol elsz"- kerdest feltenni.

575. fe939 (válaszként erre: 564. - Jozsi.38)
2011. febr. 2. 16:02

Valamint nem tulzas, hanem teny.


Amiert nyomjak a nepnek a hust, tojast es tejet, mert ez hatalmas uzlet, azert derulnek mar ki dolgok....



Mi van pl. a husban levo, elhallgatott biogen aminokkal, a hullamergekkel????? Irjak roluk listat??????

574. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 559. - Fe939)
2011. febr. 2. 16:02
Te hol élsz? Tele van egy csomó újság, magazin, cikk, TV műsor (gyakorlatikag a csapból is az folyik), hogy mozgás, víz, rost.
573. fe939 (válaszként erre: 564. - Jozsi.38)
2011. febr. 2. 16:00
Figyu. Ha 100 l tejben csak 1 g laktoz is volna, az is gaz volna, mert oldodik, es olyan, mint a ragaszto....amugy gyanus ez a 3g 100 literben.
572. fe939 (válaszként erre: 569. - Gavrilo1)
2011. febr. 2. 15:57
Igy van, mert a babaknak a szulok ,,tyu, de egeszseges eletmodjuk" miatt neha nem eleg a raktarozott D- vitaminjuk.
571. fe939
2011. febr. 2. 15:55
*mesekbe
570. fe939 (válaszként erre: 563. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 2. 15:55

Na jo....akkor kicsit maskepp kell: hagyd abba a meskebe temetkezest, es fogadd VEGRE el, hogy a D- vitamint a szervezet taplalekokbol, aztan FOLEG szintetikus forrasokbol JOFORMAN EGYALTALAN nem tudja hasznositani....a babaknak valoszinuleg meg az anyjuktol van D- vitamin raktarjuk, mindenesetre biztos nem a kosztjukbol es biznisz- keszitmenyekbol.



UTANANEZEL vegre a D- vitaminnak, vagy irod meg ide a hamis dolgokat?

569. Gavrilo1 (válaszként erre: 563. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 2. 15:53
Én nem kaptam és sok országban nem adnak, hanem arra bíztatják a szülőket hogy napoztassák a babákat.
568. fe939 (válaszként erre: 565. - Jozsi.38)
2011. febr. 2. 15:52
egyebkent a sok embertol 300 ft egy evre is egyeseknek hatalmas uzlet....sokan vagyunk
567. fe939 (válaszként erre: 562. - Fe939)
2011. febr. 2. 15:51

Ha valaki nem eszik napi sokszoros feherjemennyiseget, es nem tipikus dagadt, akkor o szamit ,,a" ,,sovany" veganak....elfogultaknak nem szamit, hogy pl. asztaliteniszezeskor (kozben mindnki komolyan jatszorol folyik a viz) nezek sokszor korbe, hogy ki jon, de mind mondjak, hogy mar nem birjak, hogy nyaron fogadasbol egy napot vegigkaszaltam a tobbiekkel, ugy, hogy masnap friss voltam, hogy pl.dagadtakat rakok le szkanderban....


Vannak, akiknek az sem erv, hogy pl. Schirilla es a fia acelemberek voltak, es jonnek, hogy ja, de az oreg hamar meghalt (nyilvan, ha egy ido utan elhagyta magat)....mindig meseket talalnak ki es atmagyaraznak dolgokat, tenyeket.

566. Gavrilo1 (válaszként erre: 553. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 2. 15:51
Itt nem arról volt szó hogy csak úgy hobbiból valaki extra eszi a kalciomot. Ha valaki azért eszik sok tejet mert ugye a kalcium meg stb- akkor inkább egyen egy grammnyi korallkalciumot, mert az jobban hasznosul. Főleg ha valamiféle betegségben szenved mint pl. cukorbetegség, csontritkulás.
2011. febr. 2. 15:51
egyébként a D vitamin babáknak kapható kiszerelésben 300 ft, és majdnem 1évig elég
2011. febr. 2. 15:49
nem tudom hogy hány ember laktóz intoleráns, de biztos nem az emberek nagy része ez durva túlzás! az allergia örökölhető ez tény. az is tény hogy 100kg tejben 3kg kazein van csak. te is állítottad, itt nem is oly régen, hogy az interneten a legtöbb cikk valótlan. valószínűleg ez is az, erős túlzásokra épít
563. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 556. - Fe939)
2011. febr. 2. 15:48

Csak nem biztos, hogy a baba eleget van napfényen, úgy viszont az ergoszterin ér kalap sz@rt.


Azért adnak a babák D-vitamint, mert ha akkor derül ki, hogy keveset volt napon, mikor már a normálishoz képest lágyak a csontjai. Akkor csak tüzet oltani lehet, de a bekövetkezett torzulásokkal nem lehet sokat kezdeni.

Inkább adnak egy csomónak feleslegesen, mint hogy néhány beteg gyerek legyen. Egyébként annyira nem újkeletű ez a módszer, csak régen nem tablettát, hanem csukamájolajat adtak a csemetéknek.

AMúgy nem tudom, hogy most épp szokás-e D-vitamint adni. Mikor én és a tesóim gyerek voltunk, kaptuk.

562. fe939 (válaszként erre: 560. - Fe939)
2011. febr. 2. 15:46
Az atlagemberre jellemzo tulzott allati feherjebevitelt is hangsulyozta sugerliba.
561. fe939
2011. febr. 2. 15:40

Ezt lattam sugerliba hozzaszolasai kozt (biztos jonak tartana, hogy idehozom):


,,Vannak olyan emberek, akiknek a szervezete nem tudja feldolgozni a tejet. Ez nem allergia, hanem úgy nevezik: intolerancia.

A Föld népének nagy része nem tudja hasznosítani a tejet.

Hiába is erőszakoskodnak, hogy a tej egészséges, ez általában nem igaz.

A hurutos betegségek, ekcémák, asztma, Véres, nyálkás széklet,puffadás csak annak a mutatója, hogy a szervezet nagyon gyorsan meg akar szabadulni ettől az anyagtól, mert káros!

Szendi Gábor után szabadon: Mérgező italunk a tej.

[link]

560. fe939 (válaszként erre: 539. - 48aad0a7c4)
2011. febr. 2. 15:36
Hat igen....sugerliba ebben a hozzaszolasaban szepen leirta a ,,dejoooo a finom, frissen a boci csocsebol...aaaaa, dehogy intim tevekenysegkent, habzoan kigyomoszolt, odabent kazeintol ragacsos, sok, lebonthatatlan kazeintol megromlo tejkoooo".
559. fe939 (válaszként erre: 527. - Serry)
2011. febr. 2. 15:32

,,Serry 2011-02-01 17:04


kiszámoltad már, hogya napi kálcium szükségletet mennyi dkg vgay kg mákbkal, vagy olajosmag elfogyasztásával lehet fedezni???"


Nem hiszem el a nephulyitest, hogy egesz nap szamolgatni kell, es tudom, hogy ha eszem makot es olajos magokat altalaban, AKKOR nem lehet kalciumhianyom, AMINT az egy mostani vervizsgalatbol ki is derult (!!!!!)



Jo lenne FOLEG ilyen ,,hol a napi kalcium, vas stb." -szinten torodni az egeszseggel, hanem pl. komolyan venni, hogy HA az atlagos koszton elo ember nem iszik naponta legalabb 2,5 l jo minosegu, jol tisztito folyadekot, es ha nem oldja meg, hogy kulonosen sok rost legyen az etrendjeben (ha nincs eleg, rothado lerakodas van a beleken!!!), valamint ha az ember naponta nem a sunyin 30 percnek ajanlott, hanem legalabb 1 orat nem sportol, valamint megfelelo leki eletteles technikakkal nem eri el a lehetoleg folytonos lazasagot, akkor nagyon egeszsegtelenul el.



Miert vittek le a mozongi nem, hanem joforman totyogni (pl. szanalmasan kocogni) tudo atlagembereknek ajanlott mozgast napi felorara, miert nem mondjak IGAZAN ezt a lazasagot es a folyadek- dolgot, a rostokat,?


Ezeken kellene elsosorban gondolkodni, es emellett az anyagokon is.

558. fe939
2011. febr. 2. 15:21
*azt a netbulvar- hazugsagot, amely mutatja, hogy az egesz cikk egy mocsok ellenpropaganda
557. fe939
2011. febr. 2. 15:19

MIERT hivjak az angolkort angolkornak, es miert Angliaban a leggyakoribb, a mindenbol boven evoknel is?????? Mert Angliaban keveset sut a nap!


Tessek szepen utananezni a LEGUJABB D- vitamin dolgoknak, es aztan irni ide, hogy ez es az tartalmaz belole sokat, es BEVENNI azt a sunyi NETBULVAROS cikkbol, hogy a kislanynak (RAADASUL ANGLIABAN (SKOCIABAN)) a taplalkozasa miatt volt D- vitamin hianya.

556. fe939 (válaszként erre: 524. - Jozsi.38)
2011. febr. 2. 15:15

,,524. jozsi.38 2011-02-01 08:06


azt is tegyük hozzá, hogy a babáknak 1éves korig minden nap kell adni D vitamint. biztos orvosi hülyeség ferkó szerint. ."



Hat....tekintve, hogy a D- vitaminra koltes jo egyesek zsebenek, mert nagy kalap izet nem er, ugyanis a szervezet a D- vitamint legalabb 95%- ban napfeny hatasara ONMAGA allitja elo (TESSEK VEGERE UTANANEZNI), es amit Gavrilo valaszolt erre a hozzaszolasodra.....hat ez, amit irtal, olyan tipikus, ,,tankonyvszeru" orvosi dogma es uzlet.

555. fe939 (válaszként erre: 526. - C33bd8536b)
2011. febr. 2. 15:10

,,titanilla14 2011-02-01 08:22


Hogy a tejgyárak reklámozzák a termékeiket, nem vitatja senki. Akárcsak a müzligyártók. Vagy a gyógyszeripar.


Viszont az emberiség már akkor is fogyasztotta különböző szarvasmarhafajták tejét, mikor még nem voltak Egyesült Államok. Sem tejipar. Kb. ötezer éve.


Azért elképzelem, ha nekem gyerekkoromban reggelire tej vagy tejeskávé helyett egy kanál szezámmagot adott volna anyám...vagy egy csipetnyi mákot...:)))"



Aha....ez a ,,Deeee az osember is ette"- tipusu erveles kisse nagyon sehogy nem nez ki, tekintve, hogy az ,,igazi, kemenyen frissss vadaszott hust evo", eddig talan legjobb allapotban megmaradt osember, a hires, Alpokban talalt Otzi tetemet vizsgalva kiderultek dolgok....hogy ez az ,,original" husevo ugy tele volt betegsegekkel, hogy kerdes, hogy volt- e rajta es benne valami egeszseges???? Fogai pocsekok, belso szervei ,,sziasztok"- allapotban....es volt egyenesen hosszu, ugy 28- 30 eves eletu.



Tekintve, amit a tejrol irtam, hogy pl. a benne levo kazein nagyon terhelo, es hogy a benne levo laktoz ,,odabent" nagymertekben megromlik, mert a szervezet kicsikor utan nem kepes hozza valo enzkimeket termelni, valamint amiket sugerliba irt rola, valahogy sehogy nem nez ki ez a tejreklamod.

2011. febr. 2. 15:03
Meg amúgy eleve érdekes ez a kristály tiszta óceán.
2011. febr. 2. 15:02

Érdekes ez a korall téma. Ha tenyésztett állatot nem ennék, tenyésztett korallt sem falnék, az is csak tenyésztett állat maradék :S (amúgy én eszek tenyésztett jószágokat)


"Az SMP minőségű korall kalciumot az óceán mélyéről, megkövesedett korallszirtekről nyerik." Mondjuk ez a legkevésbé sem hangzik tenyésztésnek.



Műzlibe lehet szórni olajos magvakat, salátára lehet szórni, meg az olajukat is lehet használni. A tahini pl. egy jól felhasználható alanyag, és a szezámból tánylet nagyon jól fel is szívódik a kálcium. Ez rendben van. De ha egy táplálkozási mód csak pirulákkal fenntartható, rég rossz. Ha japán korall nélkül meghalok, akkor inkább azt választom :PP

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook